Преглед на техниките за третиране на канабис (ScrOG, SOG, FIM, Supercrop, LST и т.н.)

357
93
Горния пост май си го прекарал момента за цъфтеж? Смисъл , че цветето продължава да расте като почне да цъфти,а при теб мрежата е пълна на 140% преди цъфтежа.снимано от горе сякал си приложил LST.
Дай да го видим цъфнало,че обмислям и аз опит с мрежа.

Горния пост май си го прекарал момента за цъфтеж? Смисъл , че цветето продължава да расте като почне да цъфти,а при теб мрежата е пълна на 140% преди цъфтежа.снимано от горе сякал си приложил LST.
Дай да го видим цъфнало,че обмислям и аз опит с мрежа.

Да наистина доста рано сложих мрежата, но исках да направя място за всички разклонения и г/д де получи. Ето снимките които пожела 6-та седмица цъфтеж .

357
93
Добър храст е станало :)
Навява ме мисълта да си продължавам с LST,. че да се получи както трябва с мрежата много добре трябва да познавам сорта. :)

Тук ще обиколя саксията и тогава ще пускам 12-12 сорта е мн здрав малко изгорих 2-3 листа защото ми се откачи стеблото и качих крушката малко по-нагоре за да стимулирам по бързото израстване на стеблото.След това ЛСТ Ще Приложа скрог мрежа и ще добавя още лампи и вентилатор да движи въздуха.Бокса е открит тъй че подържаме стайна температура. Пийс

Извинявам за поста по горе не можах да го редактирам навреме. Тук ще напиша на коя снимка каква техника е приложена. Снимка (1) Момите са 4 Калашникова 4 Лемон Скънк 3 Бъба Къш режим 20/4 с.(2) Фимнат БК1 с.(3) Фимнат БК2 с.(4)Фимнат ЛС с.(5)Топнат ЛС с.(6)Топнат АК с.(7)Обща под Мрежата режим 18/6 с.(8)Фимнат ЛС + super-crop с.(9) фим + супер кропинг с.(10) мрежата я свалих с 10 см с.(11) АК Фим + кропинг с.(12)Обща преди мрежата super-crop с.(12)Топнат АК с.(14) Топнат Ак

по принцип трябваше да нараснат със 30% , но явно си искат да растат не мога ги спра. Лампите почти са до краен предел, на 30,03 смених лампите за цъфтеж всичко си беше нормално до 2 седмица , когато незнайно как те полудяха и продължават да растат.Схемата ми на хранене не е довършена има някой друга грешка. PEACE :)

Last edited:

Ina

5,113
313
Много хора питат "Рано ли е да топирам?"и "Кога да топирам за пръв път?",затова специално жертвам едно цветенце с учебна цел:)Ето колко рано можем да топираме ако искаме.Желателно е след 3ните листа най-рано за да израснат по-бързо разклоненийцата,но аз тук просто искам да покажа,че дори до единичните листа може да се отреже принципно едно цвете,стига да има разклоненийца,които после да растат.Ето толкова рано може да му се вземе върха за клонинг(но няма смисъл,защото не го знам дали е женско)По-надолу вече не:)

Kot

1,112
163
Вижте на какво попаднах youtu.be/gRPdS1ELjG0?t=1m43s

Общо взето идеята е да се прилага FIM техниката на всяка отделна главичка, което я кара да става още по-голяма. Резва се съвсем малко, по два милиметра и така на всеки 10-14 дни. Някой пробвал ли го е? Или пък ако някой има китки в цъфтеж защо не пробва на 1-2 разклонения и да каже има ли ефект.

• Like
Reactions: Ina

Ina

5,113
313
Вижте на какво попаднах youtu.be/gRPdS1ELjG0?t=1m43s

Общо взето идеята е да се прилага FIM техниката на всяка отделна главичка, което я кара да става още по-голяма. Резва се съвсем малко, по два милиметра и така на всеки 10-14 дни. Някой пробвал ли го е? Или пък ако някой има китки в цъфтеж защо не пробва на 1-2 разклонения и да каже има ли ефект.
Пусни го пак ако можеш,много ми стана интересно,но нещо линка не е сложен както трябва ли,не знам......

Ina

5,113
313
Aха,ето го,че нещо това не ми се отвори.Превъртях този как се напушва и пуснах същинската част:)Много интересно!Не съм го виждала никога,но непременно ще го пробвам.Дава че най-късно до 4седмица се прави за да има смисъл.Някой ако е в по-ранен цъфтеж нека го опита!Мерси Кот!:)

Last edited:

Ina

5,113
313
Виж това го правя винаги:)Понеже гледам,че много хора оставят много измъчени листа чак до финала,малки разклоненийца отдолу също,а вижте,че може да бъде полезно да се махнат здрави листа много по-рано:)Естествено с мисъл!На аутдор през септември и октомври хем влиза въздух между големите глави и помага да не мухлясват,хем се осветяват максимално и наливат максимално.

Kot

1,112
163
Ина, просто копирай линка, който съм дал, нарочно съм го дал в този вид за да започне от същинската част, че тоя дрънка яко глупости преди това. youtu.be/gRPdS1ELjG0?t=1m43s

Иначе казва, че се почва в трета седмица и се прави докато остават 1-2 седмици до бране и се топира всяка главичка съвсем леко, а не само върховете.

A тримването може и да помага, но повече помага ако си направил главите ти да са най-отгоре на мрежата, а не лампата ти да е на метър от върховете и най-долните ти глави да са на още един метър от върха.

Last edited:

Ina

5,113
313
Е да де,тези клипчета и те са за това,копирах го,но твоето не успях да го отворя(сигурно защото нямам регистрация ли не знам)и си пуснах друго по темата.Изглежда обещаващо.Само че не виждам много смисъл постоянно на две седмици да се прави,мисля да пробвам първо веднъж в цъфтежа към средата.....А за тримването аз го практикувам доста навън,заедно с другите техники:)Доста може да бъде полезно,особено за влажното време в моя случай,но и за светлина.Ами така му е при него,може да не иска на мрежа......Могло е дето викаш да ги оформя да нямат един връх нагоре и лампата да е по-ниско,но той си знае защо му е да са така......

Ina

5,113
313
Tози "трик"просто информативно го давам,случайно го видях,но аз лично не смятам да го използвам.Дават,че е за повече трихоми или нещо подобно на финала,симулира,че растението е нападнато.....Какв ви се струва?Мен не ме кефи лично,но вижте го,може на някой да е интересно.

514
93
това вече съм го пробвал със ръждясъл пирон се прави ....има ефект но това чак 3-4 преди бране !!!седмица мах!

• Like
Reactions: Ina

Ina

5,113
313
Аз на горила и без това им е трудно,не искам да ги мъча допълнително.Ако е нещо много свежо и само това му е "нападението" бих пробвала:)Там без това зайци и всякакви ги вършат тия поразии:)

BCD

347
93
Аз не бих си дупчил растението, чувал съм какво ли не, някой беше разказал за своя позната, която си топяла дамските превръзки и после поливала с това, ставало страшен чук. :D

Ina

5,113
313
Хаха,е това е вече гадост:)Освен това тия превръзки са напоени с някакъв син гел,който кой знае какво представлява.От толкова торове до превръзките ли опря тази?!!!!:)

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Katsu Seeds
Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized
New
$150.00
Bubba’s Sis

Bubba’s Sis

Katsu Seeds