Проблем! Дефицит Или Преторяване !!

Здравейте , нужна ми е малко експерта помощ ! Това са автоцъфтящи на около 5 седмица! Използвам Дженерал хидропоникс ,а по точно флора гроу, микро и Блум и за кратко стимулатор за цъфтеж био Блум на същата фирма . Слагам по схема без грам надвишаване дори им слагам една идея по-малко . Листата на най- високите започнаха да изсветляват на самия връх и постепенно назад . Също така върховете се извиват и листото започва да съхне ! Слагам няколко снимки ,за да добиете представа ! Ще бъда благодарен ако някой наистина знае какъв може би е проблема да сподели ?

Kot

1,112
163
Прилича на преторяване, може би основно в калий. Имаш ли PPM метър за измериш стойността на водата с която поливаш и на водата която се оттича отдолу след поливката? Така най-лесно се разбира преторени ли са.

• Like
Reactions: Ina
И на мен ми се струва ,че е преторяване , но Незнам защо се е получило така ! Имам ец-метър ще го проверя ! Благодаря ! Мисля да полея с флора клийн да изчисти всичко !

Kot

1,112
163
Първо по-добре виж какво изтича отдолу. Флъшването стресира растенията толкова много, че не можеш да си представиш.

615
243
Какво ти е осветлението и температурата на върховете. На мен подобно ми стана от светлинно изгаряне. Снимай без лампа на нормална светлина. Аз също се чудех между преторяване с калии, но е от светлината.

2.jpg

3.jpg

Ами лапите са две по 250вата, и са в култуби ,не ми се вярва да е от светлината ! Отглеждал съм с 600 вата на същото разстояние и няма такъв проблем , но май трябваше да започна с друго .... преди малко полях и в чинийката изтече 7.3 ... ужас ! Промих ги с душа и падна на 3 !

Kot

1,112
163
Затова редуваш поливания с вода само 2 към1
Не е добре да се полива само с вода, винаги трябва с тор. Обаче силата на разтвора трябва да е съобразена с нуждите на растението.

526
93
  1. чак пък винаги........и затова после коза има вкус на нещо от сорта на grow .....пък келешата му викат earth ....taste!!!!hahahah:smoking::cry:

Ina

5,213
313
Във какво са,кокос?Малко повечко подробности за по-точни и правилни насоки от колегите?:)
"Промих ги с душа и падна на 3 !" Недей с душа заради хлора,иначе и аз съм ги мила с душ,но листата заради гадини:)Е,няма да го убие сега веднъж,но….. Сипи му просто около три,четири пъти размера на неговият съд,но престояла вода без прекъсване за да тече обилно отдолу......Повдигни саксията за да се излее всичко от дъното през дупките без да се спира в саксията.

В почва са ! Явно просто сорта не обича много да се храни понеже с предишни съм нямал такъв проблем ! Аз гледам два сорта в момента това се получи при единия (по високияте) , при другия всичко е наред !

Ina

5,213
313
Аха.А тя каква е?Е каквато и да е почвата все нещо има и в нея самата и като доливаш силничък тор примерно повтаряш някои елементи.....Има даже доста силнички почви и без да ги ториш.Тези торове дали са най-подходящите за почва също така,пише хидропоникс,аз не съм ги ползвала?Защото може и таблицата да им е за друга среда,която няма собствени торове вътре,като за кокос и най-вече хидро.....И поливането на почвата е съвсем различно от на кокоса,ако поливаш почва както пливат кокос направо ще изгние вътре цветето и обратно,ако поливаш кокос през два,3,4 дни ще изпръхне сигурно от суша,а и той се храни както спомена Кот всеки ден,а почвата определено не.Еми да,по-намалени дози може би,ти поизми най-отровеното.....Изчакай да поизсъхне за да видиш резултата преди да взимаш други мерки,защото някои неща дават резултат с малко закъснение,а междувременно ние сме наръгали още други:)

Ами аз и друг път съм ползвал тези! Те си имат за хидро за почва и за Коко , но явно почвата е била наситена и не е имало нужда от толкова тор ! Вчера им сложих от това , ползваш съм го преди и много добре им се отразяваше https://growshop-mania.com/product/870/mineral-magic-1kg-mikroelementi.html

• Like

Kot

1,112
163
ако поливаш кокос през два,3,4 дни ще изпръхне сигурно от суша,а и той се храни както спомена Кот всеки ден,а почвата определено не.
Не съм написал това. Написах, че когато поливаш, каквато и почва да имаш и без значение през колко дни поливаш, трябва да има храна във водата, а не да редуваш вода тор. Обаче силата на разтвора трябва да е съобразена със нуждите на растението.

Ina

5,213
313
Не съм написал това. Написах, че когато поливаш, каквато и почва да имаш и без значение през колко дни поливаш, трябва да има храна във водата, а не да редуваш вода тор. Обаче силата на разтвора трябва да е съобразена със нуждите на растението.
Това не е вярно.Така може да предобриш излишно в почва,даже вероятно ще.Това се отнася САМО за среди без собствени торове.

Kot

1,112
163
Това не е вярно.Така може да предобриш излишно в почва,даже вероятно ще.Това се отнася САМО за среди без собствени торове.
Е ако в почвата има храна няма да поливаш тор, вода, тор, вода, а само с вода. Аз имам предвид като вече трябва да се тори.

Аз мисля , че ако се оставят да изядат това което е в почвата и след това се полива по дадена схема та дори и да е редовно с тор, няма какво да им се случи ! Аз тая почва я взех от бриколаж и не предполагах , че ще е толкова обогатена и започнах по -рано да им давам храна , но явно е трябвало да изчакам и да почна от 3-4 седмица !

• Like
257
63
Вдигни лампата ако има на къде. Може и да ги вържеш, пречупиш (нищо няма да им стане), само ги отдалечи.
А с тая лампа колко грола са гледани? Щото след третия грол почва да свети като рентген, само, че не се се вижда.
мир

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash