Проблем По Листата,малко Помощ?

Здравейте,
Имам от известно време проблем с листата (изсъхват),проблема започна след като почнаха да цъфтят!
Първо големите листа от доло нагоре,и постепено и по малките,преди изсъхването се образуват петна (точки).
Няма паяци по растенията,температурата е 20-21 тъмен период,27-28 градуса светъл период,pH то е около 6.
Мисля, че не съм ги преторявал,ако някой има идея от какво може да е,нека сподели :)
DSC_0634.JPG
DSC_0635.JPG
DSC_0636.JPG

Ползвам на BioBizz течна тор по 2-3 мл. съответно Grow,Bloom,Heaven.
Също 2мл. BigBud - Advanced Nutrients,1мл. Revive - Advanced Nutrients
Напоследък влагата при тях е 35-50%,съмняваме почвата да е била по силна от нормалното!

534
93
много е спазвайпредписанията,дори с биобиз горят много калий или фосфор.виж таблицата със листата.

По принцип спазвам,след 7-10 дена като ги пусна на 12,почвам с по 2мл. така го дават,но аз се стремя към по големи растения до 170см. да стигнат,малко по големи ги изчаквам и обращам режима,до сега е нямало проблеми,явно ще трябва по малко да им слагам :)

984
243
аз се стремя към по големи растения до 170см. да стигнат,малко по големи ги изчаквам и обращам режима
В колко големи съдове са, какъв режим ще обръщаш, след като цъфтят, какво ти е осветлението, след като искаш такива големи цветя?
Едно растение за да стане голямо и здраво му трябва място за корена, каквото ти нямаш или може би ще пресаждаш в цъфтеж? Няма как да компенсираш липсата на място за корена с високи дози тор!
Добавката Revive на Advanced Nutrients се ползва само при нужда и не съм сигурен как работи в органична среда. От нея се дава 1-2 пъти през целия цикъл на растението.
Нещо или не ти е ясно или аз не разбирам каква ти е идеята.
Опиши нещата малко по- подробно, защото от написаното до тук нищо не се разбира. Размер на бокс, размер на саксии, осветление, вентилация....

Last edited:
Те отдавна са пресадени,за да станат толкова ползвам саксии от 19 литра,пресаждам ги от 2 литра,след като са достатачно големи и заели малките от към корени,Revive може да се ползва по 1 мл. постояно.
Бокса ми е 220 висок на 120,ползвам 600 ватови HPS,но на 400 вата ги пускам.
Вентилацията е от 125мм хибриден аспиратор с дебит около 200 кубични метра,вентилатор 23 см.
Мисълтта ми беше,че ги пресаждам по големи и по късно почвам да торя,явно проблема ми е в почвата,била е по силна,преди седмица им направих промивка,за сега нещата са по добре,но няма да са като предните....

Last edited:
Не бях попадал на нея,човек се учи постояно :)
Ще си я запазя,благодаря за помоща :)

984
243
Те отдавна са пресадени,за да станат толкова ползвам саксии от 19 литра,пресаждам ги от 2 литра,след като са достатачно големи и заели малките от към корени,Revive може да се ползва по 1 мл. постояно.
Тогава защо показваш малките саксии с преторени цветя?
Когато искаш някаква помощ трябва да опишеш нещата много добре, за да получиш адекватен отговор.
Размерите на бокса също не си дал 3-тата страна. 2.2х1.2х(1?)= са ти почти 3 кубика. 3-тата страна я слагам 1 метър. Следователно този изкарващ вентилатор е слаб, трябва ти поне 2-но по мощен!

Цветята за да ти станат големи, е трябвало поне седмица преди да ги пуснеш да цъфтят да си ги преместил в големите саксии, които в същност не са никак достатъчни за 1.7м цвете. Казваш 19 литра, ами аз автомати гледам в по- големи.

Говориш за осветлението в множествено число, не мислиш ли, че една от 600 вата на максимална мощност, е по- добре от 2 по 400?

Относно Revive, чел ли си изобщо описанието на този продукт?
Revivе - минерална добавка против стресови фактори
Advanced Nutrients ли го препоръчват в органична среда, минерален продукт?
Редовно подхранване : За да се увеличи концентрацията на основните елементи във вашият хранителен разтвор, добавете 1 мл (1 ч.л.) на литър вода. Повторете след една седмица, ако е необходимо.
Пише при нужда да се повтори, а не както твърдиш ти.
Revive може да се ползва по 1 мл. постояно.

Ina

5,254
313
Тук ми се виждат някакви петна,като от акари и тн,погледни пак хубаво с лупа отдолу на листата много внимателно,те са съвсем миниатюрни и може да не си ги забелязал,движещи се точици или нещо.Според мен нещо има такова тук.Имаш ли акари/трипс те им е...майката за отрицателно време,така че бързо се действа докато не са напреднали в цъфтежа.
Влажността на въздуха как е,поливането?Може и да преполиваш.....Саксийките не са големи ако това са крайните,към 5,6 литра са ,не повече,в никакъв случай 19л.Ревайв според мен ти е последна грижа(не го знам ,но знам че такива неща са абсолютно излишни в един гроу,супер трив и тн може да си ги спести човек или да вземе нещо важно вместо тях по -основно),той няма да помогне ,особено ако имаш акари или някакви кофти условия.....

Специално за тази саксия която се вижда е една единствена 15 литра,там е и най малкия храст,другите са 19 литра,така се стекоха обстоятелствата!
С този аспиратор съм нямал грижа до сега,върши работа,за крушката е 1,бокса е ясно 120x120x220 точния размер.
Revive има някви неща като части от растения вътре,не бих казал че е само химия,мога да ти снимам ако желаеш,закупен е от амазон!
Относно какво пише на него ще поакажа :)
DSC_0634.JPG

Паяци нямам със сигорност,гледал съм подробно за това :)
Само да споделя Revive малко наподобява Cal-Mag за това го взех :)

Ina

5,254
313
Виж пак,нищо че си сигурен!И виж добре,защото тези петна приличат точно на нещо такова,а не на дефицит/преторяване.Разгледай не съвсем скапани листа,на тях по-добре с е вижда.Откъсни едно такова,което не е съвсем пожълтяло,но има тези петна и го снимай отблизо ясно да се види ако искаш,бих искала и аз да погледна по-ясно,но почти съм сигурна(е дано да бъркам).Отдолу най-вече гледай,отгоре се виждат само следите.

Според мен нямам паяци,имал съм друг път,най вече лятото като е топло,но имам вече с какво да ги моря :)
DSC00001.JPG
DSC00003.JPG
DSC00004.JPG
DSC00006.JPG
DSC00007.JPG

• Like
Reactions: Ina
След промивката преди седмица,нещата не се влошават,направих вече първото торене след промивката,със слаб разтвор по 1мл grow и bloom и 2мл heaven,добавих и малко магнезиев сулфат.
За мен все още си е малко странно от кое станаха така нещата,не мога да кажа на 100% какво е.
Някои ползвал ли е Скор на syngenta,мнения?

984
243
Разгледай това, това си е недостиг на калции, дали го има или си го заключил не знам. Беше казал, че поливаш с pH 6, вдигни го над 6.5. Ето един линк да прочетеш за калция. Много често се случва с торовете на Bio Bizz.

https://www.growweedeasy.com/calcium-deficiency-cannabis

vetrushka това можеби ми беше най-точната диагноза,като цяло ползвам едни и същи методи и не меря постояно разтвора,отделно не съм си калибровал скоро метъра,ще го направя днес и на ново ще меря.
Благодаря за инфото :)

Колега,според мен имаш типичния фосфорен дефицит.
Малко е ранна фазата,като гледам си към 3та седмица,но най-вероятно се е получил от ПХто.
6.0 е малко.Фосфора се усвоява на по-високи нива- 6.5-6.7
Вдигни ПХто, гледай да не е по-малко от 6.4
Revive е много добър продукт,и аз го ползвам,но няма да ти оправи проблема.

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out