Проблем в началото на Цъфтежа

Здравейте колеги, нуждая се от съвет..
Нов съм за първи път преди 5 месеца (на 10 октомври 2019) с едно аверче посяхме 2 феминизирани семки Forbidden Fruit.
Не бяхме много наясно с периодите и държахме растенията до сега във вегетация.. . Преди около 4 дена се разрових да вида какво се случва, кога ще има глави, и разбрах, че за да започнат да цъфтят трябва да сменя светлината на 12 на 12. Също така слагах по около литър вода на растение всеки ден и ми казаха, че може и това да е причината за следните проблеми. Листата пожълтяват и стават кафеви, а има също някой и на дупки, някой са подвити на горе. Качвам снимки тук разчитам на вашата помощ.
Благодаря

Ina

2,011
313
Почва,температура,влажност,на въздуха,поливане,хранене ако споменеш ще е от полза за по-точни диагнози.Също снимките да не са лилави,а на нормална светлина за да се вижда добре.Светлината колко реални вата е?За цъфтеж увеличете светлината максимално възможно.Като цяло оттук изглеждат яко!.Трябвало е да ги пуснете доста по-рано да цъфтят:)Ама пък ще станат готини:)Смятате ли да ги пресаждате пак за цъфтежа или в тези ще са си?Ще трябва да се дохранват,защото вече сигурно са ги понапълнили,пригответе си цъфтежни торове.Това може да е загниване ако е влажно при тях и където се докосват листата,ако ги пръскаш с нещо или ако преполивате и не оставяте достатъчно време да изсъхне възможно е.....Може и нещо свързано с храненето също да върви,но и мен ме навежда на мисълта за някаква висока влажност,в почвата ли,в помещението ли......Разкажи по-подробно,а ако искаш компетентни съвети може да попиташ в grysti.com,където се преместиха кажи речи всички добри ,български градинари от тук:)За да си сравниш повече мнения.Според мен махни тези листа(когато получиш и други съвети,нека първо да ги видят)и оставяй ден,два(според условията при вас)да съхне почвата,това е важно като поливането.

148
63
Здравейте колеги, нуждая се от съвет..
Нов съм за първи път преди 5 месеца (на 10 октомври 2019) с едно аверче посяхме 2 феминизирани семки Forbidden Fruit.
Не бяхме много наясно с периодите и държахме растенията до сега във вегетация.. . Преди около 4 дена се разрових да вида какво се случва, кога ще има глави, и разбрах, че за да започнат да цъфтят трябва да сменя светлината на 12 на 12. Също така слагах по около литър вода на растение всеки ден и ми казаха, че може и това да е причината за следните проблеми. Листата пожълтяват и стават кафеви, а има също някой и на дупки, някой са подвити на горе. Качвам снимки тук разчитам на вашата помощ.
Благодаря
колко санта ти е елхата?

Ina

2,011
313
Извинявам се ,под "увеличете светлината максимално за цъфтеж"имам предвид интензитета,да е по-силна,а не продължителността на деня:)Да не стане объркване:)Тя трябва да си е 12/12 светло/тъмно,както сте прочели(имитира се скъсяването на деня есента),иначе си седят във вег завинаги,освен ако не са аутота,които цъфват щом достигнат определен размер или възраст.

Почва,температура,влажност,на въздуха,поливане,хранене ако споменеш ще е от полза за по-точни диагнози.Също снимките да не са лилави,а на нормална светлина за да се вижда добре.Светлината колко реални вата е?За цъфтеж увеличете светлината максимално възможно.Като цяло оттук изглеждат яко!.Трябвало е да ги пуснете доста по-рано да цъфтят:)Ама пък ще станат готини:)Смятате ли да ги пресаждате пак за цъфтежа или в тези ще са си?Ще трябва да се дохранват,защото вече сигурно са ги понапълнили,пригответе си цъфтежни торове.Това може да е загниване ако е влажно при тях и където се докосват листата,ако ги пръскаш с нещо или ако преполивате и не оставяте достатъчно време да изсъхне възможно е.....Може и нещо свързано с храненето също да върви,но и мен ме навежда на мисълта за някаква висока влажност,в почвата ли,в помещението ли......Разкажи по-подробно,а ако искаш компетентни съвети може да попиташ в grysti.com,където се преместиха кажи речи всички добри ,български градинари от тук:)За да си сравниш повече мнения.Според мен махни тези листа(когато получиш и други съвети,нека първо да ги видят)и оставяй ден,два(според условията при вас)да съхне почвата,това е важно като поливането.

Влажност трудно мога да спомена, а за температурата грубо да кажем към 23, 25 градуса. От началото до преди седмица растенията бяха в този шкаф.
Първо купих лампа 75W не знам защо и как го реших, но долу в снимките ще я видите, а не след дълго взех и една дето пише,че е 600W ама нещо много малка ми се струва, а сега като гледам не стига да свети добре и на двете растения.
Така като шкафа е разделен на две части не можеше едната лампа да свети на двете растения - има преграда. Трябваше да работят и двете лампи и просто да разменям растенията. Като цяло чета и че за вегетативния процес е трябвало 18 на 6, а аз 5 месеца 16/8 14/10.. жълти и изгорели листа виждах от преди, по 3-4 максимум, а то си расте все едно нищо му няма..
Растенията станаха прекалено големи вече достигат лампата и стените и реших да ги преместя в отделна стая преди седмица. (Стаята с лилавите снимки, които качих първия път). Tам винаги прозореца е отворен леко за да влиза въздух а през това време работи духалката или конвектор за отопление. Откъснах повечето такива листа те бяха кам 4-5 мисля и направо сами си паднаха, но оставих само тези, че за тях не съм сигурен .. Хранене .. ползвам тази черна бутилка един път на 2-3 пъти поливане с вода. ( 5мл на 1.5л според описанието ). Поливах сълго с това количество на ден за двете растения общо, а после станаха по литър на растения. Не оставях почвата да изсъхне.. Спрях да поливам за два три дена и днес по рано полях на два пъти по 250мл на растение. Мисля, че изглеждат добре само тези листа горе ме притесняват и се чудя какво да ги правя.. с какво трябва да ги храня? аз поръчах някой неща екстракт от водорасли, капсули, пръччки някакви ще прикача снимки има ли смисъл от тях да ги слагам и какво точно трябва да взема? Трябва ли да ги присъдя? не бях се замислил за това..
Благодаря
01.jpg
89706607_201889654397290_2117620418268364800_n.jpg
89762438_3153982717969054_7605629814057205760_n.jpg
1.jpg
4.jpg
01.jpg
1.jpg
View attachment 949310
4.jpg
01.jpg
1.jpg
4.jpg

Високи са около метър и половина.. За тези листа се чудех дали да късам и само те останаха като цяло... пормъчах и някой неща какво ви е мнението за тях?

• Like
Reactions: Ina

Ina

2,011
313
Яки храстчета са станали:)Пъро се информирай обстойно,после поръчвай,така ще си спестиш пари за излишни неща.Пръчици и бавноосвобождаващи торове по принцип не с е ползват з а тези цветя,те са едногодишни и имат нужда от различни неща в различните фази,а тези пръчици освобождават и тогава,когато няма нужда от това.Първите два значи може да ги пропуснеш,третия не го знам какво представлява,чети ги отзад какво съдържат.Последния може да влезе в работа и в цъфтежа.На торовете пише NPK обикновено.N-азот,P-фосфор,K-kалий това са основните вещества,има и микро хранителни елементи ,пишат ги и тях понякога-желязо,калций и тн,те също са важни и необходими. Така ако пише 10-25-50 то значи имаш 10 азот,25 фосфор и 50 калий.В растеж се предпочитат по азотни препарати(като няма нужда да се прекалява,защото лесно се предобрят),а в цъфтеж с малко азот и повече фосфор и калий.Може да се ползва един лек и балансиран(примерно 2-3-4)през цялото време.Почвата изглежда е качествена и е била предварително заредена.
Можеш да махнеш такива заврени и скапани листа(без да прекаляваш,но може да се разредят малко),също може цели клонки най-отдолу за да не ти ядат от храните на горните дебели глави:)Защото лампата ще е много далеч от най-долните.
За такива големи храсталаци мисля,че ще е недостатъчно за дебели глави,тази лампичка сигурно отговаря на 600(според производителя само),но в никакъв случай не е толкова реално.Най-много 150......Но ще видим де,нещо ще стане.Ако можеше добавете още цъфтежна(топла)светлина.
Пресаждането е супер за тях,така все едно им слагаш тор и нова неизядена почва и няма нужда доста време пак нищо да се добавя.Но като ги пуснеш 12/12(време е вече)колкот място видят за корени толкова избухват и на размер:)Самото усещане ,че деня се скъсява ги кара да полудеят от растеж и понякога могат да достигнат два,мтри пъти размера си,зависи.Така че ти прецени,ако са в по-тесни саксийки това малко ще им ограничи избухването,но пък ти ще трябва да им сипваш повече добавки.Съответно може да се допуснат повече грешки.Нека да има период на съхнене на почвата.