• 🎅 Christmas Sale - 25% Off All Seeds 🎄
    Use Coupon Code At Checkout: XMAS25

Проблем лилави листа..

Така.. по неволя ми попаднаха автота от приятел за рождения ми ден.. явно искаше да се отърве от тях защото ми ги даде седмица преди да цъфнат и бяха в много малки саксии ..никога не съм гледал и цвете през живота си и мислех да ги хвърля .. отлставих саксиите във една джунла наблизо и същия ден имаше силна бурия която им пречупи стъблата.. като ги заварих така ми домъчня почнах да се интересувам в нета и реших да ги спася... пресадих ги на вън но явно дълго са били в тея малки саксийки и се издължиха само 2 педий... купих им почва хубава .. взех им препарат за буби взех им за разстеж и цъвтеж. Дори не знам какъв сорт са семките , поливам ги през 5 дена с по 700 мл на разстение... знам че ако родят 20 грама ше е чудо но някак искам да ги изгледам поне да си знам за напред как става.. вече са близко до края на цъфтежа мисля но имам проблем .. листата стават лимонено зелено жълти оцветяват се с лилаво и накрая изсъхват.. ето снимки не се смейте моля.. също така ако можете да кажете още колко до жътва.. и защо избиват нови цъфтоци отдолу а горните изглеждат почти готови..

Last edited:
  • Like
Reactions: Ina

Ina

2,967
313
като ги заварих така ми домъчня почнах да се интересувам в нета и реших да ги спася..
Eто така се почва и после ставаш маниак хахха
ето снимки не се смейте моля..
Някой трябва да е голям простак за да ти се смее като питаш нещо:)На всеки се случва да му се прецакат растенията и дори много повече,ти поне ще си набереш.И не изглеждат никак зле главите!
А по темата те скоро ще станат и няма какво мног да ги правиш.Може да полееш обилно,бавно с вода веднъж хубаво да се намокри и около стъблото и малко по в страни,доста вода ,това помага понякога,също би могло д а им разбъркаш тор от червей ако намериш продават на пакетчета сух и с малко вода разбъркваш и оставяш малко и поливаш с него.Или след хубавото поливане да ги наториш пак с каквото разполагаш(което е?)и вече да си чакаш докато позавяхнат близалата,още малко им остава,примерно седмица или 10ина дни да речем....И айде честити!:D Да,тези аутота всеки стрес и в малка сакийка веднага си губят от размера и съответно от грамажа,другия път опитай едни избрани от теб лесни и не много дълго цъфтящи фотопериодни растенийца напролет през април:)Сигурна съм,че ще се зарибиш и не лошо си се справил за човек,който не гледа никакви цветя и са му ги дали баш преди цъфтеж вече забавени.

Красиви са нали ? Аз даже не искам да ги режа приличат ми на бебенца.. купих им тези препарати и един малък за буби но много мирише и седи близко до джунглата там го мешам . А защо са лилави листетата и има ли как да разбера сакъв сорт са ? Другата година ще си купя всичко необходимо аз сега дори ph не меря..

Торовете си биват и растенията са хубави. Нека друг да каже за проблема щот аз не разбрах.

Четох много и най често пише че рилави листа са знак че липсва фосфор. Знам ли те скоро са за бране така че май вече е късно за мерки..

Ina

2,967
313
Четох много и най често пише че рилави листа са знак че липсва фосфор. Знам ли те скоро са за бране така че май вече е късно за мерки..
Да може,но може да не липсва,а да не го усвояват,да го има,но да е заключен,затова проблемите не винаги се оправят като сипеш фосфор да речем след като си прочел,че на това прилича.Комплексно е,ено заключва друго и тн…...Понякога са технически проблеми,неправилно поливане и др,които се изразяват като недостици.Това е по-честия случай.Не знам каква почва си им сложил,но на такива малки растенийца в земята е трудно да им липсва нещо.Почвата принципно е по-важна от добавките.От тези сипваш ли им?В този блум фосфора преобладава(5),не би трябвало фосфор да им липсва.Полей ги първо обилно с чиста вода да ядат от каквото имат там в почвата и тя да се раздвижи,трябва добре да с е намокри,иначе ако е суховата или само в средата поливаш не могат да ядат.Корените трябва да имат връзка с нея,тоест да е леко влажна,но и да изсъхва за да имат и въздух,защото и прекалено мокрене води пък до други проблеми.

Няма как да се разбере какъв сорт са,някакво ауто….:)Но са готинки:)Питай човека,който ти ги е дал.Ти си избери за другия път и по-добре да не е ауто или поне не само ауто и тези препарати ще си ги ползваш и тогава.

Извинявам се че пиша в темата ти. Искам само да попитам опитните фермери - Лилавото по листата не се ли получава след рязка смяна на температурата? И не е проблем че се случва нали? Питам защото и някои мои листа също взеха да лилавеят..

204A04BD-A001-4953-AD62-166B94CE3312.jpeg

Ina

2,967
313
Лилавото е възможно да е от ген(разни пърпъл и прочее с такива гени) и/или да се прояви след смяна на темп както казваш,да.Но трябва да е станало дооста студено или голяма амплитуда да има ден/нощ за да стане така.Само че са различни лилави едните и другите:)Може и да е от липса на нещо,а при теб не знам,има ли на други места?Не изглежда да му липсва нещо поне това,което се вижда.Може да си е някакво такова или нещо моментно,ще видиш ако се задълбава.

Лилавото е възможно да е от ген(разни пърпъл и прочее с такива гени) и/или да се прояви след смяна на темп както казваш,да.Но трябва да е станало дооста студено или голяма амплитуда да има ден/нощ за да стане така.Само че са различни лилави едните и другите:)Може и да е от липса на нещо,а при теб не знам,има ли на други места?Не изглежда да му липсва нещо поне това,което се вижда.Може да си е някакво такова или нещо моментно,ще видиш ако се задълбава.
Ще снимам и ще постна в моята тема малко по късно за да не пълня на човека.. Разлика в температурите има.. През деня в Холандия е 20-22 градуса, вечер пада до 10..

• Like
Reactions: Ina

Ina

2,967
313
Аааа,ти беше вярно в Холандия.Е значи напълно възможно е,да.До 10 щом пада дори си мисля вече ,че точно от това ще да е.

Няма проблеми ползвай я аз не съм комплексар 🤣 малко офтопик мога ли да резна на части ниския автомат?
Че долу ниско вегитира и показва малки бели пипалца а горе е почти готово..

милите измъчени бебенца искат да раждат още ... милитеа става ли сега да ги полея с препарата за цъфтеж и след 5 дена да ги flushna .. и как да flush -на outdoor с двойно количество вода? Тоест по литър и половина на разстение вместо 750..?

Ina

2,967
313
Ами полей ги последен път,ще има ефект.А флъшването може да се изрази в поливане с чиста вода обилно един,два пъти,за колкото остане време.Там в земята няма как да с епромива като в саксия,мисля че няма и нужда......Иначе може да с е резне което ти се струва готово и да с еостави по-рошавото з аоще,макар че тука не виждам много смисъл,но защо не.

Иссам да попитам .. почти всички мустаци са оранжеви.. да flushna ли и след 5 6 дни да ги harvestna или още време им трябва ..

305
263
Иссам да попитам .. почти всички мустаци са оранжеви.. да flushna ли и след 5 6 дни да ги harvestna или още време им трябва ..

Изчакай ги още малко, недей да бързаш. Поне 10-на дни още, дават малко да се развали времето към 19-ти, до тогава ги карай на вода. Тези листа, които са тръгнали да стават лилави, ще се оцветят целите.
С какво си ги хранил и кога за последно, както казва Ина, на вън няма как да ги измиеш, като в саксия. Аз ако съм на твое място, ще ги държа докато времето позволява.

Ina

2,967
313
Мен ми се струва,че още няколко дни и да ги бере,седмица...….Горе долу са готови,е да,трихомките може още маалко...…..Туй ще е горе долу:)Но главите изглеждат добре,сигурно ще са якички:)

За последно с препарата за цъфтеж преди 3, 4 дни... много се прецаках че им слагах от отровно силния за буби докато са в цъфтеж но нямаше как да ги спася от сума буби които го налазваха..

305
263
За последно с препарата за цъфтеж преди 3, 4 дни... много се прецаках че им слагах от отровно силния за буби докато са в цъфтеж но нямаше как да ги спася от сума буби които го налазваха..
Какво си ползвал, препарати за буби много видове има и какъв е препарата за цъфтеж.

Помощ лудаци казвайте да сека ли ? Малките листенца на главите пожълтяват и падат . Стори ми се че мернах жълти трихоми ..

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out