Проблем

Здравейте! Новак съм и не знам много за growing-а. Да ви разкажа по същество, преди 26 дни засадих една семка peach & cream и е достигнала размера около половин педя не знам какво правя грешно обяснете малко?

Четох къде ли не и пишат че е от топлината но съм сигурен че не е само от това не го поливам както трябва или не знам

Най-вероятно е преполиването защото не знам как трябва да се полива на колко време и т.н. До колкото за корена преди два-три стъблото му изгни заради влажната почва и се откъсна и го засадих на ново

510
243
Растението не трябва да се полива покрай стеблото, а в края на саксията. Най вероятно е загнила кореновата шийка и затова се получило. Аз в саксии от 2 литра, за последните 22 дни съм поливал точно 2 пъти. Другото, което виждам, че е било много издължено не му е стигала светлината и в комбинация с влагата резултата е на лице. Така става когато ви мързи и не четете, нищо, по - трудния начин ще се научите.

Как да се оправя с него? И какъв цвят LED осветление да сложа?

Last edited:
140
43
Сложи още почва .Щом се е издължило така зарови му стъблото колкото може по нагоре. И както каза Vetrushka не поливай точно на стъблото,а малко покрай него.

510
243
След, като си го счупил и боднал на ново, това значи че няма корен в момента който да го храни. Не съм сигурен дали ще стане нещо от него. Аз ако съм на твое място, ще го заровя повече от половината, да има стебло не повече от 2 см, всичко на долу да е в земята. Другото, което бих направил е да го третирам, като клонинг. Демек, ако имаш някакъв съд да му сложиш похлупак за да задържа влагата, слабо но постоянно осветление 24/0 и да се молиш да пусне ново коренче, което изобщо не съм сигурен дали може да стане, не съм имал такъв случай.

Със едно от сегашните ми стана така счупи му се коренът и мислех че е пред фалит но го сложих 24/0 на лампа и на всеки 6/7 часа го пръсках с вода и го бях получил да е като в парник

Избило е малко коренче, направих както ми казахте зарових го и го похлупих. Добре ли е?

510
243
Изправи го и му сложи една клечка, да седи изправено, не мисля, че ще се изправи само. Пръскай го с вода, както е казал колегата по- горе. Само не го пипай повече, изправи го и не го ровичкай, то ще си покаже след 2-3 дни дали ще го бъде.

11
3
Пускай следващата семка, Тая има малък шанса да стане, все пак гледай още известно време, но стартирай още семки.

Следващият път не си играй с растението. Колкого по-малко го пипаш, толкова е по-добре, когато си неопитен и непохватен най-честите грешки се поучават от прекалено много пипане и пречене на растението.

Лампа му трябва за да не се издължава така. Забрави ги тия евтини лед крушки. Ако искаш евтино нещо му вземи 1 цфлка и я дръж близо да растението за да не се издължава толкова, колкото сега.
Колкото по-мощна толкова по-добре Седларов и спектър 6400K.

Ina

5,040
313
Забрави ги тия евтини лед крушки. Ако искаш евтино нещо му вземи 1 цфлка и я дръж близо да растението
Защо,ти ползвал ли си лед крушки?

510
243
А защо да е с този спектър точно? Аз съм най- доволен от MH лампа за растеж, която е с цветна температура 4000 келвина ?

Ina

5,040
313
Само толкова ли е МХто?Мен ми седеше по -синкаво на око,мислех че е над 5000,те са и най-различни де...….6400 к също е много добре,стават гъсти на по-студен спектър...Примерно от 4000 до 6400 ми се струва много добре за бебета и растящи.Но и ЛЕД крушките си стават чудесно,не разбрах защо да ги забрави,като трябва да забрави вече за ЦФЛтата по-скоро,те са стара работа?:)Говорим пак за същите келвини,не за лилави и прочее ледове,защото има и такива лед крушки ако тях имаш предвид,bran?

510
243
То и те са различни, но повечето са толкова. Ползвал съм на Sylvania и сега ползвам Osram и двете са с по 4000. Има някой марки, като GIB на които са 2700К, което си почти колкото HPS.

11
3
Welzz толкова е и чел.

Защо,ти ползвал ли си лед крушки?

А защо да е с този спектър точно? Аз съм най- доволен от MH лампа за растеж, която е с цветна температура 4000 келвина ?
Пари не му се дават, но не му се и чете. Как да станат нещата?
Иска с тъпи лед лампички за по 3-5 лева да си направи разсада.
Мислиш ли, че ще даде пари за дросел и МХ лампа за растеж? Какво пък остава за скъпа качественна лед лампа?

Ако искаш евтино нещо му вземи 1 цфлка и я дръж близо да растението за да не се издължава толкова, колкото сега.
Става въпрос за евтино и лесно. Най-евтиният и най-лесният му вариант е цфлка крушка.

Welzz го мързи да чете, а какво остава да му обеснявам за по-сложно осветление.

Welzz толкова е и чел.

Пари не му се дават, но не му се и чете. Как да станат нещата?
Иска с тъпи лед лампички за по 3-5 лева да си направи разсада.
Мислиш ли, че ще даде пари за дросел и МХ лампа за растеж? Какво пък остава за скъпа качественна лед лампа?

Става въпрос за евтино и лесно. Най-евтиният и най-лесният му вариант е цфлка крушка.

Welzz го мързи да чете, а какво остава да му обеснявам за по-сложно осветление.
Чета абсолютно всичко