Първи Вътрешен Проект На Mun_chang

16
13
Здрaвейте, реших и аз да осъществя първото си вътрешно отглеждане на билката. Напълно съм начинаещ в областта и всичко, което зная до момента съм го научил от темите във форума. Относно проекта съм се снабдил с бокс 70х70х160 и LED лампа Mars Hydro 300W. Първите 10 дни китките бяха под 2 CFL крушки по 23W 6000K. Две от саксиите са геотекстил по 10 литра, а третата е обикновена. Почвата е на агро био вет 5-8-12, като съдържа кокосови стърготини и ЧКЧ. Семките са рандом от приятел. Китките са на 19 дни от покълването, но се развиват по различен начин една от друга (най-малката до вчера беше в ковичка от кисело мляко) :D . Разполагам и с 3 семки Quick One на RQS, но тях съм ги оставил за следващ проект на есен. Целта ми сега е да усвоя и науча основните правила за отглеждане и да допусна грешки, от които да се науча. Моля за вашите мнения, съвете, препоръки и критики.

60
33
Привет !
Слагай да покълваш автоматите, а през това време тези можеш да си ги режеш и тренираш техники върту тях. Няма абсолютно никакъв смисъл да се занимаваш с тези рандоми, дори и някое да излезе женско, шанса за нещо добро е нищожен. Автоматите, ще ги извадиш до 3 месеца от семка, а на есен ще си поръчаш други по-хубави семена. Почвата им идва силна, може би и лампата е прекалено близо ? С какво смяташ да ги храниш ? Има хубави дневници на колеги, които ще са ти много полезни. Също помисли за по-голям обдухващ.
Успех!

16
13
Здравей SecretKey, причината поради която не съм сложил автоматите, е че след 30 дни ще трябва да отсъствам за 20 дни от мястото където е бокса и ме притеснява да го оставя да работи ( принципно съм закупил необходимото оборудване за автономно поливане по план или при сигнал от датчик за изсъхнала почва ) :( :( :( . Напълно съм съгласен с теб за почвата, и аз мисля че им е силничка и затова поливам само с престояла чешмяна вода. Лампата е на 40 см от върховете и мисля да я вдигна още малко. Снабдил съм се с BIO-GROW и BIO-BLOOM на BIOBIZZ, но за момента не съм им давал от тях още. Относно вентилаторите съм пропуснал да спомена за тях. Има монтиран малак канален вентилатор с дебит 95 м3/ч, който нагнетява въздух в бокса и от разликата в наляганията, топлият въздух излиза от друг по малак отвор. Да следващата ми стъпка е да се снабдя с по голям обдухващ вентилатор и да ги махна тези малките. Впечатлен съм от някой колеги във форума и следа с интерес темите им. Поздрави :)

111
63
Добър сетъп!
-Лампата я дръж на поне метър от върховете (за да растът на височина да не са толкова къси междувъзлията и като станат 40-45см я пусни на около 60см
-Купи Cal-Mag , щом гледаш на LED, 100% ще ти трябва.

60
33
Здравей SecretKey, причината поради която не съм сложил автоматите, е че след 30 дни ще трябва да отсъствам за 20 дни от мястото където е бокса и ме притеснява да го оставя да работи ( принципно съм закупил необходимото оборудване за автономно поливане по план или при сигнал от датчик за изсъхнала почва ) :( :( :( . Напълно съм съгласен с теб за почвата, и аз мисля че им е силничка и затова поливам само с престояла чешмяна вода. Лампата е на 40 см от върховете и мисля да я вдигна още малко. Снабдил съм се с BIO-GROW и BIO-BLOOM на BIOBIZZ, но за момента не съм им давал от тях още. Относно вентилаторите съм пропуснал да спомена за тях. Има монтиран малак канален вентилатор с дебит 95 м3/ч, който нагнетява въздух в бокса и от разликата в наляганията, топлият въздух излиза от друг по малак отвор. Да следващата ми стъпка е да се снабдя с по голям обдухващ вентилатор и да ги махна тези малките. Впечатлен съм от някой колеги във форума и следа с интерес темите им. Поздрави :)
Добре е лампата максимум на 50 см я вдигни. Придържай се към препоръките на производителя за растояние. Чисто принципно за този размер на бокса, лампата ще е слаба. Оптимален резултат, ще имаш с повече на брой малки, добре оформени растения с ниска височина. Високи не ти трябват, панела е с ниска проницаемост и няма да достига светлина до по-ниските части.
Вкарващия го сложи изкарващ горе високо, отдолу просто остави дупката отворена за да влиза въздух.
Основна тор до цъфтежа като гледам няма да ти трябва, но колегата е прав, че ще имаш нужда от допълнително калций и магнезий.

Браво на колегата Mun ! И аз съм новак, но ти се справяш далеч по-добре. Да питам пък аз...какво е 5-8-12 на агро био вет ? Ясно ми е, че Агро Био Вет е фирмата, но 5-8-12 марка на продукта ли е ? Много съм закъсал с почвата...нещо не ми се получава, затова питам.

47
18
Браво на колегата Mun ! И аз съм новак, но ти се справяш далеч по-добре. Да питам пък аз...какво е 5-8-12 на агро био вет ? Ясно ми е, че Агро Био Вет е фирмата, но 5-8-12 марка на продукта ли е ? Много съм закъсал с почвата...нещо не ми се получава, затова питам.
Със стойностите NPK се индикират количествата на трите основни хранителни вещества от хранителният разтвор.
– N (Nitrogen) е азот. Азотът е необходим за растежа на растенията.
– P (Phosphorus) Фосфор. Фосфорът спомага за образуването на корени и развитието на пъпки и цвят.
– K (Potassium) е калий. Калият подсилва растението, развива защитата и устойчивостта и го предпазва от инфекции.

Пример:
Когато е дадена стойност NPK 6-8-6, това означава, че има 6% азот, 8% фосфор и 6% калий.

981
243
Със стойностите NPK се индикират количествата на трите основни хранителни вещества от хранителният разтвор.
– P (Phosphorus) Фосфор. Фосфорът спомага за образуването на корени и развитието на пъпки и цвят.
– K (Potassium) е калий. Калият подсилва растението, развива защитата и устойчивостта и го предпазва от инфекции.

Пример:
Когато е дадена стойност NPK 6-8-6, това означава, че има 6% азот, 8% фосфор и 6% калий.
Когато се ползва copy/paste, е хубаво да се споменава и източника на информация.

16
13
Добре е лампата максимум на 50 см я вдигни. Придържай се към препоръките на производителя за растояние. Чисто принципно за този размер на бокса, лампата ще е слаба. Оптимален резултат, ще имаш с повече на брой малки, добре оформени растения с ниска височина. Високи не ти трябват, панела е с ниска проницаемост и няма да достига светлина до по-ниските части.
Вкарващия го сложи изкарващ горе високо, отдолу просто остави дупката отворена за да влиза въздух.
Основна тор до цъфтежа като гледам няма да ти трябва, но колегата е прав, че ще имаш нужда от допълнително калций и магнезий.
Дам, вдигнах леко лампата и и пренастройх вентилатора. Напълно съм съгласен с теб за ниските, много на брой растения. Това си мислих още при започването на този проект и снабдяването с тази лампа и този бокс. Днес премахнах малко от листата, който вече бяха много зле. След няколко дни ще пусна снимки пак. Вече си харесах добавка с калций и магнезий и събота ще си я сзема. Благодаря ви за препоръките :) :) :)

Пример:
Много благодаря ! Това беше важно за мен ! Успех на всички !

269
63
Кал-маг още от сега виждам дефицит леда гълта много тия 2 минерала иначе са супер

16
13
Кал-маг още от сега виждам дефицит леда гълта много тия 2 минерала иначе са супер
Благоря, днес им вземах добавка и от утре сутрин започвам да им я давам.

269
63
Слагай през поливка че като гледам други проекти на ЛЕД или на всяка поливка слагат или през но все пак да не се прекалява....

Kot

1,136
163
Не знам каква разлика би имало дали е лед или друга светлина.

• Like
Reactions: Ina
60
33
По-високо кпд на светлината = по-усилен растеж = повече калций и магнезий.

Ina

5,254
313
би трябвало в тези големи съдове да нямат нужда от нищо допълнително за няколко седмици и ако сега са сложени в тях,толкова малки да им залипсва калций от силата на лампата?!И дали въобще има някакво значение,както каза Кот,дали е лед или друго или просто не сме си направили почвата достатъчно добре?!:)Защо изобщо с е прави връзката,че като са на ЛЕД искат повече калций и тн,аз нищо не мога да забележа подобно,но не съм пробвала от тези,нито някой качествен....Но това да е с по-високо КПД от ХПС 600 вата примерно не ми с е вярва,че да избухват повече и по-интензивно и оттам да искат повече неща,нещо не мога да го свържа така аз......По-скоро ако се получава от осветлението би било защото осветлението не е с достатъчно КПД и да дава проблеми,но аз изобщо никаква връзка не правя между тези недостици и осветлението?!Може и да бъркам,защото пък навсякъде се твърди,че на ЛЕД искат екстра калций и магнезий или някой си е оправдал пак грешките с лампата,както си ги оправдават с гентиката примерно хаха и после е започнал да го твърди наляво и надясно и е станало мит?!:)Мен така ми се струва де,не го твърдя със сигурност и не мога чак да споря,понеже не съм достатъчно наясно с всички осветления:)А в случая не е заради ЛЕДа,по-скоро нещо почвата е имала нужда от малко доработка,може и да е била малко не за бебета или нещо,но като гледам сега нагоре е минало:)Калциеви и магнезиеви неща могат да с едобавят в почвения микс и няма да се наложи изобщо да се досипва,също трябваше и неща като перлит/вермикулит за аерация и то доста,тя е доста важна.Много ме кефи това уредче!Откъде?

16
13
Здравей Ina, благодаря за коментара ти по темата. Когато започнах с този мой първи гроу не се отнасях достатъчно сериозно и допуснах някои грешки в началото. После започнах да чета и се опитвам да се осъвършенствам върху тези китки. Първите 14 дни бяха под CFL - ки и се развиваха добре, но почвата беше от магазина всичко по левче :( . Саксииките бяха малки (около 3 литра или по-малко) и мисля че прекалено много време бяха в тях. После нещата леко по леко станаха сериозни, стана ми интересно и реших да се развивам. Сдобих се с това оборудване на доста преференциални цени и това беше една от причините да взема LED. Производителя я равнява на 150W HPS. Само времето ще покаже дали правилно съм се доверил на иновациите или не :D :D :D . Сегашната почва мисля, че им идва малко силничка. Мисля че допуснах и грешка при пресаждането защото веднага след това ги послях с вода с добавени GROW и BLOOM .... Сега са само на вода и от днес сутринта малко от новата добавка калции и магнезии, но в много малка доза. На есен съм запланувал да гледам вече по-качествените семки и тогава почвата ще е доста по прецизно приготвена. Абсолутно съм съгласен с теб, че е трябвало да добавя перлит но .... Уредчето си го вземах от технополис за 20 лв. Беше по-скъпо от цифрово такова, но на мен ми хареса много повече. Поздрави на всички :) :) :)

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out