Първи Вътрешен Проект На Mun_chang

Ina

5,254
313
Много е шик,малко като ретро:) и много добре е показано на него кои са удачните стойности зз влага и темп,да и мен ме кефи,не бях виждала такова!

269
63
Ина може ида е права.. Комнетара ли за Кал/маг е в последствие на хилядите клипчета с лед осветления които съм изгледал затова казах да взема кал/маги да слага. Мунчанг добре си решил да слагаш по малко че да не вземе пък да заключиш другите елементи......

60
33
би трябвало в тези големи съдове да нямат нужда от нищо допълнително за няколко седмици и ако сега са сложени в тях,толкова малки да им залипсва калций от силата на лампата?!И дали въобще има някакво значение,както каза Кот,дали е лед или друго или просто не сме си направили почвата достатъчно добре?!:)Защо изобщо с е прави връзката,че като са на ЛЕД искат повече калций и тн,аз нищо не мога да забележа подобно,но не съм пробвала от тези,нито някой качествен....Но това да е с по-високо КПД от ХПС 600 вата примерно не ми с е вярва,че да избухват повече и по-интензивно и оттам да искат повече неща,нещо не мога да го свържа така аз......По-скоро ако се получава от осветлението би било защото осветлението не е с достатъчно КПД и да дава проблеми,но аз изобщо никаква връзка не правя между тези недостици и осветлението?!Може и да бъркам,защото пък навсякъде се твърди,че на ЛЕД искат екстра калций и магнезий или някой си е оправдал пак грешките с лампата,както си ги оправдават с гентиката примерно хаха и после е започнал да го твърди наляво и надясно и е станало мит?!:)Мен така ми се струва де,не го твърдя със сигурност и не мога чак да споря,понеже не съм достатъчно наясно с всички осветления:)А в случая не е заради ЛЕДа,по-скоро нещо почвата е имала нужда от малко доработка,може и да е била малко не за бебета или нещо,но като гледам сега нагоре е минало:)Калциеви и магнезиеви неща могат да с едобавят в почвения микс и няма да се наложи изобщо да се досипва,също трябваше и неща като перлит/вермикулит за аерация и то доста,тя е доста важна.Много ме кефи това уредче!Откъде?
Инчее, повече фотометрия и фотосинтеза :)
Всеки източник на светлина влияе на фотосинтезата по различен начин в зависимост от неговия източник, спектър и интензитет.
Леда казвам, че е с по-високо кпд спрямо хпс от гледна точка на това, че може да бъде конфигуриран. Спектъра може да бъде точно подбран и светлината на 100% усвояема за растенията.
Има доказателства за влиянието на различните спектри и тяхната комбинация с други спектри на фотосинтезата. Например относителния квантов добив при фотосинтеза има два пика при 440 nm и 620 nm. Но в комбинация със червена светлина над 680 nm, това може да увеличи драстично скоростта на фотосинтеза. Дори в комбинация със зелена светлина, може да има благоприятно влияние на фотосинтезата. Защото е установено, че в дълбочината на листата, тя управлява по-добре фотосинтезата от синята и червената светлина.
Колкото до калция и магнезия, те са свързани със структората, растежа и прякото усвояване на светлина. И е най-нормалното нещо с ЛЕД да получат именно там недостиг.
Нещата са много тънки и лед с лед еднакъв няма. Невъзможно е да се слагат под общ знаменятел и да се сравнявт, камо ли с друг източник на светлина. Всеки си има плюсовете и минусите.
При хпс-а например нещата са стандатизирани, и нуждите на растенията приблизително еднакви. Градинарите са изградили вътрешен усет за нуждите на растенията под тази светлина, все пак са от десетилетия на пазара.
Колкото до почвата и добавките, никой не е казал на колегата, че в момента има нужда от нещо допълнително и трябва да им дава повече от тези елементи в момента, след като почвеният микс е достатъчно добър или в храната има всичко необходимо. Но е редно да има едно на ум именно за тези два елемента.
Самият аз съм преминал от хпс на лед, без да променям реално нищо друго освен осветлението и наистина има огромна разлика в развитието и нуждите на растенията.

Last edited:
80
33
Разликата е следната при хпс 600 вата съм стигал на 25-30 см от върховете с култюба.Интересуваше ме само да не е повече от 28-30°C.Сега с леда 200в на 20см е 28°C и на 40см пак е 28°C.Само че приближат ли се на по-малко от 40см от леда и почват да изгарят.Между другото изгарянето много прилича отначало на силен калиев дефицит.За това аз също съм на мнение че лед-а е с много по-голям интензитет от хпс.

667
143
Разликата е следната при хпс 600 вата съм стигал на 25-30 см от върховете с култюба.Интересуваше ме само да не е повече от 28-30°C.Сега с леда 200в на 20см е 28°C и на 40см пак е 28°C.Само че приближат ли се на по-малко от 40см от леда и почват да изгарят.Между другото изгарянето много прилича отначало на силен калиев дефицит.За това аз също съм на мнение че лед-а е с много по-голям интензитет от хпс.
Става много ниска влагата и изгарят листата в допълнение от близката лампа, която да не забраве е и топла, но основно сушата :) ще ти го покажа после от 23+23+15 вата цфл как съм ги направил леш от ниска влага + 2400к Спектър. Ще ти го покажа и на др мой индор, мн зле с влагата от това е да знаеш, като е много близо лампата. Ама снимай де да видя цялостното стстояние

16
13
Здравейте отново, първо да кажа за първия гроу. Китките неможах да ги доотгледам поради пътуване, но понаучих някой неща от тях. Започнах нов гроу със семките които съм споменал че имам ( Quick One ) и реших да си продължа в този девник та ... китките в момента са на 25 дни. Све още не са почнали да цъфтят. От 3 семки покълнаха 2 растения като и двете са гледани по абсолютно еднакъв начин. Апаратурата е същата. Почвата е Gold Label Special Mix Light а торовете са Bio Grow,Bio Bloom и Sensi Cal-mag Xtra. Потовете са по 10л. Поливам през 72часа с 2мл. био grow на 1л. престояла вода и при последното поливне добавих Cal-Mag. Лявото видимо се развива по бързо. Забелязах тези петна по листата, огледах ги невидях паразити. Къде бъркам?

985
243
Петната по листата са най- вероятно от мокрене и след това от светлината така се получава. Може, като си поливал да си ги намокрил.
Добавката калции и магнезии е минерална, ще ти развали баланса в почвата, давай го само листно на изгасени лампи.
Аз пръскам един път в предцъфтеж и след това 2-4 седмица, зависи как се развива растението.

16
13
Добре че ми каза за този магнезия... В магазина ми го продадоха за органичен. Отсега нататака само листно. Принципно доста внимавам при поливането. Режима им е 20/4 и се получи така от самото начало, че ги поливам докато лампата свети ( тогава ми е най-удобно през денонощието ). Вероятно ще трябва да сменя момента в който остават на тъмно и да ги поливам тогава. А има ли вероятност да е от дефицит или преторяване? ( торовете принципно не са от най-силните). Интересното е че все още не са почнали да цъфтят. Много се чудех каква техника да им приложа... мислих си за мрежа.

16
13
Здравейте отново, мойте момичета станаха почти на 60 дни ( 8 седмици ). Ще кажа пак, че съм ги гледал по абсолютно еднакъв начин, просто едното изостава в развитието си спрямо другото. В момента ги поливам пред 48 часа с по 1,1л. на саксия. Торовете са 3мл Bio Grow, 4мл. Bio Bloom, 0.3гр. Karbo-Boost на GreenPlanet, и Меласа на RAW. Аромата е много приятен. Смятам, че се развиват добре за момента.

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,378
263
Здравейте отново, мойте момичета станаха почти на 60 дни ( 8 седмици ). Ще кажа пак, че съм ги гледал по абсолютно еднакъв начин, просто едното изостава в развитието си спрямо другото. В момента ги поливам пред 48 часа с по 1,1л. на саксия. Торовете са 3мл Bio Grow, 4мл. Bio Bloom, 0.3гр. Karbo-Boost на GreenPlanet, и Меласа на RAW. Аромата е много приятен. Смятам, че се развиват добре за момента.
Супер изглеждат, красота! Намали азота, за цъфтежа не ти трябва толкова много азот. Забележи, че листата са много тъмно зелени и на върха има изгорели връхчета. Това е много начална фаза на азотно преторяване, а толкова много азот в цъфтежа не ти трябва, защото го бави.

Иначе растенията изглеждат много добре, вдигнали са листата на горе за "Здрасти", което е добре :)
Колко градуса е в бокса? На няколко снимки се виждат "заострени" листа на горе, което е начална фаза на топлинен стрес. Ама спокойно, тези дни ще се застуди и дори това няма да го имаш.

Успех с проекта, за сега се справяш много добре.

16
13
Здравей, в бокса е 25 градуса и 40% влажност. Мисля че това се дължи на факта че лампата беше прекалено близко до тях. Вдигнах я максималко. Ще маналя азота при следващото поливане.

16
13
От една седмица забелязвам, че на горните листа на едната китка ( дясната ) са се появили тези кафеви петна. Мисля си че в един момент съм го преторил, но незнам дали е от това. Намалил съм драстично азота, като му давам по 4 мл bio bloom и меласа. Bio grow съм му го спрял изцяло от 10 дни. Мился си че е от близоста на лампата, която е на 30 тина сантиметра. Интересното е че лявата китка е по висока с 7,8 см и няма никакви проблеми с листата.

Kot

1,136
163
Не е от лампата. Най-вероятно са преторени. Най-лесно се разбира ако имаш ЕС метър и измериш ЕСто на водата на изхода.

16
13
За съжаление не разполагам с такъв. Явно късно съм намалил торовете. Ще започна да давам Bloom през поливка. Интересно защо само на най-високите листа се получава. За напред ще знам, че този тъмно зелен цвят на листата невещае нищо добро :)

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,378
263
За съжаление не разполагам с такъв. Явно късно съм намалил торовете. Ще започна да давам Bloom през поливка. Интересно защо само на най-високите листа се получава. За напред ще знам, че този тъмно зелен цвят на листата невещае нищо добро :)
Защото при върха фотосинтезата е най-интензивна, все пак върховете са най-близо до "светлината" и растението форсира процесите там. Всъщност в различните част на растението се случват различни процеси. Примерно ако жълтее долната част на растението означава едно нещо, ако жълтее средната част на растението означава друго нещо, а ако жълтее върха на растението означава друго нещо. В процеса ще се научиш да "разчиташ и разбираш" растенията.

Да знаеш, че само bio grow и bio bloom ако даваш ще имаш проблеми с развитието на растенията... От biobizz са направили така, че ако нямаш цялата гама от торове ще имаш проблеми с растенията.

П.С Даваш ли на растенията Калции и Магнезии ? Кога последно им даде? (08.10 или по-скоро? )

16
13
Искрено Ви благодаря за помощта която ми оказвате. Старая се да си правя изводи от грешките и да не ги допускам за напред. Разполагам само с grow и bloom за този проект и смятам това за грешка. Мисли си да сменя торовете при следващ проект живот и здраве. Последно давах Кал+Маг преди 30-тина дни. Мился, че точно беше във фазата на предцъфтеж. Давах го главно листно ( един път направих грешка да го добавя в почвата ) и останах с впечатлението, че във фазата на цъфтеж не се дава повече от него. Така и неможах да разбера с точност как да го давам Кал+Маг. На опаковката пише да се дава по преценка ...

П.С. Смятате ли, че е късно за покупката на още торове. Китките са на близо 80 дни.

Kot

1,136
163
Защо пък да е грешка да се дава в почвата? Аз никога не съм давал тор листно, само през почвата.

Калций и магнезий си трябва до края.

16
13
Защото разбрах, че Маг+Кал на advanced nutrients е минерална и ще ми прецака баланса в почвата, а аз до момента използвам само органика. Смятам утре да ги напръскам сутринта, когато изгасне лампата. Поправете ме ако съм останал с грешни представи.

Kot

1,136
163
Защото разбрах, че Маг+Кал на advanced nutrients е минерална и ще ми прецака баланса в почвата, а аз до момента използвам само органика. Смятам утре да ги напръскам сутринта, когато изгасне лампата. Поправете ме ако съм останал с грешни представи.
Според някои хора ще се "прецака", но от това, което съм прочел няма да се "прецака".

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,378
263
Растението усвоява до 9 пъти повече хранителните вещества листно през стоматите, за разлика през ризосферата и корена растението усвоява едва 1/10 от това което му дадеш.

Няма да прецака баланс в почвата, но просто грола ти няма да е органика, но така или иначе вече не е, по-добре си им дай Кал+Маг че имат нужда, а така и така си го купил. . Всъщност по-лесно е да си "прецакаш" баланса в почвата с малко дървесна пепел, че пепелта изменя много pH на почвата.

Следващия път при проблем с китките просто почни да търсиш в нета calcium deficient cannabis, calcium burn cannabis, magnesium deficient cannabis, magnesium burn cannabis, а преди това с основните азот,фосфор и калии. С този елементарен трик можеш толкова много проблеми да си спестиш, и толкова много неща да научиш. Това не го казвам, като заяждане, а просто като съвет и предложение от което можеш да научиш много.

Това ми харесва на меласата, че с 1 продукт (меласа), торя едновременно растения, бактериите и гъбите. В същото време меласата е изключително евтина и достъпна. Освен това меласата подобрява вкуса на крайния продукт. Не случайно много фирми за био торове използват меласа в продуктите си.

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out