Първи Опит. Помощ

Здравейте маняци, нов съм (ама съвсем нов) и имам много въпроси.
Прочетох доста теми, но не отговорих съвсем на въпросите си как да отгледам първата си китка.
Имам 2 семки green crack и искам да ги отгледам добре.
Почвата ми е ясна има доста инво за нея, но вентилацията и осветлението не ми е съвсем ясно.
Да го кажем така искам да отгледам 1 китка само, колко светлина и трябва?
Имам около 5 от тези : Led Grow Light Chip 50вата на 220волта 380-780nm мисля да използвам охладители от CPU за да ги държа студени. Въпроса ми е колко от тях трябва да използвам за 1 разстение? На каква височина трябва да е лампата в начален стадий? И изобщо става ли тоя лед за тази цел? Извинете ме за невежеството наистина просто съм нууб, но навлизам във всичко доста бързо та и това ще науча :) (все някога).
Аз си представях 2-3 големи вентилатора за комп 150мм понеже са безшумни 1 вкарва 1-2 изкарват? Това работи ли или трябва друг вентилатор? Какви филтри се използват за изходния въздух?
Ще съм ви много благодарен ако може да ми нахвърляте отгоре отгоре съвети за да не правя грешки и да се уча от тях. А аз ще продължа да чета прекрасният ви форум, в който сигурно има всичко, но са доста теми.
Благодаря предварително.

54
18
Здравейте маняци, нов съм (ама съвсем нов) и имам много въпроси.
Прочетох доста теми, но не отговорих съвсем на въпросите си как да отгледам първата си китка.
Имам 2 семки green crack и искам да ги отгледам добре.
Почвата ми е ясна има доста инво за нея, но вентилацията и осветлението не ми е съвсем ясно.
Да го кажем така искам да отгледам 1 китка само, колко светлина и трябва?
Имам около 5 от тези : Led Grow Light Chip 50вата на 220волта 380-780nm мисля да използвам охладители от CPU за да ги държа студени. Въпроса ми е колко от тях трябва да използвам за 1 разстение? На каква височина трябва да е лампата в начален стадий? И изобщо става ли тоя лед за тази цел? Извинете ме за невежеството наистина просто съм нууб, но навлизам във всичко доста бързо та и това ще науча :) (все някога).
Аз си представях 2-3 големи вентилатора за комп 150мм понеже са безшумни 1 вкарва 1-2 изкарват? Това работи ли или трябва друг вентилатор? Какви филтри се използват за изходния въздух?
Ще съм ви много благодарен ако може да ми нахвърляте отгоре отгоре съвети за да не правя грешки и да се уча от тях. А аз ще продължа да чета прекрасният ви форум, в който сигурно има всичко, но са доста теми.
Благодаря предварително.
Братленце щом ти е сефте да гледаш защо първо не пробваш outdoor?
хем ще придобиеш повечко представа за отглеждането на този вид растения.

Ina

5,214
313
Накрая и 5те ще трябва да пуснеш,даже си вземи 6ти.те лилави ли бяха тези?В началото може с два,дори като е бебе и един може да му пуснеш и постепенно да ги добавяш.Трябва да седи гъсто,не да с е издължава като спагет,така че ги сложи близичко,но да не им пече нали,ще видиш на око,защото всеки си установява сам къде да си ги сложи:)
Сложи 2,защо 1 само?Едно трябва да го гледаш докато порасне доста зада получиш нещо,а повече бройки могат да се цъфнат по-рано и по-бързо и пак да дадат добре...И колкото по-кратко ги вегетираш толкова по-малък шанс да се прецакат:)Определи си първо размера на мястото,като гледаш да има височина нагоре колкото може.Тези чипове не стигат за много голямо пространство имай предвид,по-малко от квадрат....Почвата много наблегни на нея,тя е рещаваща,трябва да е много мекичка,с много перлит,рохкава и не прекалено обогатена,някой торф за основа,сбита кал и бетон да не става.Без много изгъзици:)Торовете после не са толкова важни,колкото самата почва,в която са.
Вентилацията мен много не ми е силна,друг се разправя,но и аз съм ползвала само вентилатори от комп с лед крушки и добре си бяха,също и с лед прожектор,който все пак си пече донякъде....Минаваше се с тях.Вкарващ,изкарващ и вътре нещо да ги подухва тях.Вкарващия долу да вкарва хлад,а изкарващия насреща по възможност горе,за да изкарва евентуално топло(те макар че тези не пекат много).
Гледай като цяло да наподобиш условията за живот,да има влажност на въздуха,приятна температура и въздух.

Братленце щом ти е сефте да гледаш защо първо не пробваш outdoor?
хем ще придобиеш повечко представа за отглеждането на този вид растения.
Нямам идея :). Нямам къде да я бодна навън и да мога да я навестявам за това искам на закрито да пробва.

Накрая и 5те ще трябва да пуснеш,даже си вземи 6ти.те лилави ли бяха тези?В началото може с два,дори като е бебе и един може да му пуснеш и постепенно да ги добавяш.Трябва да седи гъсто,не да с е издължава като спагет,така че ги сложи близичко,но да не им пече нали,ще видиш на око,защото всеки си установява сам къде да си ги сложи:)
Сложи 2,защо 1 само?Едно трябва да го гледаш докато порасне доста за да получиш нещо,а повече бройки могат да се цъфнат по-рано и по-бързо и пак да дадат добре...И колкото по-кратко ги вегетираш толкова по-малък шанс да се прецакат:)Определи си първо размера на мястото,като гледаш да има височина нагоре колкото може.Тези чипове не стигат за много голямо пространство имай предвид,по-малко от квадрат....Почвата много наблегни на нея,тя е рещаваща,трябва да е много мекичка,с много перлит,рохкава и не прекалено обогатена,някой торф за основа,сбита кал и бетон да не става.Без много изгъзици:)Торовете после не са толкова важни,колкото самата почва,в която са.
Вентилацията мен много не ми е силна,друг се разправя,но и аз съм ползвала само вентилатори от комп с лед крушки и добре си бяха,също и с лед прожектор,който все пак си пече донякъде....Минаваше се с тях.Вкарващ,изкарващ и вътре нещо да ги подухва тях.Вкарващия долу да вкарва хлад,а изкарващия насреща по възможност горе,за да изкарва евентуално топло(те макар че тези не пекат много).
Гледай като цяло да наподобиш условията за живот,да има влажност на въздуха,приятна температура и въздух.
Благодаря ти много. Взел съм си почва някъде се препоръчваше някаква от бриколаж, взел съм перлит и съм взел един чувал от калифорнийски червей тор. Ще пробвам 50% торф 30% перлит 20% чкч.
За ледовете да лилаво светят и според мен светят доста силно, но то ще се види на разстението дали ще му хареса. А за стените на помещението какво ползвате, че да отразява светлината? Аз си мислех от тея дет се лепят зад радиаторите, но съм сигурен, че има по-подходящи. За помещение в Практикер продават едни гардероби такива меки платнени и мисля такова да ползвам. Има бая височина, а вътре е май 0,7х0,7 нещо от сорта. Може ли да ми препоръчате торове? Какви са най-добре да ползвам и от къде да си ги набавя? Може и на лс. Искам крайния резултат да добър и за това искам да направя нещата както трябва.

Поздрави

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash