Първи индор проект !!!

87
18
Колеги след успешния аутдор мисля да пробвам и ин .
Ще ви кажа как съм го измислил,а от вас очаквам креативни мнения :)

Мястото където ще го гледам е малко по голямо така че посредством гипсо-картон мисля да го направя 1,4м х 1,4м а височината е някъде към 2 и малко метъра

за осветление съм се спрял на 400 в МХ и 400 в ХПС силвана гроу към тях един рефлектор хамър.Мисля че няма да имам проблем с топлината и ще спестя коол туба вие какво ще кажете .Вентилационната система мисля да я направя про.Ще сложа 2 вентилатора вкарващ горе и изкарващ на срещоположната стена ниско долу с филтър разбира се(още не знам какъв ама май няма да е карбонов че много лев) а вътре едно вентилаторче от PC.
Девойките мисля да са 4-ри лайт уидъл от сеедсман.
ще са в all mix на био бъз
като ще взема гроу/блуум/хевън/топ макс
КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ НЕ ЩАДЕТЕ ЗАБЕЛЕЖКИТЕ !!!

0
28
Аз тъкмо приключвам Fem White Widow на Seedsman. Ще ми е интересно как ще потръгне при теб. За следващия проект може да взема ХПС също.Успех :)

R

Riokoz

Guest
По-добре сложи вкарващите вентилатори долу , а изкарващия с филтъра горе ;)
Интересно ми е какъв друг филтър визираш освен карбонов ?

87
18
Да риокоз моя грешка други няма да ми вършат тая работа.
A как мислиш ще имам ли проблеми с топлината от лампите

Ами точно за да не става печка вътре слагаш вкарващите долу а изкарващите горе (нали се сещаш, че топлото бяга нагоре). За да не набутваш излишната топлина от лампата върху растенията, направи така, че потока да се движи от долу нагоре :)

R

Riokoz

Guest
Може и да имаш , може и да нямаш , зависи от циркулацията на въздуха.
Лампите ? Нали една мислиш да слагаш на 1.40 х 1.40 ?
А защо си го решил с гипс-картон ?

1,068
113
Че какво му е на гипскартона? Евтино и бързо и стабилно.И аз мисля така да го направя,само умувам с какво да направа вратата да е по-ефикасна.Да е добре уплътнено да не излиза мирис,в същото време да е лесно за отваряне.

87
18
да точно това имам предвид и аз евтино,здраво,не гори и лесно за поставяне.
Фоктор и аз мислех по тоя въпрос и мислех да я напрая пак от кипсокартон да му завия едни панти.А от вътре ще сложа 10 см широка гума за по добро уплатнение

356
63
За тази квадратура ти трябва поне 1000В ХПС,бокса по-добре става от гипсофазер,вратата е най-скъпото нещо в случая..от алуминий излиза към 90 лева 1Х1м.Послушай колегата за филтъра,виж в темата "всичко за вентилацията" ква схема съм постнали предполагам ще ти стане ясно.

R

Riokoz

Guest
само за Инфо :
За 90 лв. правиш целия Бокс ( парите които ще ти струва вратата в най-добрия случай )
Само че няма да е от гипс картон или от Фазер !
Всичко това за което говориме го има в Jorge Cervantes Ultimate Grow DVD !
Човека показва всичко как се прави и обяснява като за начинаещи .
Препоръчвам на всички да го гледат няколко пъти и после да задават "отговори" ;)

356
63
Само за инфо...когато на Сервантес дървения бокс е по термоустоичив от гипсофазерния ще ти купим вафла ;)

R

Riokoz

Guest
Вафли не ям . Купи една на Сервантес ;)

1,068
113
Едва ли има,някой тука който не е гледал Ultimate Grow,Mr Green,на Stonedfree,Ready Set Grow и купища други.Ако идеята е да се прави скеле,вместо дърво нищо не ми пречи да използвам ЦД и УД....

168
16
Първо искам да ти пожелая успех с проекта!
Както казаха и колегите размени местата на двата вентилатора... и ще те посъветвам да си вземеш нещо по-мощно от комп вентилаторче(ако може и да е движещ се) за по-добра циркулация на въздуха вътре(по добро разпределение на влага, СО2 и т.н.
Виждам , че си избрал много голяма площ (почти 2 м2) и ми се струва , че много от светлината ще отива на вятъра. При положение ,че ще гледаш 4 китки само, защо не го направиш по-малък бокса...

87
18
по принцип мога да го направя 1,2м.х1,2м. .Така ще ми е много по лесно защото гипсокартона е 2,2 на 1,2 :)

Ама така няма ли да увелича шанса за проблем с температурата или вентилацията трябва да се справи с това

2,263
263
И тука изглежда имаме човек, които ще направи нещо хубаво. Пожелавам ти безпроблемен полет. Пробвай да дадеш подробна информация, колкто се може повече и картинки на системата за въздух коайто ще си зглабяш.
Не забравяй да ми изпратиш на емаила статиите, които си едитнал също.

Всичко най

бтв: не спамете темата нa swimsas ако обичате да не се караме

87
18
колеги някой случайно да има отзиви от Blue Cheese Feminised Seeds на сеедсмен .
По принцип се ориентирах към лаит уидъл фем на сеедсмен ,видях сиренето и ми стана интересно .Търся нещо силно но не забиващо с силен мирис.Да не е много претенциозно и цъфтежа няма нужда да е 13 седмици :)

2,263
263
колеги някой случайно да има отзиви от blue cheese feminised seeds на сеедсмен .
По принцип се ориентирах към лаит уидъл фем на сеедсмен ,видях сиренето и ми стана интересно .Търся нещо силно но не забиващо с силен мирис.Да не е много претенциозно и цъфтежа няма нужда да е 13 седмици :)
Незнам сиидсман да има подобен хибрид. Можеш ли да дадеш линк да видим и ние.

87
18
аз не съм догледал :)
на barney's farm е чийза.
Рип да да си го пробвал това сирене

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Katsu Seeds
Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized