Първи опит за THC

92
18
Здравейте, скоро се регистрирах и за пръв път пиша. За пръв път тази година се мъча да отгледам няколко за медицински цели, мой роднина има диабет 1-ва степен и реших да направим масло с надежда да му помогне.
Първата реколта 5 семки indika от сийдсити засадих навън на 10 май, направо между едни саморасли, викам си щом на тези им е добре ще ги бъде и моите, но уви нито едно не покълна. Така заминаха 85лв в сушата.
Поръчах други 6 индики от сийдмафия автоцъвтящи, които оставих да покълнат на памук - 3бр Блубери, 2бр Wite widow, 1 Northen light. Никнат на балкона- източен, пече ги от 9:00 до към 14:00ч горе долу. Продухвам ги с вентилатор от комп. Всички покълнаха в саксията едното е било сложено на обратно и не поникна. Едно се изпече, че венитилаторът се изместил и слънцето го изгори. Понеже от тия 4 аутота реших, че ще е малък добивът и поръчах още 5, от които се хванаха 3, едното при пренасянето от памука му счупих коренчето, другото изгни. Сега никнат общо 7. Пръс от Кауфланд със зеолит, по-надолу ще пусна снимки, тор от калифорнийски червей, 3:1, отделно само зеолит сложих горния слой. Поливам всеки ден, но само с 2 супени лъжици на саксия, като редувам: зеолитена вода, житена вода, копривена и люцерина вода само слънчева вода. Един път на 10 дена слагам универсална течна тор от Кауфланд.
Проблемът е, че стават много дълги и тънки, а уж са на слънчево място. Пече ги директно 5 часа и после са си на светло цял ден. Не знам как да ги оправя. Ако може някой да помогне. Като ги поливам към 19ч са доста сухи, е надолу е леко влажно. Не знам. Нямам влагомер и PH meter, поръчах още не са дошли.
IMG_20190709_224050.jpg

тези са последните три Супер Скунк авто
IMG_20190708_200651.jpg

IMG_20190708_200701.jpg

горе-долу на 2 семици след поникването са
IMG_20190709_214510.jpg

92
18
IMG_20190708_200719.jpg

Тук е житената вода и копривата с люцерина, честно казано мирише на акота яко като престои дестина дена
IMG_20190709_224103.jpg

526
93
Светлината им е малко...вземи купи една по мощна цфл...ка...студена бяла светлина...и другите стават ...и я включвай за по 18 20 часа в денонощието.¿¡¿

526
93
А торове чак като станат поне с 3 разклонения..20см.засега това което даваш е добре без торове въобще.заключениса сега.....слънчева водица само и ще тръгнат.

92
18
Мерси за отговора, също така открих един сайт growdiaries много як, всеки си публикува разтенията по седмици. Отгоре има падащи стрелки и там има инфо за лампи, почви, торове. Даже има инфо за техниките дали ги топират, дефолиация, дали миришат и д-р. Там от един видях, че ги заравя, като станат дълги и аз ги зарових. Сега изглеждат доста добре.
IMG_20190716_074942.jpg

• Like
Reactions: Ina

Ina

5,214
313
А лука за какво е?:)да,всъщност те могат и да не стават дълги ако са на много светло,но иначе да се досипе почва и да с епозаровят не е лошо,там стават корени и стават по-стабилни.Иначе гледай да са на макс светлина за да не се издължават много,сбити по-добре да са.Почвата изглежда яка,в нея тези бебета скоро няма да имат нужда от допълнително и в тези големи саксии.Ще взема и аз да я видя тая почва.20 литра колко струва?

92
18
Лук и чесън сложих да гони паразити и въшки, чесъна се е заровил и не се вижда. Почвата е 9лв в Кауфланд, като е на промоция е 7,50лв. Доста е добра, освен ЧКЧ и зеолит сега купих Байкал М1 по съвет на Фърст, до сега съм ползвал едно друго на кристали, пак микрогъби полезни Био Хийл, ама е черно като пръскам по листата, но за корените е добре. Забелязах, че тия дни като няма много слънце и ги пръскам често по 6,7 пъти на ден със житена вода много им харесва и правят листенца повечко(пак идея на Фърст)🙂

• Like

Ina

5,214
313
Житената вода не може да не е яка,да.Засега може и да се мине без нея,но не вярвам да навреди,дори щом казваш,че ги кефи видимо.Да,между другото чесън и лук защо не, може и да гонят и така,аз пръскам с тях.Може би ако го резнеш леко лука по-ще гони като си пуска лютото(летливите вещества)?Това всъщноист не е лоша идея,може да бъде добре за превантивно в саксиите.

92
18
То идеята ми беше да поникнат и да растат заедно, но лука изостава, конопа е бързак ,😄. После за навън ще им сложа до тях здравец и той много гони някои нападатели

• Like
92
18
Днес ходих до един агромагазин за Байкал М1, да сравня цените и продавача ми каза, че Байкал-а го правят от ЧКЧ калифорнийски червей. Киснат го 25 дена във изворна вода и готово. Така че ако съм сложил ЧКЧ, Байкал не ми трябва, има вече микроза в почвата

92
18
Честно да си кажа голяма параноя ме хвана от няколко дена като чета новините. Как за 7-8 гр. ги хващат и 10000 лв и затвор. Бах мааму. Четох в един адвокатски форум едно момче иска съвет, че го хванали в Германия, така го нападнаха като лешояди, жени, мъже, всички. Направо му се подиграваха и злорадстват. Хванали го с 6 грама, но там не било като тук, нищо не му направили и той във форума им се смя няколко поста, ама след година, че тогава се сетил.
Не знам как ги хващат по някви села там около Вълчи дол, други около Враца. В обувката му намерили. Явно само това търсят напоследък. Едно познато момче за последните три месеца два пъти го спираха и го караха да си разтоварва сака, ама той спортист и като извади потни чорапи и тениска на полицаите им се гади. Не знаят ли, че е лекарство, мамка му и не е вредно. На тоя роднина, който по-горе ще правим лек и жена му и щерка му са против. Не му помагат и дуднат, а той всеки ден на инжекции по две- сутрин и вечер, не мога да повярвам. Оня ден от яд ходих да бягам, направо не ме свърта в кожата, избягъл съм към пет километра, сега ме болят краката и едвам ходя. Бах маа му...

Ina

5,214
313
и жена му и щерка му са против. Не му помагат и дуднат
И нашите и много хора са така,с промити мозъци!Предпочитат да карат по"клинична пътека",дори тя да ги докара до гроба,но да е като другите,"КАКВО ЩЕ КАЖАТ ОРАТА<НАРКОТИК,а според мен човек ,когато е на зор трябва най-сетне да се откъсне от системата и да обмисли други варианти.Че ти ако ще мреш нима те интересува,че било незаконно?!Свекър ми така се опасяваше в началото,че нямало да може да кара кола,щели да го проверят.....Ами те така го оправиха докторите ,че за няма 2,3 месеца умря,той се притеснява,че книжката щели да м у вземат,закона да не наруши ?!!!!!!!!!!!!!!!!Умря и при това в мъки и спазвайки лекарските съвети и лечения дословно,въпреки нашите съвети.В началото му разреждаха кръвта с разни разтвори(умно а) и му казаха,ч е всичко ще е ок,малко гъста била само?!А защо е гъста,откъде така се получава,дали разреждането ще помогне,казахме му,че без да искаме да го плашим това сгъстяване може да е причинено от нещо..лошо:(Той си продължи да ходи още месеци да му разреждат кръвта(що за тъпо лечение,щом и ние се сетихме,че нещо я сгъстява да го е....)и накрая"ама знаеш ли какво,ний сега видяхме,че ти имаш рак"!
Много се сблъсквах с такива,с ракови заболявания и прочее,включително и вм оето семейство човека(бащата на мъжа ми)се нави най-накрая да опита масла и тн,когато го бяха"лекували"половин година,сле това го нарязаха,сбъркаха,получи И кръвоизлив на всичко друго отгоре,взеха му 5000 лева,той започна да се влошава веднага след операцията и ТОГАВА реши да чуе за какво му говорим аз и моя мъж!Естествено беше късно:(
На друг дядо(с паркинсон) на село предложих д аопитат вместо акинетон(прочетет какво е това и страничните му ефекти)да опита с масло(но смесено с олио от конопено семе,защото се поглъща и абсорбира по-лесно и не си личи въобще от какво е),пак така въйййй не,туй е наркотик.....:(Нашите умряха от срамн от моето предложение,не му казали нищо.На човека му текоха лигите и беше неадекватен от акинетона(това е наркотика и боклука!) няколко месеца след което постепенно...умря...…..Еми…………………..Глупаци!!!!!!!!!!!
Та важното е да те запишат за едни "скъпи,нови лекарства,казват,че лекували...."(и тука говорим за 6000 лева на месец за лекарства примерно,но те са ларж,хващат ги по каса,кой е дал парите за тая каса-ние пак).По клинична пътека или да си ги плащаш ти лично ,за тях е все едно откъде ще се източат парите и дали ще живееш след това и колко.И те подбутват,айде решавай по-бързо,айде бързо,трябва сега да се оперираш,за да нямаш време да проучваш и да избираш...Да мислиш!Могат да ти го напишат и по-тежко за да дръпнат за по-скъпо лечение,могат и да ти измислят рак и ти да заяболееш от ненужни тежки химикали само и само да вземат парите по тая пътека.

92
18
Не знам, направо от безпомощност ми се реве и от яд. И моя баща в онколкиника го тестваха по нова американска програма, съседното легло по френска програма. Май тук сме опитни мишки.

• Sad
526
93
И нашите и много хора са така,с промити мозъци!Предпочитат да карат по"клинична пътека",дори тя да ги докара до гроба,но да е като другите,"КАКВО ЩЕ КАЖАТ ОРАТА<НАРКОТИК,а според мен човек ,когато е на зор трябва най-сетне да се откъсне от системата и да обмисли други варианти.Че ти ако ще мреш нима те интересува,че било незаконно?!Свекър ми така се опасяваше в началото,че нямало да може да кара кола,щели да го проверят.....Ами те така го оправиха докторите ,че за няма 2,3 месеца умря,той се притеснява,че книжката щели да м у вземат,закона да не наруши ?!!!!!!!!!!!!!!!!Умря и при това в мъки и спазвайки лекарските съвети и лечения дословно,въпреки нашите съвети.В началото му разреждаха кръвта с разни разтвори(умно а) и му казаха,ч е всичко ще е ок,малко гъста била само?!А защо е гъста,откъде така се получава,дали разреждането ще помогне,казахме му,че без да искаме да го плашим това сгъстяване може да е причинено от нещо..лошо:(Той си продължи да ходи още месеци да му разреждат кръвта(що за тъпо лечение,щом и ние се сетихме,че нещо я сгъстява да го е....)и накрая"ама знаеш ли какво,ний сега видяхме,че ти имаш рак"!
Много се сблъсквах с такива,с ракови заболявания и прочее,включително и вм оето семейство човека(бащата на мъжа ми)се нави най-накрая да опита масла и тн,когато го бяха"лекували"половин година,сле това го нарязаха,сбъркаха,получи И кръвоизлив на всичко друго отгоре,взеха му 5000 лева,той започна да се влошава веднага след операцията и ТОГАВА реши да чуе за какво му говорим аз и моя мъж!Естествено беше късно:(
На друг дядо(с паркинсон) на село предложих д аопитат вместо акинетон(прочетет какво е това и страничните му ефекти)да опита с масло(но смесено с олио от конопено семе,защото се поглъща и абсорбира по-лесно и не си личи въобще от какво е),пак така въйййй не,туй е наркотик.....:(Нашите умряха от срамн от моето предложение,не му казали нищо.На човека му текоха лигите и беше неадекватен от акинетона(това е наркотика и боклука!) няколко месеца след което постепенно...умря...…..Еми…………………..Глупаци!!!!!!!!!!!
Та важното е да те запишат за едни "скъпи,нови лекарства,казват,че лекували...."(и тука говорим за 6000 лева на месец за лекарства примерно,но те са ларж,хващат ги по каса,кой е дал парите за тая каса-ние пак).По клинична пътека или да си ги плащаш ти лично ,за тях е все едно откъде ще се източат парите и дали ще живееш след това и колко.И те подбутват,айде решавай по-бързо,айде бързо,трябва сега да се оперираш,за да нямаш време да проучваш и да избираш...Да мислиш!Могат да ти го напишат и по-тежко за да дръпнат за по-скъпо лечение,могат и да ти измислят рак и ти да заяболееш от ненужни тежки химикали само и само да вземат парите по тая пътека.
И аз съм във същият филм.....мой познат....работещ мвр..... на жена му откриват рак начален стадий......почват те лекари спец.най добрите Токуда хиляди левове ....но уви без успех.......подарих му малко от моето масло говорих говорих....Ма не нали е наркотик и кво ша кажат хората мажа ми полицай.......ох ...........кво хора към закон Жената умира ГЛуПакоооооооо.

92
18
Оня ден им сложих Байкал М1, уж спазих дозировката на литър- 10 мл, едната хубавица увяхна. За един ден. Листно ги пръсках два дена вечер с разтвор 5 капки на 200мл слънчева вода, така пише на шишето де. Другите добре им дойде, не знам какво стана с тази. Връхни се виждат все още зелени листенца
received_2341302639491655.jpeg

Тази е сестра ѝ, бяха еднакви
received_2227483690640053.jpeg

Много капризни са май. Аз си мислех бучкаш и хайде готово. След обяд ги преместих на другия балкон за повече слънце да глътнат, може да не му е понесло местенето. Така ми изсъхна още едно преди две седмици, пак след местенето и то само за два, три часа 🧐🙄

Ina

5,214
313
Aми по принцип най-добре е нищо да не им даваш,тази почва има много неща,а те са бебета,дори така може да им е леко силна,принципно нес е торят поне две седмици,зависи от почвата.Иначе нещата,които ползваш са хубави,само че ги отложи малко и се концентрирай над правилното им поливане и развиване на корени.Ако поливаш само в средата(е едната грешка)отстрани изпръхва и става абослютно сухо,а корена не работи на абсолютна суша,изсъхва и нищо не дърпа.Другото ако седи мокро нон стоп-загнива,трябва да се хване ритъм на поливане и честота според твоите условия.Хубаво е да имат повече корени и листа и тогава могат да ядат и нищо не им остава никъде.Също саксийките са големички за бебета и може надолу тази почва да седи влажна,което също предизвиква един вид "изсъхване".Пробий им дупки отстрани на саксиите по стените и особено в по-ниските части на саксията,това доста помага за кислород и изсъхване......Затова с е полива веднъж обилно,бавно да знаеш,че е напоено(но след като е изсъхнало доста преди това) и после чакаш докато видимо олекне саксията. И в тази връзка регулирането на режима сухо/мокро(който е много важен и предизвиква половината проблеми ако седят по-дълго влажни надолу или поляти само в средата около стъблото)става по-лесно като се започнат бебетата в малки съдчета и постепенно се пресаждат(но за аутота не е така,те трябва да се започнат в по-големи защото пък остават дребни дори да пресадиш)по време на растежа като запълнят.Тоест не би трябвало сега в тази почва да се съсухрят,може би да ги оставяш да изсъхнат,но след като си полял така че да попие и да изсъхнат доста,на корените трябва въздух,който не достига ако почвата е доста влажна.....Също понякога мислиш,че поливаш,но всъщност цялата вода по разни вече образувани пътища изтича някъде си и всъщност отвътре почвата остава ненапоена,ето тези неща обикновено правят проблемите.
Не са капризни,но трябва да им се хване ритъма,иначе не искат кой знае какво.И почвата,но мен тази ми се струва добра,то има различни-например това,което ти трябва за бебета е страшно много перлит и зеолит,изобщо много,много дренаж за да седи пухкаво и рохкаво за развиващите се коренчета и съвсем малко тор,докатои за по-големи може да се увеличи количеството тор в микса,но пак дренаж почти винаги трябва още към готовите миксове,които продават,те са винаги с перлит колкото за Бог да прости хаха.Хубаво е ако почвата от пакета ти се стори сухичка леко да я овлажниш вя един леген и да я оставиш малко и тогава да я ползваш за садене,но да не е на кал нали.
Когато свикнеш ще видиш,че не е нещо особено,така звучи сложно,но по чувство не е....:)

92
18
Да наистина ги поливам в средата до корена, а малките коренчета в страни сигурно са на суша, ще се коригирам. Тенкю за инфото 🙂🙃

92
18
Полях обилно всички, Блубери-то дръпна видимо нагоре и му се появиха пъпчици. Започна да мирише бая, но за сега се трае. Странното е, че мирише на бира, все едно съм си наврял носа в чаша Каменица. Четох за хмела и той е в същия клас на канабиса, става по 5-6м висок, полезен е за болки, рани, язви и др.

Ina

5,214
313
Полях обилно всички, Блубери-то дръпна видимо нагоре и му се появиха пъпчици. Започна да мирише бая, но за сега се трае. Странното е, че мирише на бира, все едно съм си наврял носа в чаша Каменица. Четох за хмела и той е в същия клас на канабиса, става по 5-6м висок, полезен е за болки, рани, язви и др.
Може да мирише на бира от житената диетка и пръскане?:DДа,хмела е друго интересно и полезно растение,не го знаех как изглежда,но сега на село на реката намерих чудесен и мисля да си посадя,то е като увивно с едни шишарчици….Били роднини с коза даже?!:)Да,за успокоение на чай може,за много неща се ползва.Освен за любимото ми питие хаха

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash
Sold out