Първи опит за THC

Здравейте, скоро се регистрирах и за пръв път пиша. За пръв път тази година се мъча да отгледам няколко за медицински цели, мой роднина има диабет 1-ва степен и реших да направим масло с надежда да му помогне.
Първата реколта 5 семки indika от сийдсити засадих навън на 10 май, направо между едни саморасли, викам си щом на тези им е добре ще ги бъде и моите, но уви нито едно не покълна. Така заминаха 85лв в сушата.
Поръчах други 6 индики от сийдмафия автоцъвтящи, които оставих да покълнат на памук - 3бр Блубери, 2бр Wite widow, 1 Northen light. Никнат на балкона- източен, пече ги от 9:00 до към 14:00ч горе долу. Продухвам ги с вентилатор от комп. Всички покълнаха в саксията едното е било сложено на обратно и не поникна. Едно се изпече, че венитилаторът се изместил и слънцето го изгори. Понеже от тия 4 аутота реших, че ще е малък добивът и поръчах още 5, от които се хванаха 3, едното при пренасянето от памука му счупих коренчето, другото изгни. Сега никнат общо 7. Пръс от Кауфланд със зеолит, по-надолу ще пусна снимки, тор от калифорнийски червей, 3:1, отделно само зеолит сложих горния слой. Поливам всеки ден, но само с 2 супени лъжици на саксия, като редувам: зеолитена вода, житена вода, копривена и люцерина вода само слънчева вода. Един път на 10 дена слагам универсална течна тор от Кауфланд.
Проблемът е, че стават много дълги и тънки, а уж са на слънчево място. Пече ги директно 5 часа и после са си на светло цял ден. Не знам как да ги оправя. Ако може някой да помогне. Като ги поливам към 19ч са доста сухи, е надолу е леко влажно. Не знам. Нямам влагомер и PH meter, поръчах още не са дошли.
IMG_20190709_224050.jpg

тези са последните три Супер Скунк авто
IMG_20190708_200651.jpg

IMG_20190708_200701.jpg

горе-долу на 2 семици след поникването са
IMG_20190709_214510.jpg

IMG_20190708_200719.jpg

Тук е житената вода и копривата с люцерина, честно казано мирише на акота яко като престои дестина дена
IMG_20190709_224103.jpg

513
93
Светлината им е малко...вземи купи една по мощна цфл...ка...студена бяла светлина...и другите стават ...и я включвай за по 18 20 часа в денонощието.¿¡¿

513
93
А торове чак като станат поне с 3 разклонения..20см.засега това което даваш е добре без торове въобще.заключениса сега.....слънчева водица само и ще тръгнат.

Мерси за отговора, също така открих един сайт growdiaries много як, всеки си публикува разтенията по седмици. Отгоре има падащи стрелки и там има инфо за лампи, почви, торове. Даже има инфо за техниките дали ги топират, дефолиация, дали миришат и д-р. Там от един видях, че ги заравя, като станат дълги и аз ги зарових. Сега изглеждат доста добре.
IMG_20190716_074942.jpg

• Like
Reactions: Ina

Ina

5,100
313
А лука за какво е?:)да,всъщност те могат и да не стават дълги ако са на много светло,но иначе да се досипе почва и да с епозаровят не е лошо,там стават корени и стават по-стабилни.Иначе гледай да са на макс светлина за да не се издължават много,сбити по-добре да са.Почвата изглежда яка,в нея тези бебета скоро няма да имат нужда от допълнително и в тези големи саксии.Ще взема и аз да я видя тая почва.20 литра колко струва?

Лук и чесън сложих да гони паразити и въшки, чесъна се е заровил и не се вижда. Почвата е 9лв в Кауфланд, като е на промоция е 7,50лв. Доста е добра, освен ЧКЧ и зеолит сега купих Байкал М1 по съвет на Фърст, до сега съм ползвал едно друго на кристали, пак микрогъби полезни Био Хийл, ама е черно като пръскам по листата, но за корените е добре. Забелязах, че тия дни като няма много слънце и ги пръскам често по 6,7 пъти на ден със житена вода много им харесва и правят листенца повечко(пак идея на Фърст)🙂

• Like

Ina

5,100
313
Житената вода не може да не е яка,да.Засега може и да се мине без нея,но не вярвам да навреди,дори щом казваш,че ги кефи видимо.Да,между другото чесън и лук защо не, може и да гонят и така,аз пръскам с тях.Може би ако го резнеш леко лука по-ще гони като си пуска лютото(летливите вещества)?Това всъщноист не е лоша идея,може да бъде добре за превантивно в саксиите.

То идеята ми беше да поникнат и да растат заедно, но лука изостава, конопа е бързак ,😄. После за навън ще им сложа до тях здравец и той много гони някои нападатели

• Like

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized
New
$150.00
Bubba’s Sis

Bubba’s Sis