Първи опит за THC

82
28
Дойде от алиекспрес РН метъра, голям кеф. Ама не знам дали показва вярно. За осветеноста и температурата и влажността е верен, предполагам и другото е вярно.
IMG_20190722_184500.jpg
IMG_20190722_184529_1.jpg

Май малко е ниско РН то, може би затова не вървят много. Ако гледам в таблицата липсва желязо, фосфор, цинк и мед
soil-ph-chart-marijuana.jpg

82
28
Оп грешка, азот, фосфор, калий, калций, магнезий, изобщо всичко липсва

Ако тази машинка не е вярна това може да ти изиграе голяма шега! "3pcs/lot PH Buffer Powder Measure Calibration Solution ph4.00/ 6.86 /9.18 Calibration Point For PH Test Meter 50% off " Аз съм си купувала от тези за да си калибрирам машинката и винаги всичко е било точно. На последната снимка листата(най-долните) не са наред ! Ториш ли с нещо?

• Like
Reactions: Ina
82
28
С нищо не торя, поливам само със слънчева вода и житена с престоял зеолит вътре, обилно след два дена на третия вечерта. Този тестер дава, че слънчевата вода е 7 РН

Не съм боравила с такъв уред ,но смятам,че не е праволно PH-to на почвата. Ако уреда ти е верен,значи имаш заключени елементи. И скоро ще проявят признаци на недостик(заключване на хранителни в-ва).А ако тези листа си останат така в следващите няколко дена-седмици и не се качи нагоре ,това ще означава , че най-вероятно е причинено от изпарението на водата.
Успех! Опитвам се да помогна ще се радвам и някой друг по-опитен да изкаже мнение по въпроса.

Ina

1,887
313
Нисичко показва,трябва да е мин 6,дори 6.5 и да не е над 7.Но първо калибрирай,както каза колежката(йеее колежка!),измери пак и тогава взимай мерки евентуално.Аз лично нищо не разбирам от тези уреди,особено за почва никога не съм имала....Иначе ниско пх се вдига лесно,по-сложно е когато е високо:)Камъните вдигат иначе,почвения микс обикновено ако е добре направен някак си се буферира...…..

82
28
Този уред, чайна майна, не е калибриран. Направих простия тест за киселинност: в две чинийки сложих пръст три лъжици и престояла вода. В едната сложих хлебна сода, в другата оцет и ако почвата е алкална ще шупне с оцета, ако е киселинна ще шупне със содата
IMG_20190728_130414.jpg
IMG_20190728_130436.jpg

Е оцета шупна, алкална е, а уредът показва сега 5,5. Извод-с две единици надолу.,😊🙂

• Wow
82
28
не знам, ще чета да видя. Поне ще знам, че мери примерно с 2 надолу или там с колкото покаже

Ina

1,887
313
Този уред, чайна майна, не е калибриран. Направих простия тест за киселинност: в две чинийки сложих пръст три лъжици и престояла вода. В едната сложих хлебна сода, в другата оцет и ако почвата е алкална ще шупне с оцета, ако е киселинна ще шупне със содата
View attachment 884071 View attachment 884072

Е оцета шупна, алкална е, а уредът показва сега 5,5. Извод-с две единици надолу.,😊🙂
Това е интересно,откъде го видя с оцета и содата?

204
263
Това е интересно,откъде го видя с оцета и содата?

Автора, обаче трябва да казва от къде е прекопирал текста.

• Like
82
28
Да, вярно, сори. Написах на Гугъл: "лесен тест за киселинност на почвата", от сайта на agrodrip-zahara com:) почерпих идеята. Ами викам си няма как да ми продадат био почва с такава голяма киселинност и взех да ровя за инфо.

• Like
82
28
Между другото, тази седмица в Кауфланд са пуснали на промоция за 5лв доста добра почва, ако някой му трябва, с кокосови влакна и зеолит
IMG_20190801_170840.jpg

82
28
Тоя мой познат, на когото ще правим лек за диабетици, ме изненада. Иска да му вадя навън разтенията, че жена му се карала. Не знам със саксията ли да ги оставя някъде или да я махна. Канапите са засяти на 19 май, феминизирани, не са Аурота, от сийдмафия. Високи около 40см, леко цъфнали. Едното е white widow, Burberry, norten light. Мисля със саксията, че пръстта като не е обработена предварително да не ги прецакам...Според вас?

Last edited:

Ina

1,887
313
Със Саксии може,но трябва да не ги пече директно саксиите,защото сега стаат жеги и ще изсъхват много бързо,а и пластмасови ако са като се напекат......

82
28
Да, смятам да ги заровя да не се виждат и ако мога поне дъното да отрежа, за да се изтича водата

82
28
Повечето ги изкарах навън, но те и тук си вървяха дребни. В началото бяха без вентилатор. Двата индора са горе-долу добре миришат доста
IMG_20190816_091020.jpg
IMG_20190816_090840.jpg
IMG_20190816_091027.jpg

Едната семка от засятите навън, между диваците, взела, че порастнала. Не я познах обаче, аз си режа от дивите за чай, помага ми за киселини и тонус, че съм клъцнал през средата. Умрях от яд. Че станало беше супер разтение към 1,70м мазно. Викам си егати дивака едър, чак като го отрязах и след няколко дена видях дебелината на стеблото му. Колкото палец, другите са като сламки, това е останалото от него, половин мома, че и май са я опрашили поникнал беше един мъжкар, хем ги бях орязал
IMG_20190814_201931.jpg
IMG_20190814_202431.jpg
IMG_20190814_201945.jpg

Здравейте. Аз смятам ,че мъжкарите отделят своя прашец близо месец до към средата на септември,все пак ,нали цъфтят 1 месец по-рано от женските! Колкото и да махаш все ще има един в радиус от километър ,който ще преебе всичко. Правила съм експерименти.... разкривала съм растения,които бяха под найлон след 10 септември... и главите пак бяха опрашени, 1-я път имаше по 4-5 семки,а втория 1-2 семки на глава д/г,което е сравнително добре. :) ) ) По-добре от сега започни да чистиш диваците около теб(твоята градина) за да намалиш шанса от опрашване до година,докато женските не са започнали да презряват и да пускат семената си . Успех.