Северно Сияние Автомат Outdoor Vs Growbox

47
18
Добър ден, тази година си правя един експеримент. Засадих 2 семки от гореспоменатия сорт, като накрая искам да осетя разликата от двата варианта на отглеждане
И един въпрос. Понеже след като покълнаха, при пущането в почва семчиците застанах с коренчетата на горе. По принцип знам че не е проблем, сами се нагаждат. Обаче. Коренчетата така са се извъртяли че днес като ги проверявах... Бяха се извили като дъга и се бяха показали на повърхността и съптветно слънцето ги е жулнало леко... Та искам да попитам тпва представлява ли голяма вреда за тях? Аз ги препокрих с почва за да ги скрия.

Ina

5,254
313
Ами най-добре като ги пуснеш в почвата ако не се завъртят хубаво да ги оправиш своевременно с нещо тънко,съвсем лесно е,а да не ги оставяш така,това е ауто и въобще не трябва да се бави и спира.Биха могли и тотално да се сдухат по този начин,но дано не.Навън никой не ги върти,оправят се някак:)Но пък и не даваме пари за тях:)Ами дано се ориентират след като си ги покрил.....А листенцата му тогава къде ще идат,дано се усети?!Също за да сравниш добре едното ауто,което ще е за навън трябваше малко по-късно него да го почнеш,за да хване по-силно слънце,по-малко дъжд пролетта и възможно по-дълъг ден,за да надебелее максимално.А вътре на каква лампа ще е другото?

47
18
Ами най-добре като ги пуснеш в почвата ако не се завъртят хубаво да ги оправиш своевременно с нещо тънко,съвсем лесно е,а да не ги оставяш така,това е ауто и въобще не трябва да се бави и спира.Биха могли и тотално да се сдухат по този начин,но дано не.Навън никой не ги върти,оправят се някак:)Но пък и не даваме пари за тях:)Ами дано се ориентират след като си ги покрил.....А листенцата му тогава къде ще идат,дано се усети?!Също за да сравниш добре едното ауто,което ще е за навън трябваше малко по-късно него да го почнеш,за да хване по-силно слънце,по-малко дъжд пролетта и възможно по-дълъг ден,за да надебелее максимално.А вътре на каква лампа ще е другото?
Лампата е FullSpectrum LED, а иначе съм сгласен че лятото би било по добре да го гшедам на вън, но просто не мога да издържа толкова хахах.

• Like
Reactions: Ina
47
18
Обърнах го с една игла, надявам се да не съм го "стресирал"

• Like
Reactions: Ina
982
243
На каква дълбочина си бил засадил семката, при мен до сега такова нещо не се е получавало.

Ina

5,254
313
Обърнах го с една игла, надявам се да не съм го "стресирал"
Май ще оцелее така като го гледам:)Там към крайчето може да го позаровиш още,а това със семчицата и листенцата сигурно ще си се изправи,то нека да е открито както си е.Нали нищо не се е късало от коренчето при операцията?:)Но по-добре друг път да не с е оставят в неправилно положение,а да ги врътваш веднага,щом видиш,че не са така.Също може и да изчакаш мъничко повече да пусне малко по-дълго коренче за да е по-удобно да е ясно как трябва да е сложено.

982
243
Това със въртенето и правилното поставяне на корена за мен са пълни глупости. Нарочно тестовите семки 2 от тях ги засадих с корена на горе и една на долу. Излезеха и 3-те за 2 дни в рамките на 2-3 часа. Никога до сега не съм се стремил да го садя с корена на долу. Гледам всичко да е поне на сантиметър и нещо заровено.

47
18
На каква дълбочина си бил засадил семката, при мен до сега такова нещо не се е получавало.
Малко бе, на сантиметър. Обаче другото като го завъртах ми се стори че коренчето е някак пострадало през средата. Като цяло ако предположим че се е наранило би трябвало да се оправи от само себе си, нали?

982
243
Корена се ориентира на къде да расте заради гравитацията, затова е без никакво значение на къде ще се засади. Възможно е нещо, като генетичен дефект да е станало и да се объркало. Но ако и двете семки са така, по - скоро е нещо в условията.

47
18
Корена се ориентира на къде да расте заради гравитацията, затова е без никакво значение на къде ще се засади. Възможно е нещо, като генетичен дефект да е станало и да се объркало. Но ако и двете семки са така, по - скоро е нещо в условията.
Аха, ами ще видим кво ще стане

49
18
Не е ли по-удобно да поставиш семката отгоре и след това да я посипеш с почва. Избягваш това чудене кое как що :?

47
18
Не е ли по-удобно да поставиш семката отгоре и след това да я посипеш с почва. Избягваш това чудене кое как що :?
Ще си запиша за следващия път

Ina

5,254
313
Това със въртенето и правилното поставяне на корена за мен са пълни глупости. Нарочно тестовите семки 2 от тях ги засадих с корена на горе и една на долу. Излезеха и 3-те за 2 дни в рамките на 2-3 часа. Никога до сега не съм се стремил да го садя с корена на долу. Гледам всичко да е поне на сантиметър и нещо заровено.
Да,в повечето случаи не е голям проблем,но може да се съсипе семка така,затова е по-добре да си спестим тази възможност като ги сложим както трябва.Не е нещо сложно да се посади хубаво семката....Така ще си изкарат със сигурност,за какво да се омотават излишно там....

47
18
Апфф, така, имайки чредви състоянието й и че идната седмица ще е далеч от слънчева. Тази душица ще я бъде ли според вас ако просто я оставя да преживее момента или да спасявам положението някак? То единствено една слаба ЛЕД лампа имам на разположение

47
18
А, и друго - аз тези семки ги купих спонтанно като ходих в Амстердам, щото като видях кво е яко да знаеш кво пушиш...обаче си мисля да си поръчам сега още малко. Въпроса е дали има за кога. Искам нещо на Amsterdam gen. Идея си нямам за колко време биха пристигнали, надявам се вие да ми кажете.

167
43
Във самата седс банка във опция за доставки си пише 7дни би трябвало и стелт да има наи сигорния начин

Ina

5,254
313
Апфф, така, имайки чредви състоянието й и че идната седмица ще е далеч от слънчева. Тази душица ще я бъде ли според вас ако просто я оставя да преживее момента или да спасявам положението някак? То единствено една слаба ЛЕД лампа имам на разположение
Сигурно ще я бъде,но при аутотата е хубаво добре да с е подкарат,да не губят време в проблеми,защото остават накрая по-малки,по-малко дават.Но е жива де:)А втората?Слагай ги в нещо по-голямо,към 2 литра поне....Да,вземи още да имаш за проби и грешки:)

49
18
Определено няма да допусна тази грешка да засаждам авто в малка саксийка/чашка и после да го местя. Стреса си каза думата и в момента едното ми е с дебело стебло колкото палеца, а другото е по-тънко от кутрето....
Слагай Лед-а, колкото да минат тези мрачни дни, но е хубаво да са някъде където температурата ще е 20+ градуса и да свети 20/4 (И на 24/0 да го оставиш няма да е проблем в този стадий)

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out