Сортове Аутдоор

• Thread starter wsl
  • Start date
  • Tagged users None
W

wsl

Здравейте,
Предлагам да направим тема в която всеки да споделя какви сортове е отглеждал аутдоор, тук.
Всеки може да сподели какъв experience има с определен сорт - как вирее при нас, кога го е боднал навън, харесва ли нашият климат, кога го е саборил, имал ли е проблеми с михъл или насекоми. Впечатления от сорта, добив и бърз смоук репорт също биха били полезни.

Бихме могли да споделяме личен опит, който би бил полезен на всички. :ninja:;)

WDScorpio

WDScorpio

Имайки на предвид, че всяко едно растение от семка е различно с различен фенотип, дори да са от една майка, дори не може да се предположи какви ще бъдат разликите през поколение, сиреч искам да ти кажа, че семена купени миналата година може да имат огромни разлики с тези който ще закупиш тази година. Да, ще носят гените на родителите, но това че при един човек това растение не е имало мухал и е дало 500г от корен не означава, че при теб тези неща ще бъдат сходни.
Торове, почва, атмосферни условия (Влага, слънце или валежи), вредители или надморска височина могат да повлияят.
И точно заради изброените по-горе причини никой не може да ти даде предложение за сорт и да имаш същите резултати.
Най-доброто което можеш да направиш е да отделиш едни 150-200лв и да си вземеш едни регулар семки с хубава генетика и после кеф ти да си правиш семена кеф ти клонинги и не се занимаваш с глупости.

blah

blah

Jacky White на Paradise, за сатива доминант добре вирее при нас, стабилен е, не е капризен, ако се гледа добре пълни и очите, и торбите, цъфти сравнително бързо за сатива, най-късно края на октомври е готов, при благоприятни условия и повече слънце ще стане готов по-рано и ще даде повече, както се подразбира от името, стрейна е кръстоска между Jack Herer и White Widow, така че оставям на вас да си направите изводите за резултата от тази комбинация. :)

G

greenforlife

1
0
3
за нашия климат og kush, super silver, critical 2.0 , strawberry amnesia и на първо място за мен moby dick na dinafem na scrog става ненормално задължително трябва да се пробва аз сега пробвам аутото

Afroman

Afroman

Имах 1 тетрадка със записки на 20тина хибрида с ланд рейс траквания на родителите.Ще я изнамеря тези дни.

W

wsl

Имайки на предвид, че всяко едно растение от семка е различно с различен фенотип, дори да са от една майка, дори не може да се предположи какви ще бъдат разликите през поколение, сиреч искам да ти кажа, че семена купени миналата година може да имат огромни разлики с тези който ще закупиш тази година. Да, ще носят гените на родителите, но това че при един човек това растение не е имало мухал и е дало 500г от корен не означава, че при теб тези неща ще бъдат сходни.
Торове, почва, атмосферни условия (Влага, слънце или валежи), вредители или надморска височина могат да повлияят.
И точно заради изброените по-горе причини никой не може да ти даде предложение за сорт и да имаш същите резултати.
Най-доброто което можеш да направиш е да отделиш едни 150-200лв и да си вземеш едни регулар семки с хубава генетика и после кеф ти да си правиш семена кеф ти клонинги и не се занимаваш с глупости.
Здравейте, за много години! Живи и здрави!
Генетика съм учил не малко време.. Пределно ясни са ми нещата, които казваш. Но все пак смятам, че ще е готино всеки да си каже от собствен experience какво е гледал и дали е останал доволен, най-важното как е виряло аутдоор, тук.. Скоро ще споделя и мое мнение за сортове с които съм работил. :)

firstcitizen

firstcitizen

First Citizen
Supporter
Здравейте, за много години! Живи и здрави!
Генетика съм учил не малко време.. Пределно ясни са ми нещата, които казваш. Но все пак смятам, че ще е готино всеки да си каже от собствен experience какво е гледал и дали е останал доволен, най-важното как е виряло аутдоор, тук.. Скоро ще споделя и мое мнение за сортове с които съм работил. :)
Здравей, разгледай аутдор темите и ще намериш отговора на въпросите си. В тях направо можеш да видиш целият процес.
Както ти казал WDScorpio, това са много относителни неща.
Темата за гените изобщо няма да я подхващам...
Между моето и твоето място за отглеждане може да има разлика 1000 метра надморска височина. Може да се стопля с 2 седмици по-късно, да се налага да се бере по-рано и куп други фактори.
Между година и година има разлика. Примерно по-миналата година беше по-студено и дъждовна, и растенията не можеха да стоят дълго на вън, миналата година времето беше супер подходящо и стана хубав и дълъг цъфтеж.
Да не говорим, че дори самото торене оказва голямо значение. Защото с правилна органична храна можеш да изкараш растенията април месец, но това единствено при условие, че си подкарал предварително растенията под лампи и си ги хранил с органични торове, които да действат като "антифриз" в растението, също така да му помагат да се справи със среса от по-ниските температури. За какво ти е да правиш това? За да хване корена влагата от дъждовете в края на Април и през целият Май. След като корена хване влагата, растението расте с други темпове. В комбинация на висока влага в почвата с ефективни микроорганизми и гъби, стават уникални неща.
В същото време ако друг човек реши да изкара растения април месец, то те могат да измръзнат .

Търсиш предимно Индика Доминант сортове, защото Индиката има по-къс цъфтеж в сравнение със Сативата. Неща със 7 седмици цъфтеж стават отлично по нашите ширини. Ако избереш нещо с по-дълъг цъфтеж то също става, но има нужда от повече обслужване и късмет да е топла, суха и Слънчева есен.

П.С Не случайно, Конопа вирее перфектно във всички краища на България :)

Малко ни е късо времето за цъфтежа като цяло,иначе на растеж всички успяват да избухнат.Над 10 седмици я стане,я не.Понеже аз обичам да са узрели до край,не зелени сативи да береш,това е голяма загуба:)Аз съм доволна от сортовете на Дъч пешън в това отношение,всички са горе долу пригодени сранително навреме да цъфтят за Европа поне(поне тези,които опитах,сред тях имаше и супер хейз и Шаман,които се водят сативи,но пак не бяха много дълги).Обратно на Грийн хаус попаднах на няколко страшно чепати,които ми ги бяха подарили и особено Хаваян сноу забрави да стане навън:)Гледах една година непалски лендрейс,изобщо не цъфна до снега,нито вътре 12/12,много мъки бяха,накрая пусна някакви близала уж да го опрашвам,но се отказах от него,просто това чудо не цъфти,незнам по какви критерии се ориентираше?!:)При нас аутота и някакви хибриди и чиста индика за да станат напълно,а чистата сатива незнам,може би ако е много на юг и не високо в планината.......

L 33

L 33

+ зависи кога ще цъфне. Ранното разцъфване дава по-голям шанс за изцъфтяване докрай. Хубавото, е че това може да се стимулира изкуствено и ако не те мързи, и при подходящо място и условия може да изцъфтиш почти всичко на пазара за семена.

Ако ти е в двора да:)На горила пак има какво да се направи,но възможностите са по-ограничени.Може да садиш форсирани или клонинги,които се ориентират после по-бързо да цъфнат,но....Ранното разцъфване обаче може да докара повече семки,докато тези,които цъфват по-късничко малко се разминават с дивака.Е то естествено се гледа наоколо да няма,но го има из цяла БГ малко или много и тези най-бързите сортове се опрашват най-много по тази причина.Аз гледам да са в по-захрасталачени места,че да не достига толкова до тях полен,но в моя район все има по малко:)

L 33

L 33

Към 10 семки намерих от скалата горе. Спасение направо няма хаха Имаше сериозни ветрове по време на опрашването де като върнах лентата.

Аз пък ги кълцах върховете,че бяха на сянка и все вървяха много нагоре и така без да искам съм рязала и когато е било предцъфтеж(вероятно)и ги забавих доста,но поне така нямаха нито една семка,явно дивака е преминал междувременно или не знам.....Лошото е ,че мястото ми е сигурно,оправено и готово,но е вече засенчено доста и така главите стават незадоволителни откъм трихоми с много повече листа?!Значи гледайте и да има много слънце(но пъкл и да не е някаква открита пустиня лятото),иначе тези сативи дългите есента няма за кога да натрупат месо.

L

Laposta

7
0
1
Някой тествал ли е Gorilla Glue Outdoor ? Или по специално Gorilla Zkittlez на Barneys ? Дали ще понесе добре условията тук .. :)

zenzen

zenzen

Хаваиски сняг гледах на южна тераса не можа да стане....точно нагреинхаус

• Like
Reactions: Ina
D

dhkewhduiewi

7
0
1
при мен 'оцеляха' само автоматик white widow и автоматик quick one като се има предвид че само им изкопах една дупка която я запълних с почва на канна поставих семето вътре ,поставих найлон с дупка отгоре само за бъдещето растение ,полях ги малко и ги оставих така за 4-5 месеца."Реколтата" беше несъществуваща едвам едвам и то много слаба.

Top Bottom