Странно Въпросче

86
28
Възможно ли е да се пресади (ашладиса)коноп на друг храст или дърво

86
28
Незнам дали има смисъл.как ще серазвиват но евентуално ако е на някой многогодишен храст примерно със добре развита коренова система може да спести много усилйя

125
63
Няма как да стане на храст, трябва структурата на семето и на стеблото да са идентични.
Логично е няма как храст който израства на година по 50 см да даде хранителни вещества на растение, което израства 3м...по скоро марихуана на коприва или нещо подобно да се ашладиса.

firstcitizen

First Citizen
Supporter
473
263
Възможно ли е да се пресади (ашладиса)коноп на друг храст или дърво
Няма как да стане на храст, трябва структурата на семето и на стеблото да са идентични.
Логично е няма как храст който израства на година по 50 см да даде хранителни вещества на растение, което израства 3м...по скоро марихуана на коприва или нещо подобно да се ашладиса.

Коноп с коноп може, и се получава.

Но коноп на друго растение не съм виждал.

Всеки си го мисли това, да ашладиса 3-5-8 клона на върха на короната на дървото. Хем най-добре ще бъде огрято, хем не се вижда на нивото на очите, а минаваш и само си поливаш дървото :D :D :D
Ехх мечти, мечти :)

Пробвай, може да си първия.

86
28
Голям кеф нали.мечтите са безплатни.просто ми беше любопитно

125
63
За кактусите с които се занимавам смея да твърдя, че може почти всеки да се ашладиса с всеки давам пример, но това е друга тема...
IMG_20181205_150329.jpg

Другата година ще пробвам с коноп върху друго растение и мисля, че ще стане с някое като коприва например, но няма особено голям смисъл.

Ina

2,949
313
За кактусите с които се занимавам смея да твърдя, че може почти всеки да се ашладиса с всеки давам пример, но това е друга тема... View attachment 845142
Другата година ще пробвам с коноп върху друго растение и мисля, че ще стане с някое като коприва например, но няма особено голям смисъл.
О,това отгоре какъв вид е?:)Ей това съм искала все да пробвам,защото гледам и по магазините,че ги хващат така отгоре други видове!Лесно ли е?Ти ли го направи?Много обичам кактуси!:)За марихуаната аз бях чела,че била роднина на хмела и можела да се ашладиса с него,но не знам дали е истина....Той ми прилича на увивно….Копривата не е много стабилна,мършава е,това става дебело и на моменти стъблата му стават дървени,може би с нещо по-дебеличко,но пак едногодишно,което си пада по подбна почва и тн?.Или женска дивачка просто:)Имаше ги готови тук из темите такива и изглеждат много странно-на един корен(само че той си беше от марихуана също)няколко вида клони с различни глави,много интересно!Е да за смисъл наистина не знам и аз.....

125
63
Горното е lophophora Williamsii върху Echinopsis pachanoi
Много лесно става Ина, реже се върха на кактуса върху който ще е ето така,
IMG_20181123_134145.jpg
след което режеш 8 те (в моя случай) лъча под 45 градуса като внимаваш да не навлиза в сърцевината (това по светлото в средата ) реже се само тъмнозеленото, целта е вътрешната част да остане повдигната около 2/3 мм над външната, там се хваща отрязъка а не на външната (същото се прави ако се вкоренява отрязъка само че от долната страна) защото вътрешната част е по мека и следователно хлътва на вътре и няма как да се хване.
IMG_20181205_154200.jpg
незнам колко се вижда но е хлътнало, след което режеш кактуса който ще е на върха и го поставяш отгоре като се стремиш (на око) сърцевините да са равни(центъра на долния с центъра на горния) ако се забавиш по дълго преди да сложиш горния (понеже се отделят доста течности подобни на слуз) режеш много тънко от сърцевината на долния така, че да залепиш горния на прясно. Горния не се зарязва под ъгъл просто така се слага право отрязан той ще черпи от веществата водата на долния така, че няма да хлътва.
IMG_20181122_150543.jpg

След което се окрепва (аз ползвам ластик които хем трябва да го претиска да е плътно хем да не е прекалено много) най добре е на кръст 2, но при мен нямаше как да стане, въпреки това се хвана, след 10/12 дни ластика се премахва внимателно и готово.
Нямам много снимки надявам се да съм помогнал, Ина Ножчето също трябва да е стерилно със спирт или аз предпочитам да го преваря в гореща вода, кактуса също трябва да е чист в смисъл да няма много прах, тва е мойто ножче
IMG_20181205_161516.jpg
Ха ха
Ето и още от мен:
IMG_20181205_154404.jpg

125
63
Ина ако има нещо питай за кактусите от 6 години ги гледам и доста научих за тях (кое от грешки) 
IMG_20181121_132525.jpg

Бях ги оставил за 5 месеца на майка ми и ето резултата.
Хаха
Поливала е наравно с другите цветя....

Ina

2,949
313
Супер интересно!Благодаря за инфото!Имам тук един,който мислех да ползвам за такъв експеримент,но е хубав и здрав и ме беше страх да не го съсипя(и ето нямаше да знам,че не трябва да е равен отгоре),а и нямам з а отгоре какво да сложа.Някой пейот;)Ще ти ги покажа и моите.Имам и семки от два от тях,които пуснаха по някое време,но никога не съм виждала кактус как тръгва от семе?!
Тези месоядничета също ги размножавах по едно време,те пускат в средата една антена с топченце накрая?!:)Но ми казаха да я махам, тя била за размножаване,но това размножаване било по-бавно и сложно,отколкото да ги разделяш отвреме навреме на снопчета в други саксийки….А ако я оставя щяло да линее останалото,но така и не проверих.....

125
63
Супер интересно!Благодаря за инфото!Имам тук един,който мислех да ползвам за такъв експеримент,но е хубав и здрав и ме беше страх да не го съсипя(и ето нямаше да знам,че не трябва да е равен отгоре),а и нямам з а отгоре какво да сложа.Някой пейот;)Ще ти ги покажа и моите.Имам и семки от два от тях,които пуснаха по някое време,но никога не съм виждала кактус как тръгва от семе?!
Тези месоядничета също ги размножавах по едно време,те пускат в средата една антена с топченце накрая?!:)Но ми казаха да я махам, тя била за размножаване,но това размножаване било по-бавно и сложно,отколкото да ги разделяш отвреме навреме на снопчета в други саксийки….А ако я оставя щяло да линее останалото,но така и не проверих.....
Няма да го сасипеш споко дори и да не се хване режеш стерилно горе и той си зараства, кактусите са много курави заради бавния им метаболзам (незнам така ли се наричаше хаха) стига да не ги преполееш тва вече е необратимо в повечето случай. А горната част спокойно можеш да я ползваш за нов за вкореняване.
А от семките е много лесно поставяш семето в бедна почва забравяш ги на около 3/4 мм навлажняваш добре почвата и отгоре саксията я покриваш с найлон или нещо прозрачно (хем да влиза светло хем да им е влага и спарено) след 20/30 дена излизат, но докато са малки искат повечко вода.
Снимай ми големия искам да го видя има ли детки може да има нужда от мен хаха
ПП:
Аз дионея та я взех щото ме кефи и тва дет пуска топче е самия цвят той се маха защото много изтощава растението, а то се храни само и единствено с квото си хване..!

227
93
Тва малкото отгоре не е ли точно това дето ина казва.хах.май май,интересно в бокса ли е постоянно.

• Like
Reactions: Ina
125
63
Тва малкото отгоре не е ли точно това дето ина казва.хах.май май,интересно в бокса ли е постоянно.
Точно така lophophora Williamsii = Peyote не са в бокса понеже нямам неотопляемо помещение (и няма как да ги приспя) гледам ги на прозореца
И на мен ми е интересно дали долния ще даде по бързо развитие на пейота
Ще видим на по късен етап...