Съобщение: съвети за сигурност

Един учител по информатика в щатите казваше....
-Ако искаш да се те хванат,ползвай прокси и се крий.Ама така се набиваш още повече на очи....Аз не искам да се крия,не съм престъпник.А те,ако искат да те хванат,ще го направят.Спазвайте правилата и не давайте никаква лична информация.
Ти така или иначе докато стигнеш до този (в зависимост от местоположението и ISP-то ти, пак минаваш през поне 5+ машини.Като шпориш през уеб проксито просто минаваш от другдате. Освен тва май повече се съблюдават SOCKET proxy-тата.
Иначе съм напълно съгласен с това за личната информация, аз наскоро заради такава грешка, получих спам по пощата (не e-mail-a). Най-малкото ни продават инфо-то :)

Напоследък е много трудно да си намериш читаво прокси тъй като повечето са free и определено не си струва да се ползват. Ако някой е решил да си крие ip адресът то най-добре е да ползва Tor Browser, а също така и за какво ще го ползва. Другото което е че вече в Интернет могат да намерят всичко за дадения
човек с помоща на чичко Гугъл който кешира всичко което види и Социалните Мрежи в който повечето потребители публикуват своя лична информация или какво те харесват. Интернета може да бъде много полезен , но също така и опасен.

1,059
263
btw Рипп като казваш фермата е безопасна, имаш предвид че тези данни не могат да се ползват в съда срещу теб? аз по принцип съм параноя за тези неща щото знам че интернет отдавна не е като в 90те години. особено с безжичната мрежа...

начините да те хванат са: продаваш на други хора, споделяш с други хора, показваш на други хора или си невнимателен. доколкото знам повечето са хванати по сигнал. аз имам неприятен опит точно защото бях натопен! бяхме с един френд и си релаксирахме а като им показах алеко константинов се сприятелихме набързо >.< още ме е яд, иначе по витошка в пиков час съм бил няма кой да те надуши, още минаваха коли
Имам в предвид че не водим логове тука. Фермата е направена така, че да не записва логове.

Един учител по информатика в щатите казваше....
-Ако искаш да се те хванат,ползвай прокси и се крий.Ама така се набиваш още повече на очи....Аз не искам да се крия,не съм престъпник.А те,ако искат да те хванат,ще го направят.Спазвайте правилата и не давайте никаква лична информация.
Значи първо, това може и да е вярно, но за щатите. Не забравяй, че тук не сме щатите. Там за няколко свалени филма и ти пускат предупреждението ако те набарат, а тук няма смисъл да го коментирам. Хубаво е човек да мисли повече за сигурността си. Не е задължително всеки, който ползва да е престъпник. А това за личната информацията и правилата е така.

Имам в предвид че не водим логове тука. Фермата е направена така, че да не записва логове.
За мен сигурно, значи използване на https и криптиране на всичко, но тези сертификати струват много пари и не се вписват сигурно в бюджета на сайта. Това че фермата не пази логове, не значи, че интернет доставчика ти също не ги пази :))) Все пак всичко е тристранен процес. Потребител - Интернет (Доставчик) - WEB SITE, когато едното е защитено, а другото не... се обезсмисля почти замисъла. Затова не си мислете, че всичко е толкова сигурно.

btw Рипп като казваш фермата е безопасна, имаш предвид че тези данни не могат да се ползват в съда срещу теб? аз по принцип съм параноя за тези неща щото знам че интернет отдавна не е като в 90те години. особено с безжичната мрежа...

начините да те хванат са: продаваш на други хора, споделяш с други хора, показваш на други хора или си невнимателен. доколкото знам повечето са хванати по сигнал. аз имам неприятен опит точно защото бях натопен! бяхме с един френд и си релаксирахме а като им показах алеко константинов се сприятелихме набързо >.< още ме е яд, иначе по витошка в пиков час съм бил няма кой да те надуши, още минаваха коли
Нали едно от правилата на форума е да не продаваш, а да си го гледаш за теб и обкръжението ти, а не за да печелиш пари от него.

1,059
263
Кофти новина, съжалявам за човека.

Изглежда не е някой от фермата защото няма фермер с подобна градина а и от там където си е поръчвал нещата никой тук май не поръчва. Всъшност добре, че не поръчваме от там щото явно се следят пакетите.

Момчето е искало д произведе 10 кила коз предполагам едва ли ще са му за лична употреба тези 25 растения. Сложи 3-4 ама 25 хм. Аз с 2 растения цяла зима си правя компреси когато ме заболи кръста и ми стига и остава.

Вземете правилата, които имаме сериозно за да се намали риска до минимум. Хората се изкушават да правят пари от коза и рано или късно става издънка.

Аз не се сещам какво повече мoже да бъде направено в момента и как да предпазим още повече хора. Острието ни гласи Прескачаш дилъра и си отглеждаш твоя собствена. Знам че е трудно да се намира работа и да се води що годе нормален живот днес и за това вместо когато искаш матерял да си даваш парите по мутри и техните дилърчета си отглеждаш своя собствена и забравяш или направо късаш всякви контакти с организираната престъпност.

Не е сложно и аз вярвам, че все повече хора разбират философията на фермата. Който има допълнителни идеи как да предпазим още повече хора нека пише.

Хубав ден и дано да си вземе поука.

Ina

1,887
313
оф,ще се усещат все пове4е куките какво и как и откъде:( и как го представят-лошо да ти стане и от тъпотията на медиите!

и все повече ще страдат. Според мен този случай изобщо не е показателен. Даже е малко тъп. Бас слагам, че момчето само е казало от къде са семената. А, журналистите като козят са за, като ги натисне Вавилон и стават против ха,ха ха. Но Ина, права си, че медиите ни са ужасно тъпи. Вместо да крещят с всичка сила, че Израел вече официално призна силата на билката... и ще внася материал(от къде ли?)... абе не се косете, ами спрете да поръчвате семена от Англия. Там иде полицейщина непозната нам!

Ina

1,887
313
Ами откъде да ги поръ4ваме тогава? или може би е наи добре да си ги донесем сами:)

За аутдора ми се ще да обсъдим/поразсъждаваме и да чуя мнението на колеги с повече опит. Къде според вас е най-удобно (вкъщи/навън), избор на места и изобщо ей такива работи. Като заплахи, аз лично се опасявам от 2 неща : първо куките и второ някой да не пожъне, там където не е сял.

Значи аз виждам два варианта за място :

1.Вкъщи на двора.

Плюсове :
+ Определено те кара да се чувстваш по-спокойно.
+ Тук проблема с това някой да не ти обере реколтата почти е елиминиран (едва ли някой ще влезе със взлом да ти обере китките, недай си Боже да го хвана).
+ Не е необходимо да се разкарваш до някакви места, така шанса някой да те види с кофи/туби или каквото там носиш на подзрително място е малък.
+ Можеш сравнително лесно да си набавиш/направиш всичко необходимо, можеш да отделяш повече внимание на растенията си и изобщо да правиш каквото си искаш (защото си си у вас) :)

Mинуси :
- Любопитни съседи, които се правят на примерни граждани. (сигурно 90% от хората,които са заловили е било "след подаден сигнал") ...
- Проблеми с родители/съседи (при положение, че не сте им казали с какво точно се занимавате).
- Съществува реална опасност странични хора (това са всички, освен вие) да видят растението, което автоматично повишава риска. Колкото и да е, освен ако не сте някой отшелник, винаги влизат хора у вас :)
- Ако господата в униформи дойдат го намерят ... ходи после обеснявай, че нямаш сестра...

2.Някъде, където не е вкъщи (гората,реката,язовирите т.н.).

Плюсове :
+ Ако искаш да гледаш повече от едно растение, можеш да си ги засееш на достаъчно разстояние едно от друго, в различни местности ако щеш, така ако ти изгори едното, не ти изгарят и останалите.
+ Дори и ченгелите да ти намерят нивичката, ако не те хванат там, много трудно биха доказали нещо в съда.
+ Расте си сред майката Природа ;)

Mинуси :
- Необходимо е да се разкарвате до едно или повече места, да мъкнете всичките неща, които ви трябват, a като се разхождате, винаги има реална опасност някой да ви види.
- Винаги може някоя гад да ви е открила китките и да потрива доволно ръце.

За това се сещам в момента...по-късно мога да допълня и още нещо ако се сещам. Очаквам и вие да споделите някакви техники, идеи, съвети... :)

И накрая, но не по важност - никога, ама НИКОГА не се хвалете и не споделяйте на никого с какво точно се занимавате, какво гледате, къде, кога защо, с кой, какво очаквате да изкарате и т.н. (сещам се най-малко за 10 случая, в които хората с големи усти, егота и самочувстиве се изпържиха сами). Big homie die lil homie replenish, както е казал поета ;)

Главно от нас самите и хората (колегите) около нас зависи дали ще ни хващат или не, дори да ви хванат, не си казвайте сайтове, логин инфо-та, и т.н. за да не хванат и следващия.

Не бъдете алчни, не го правете за да се похвалите, за да забогатеете, правете го за себе си и от любов и носталгия към Българското земеделие :)

Не бъдете алчни, не го правете за да се похвалите, за да забогатеете, правете го за себе си и от любов и носталгия към Българското земеделие :)[/QUOTE]

Какво е това с носталгията? :) Както и да е. Отглеждането навън е Много опасно и според мен трябва да се избягва. Знам за случаи, когато полицаи забелязват растенията и казват на близките патрули да се ослушват в края на септември. За съседите е ясно-ще те изпеят. Просто за спорта. :animal0012:

12
0
Щом следят такъв долнопробен сайт, представете си какво означава за останалите сериозни сайтове...

Ами откъде да ги поръ4ваме тогава? или може би е наи добре да си ги донесем сами:)
Естествено ако си ги донесете сами е най-добре. Къде има? Изброявам най-близките места:
Виена, Любляна и Прага. Също може да видите, дали в тези страни няма и подходящи сайтове. Семки свободно има в Барселона, Мадрид и Валенсия. Моля допълнете.

397
113
Братушките имат доволно много сайтове.Приятел си взе от там и проблем няма.Също така Румъния и Украйна... ;)
Само в БГ няма.До кога ли ще е този комунизъм?!....

Какво е това с носталгията? :)
Ами едно време беше особенно много развито земеделието, сега като обикалям, виждам мнооого пустеешти земи...и си ги представям с по 3 метра растения.. :d

12
0
Тъй като стана ясно, че полицията следи пратките ще е добра идея да си купувате семената с 3-4 месеца напред. Това според мен е най-сигурния начин да не те хванат като поръчваш.

Защо да не се поръчва от Англия? От Холандия са много по-несигурни пратките. Освен това си унищожавайте пакетите след пристигане, стига да имате възможност. Ама не да ги изхвърлите на боклука, а да ги изгорите.