Темата За Начинаещия (и Не Само) - Мини-туториал

Полезна ли ви беше информацията?

• Total voters
    94
28
3
Браво за темата ! Наистина е полезна информация ! Аз преди няколко месеца като почнах да чета много търсих точно ето такава тема . Хейтъри винаги ще има ! Мир !

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,382
263
Споделям тук теми, който възстанових, защото смятам, че ще са важни за новите потребители, а може да са интересни за някой от старите :)
Възстановени теми :

Ферма За Червеи - Чкч
КОМПОСТИРАНЕ - моля всеки да сподели собсвеният си компост ако произвежда такъв .
Английска сол, (Mg) дефицит

Какво забелязах докато се рових в изтритите теми .Някой неща са питани стотици пъти, някой неща са писани стотици пъти .Виждам и полезни теми, който са еднакви с други полезни теми ....(едно и също) Това дразни старите, а новите си седят без отговор и биват нахулени от старите, защо не са прочели и са отворили нова тема .

Лечебница! (за растения в почва) (снимки) е 149 страници (близо 3000 поста ) в който можеш да се изгубиш .
Въпроси от бъдещ фермер (tutorial/начинаещи) е 249 страници ( близо 5000 поста) .
А колко трит спам има вътре и колко спам имам между нещата ще се хванете за главата .....
Темите ще си останат и ще продължат да растат, но ценната информация все по-трудно ще се намира .

Мисълта ми е, че трябва да направим 3 теми :
Често срещани проблеми при вътрешно отглеждане .
Често срещани проблеми при външно отглеждане .
Често срещани преторявания,недостици,заболявания и вредители при конопа .

Всяка тема не по-дълга от 2-3 страници .Темите ще ги направя стики,заключени и ще се обновяват само с важна информация без спам .За да може като влезе нов потребител с въпроси направо да му се набият в очите и да прочете отговорите сам на кратко и сбито .
Защото всеки от нас е имал някакъв проблем в отглеждането и това го е изяждало от вътре, и го е влудявало да реши проблема .Или е имал въпроси, за бъдещо отглеждане .Вместо да отваря тема с въпрос, който на нас ни са струва глупав, макар преди време същите глупави въпроси да са бушували в нас, той може да ги прочете .

Дори тогава ако отново има хора който задават такива въпроси, вие ако решите да им отговорите трябва да им отговорите с бърза връзка към темата във фермата, където може да получи отвор вместо да го хулите .Защото те ще бъдат бъдещите градинари .Едни от нас .

Ако има съформуници, който искат да ми помогнат с писането на темите,имат предложения за подобряване на форума или имат въпрос, не се притеснявайте да се свържете с мен чрез лично съобщени .

Здравейте имам въпрос пуснах няколко китки в вегетация без тъмен период та това проблем ли е и ако не е кога трябва да имат и тъмен период след около месец ще ги изкарам навън

Ina

4,525
313
Малко ще се объркат понеже сега е още зима,къс е деня,при теб обаче не е къс,изобщо като ги изкараш може да тръгнат да цъфтят,но сигурно ще се оправят най-накрая.Ако тръгнат преждевременно навън да цъфват като ги изкараш виж пола и махни цъфтящите части,така се ориентират малко по-бързо да се върнат на пролетен растеж.Хубаво е ако са за навън да се слагат когато и всички други разсади,по-удобно е и за градинаря,защото няма смисъл отсега на лампа,съмнително е колко и дали ще стане по-голямо растението пролетта и дали има нужда,изобщо леко безсмислено е да се подранява твърде много с разсада.Освен ако нямаш нещо предвид конкретно.Може да ги пуснеш 18/6 може би.Нали не са ауто?

Малко ще се объркат понеже сега е още зима,къс е деня,при теб обаче не е къс,изобщо като ги изкараш може да тръгнат да цъфтят,но сигурно ще се оправят най-накрая.Ако тръгнат преждевременно навън да цъфват като ги изкараш виж пола и махни цъфтящите части,така се ориентират малко по-бързо да се върнат на пролетен растеж.Хубаво е ако са за навън да се слагат когато и всички други разсади,по-удобно е и за градинаря,защото няма смисъл отсега на лампа,съмнително е колко и дали ще стане по-голямо растението пролетта и дали има нужда,изобщо леко безсмислено е да се подранява твърде много с разсада.Освен ако нямаш нещо предвид конкретно.Може да ги пуснеш 18/6 може би.Нали не са ауто?
Ами аз мисля постепенно да им пооправя режима преди да ги изкарам навън за да намаля малко стреса и не не са автоматици

667
143
Ами аз мисля постепенно да им пооправя режима преди да ги изкарам навън за да намаля малко стреса и не не са автоматици
Няма как да ги изкараш март месец !без допълнително осветление навън! и да не цъфнат. Няма как да стане.

• Like
Reactions: Ina

Ina

4,525
313
Но може да им режеш цъфтежа и да пускат нови връхчета докато не се удължи деня достатъчно за да почувстват че е пролет и тогава да ги оставиш вече дърти да растат,че даже и пола може да им се узнае междувременно:)Не е ясно дали така ще стане,но аз така ще опитам с експерименталните ми сега,защото не мога да им пусна лампа,а и да видим в крайна сметка за опита.Ако трябва ще ги скъся до кръста и те щат не щат ще трябва да израстват постояннои кой знае,може накрая да се откажат да цъфват.Това е само предположение,но ми се струва че ще помогне поне с объркването донякъде.

667
143
Но може да им режеш цъфтежа и да пускат нови връхчета докато не се удължи деня достатъчно за да почувстват че е пролет и тогава да ги оставиш вече дърти да растат,че даже и пола може да им се узнае междувременно:)Не е ясно дали така ще стане,но аз така ще опитам с експерименталните ми сега,защото не мога да им пусна лампа,а и да видим в крайна сметка за опита.Ако трябва ще ги скъся до кръста и те щат не щат ще трябва да израстват постояннои кой знае,може накрая да се откажат да цъфват.Това е само предположение,но ми се струва че ще помогне поне с объркването донякъде.
Той е пуснал вече лампа. Ако не си пуснала лампа - ок, донякъде. Най-рано съм изкарвал от 24/0 средата на април половин метрови, освен едни аутокръстоски твои, всички други НЕ цъфнаха, но дадоха вид на тръгващи. А той март месец в снега :D

Аз съм намислил в парник да го сложа средата на март до средата на април например нз напълно начинаещ съм затова се съветвам с вас това ще ми е втори аутдор първият ми аутдор го започнах с 1 седмица вегетация по прозорците и без никво торене само с чиста вода и накрая станаха горе долу но един ден отидох да поливам и бяха ми оставили само от едното растение пуканките а от другите само стеблата и още ги имам и искам да си направя олио но незнам как още ако някой иска може на лично да ми каже някоя рецепта

667
143
Аз съм намислил в парник да го сложа средата на март до средата на април например нз напълно начинаещ съм затова се съветвам с вас това ще ми е втори аутдор първият ми аутдор го започнах с 1 седмица вегетация по прозорците и без никво торене само с чиста вода и накрая станаха горе долу но един ден отидох да поливам и бяха ми оставили само от едното растение пуканките а от другите само стеблата и още ги имам и искам да си направя олио но незнам как още ако някой иска може на лично да ми каже някоя рецепта
След средата на април слагай, без значение на какъв режим ще ги държиш преди това. Някакви супер, супер бързи може да се объркат, повечето няма и ще станат зверове.

• Like
15197186939401117042508.jpg
здравейте искам да попитам това дефицит ли е или съм преторил или друг проплем

• Like

Ina

4,525
313
По-скоро преторяване(но не толкова фатално все още),но май в комбинация с жега и/или суша на въздуха?Така ми се струва,че им е топличко и сухо освен другото,затова сподели повече подробности някой друг да изкаже мнение.Как е температурата и влажността?С какво и по колко си ги хранил?Лампата на какво разстояние,вентилатори?Ама са готини иначе,просто не ги тори за известно време,може да полеееш два пъти само с вода обилно(и изсъхване между поливанията) и виж другите условия дали са ОК.Влажност 50%горе долу трябва да е,темп-да не достига 30 поне,дори да е топло,но да не е пустиня:)Влажността на въздуха не винаги е хубаво да се наваксва с повече поливане на почвата,защото пък понякога става преполиване отдолу,а нагоре пек,което пак е гадно за тях.Затова тя се коригира(ако има нужда де)с някакви там овлажняващи неща наоколо,гъби в купички,овлажнител,който може да се пуска отвреме навреме и там каквото ти дойде на акъла.

По-скоро преторяване(но не толкова фатално все още),но май в комбинация с жега и/или суша на въздуха?Така ми се струва,че им е топличко и сухо освен другото,затова сподели повече подробности някой друг да изкаже мнение.Как е температурата и влажността?С какво и по колко си ги хранил?Лампата на какво разстояние,вентилатори?Ама са готини иначе,просто не ги тори за известно време,може да полеееш два пъти само с вода обилно(и изсъхване между поливанията) и виж другите условия дали са ОК.Влажност 50%горе долу трябва да е,темп-да не достига 30 поне,дори да е топло,но да не е пустиня:)Влажността на въздуха не винаги е хубаво да се наваксва с повече поливане на почвата,защото пък понякога става преполиване отдолу,а нагоре пек,което пак е гадно за тях.Затова тя се коригира(ако има нужда де)с някакви там овлажняващи неща наоколо,гъби в купички,овлажнител,който може да се пуска отвреме навреме и там каквото ти дойде на акъла.
лампата е 250w луматех бокса е 2м висок 1м широк и 60см дълбок нямам нищо с което да мера влага темп и за сега нямат вътрелен вентилатор но утре ще сложа имам за сега само такъв които да искарва навън поливам ги с престояла вода торя с advanced nutrients ph perfect technology micro grow i bloom на око слагам абе аматьорска работа иначе 3 от семената са от сеедмафията сортове лсд биг бъд и бял руснак а четвъртото е бяла вдовица на греенхаус

забравих да кажа че ги сложих на лампа на 4 февруари

Ina

4,525
313
О,бял руснак,добре звучи! Ами те изглеждат готино иначе,хубави цветя!но може би освен това което съм написала по-горе този блум още не им трябва?Те нали не са в цъфтеж?Остави ги малко на вода,то зависи и от самата почва,ако и в нея нещо се повтаря и трупа в повече....Аз не съм много запозната с добавките,така че за тях нека някой ,който ползва да ти поясни,но сигурно им слагаш излишно,особено от блума:)на око щом е по-добре да е по-малко,а не повече;)Аз мога само да ти кажа дозите ако няма нужда нека са по-ниски и нека се редуват торенето с чиста вода,даже може два пъти чиста вода на едно торене,освен ако не ти се струват определено гладни,а сега няколко пъти чиста вода сигурно ще ги освежи с което и да си прекалил......Може да я бълбукаш за по-голямо тяхно удоволствие:)При яко предобряне може да се направи промивка,но засега незнам,чак толкова може и да няма нужда.....Влагомерите са много евтини и е добре да има там някъде около върховете или малко по-надолу,както и едно термометърче там на върховете под лампата.Вентилатор задължително,поне някакви от комп ако нямаш под ръка други,ако може и някой да вкарва свеж въздух или дръж отворено,но пък така излиза и влагата.

Pol

8
3
Ехо,шефе по-леко относно Кристалона+Амониевата!!!Погледни моя АутДор и тогава се изказвай...Верно,че и Гуано имашеView attachment 486493 View attachment 486494 View attachment 486495 View attachment 486496 View attachment 486497 View attachment 486499 View attachment 486500 View attachment 486501 View attachment 486502View attachment 486504 View attachment 486505
- BbKing - Може ли малко съвети относно употреба на кристалон схеми,изглежда има много добър успех.Браво!

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out