Темата За Начинаещия (и Не Само) - Мини-туториал

Полезна ли ви беше информацията?

• Total voters
    94
Само да добавя тук, че без значение какви торове или почва използвате е много важно растенията да получат всички необходимин елементи, необходими за развитието на едно растение за да имате максимални резултати и добри реколти.

Здравейте градинари, имам един въпрос който обмислям от няколко дни и много ме вълнува мнението и на някой друг, преди да съм го направил.... Дървени пелети за горене, но не пепелта както навсякъде чета че помага, а самите пелети, примерно натрошени или начупени... В почвата примерно вместо перлит или просто за допълнително "вкарване на въздух и вещества"... Аз лично си мисля да го изпробвам на няколко китки при пресаждане, но първо ще видя вашето мнение :) ?

Ina

4,218
313
Би могло ако не ги слепват пелетите с нещо,защото ми седят лъскави отгоре като хапче малко и незнам като се разбие дали отделя нещо,какво се случва?В смисъл нали се с ещаш като ги правят в тази форма какво им слагат в кашата или както там се прави?Не е лошо да се разбере наистина,макар че талаш по-евтино ще е.

Продавам чисто нов 100/100/200 с лед лампа, карбонов филтър, турбина *цензура* пишете във Вайбър

edit fistcitizen: премахната хипервръзка и лични данни

Last edited by a moderator:
191
63
Продавам чисто нов 100/100/200 с лед лампа, карбонов филтър, турбина "цензура" пишете във Вайбър

edit firstcitizen: премахната хипервръзка и лични данни
ти май ще го подаряваш...хахах

Last edited by a moderator:
77
33
Каква храна (чай) да забъркам за цъфтежа на дамите?
Нещо от обора...градинско..

77
33
натъпках една бутилка от 10л с водорасли на морето, само вода ли да добавя (чешмяна) и да изчакам да загният за да поливам?

191
63
натъпках една бутилка от 10л с водорасли на морето, само вода ли да добавя (чешмяна) и да изчакам да загният за да поливам?
Трябва да ги обезсолиш първо, с честа смяна на водата,после наситняваш ,слагаш нова вода и малко меласа или кафява захар за ускоряване на ферментацията

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,176
263
Ами firstcitizen ми каза че 500 гр. ще стигнат за 3 растения и даже ще остане за другата година. Също че най-добрите водорасли са кафявите и червените.
Наистина така ти казах, защото водораслите са много икономични и ефективни. Реално аз от водораслите давам по 1-2 мл на 1 литър престояла вода. Но има значение какви растения гледаш. Дали гледаш автоатици като Quick One, които имат живот 60-на дни и пият около 1 литър вода. Или гледаш фотопериодни растения по 3-4 метра, защото на фотопериодните нуждите ще им са много по-големи, защото ще ги поливаш примерно с по 20 литра на корен, а и тях можеш да ги засилиш с малко по-високи дози. (примерно)

Дори и да ви остане тор от водорасли, запазете я!!! Дръжте я на тъмно и хладно място. Можете да я ползвате и другата година. Да не говорим, че при някой торове с времето стават по-добри, но трябва да са с висока концентрация. Някой хора ферментират торовете си по 3-5 години...

77
33
Водораслите са зелени, черноморски. Добре ли е в бутилка 10 л. от минерала вода да сложа 1/3 водорасли и да допълня с вода?

217
28
Ако пусне висящи лилави пъпки които са затворени , а върха е цветен това какво означавА мажко или женско ?

А добър ден,диваци малко Help ми трябва.Имам два лед фенера по 100w коeто се равнява на 600w обикновенни РЕАЛНИ не са ментета всеки един от тях е по 6500k и 10000lm. Та въпроса ми може ли да пускам момичетата да цъфтят на тях?При вегетацията направо избухнаха с тези ледове но нямам възможност за друго осветление и само с това разполагам. Поздрави :)

А добър ден,диваци малко Help ми трябва.Имам два лед фенера по 100w коeто се равнява на 600w обикновенни РЕАЛНИ не са ментета всеки един от тях е по 6500k и 10000lm. Та въпроса ми може ли да пускам момичетата да цъфтят на тях?При вегетацията направо избухнаха с тези ледове но нямам възможност за друго осветление и само с това разполагам. Поздрави :)
За цъфтежа индор мисляче имаха нужда от друг спектър.

• Like
Reactions: Ina
Здравейте,търсачката в сайта нещо не ми работи не мога да си открия информация!!Та така заслужава ли си Китайски Лед панел двуспектърен 1200w мощност от типа на Mastergrow или Bestva някой ползвал ли ги е някъкви отзиви за тях? Много ще съм благодарен. :)

Sujelqvam che ne pisha na kirilica v momenta nesum v bulgaria i pisha ot kompiutarna zala, temata e naistina mnogo polezna poseshtavah foruma dosta chesto sega imam mnogo svobodno wreme i shte podobr aktivnosta si za sejelenie imah 3 neuspeshni grola vduhnovih se ot tozi forum obicham da si pafkam koz :D izpusah sezona za outdoor grow no shte startiram s indoor celta mi sega e da natrupam maksimalni znaniq za uspeshen grow tova e ot me priqteli i susdavaite povechko temi s pozlezna informaci za horata kato men blagodarq vi :)

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out