Тор - Почва

• Thread starter bahura
  • Start date
  • Tagged users None
64
43
Ето една супер бърза рецепта за подхранване и освежаване(и не само на цветята,но и на вас).Отивате на красива река,там където не е много бърза водата и е маалко по-тинесто,събличате се скачате вътре и се кефите докато се размъти добре.:)И после веднага пълните тубите,всичко мирише на тиня и риба,мятате вътре по малко водорасли от брега и оставяте да преседи две бири и един коз време,разтръсквате и отивате да поливате щом слънцето вземе да залязва:)
Чак се размечтах .. доиска ми се да го направя веднага .. само да имах тази възможност

Ina

2,027
313
А вермикулит ползвате ли?Вместо перлит?По-добре ли ще е от перлита за аутдор ако остане навън?В екологичен смисъл и въобще?Искам да го сменя изцяло перлита(освен този,който вече си е в старите ми почви),но все пак ми трябва нещо такова,пясъка някак си не върши тази работа,иначе добавям малко понякога морски едър,също и речен имам,но искам нещо като перлита......Не виждам по темите много да се употребява вермикулит,а пише уж че съдържа калций,магнезий,калий и микроелементи. Някакъв минерал е,обаче пак е обработено,чудя се и то какво е и дали е безвредно.Аз не съм взимала никога,струваше ми се скъп в сравнение с перлита.Тук таме по форуми и теми виждам,че се използва в микса.....

6
33
Вермикулита задържа водата.Прави обратното на перлита.Внимавай за какво го ползваш.

• Like
Reactions: Ina

Ina

2,027
313
Вермикулита задържа водата.Прави обратното на перлита.Внимавай за какво го ползваш.
За навън е по принцип,за горила.....На малките разсади може и да не слагам в началото?Ами ако задържа пак може да ми свърши работа,но ми трябва нещо с подобни свойства като перлита,просто за да не го изсипвам него по храсталаците,защото не било екологично,а мястотот не ми е в моя двор.....

Ina

2,027
313
Имам и доста стърготини от есента седят навън(от греди за покрив и дъски,вероятно някакви иглолистни,пишеше,че било хубаво да преседят,преди да се слагат директно на цветя или в компост да се добавят за разреждане),които се чудех дали не могат да се добавят,но трябва да съм сигурна да не ги прецакат нещо,защото нямам поле за експерименти засега:)Или дали не мога да ги използвам за мулч/във мулч тях?

6
33
Естествено че можеш, а за вермикулита ако питаш мен, макар и сега да не го ползвам преди го слагах в слабата почва на резниците хем да си имат вода за повече време но пък и да няма фънги по почвата.Когато я държиш постоянно влажна започват фънгите.А вермикулита ги спира тея фънги и ти задържа вода.

• Like

H23

1
8
имам почва на биобиэ искам да попитам дали е нужно на дъното да се слага чакъл да се отича по лесно водата

Искам да попитам следколко време трябва да се тори растението след като съм го засял и с каквипродукти на биобиз трябва да започна?

Ina

2,027
313
Искам да попитам следколко време трябва да се тори растението след като съм го засял и с каквипродукти на биобиз трябва да започна?
Зависи от почвата и другите ти условия,също преди колко време си засадил цветето.Може да дадеш снимка за да се види колко е голямо то.Трябва да има поне някой чифт листа от 3ните нагоре за да има смисъл,освен ако не отглеждаш в неутрална среда без хранителни вещества,тогава се тори от самото начало.Но почвата не е такава,тя си има в повечето случаи всичко за известно време напред.Ако няма нужда и всичко изглежда свежо не бързай защото предобрянето е по-вредно и объркващо от недохранването:)Също ако почвата е скапана не и добавяй торове да я поправиш,а най-добре я смени,тя е по-съществена от добавките.Продуктите значи си решил да са на био биз непременно?те имат в нета кои са им за растеж,цъфтеж и тн.и таблици,които да те ориентират горе долу кога им се ползват продуктите,в коя седмица от развитието на цветето.То зависи и от вида на цветето ти,дали е ауто,дали е индика или дълга сатива.......

firstcitizen

First Citizen
Supporter
347
263
Естествено че можеш, а за вермикулита ако питаш мен, макар и сега да не го ползвам преди го слагах в слабата почва на резниците хем да си имат вода за повече време но пък и да няма фънги по почвата.Когато я държиш постоянно влажна започват фънгите.А вермикулита ги спира тея фънги и ти задържа вода.
Преди съм ползвал перлит и вермикулит при аутдора, но вече съм на мнение, че това цапа природата.

• Like
здравейте колеги някой може ли да ми предложи схема как да ги отглеждам от семки до брането.Коѝ кристалони да комбинирам как и кога да ги поливам какви грамове на литър вода. Мерси предварително!

на тази таблиза ще ми обясните ли какво е 12/12 и всеки ден ли се полива с тази смес или един път в седмицата?

53
63
на тази таблиза ще ми обясните ли какво е 12/12 и всеки ден ли се полива с тази смес или един път в седмицата?
Това е времето, когато лампите се обръщат на режим 12 часа светлина, 12 часа тъмнина, тогава започва цъфтежа. Навън този режим започва средата/края на август.

• Like

Ina

2,027
313
Това е от един от множеството агросайтове,на които попадам когато търся рецепти и тн.Снимах го за тук,нямаше как да постна сайта,но ми се стори полезно за ориентация.Хубаво,ама аз съм с козешки,към кои да го причисля?!:)Овчи?

Това е от един от множеството агросайтове,на които попадам когато търся рецепти и тн.Снимах го за тук,нямаше как да постна сайта,но ми се стори полезно за ориентация.Хубаво,ама аз съм с козешки,към кои да го причисля?!:)Овчи?
Да най-близо си до овчи.

• Like
Здравейте нов съм и искам да знам пилешката тор в какви пропорций се прави ?благодаря

Ina

2,027
313
Най-успешната ми рецепта за пиле(но аз вече не ползвам):бурткан от старите по-обемистите(новите са с винт малко по-малки)се пълни до половината или малко повече съ сухо пиле,долива се вода да стане на каша средно гъста и се оставя да "шупне"(да се надигне и забълбука така)за два,3 дни примерно.После шупналото в 10 литра вода и пак да поседи в нея ден,два,колкото човек има въузможност.Това ми се е сторило най-безопасно и щадящо и добре подхранващо от няколкото ми опита с пиле...….

Хмм аз сложих към 200-300 грама в туба от 11 литра директно и уставям на слънце засега затворена.дали ще е проблем ?