Фото И Ауто 2018

Ina

2,011
313
здравейте!Реших че климата във форума е подходящ да си пусна моя тема за аутдора ми:)Така ще мога поне да си голословнича и да си разсъждавам в нея колкото си искам,вместо във вашите хахаДано тази година да е по-успешна и интересна,миналата не успях кой знае какво любопитно да покажа,но тази се надявам да е по!Наскоро си получих аутотата и значи вече започвам полека подготовката за аутдор.Давайте насоки и съвети,защото всичко трябва да се крие лесно,да е стелт и бързо да заминава навън,кое след кое да сложа,кога и как ще е най-удачно?Някои може да не ми остане възможност за тях и да ги оставя за другата пролет или за през лятото като втора вълна,а също бих искала да направя клонинги от аутота най-сетне,както и да ги опраша в полеви условия(но не навън,ще го мислим как),за което съм взела два вида регулари ауто по повечко семки,тъй че тук ще се моля за мъжки,а няма да го махам:)Не знам и аз още как и какво,но горе долу се е оформил някакъв план,който разбира се подлежи на промяна с ваша помощ.Това стелт разсадниче,което сглобявам набързо ще е за фототата,които ще сложа първи,а за аутотата малко ще променя нещата и ще го измислим когато дойде време за тях......Та така ,има останали някои неща от предишни гледания,кори за разсади,разграждащи кофички,малко ватички и затова ви показвам какво мисля с тях да наредя просто пробно,ако ви дойде наум как да е по-добре споделете.Единствено условие е чантата да не се пробива за да мога да си я ползвам после по предназначение;)Там дето е капака ще виси ЛЕД прожектор 100 вата още не знам какъв точно.Изобщо отвътре може и да не е така,просто така изглежда удобно и подредено и минава въздух под кофичките заради кората,а и се държат подредени в нея,но няма да могат дълго да карат там след като им избият корени отстрани.Кофичките нямат дупки,което се оказа -,затова ще им пробия и на тях по някоя да не мухлясват отдолу.Мисля да ги измия с кислродна вода,че много седяха по разни места.Малки са иначе,това ми е ясно:)

Ina

2,011
313
То аз ще започна за проба с фототата,да видя коя почва,какво що и как и после тези.Хич не ми се хвърлят тези семена навън в гората,вместо на двора,но така е в нашата прекрасна България,където градинарството се наказва със затвор...А иначе повечето от тези аутота са ги дали ,че и малоумен можел да ги гледа без много грижи хаха така че дано станат добре:)

Ina

2,011
313
Плана ми е следния засега:първо слагам 20 регуларки фотота(4 вида по 5),понеже така подредено точно толкова се събират.След като пораснат колкото е възможно по-големи ги махам навън,то от тях може и половината да паднат,това е лошото че не се знае колко ще са женските,но няма да останат 20 при всички случаи,някои може и да се съсипят,макар че ще се постарая този път малко повече да не се.Така,следващата вълна трябва да са аутотата,но тук вече понеже трябва да сложа всичките регулари ауто от един вид за да търся мъжки кои да бъдат-Мазара или този Сноурайдър?Мазара е хубав,цветен и стабилен,Сноурайдъра имал кристали дори по мъжките,това ме привлече в него за баща:)Или първо да си сложа 5,6 фем.аутота,които да са ми за навън да си растат междувременно,пък рамножаването да го оставя за през лятото?То я стане,я не......А и някои от бонусите като са по една я станат я не,не ги броя докато не тръгнат.За размножаване съм го измислила на един таван миниатюрни женски,може и с по една главица само 3,4 бройки(ще гледам да са от по квалитетните примерно,които ми се повтарят,а може и да жертвам някоя единична ) и един избран мъжага с тях,който да ги опраши целите или ще пазя прашец,не знам.Най-добре да ежив,така работи най-качествено:)Това ще стане на едно прозорче на един таван.Но от 10 за мъжки няма да излязат всички мъжки,тъй че и от тях ще ми останат да добавя още навън към предишните 5,6.И каквото остане за резерва за другата пролет........А всичко това можеше да стане съвсем лесно и удобно у дома:(

12
33
Здр.бе да те питам за Mazara кой точно сорт е и дали си ги пробвал(а),защото аз съм се спрял на Auto Blue Mazar и др. производни на това. Също се чудех и за THE BOMB като добив и сила.Мерси

Ina

2,011
313
Ами този е пак нещо като ауто само че името му е Пърпъл Мазар,сигурно са рода:)Гледала съм някакъв Мазар преди време,беше много хубав,но не ауто,а просто индика,всичките са класически индики мазарите като цяло май.....The BOMB не ми е познат,аз избрах тук едно ауто THC BOMB,сигурно е пак на същите, по съвет на колега от една тема го видях,че истинския вариант бил доста як и вкам чакай да го пробвам поне на ауто:)

12
33
Мерси за отговора ще пробвам Мазарите и Горила глу пък да видим

144
143
Аутосите ги бучкай в по - големи саксий и само 24/0 за 1-2 седмици и ги изкарай началото или средата на юни , тогава според мен е най - благоприятно защото времето се стабилизира след пролетните бури , но все пак трябва да се следи времето :)
Успех ти пожелавам :) !

Ina

2,011
313
Да,и аз това се чудех.Мога да ги гледам за 10ина дни при мен и дали да свети нон стоп през това,време или да е 20/4.......Май не е чак от такова значение...И кога да се подкарат,да,може би юни да са навън,но при мен може да се наложи да използвам и малко дъжд,затова може и някои по-рано.:)Пък може някои и доста рано,веднага след фототата,все нещо ще стане и през пролетта....Да,иначе най-добре аутотата да се паднат да цъфтят лятото в жегата!Но то ще има няколко порции сигурно,няма как всички,които ми се иска да ги гледам накуп,затова няколко пъти по 5 или 10 и навън....Мерси,и аз на теб!:)

209
263
Това с режима на автоматите 24/0 не съм сигурен колко оправдава сметката за тока накрая. На мен за сега най- голям добив от автомати съм имал в първия опит с режим 18/6.

Ina

2,011
313
То няма особен смисъл наистина,по-скоро за удобство да пуснеш и да свети през цялото време.И аз предпочитам да си почиват поне 4 часа.но то тук говорим само за подкарване как е най-удачно,иначе те ще заминат на дневна светлина колкото ще е тогавашния ден(ще гледам да не е твърде рано).Сега слагам 4 тестови мои си миксове(Мазар х Айс уж трябваше да са,поне аз бях осигурила родителите,които си бяха те,но после колегата ми беше доразвил проекта някак си към пълна пръчка хехехе),които са рандомки типични,може да са много яки,може да са скапани-50/50:)С тях ще си правим експерименти тук ,докато дойде време за сериозните фотота и сериозните аутота,ако има нещо да се случва да се случи на тях:)Може да издевателстваме заедно над тях с научна цел хахаПък може и да оцеля легендарно растение!Впрочем досега никога не съм ги слагала във вода,а направо в салфетки,затова ще пробвам така,че по този начин ми се струва по-добре.като ги сложих2 потънаха,2- не(тези,които не потъват изглеждат по-добре),дали това има някакво значение?Ще наблюдавам дали 2те по-скапани ще са наистина по-скапани и кои и кога ще тръгнат?!те се виждат и на снимката,двете плуват отгоре,а две са застанали потопени с дупетата нагоре.Сега са току що сложени във вода и не са се напоили.Не са особено пресни всичките,има няколко години от как са ми ги дали.....

Ina

2,011
313
Потънаха всички и сега вече не мога да ги различа:)Сложих ги в салфетка,мислех да ги спукам,но всъщност няма за къде да бързам,нека се забавят максимално да се доближим до март поне:)Докато евентуално се покажат и отгоре още някой и друг ден ще мине.....Лампа за тях едва ли ще има,но тъкмо да видим какво става,когато ги сложим рано и дали е обратимо и как:)Исках да ви питам какво ще стане ако ги оставя във водата да пуснат направо корен,някой оставя ли ги така?Но не ми се стори най-удачно,затова ги преместих както си ги подкарвам по принцип в салфетката.Бая са стари сега като си направих сметката,но нищо,поне няма да ги държа повече да остареят още,чудейки се стават ли за нещо или не.Като за начало да видим за колко време и дали ще тръгнат всичките.Ще ги сложа всички в една саксийка за удобство в началото,ако тръгнат добре после ще ги измъдрим какво да им приложим на горките опитни зайчета,без да ги тероризираме безсмислено разбира се:)

Ina

2,011
313
От понеделник до сега не тръгна нито една,явно или са малко зеленки обрани(така им е по-жилава обвивката,затова се изчакват да започнат да се въртят и лесно да падат сами,преди да се съберат)или са доста стари или пък двете:)Затова днес ги спуках(не бързайте да хвърляте семки,особено ако сте дали пари за тях) и при самото спукване излезе едно коренче,явно е имало желание:)Оставям да видим така ще тръгнат ли някои поне.По принцип доста семки се спасяват така,но разбира се има и тотално прецакани.На последната снимка последния ми останал еликсир с конопено олио и трим(ама олиото си е олио от семена,не хашишово масло).Правя си по малко,за да не му се губят ценните качества докато го изхабя,защото олиото от конопени семки като го отвориш трябва да се използва колкото може по-бързо,да се държи на хладно и да му се пуска въздух минимално.Затова чакам да свърши(то с една капка може да си намажеш целите ръце примерно,тъй че не свършва лесно и не трябва много за нанасяне,за пиене върви по-бързо) и тогава ще направя прясно и в малки количества:)

Ina

2,011
313
Абе нищо не стана с тия семки,нито една не тръгна,тази с коренчето поседя така и постепенно се сдуха,а другите въобще и не направиха опит да покълнат,май са изгнили.Предполагам че са прибрани мокри,когато са събирани,а те се сушат първо,защото като ги сложиш пресни в пликче изгниват отвътре.Затова ги държа в хартиени пакетчета.Но може и да са просто твърде стари.Ще сложа нови,но не веднага,защото пък е твърде рано,може би на 1ви март......Фалстарт хаха:)

85
143
Тва дет не тръгнаха от твоите кросове или от тия купените?
А ето от на @Ina генетиките !!! Най-якия крос дет съм гледал!! @Ina Genetics Rullz, от домашните кросове досега дето съм тествал аутдор на Ина къртят, но ще видим кандидата тая година кво е сложил в семИтУ !!! Тва е (WW x LA Conf) x (WW x La Conf)

Last edited:
Тва дет не тръгнаха от твоите кросове или от тия купените?
А ето от на @Ina генетиките !!! Най-якия крос дет съм гледал!! @Ina Genetics Rullz, от домашните кросове досега дето съм тествал аутдор на Ина къртят, но ще видим кандидата тая година кво е сложил в семИтУ !!! Тва е (WW x LA Conf) x (WW x La Conf)
Евала , тези растения са уау.
Та те са високи колкото къщата. Можеш ли да споделиш колко като количество дадоха тези приятели.
Скоро май да очакваме на глобалния пазар нови сортове произлизащи от БГ. :D

• Like
Reactions: Ina

Ina

2,011
313
мерси за рекламата!;)Спаси ми темата хахаА и да ти върна комплимента аз самата не съм ги виждала толкова хубави,поне не навън:)А тези,които нищо не стана са от един друг крос,който ми даде приятел,виждала съм от него впечатляващи тупалки с доста кристали,ама човека го загуби и омеша,уж само тези му бяха сигурни от началните,които е направил в къщи.после някъде се намеси и дивак,явно е запазил семки от външните глави и край с кроса,разми се и го зарязахме,аз поне:/Иначе ако е той наистина и тръгне с удоволствие ще го изгледам...Затова ги ползвам за майтап и за тренинг за следващите вече(но ако тръгне случайно ще ги оставя да ги видя някъде без твърде много грижа).Кълне ми се ,че тези,които ми е дал са били най-първите?!!!!!Все си ги слагам по един и същ начин с добра успеваемост,чудех се,може нещо и аз да съм сбъркала или да не съм ги съхранявала добре,сега даже ги накиснах във вода преди това за 20 часа,на топло бяха,седяха,седяха,спуках ги,пак не тръгнаха и се отказах....:(Ще сложа втора серия от тях,но тука четох,писах,че е рано и накрая реших след някой друг ден да ги сложа следващите.....

Ina

2,011
313
Евала , тези растения са уау.
Та те са високи колкото къщата. Можеш ли да споделиш колко като количество дадоха тези приятели.
Скоро май да очакваме на глобалния пазар нови сортове произлизащи от БГ. :D
Еми ако се даде възможност и тук ще се появят много добри брийдъри(а дано),но едно е да идеш като стрейн хънтърс да си намериш от дълбоката джунгла видове(и то яки,тук навън яки видове местни трудно ще намеря),друго е да поръчаш чужди и да ги опрашиш по един път:)Това второто,което и аз съм го правила е много лесно,само си избираш хубавки родители.Има доста успешни домашни миксове иначе.