Фото И Ауто 2018

Ina

2,949
313
а аз питах за нещо за пръскане за тази болест,чието име споменах?!:)Диагноза-вид Алтернария:)Но накрая сама го измислих,мерси хаха,ще направя микс от няколко неща,без сапуни и такива(защо все на всички рецепти сипват сапун),няма да взимам от агроаптеката,нямам пари за нещо по-скъпо био,нито време,ще забъркам домашен фунгицид,както по клиповете:)Мен ми е интересно сама да си правя и да си експериментирам,това е,също и за миксовете.Сода и прочее,ще поразмахам листа скапани и да пусна въздух малко,нещо скапано отдолу.....И глупости не ми се четат в темата!:)Разсъждавайте за отглеждане,опрашване,интересни техники,неща,които ме интересуват,свързани с марихуаната без препирни,моля!Странични неща и за мен и личния ми живот тук не им е мястото!Мизг,мерси,че смяташ,че имам снимки да покажа кой знае какви:)Нека дава акъли човека,само да няма заяждане.

firstcitizen

First Citizen
Supporter
473
263
Мляко + йод ще ти свърши работа, също така можеш да направиш отделен разреден разтвор вода+кислородна вода. (1 литър вода+ 1 супена лъжица кислородна вода)Но не пръскай по-често от веднъж седмично, можеш да ги редуваш. Дай им тор богата на Мед (Cu), но не прекалявай, че лесно можеш да преториш с нея.
Иначе купешки био варианти има много от нийм до био хидрейт...

Махни и изгори заразените листа(далеч от градината), можеш да разчистиш и някое друго листо за да се проветрява, но не прекалявай с чистенето, защото всяко листо ти е ценно, сама знаеш.

Ina

2,949
313
Да,то аз няма да мога да пръскам често,ще избера нещо.Листа то все още има много,няма да ги опоскам сега баш,но в долната част,явно където е по-влажно и като е валяло там всички големи са заразени(аз пак ще огледам де, да се убедя окончателно какво е това нещо).:)А и те като са полегнали така още повече влага между тях ще има,добре че ги позачистих отдолу минимално когато ги подпирахме,сега мога още някои неща да махна....Нямам време да търся нийм,био хидрейт аз напръсках струва мис е една малка доза и от него.....
Нещо подобно,да,пак отдолу тръгва от най-заврените,именно където оства най-дълго мокро.първо кафяви петна най-различна големина,кръгли,после може да се скапе цялото листо и да покафенее,посивее,абе едно от тези заболявания от фунги,с които не се бях сблъсквала,миналата година както казах не разбрах какво е,мислех,че е недостиг,нещо като калций или калий,но сега чета,че точките им може да наподобяват точно нещо такова!?!

Ina

2,949
313
Уау!Листа могат да се махат,а и с тия заврени дървета още повече!:)Само че при мен определено не е имало брашнеста мана,щях да я позная.Също и по средата разни мини клончета завряни в самото цвете могат да се махат.Моите по-лесно ще им пусна въздух хахаТя дръпна мулча да не държи прекалено влажно,и аз съм си го мислила че есента може да се накисне или ако много вали.....

46
33
Здравей Ина.
За въпроса за кафевите точки мисля че:
Това е вид Септориоза на листата.
Органично решение на проблема е единствено ако си взел предварително мерки,доста от които "първия гражданин" вече е споменал. ;)
Или поне аз не знам за такива.
За догодина хубаво да мулчираш и да поочистиш по голям периметър покрай цветята.
Като видиш че е валяло и имаш възможност да се явиш при тях, им очиствай да имат повече проветрение и и изтръсквай листата.Особено на канабиса листата си задържат бая дъждовна водица.

Ето това си купи сега.
dupont.bg/products-and-services/crop-protection/cereals-protection/products/credo-septoria.html

• Like
Reactions: Ina

Ina

2,949
313
Да,това е,на клипа третото,това го разбрах,но за съжаление едва сега и е малко късно.:/Нищо,аз ще пробвам био:)Да,когато вече знам какво е ще опитам да се преборя все пак поне да се ограничи.Понеже чета по градинарски форуми,че пръскат едно и друго и пак не помага,няма смисъл да започвам с химиите и да ги редувам сега,ще пръскам с домашни,ще проветря и ще мия глави накрая:(Какви по-точно мерки да взема за другата година,защото мястото иначе е добро и почвата ми е направена сами да си растат,не ми се иска да го зарежа или да го разваля?След като ги махна от там(сега също ще действам нещо)как да обработя мястото есента,така че да измрат?Искам обаче да е по естествен начин задължително,иначе го зарязвам и това е.На едно място четох,че може да се затрупа с оборска тор,в нея имало други организми,които пречат на тази гъбичка?

Last edited:

Ina

2,949
313
измислих си това-мед(мед за ядене,не сулфат),сода,олио,кислородна вода,малко вар,всичко смесено.Само не знам дали върви кислородна с вар и сода,да не гръмне хаха?!Долу ще поръся още пещерно и може би вар по плътно,после когато имам време ще затрупам с оборска тор.Почвата ще напръскам също със син камък,но само нея.Това ще са ми мерките докато растат+чистенето,което спомена Афроман,а после ако може да ми помогнете с нещо за обеззаразяване на самата почва след прибирането на реколтата(евентуално)…..Впрочем Шампанското видимо понася много по-добре,по него изобщо няма,явно е по-устойчиво?!Може да забележите и по снимката на клонингите,че то единствено е без петна.

Ina

2,949
313
Малко снимки от "брийдинга".Това бялото,дето седи предобрено с азот(нищо не съм му слагала,явно почвата му е силна)е ГГауто,много ми хареса като цяло,това е клонинг от едно навън,но вътре изглежда по-яко:)За жалост само семе,още го чакам да стане готово,че то последно пусна някакви плодници за опрашване,а мъжкия вече съм го махнала:)И все пак който ми каже,че ауто не се клонирало(и чак дори нямало да помислят за клониране,така ми каза един в чуждата част,еми ако щат да мислят,аз пък го правя) и не мога да изкарам от 20,30 такива клонинга супер реколта на SoG...има много здраве:)Да не говорим и сега този клонинг каква работа ще ми свърши,цял нов микс с него!Това е в съдче,по-малко от литър без особени грижи и осветление,но 20 такива сложени в по 2,3 или 5 литра и със съвсем малко по-добри условия щяха да станат перфектно!Последните 2 са на по-бялата Мазарка(бащата е някакъв такъв също Мазар),която ми е по-любима от другото фено.И накрая малко готови семки от 2,3 вида:)

Ina

2,949
313
Падат и се клатят,затова ги махам преждевременно(а щях да ги окачвам цели да се сушат със семената,може би последните семки така ще са,но ако сега ги закача всичко ще падне по земята и ще се омеси,само чувам отвреме навреме цък и почвам д атърся къде е хаха всъщност загубих 2,3 ако ги намеря като мета мисля направо да ги пусна да растат,защото не знам от кой вид са точно),но само ако сами се въртят и им е изсъхнал плодника.

Ina

2,949
313
Малко да ви покажа от аутдора,засега се е закрепил откъм гъбички,аз го изчсрих доста отдолу и напръсках с вар,сода и лавандула/евкалипт няколко капки,само че те бяха станали големи храсталаци и 2 литра хич не стига за никъде.Затова мисля да си купя една пръскалка за рамо от най-малките дето имат и тръбичка за да може да пръскаш на определени места.А и на някои не стигам до върха(затова ги соча на снимкиите с пръст)Вече виждам бъдещите проблеми със завряни клони и мухъл:)Скоро ще трябва да изчистя още доста листа и клонки,включително и здрави,иначе като почне пак да вали...…:/Ще трябва и да прекарам през някои клони жица за връзване ,иначе всичко ще с енатроши най-накрая,изобщо нещо много ми дойдоха тия борове,не очаквах толкова работа,2 часа последния път съм скубала и пръскала.Аутотата ги обрах и вече ги пуша(незнам имаше ли 50 гр от всички,май не,ама поне ми дойдоха навреме и са хубави),нямаше кога да снимам.Остана това странно Шампанско дето все цъфти и не цъфва,както и клонинга му:)Техните снимки-в другия пост,както и сладката градоинка от клонинги,която стана задоволителна:)иначе всичко е малко или много цъфнало,някои са доста назад,но все пак навреме ще са горе долу:)

Ina

2,949
313
Ето и малката градинка и самото Шампанско ,все си седи на едно ниво,нещо се обърка май и чак сега взе да налива пак,но е само глави и мирише много добре,има и трихомки,дано вече да си дебелее нормално:)Хубавото му е,че тая гъба въобще не го бърка,имаше петънца,но аз го почистих отдолу малко и не го пръсках,него не му пречи тази зараза,значи е по-устойчиво!Клонингчето му се вижда кое е на снимките,пак малко объркано е,но и то е цъфнало.

Ina

2,949
313
Нещо интересно.Обрах всички семки от това цвете и го оставих на слънце,мислех да го реже и да оставя ако има още семки да доизсъхне,но то взе че започна отгоре да пуска много близала и да прави повече трихомки.Явно сега като не се опрашва повече и не прави много семена му се иска да си поживее пак хахаРазбирам я хехехе:) И затова реших да го пресадя и да го оставя да видим ще надебелее ли.И да не е много,каквото и да стане,поне да си се занимавам с него,че обичам да имам около себе си по едно:)Пък и ще го пуша,нека ми даде повече ако е възможно или поне ей така ще си го гледам още няколко седмици,може да свежне:)Щом в двата литра само си се освежи на слънчева светлина.....Това е Пърпъл Мазар(дълъг-така му викам на това фено).Досега беше в два литра саксийка през цялото време без никаква особена грижа,рядко торене колкото да си донаправи семките и затова не е в най-добрата форма,сега го сложих в една глинена саксия малко по-голяма със стара,но обогатена хубава почва,мисля че в нея трябва да има и всякакви джиджани бактерийки:)Знам,че цъфти ,ауто е и тн,не ехич време за пресаждане,но все пак ще се изкефи сигурно и се надявам да позеленее и да ми подари малко повече.:)Сега прилича на жмел,но много хубаво мирише и се е натрихомило повече,затова ще с е пробвам да му придам малко вид преди да го резна:)

DismalDude

Moderator
Staff member
2,359
263
Здравейте Ина, аз не говоря на български, така че използвах преводач на Google, за да публикувате във вашия дневник. Просто исках да кажа, че имате красива градина, искам да изляза навън. Разраснала ли си Мама Миа? Взех го от Seedsman и съм любопитен, ако някой го е израснал навън. Поддържайте добрата работа и я запазете зелено!

Ina

2,949
313
Здравейте Ина, аз не говоря на български, така че използвах преводач на Google, за да публикувате във вашия дневник. Просто исках да кажа, че имате красива градина, искам да изляза навън. Разраснала ли си Мама Миа? Взех го от Seedsman и съм любопитен, ако някой го е израснал навън. Поддържайте добрата работа и я запазете зелено!
I grow some mixes and one or two Black destroyer and Shampagne(some free seed it supposed to be auto but I guess I messed it up a little)in that guerilla garden.Also I tryed to make some auto seeds for my next run....Mamma mia outdoor you can find it in Vetrushka 's outdoor I think,he grows it now:)Greetings from BG!:)

Last edited:

Ina

2,949
313
Леле мале,леле мале,как ще се изложа!:)Не съм била към 3 седмици при цветята,въобще не знам какво ще заваря,страшно ми е притеснено!И то баш в начало цъфтеж!Утре обаче отивам и ще снимам излагация ли ще е или нещо яко,много се вълнувам!:)Клонинг градинката може и да ми е изсъхнала,те бяха мършавички и едва ли могат да издържат:(Дано гората да е на ниво,стискайте палци,но каквото и да е ще снимам:)Кила или резил?!:)

164
143
Леле мале,леле мале,как ще се изложа!:)Не съм била към 3 седмици при цветята,въобще не знам какво ще заваря,страшно ми е притеснено!И то баш в начало цъфтеж!Утре обаче отивам и ще снимам излагация ли ще е или нещо яко,много се вълнувам!:)Клонинг градинката може и да ми е изсъхнала,те бяха мършавички и едва ли могат да издържат:(Дано гората да е на ниво,стискайте палци,но каквото и да е ще снимам:)Кила или резил?!:)
КИЛА. И в по-лоша година съм оставям точно там растения и са били повече от добре.