Фото И Ауто 2018

Ina

1,999
313
Сега ще ви покажа първо простотията на века(мое изпълнение)как да не си връзвате цветята в предцъфтеж:)Моя грешка и то доста тъпа:)Точно най-дебелата част във висините се е счупила,затова направих едно палатково сушене за да не го хвърлям и да ви кажа добра работа свърши козчето,макар че е на много седмици назад:)Добре,че останаха все пак 2,3 клона от това растение да цъфтят до финал,иначе много щеше да ме е яд,защото е готино!

Ina

1,999
313
Пък тук вече градината,тя дебелее доволно,изсъхнали и много повредени няма,абе доволна съм.Оформянето ми е под всякаква критика,както и привързването,но така ще е тази година,за другата ще забием колове още при саденето!Но макар че са полегнали пак ми трябва стълбичка за да достигна да оскубя върховете!:)Пък какви сопи ще си запазя,може да ги ползвам и тях за колове!Затова другата година ще има и един късен топинг ,както и много повече кропинг:)

Ina

1,999
313
Това е клонинг дупката,която мислех,че е съсипана,а тя се оказа една от най-свежите!Там са 3,4 модела,но някои са дребни,има две обаче много приятни!Другото е какво ползвам за поливане и за почвени миксове.Вода,размътена от реката и речен пясък.Ще добавя малко пепел другия път,защото оставих цяла купчина пепел от върба.

Ina

1,999
313
А тук по "брийдинг"проекта:)Една семка е паднала в почвата,която е ползвана и се ползва за други растения и е решила да се самотества,но се чудя какво да я правя,а и не знам коя е ,предполагам П. Мазар хП. Мазар?!Жал ми е да я махна,навън няма време,ще я оставя някъде за майтап,то не се знае и женска ли е......Може да видя поне ауто ли е станало или не:)Всъщност трябва да я извадя сега от при чушките:)

Ina

1,999
313
Още не е приключил успешно сезона и много се надявам да не вали,защото ще има страшен мухъл,гъбички и трошене:/За другата година си давам съвети за аутдора:1)по-добро подготвяне на местата по възможност още от есента,най-вече за предпазването от болести и вредители ,също яко разчистване на околните храсти;2)колове още от началото,както и мрежи за краставици и тн;3)пръскане много повече като ще включа и син камък или алтернативи против гъбичките многократно,както и някой свестен био пестицид,изобщо 3но повече пръскане;4)варосване на стъблата;5)много повече и по-добро оформяне,най-вече отдолу ще махна всичко,защото там така растат,че надолу само болести и никакви свястни глави поради сянката.

Last edited:

Ina

1,999
313
Поздрави с този БГ дивак:)Тези дни имах възможност да разглеждам най-различни,дебели,тънки,но този миришеше по-особено и беше някак по смолист(но не го набрах,нямам време за такива тестове,а и е осеменен и мършав),затова го снимах за вас:)

144
143
И аз намерих едни малки дивачета до пътя и съм минавал от там 100 пъти , и ми направи впечатление , че нито червеи нито гъсеници нито ръжди !

Ina

1,999
313
Да,дивачетата здрави,доволни хаха Аз имам също по пътя и в цялата околност,чудя се как не се осеменяват моите чак толкоз?!Храсталака пази сигурно.....Аз махам всичко което забележа пролетта поне което е в близост.И откъде се пръкват,една година нищо няма,на следващата-горичка?!

Ina

1,999
313
Разчиствам от стари тримове и дребни глави от миналия и неуспешни от този гроу,накисвам в спирт за да си направя обичайното масло ала Рик Симпсън,защото само то ми се получава,иначе хашиш,дабс и тн още не мога да направя:)Може да си оставя малко тинктура за резерва,но като цяло мисля каквото излезе да го пуша на вапорайзера когато си взема:)Имам половинка домашна ракия доста силна,чудя се и нея да направя зелена за лечение и успкояване,все пак стакава съм излекувала бронхопневмония(с компреси на гърба,понеже беше на детето ВЪЙЙЙЙ,иначе ако ставаше дума за мен щях и да си пийна):)Всъщност с такава ракия пробвайте да си направите чайче с домашни билки и да сипете мъничко(2,3 капачки)зелена ракия в него,направо страхотно за отмора!:)

209
263
Добре, че ме подсети, аз все още не съм правил нищо с трима и пуканките ми от миналата година. Имам 4 буркана с уплътнение по 1 литър които са ми пълни. И сега събрах още един от indoor-a, и се чудя какво да го правя. Някъде преди месец си бях събрал няколко главички и толкова добре ме напушиха, че се чудех дали да си ги отбера и да си ги пуша.

Ina

1,999
313
Аз нарочно и в трима оставям тези съвсем миниатюрните да ми е по-интересно после.И си отбирам доста,пресявам,особено когато няма друго:)Пуканките даже са си екстра:)Но сега се надявам да има:)Просто не искам да ми седят от предишната година пакети и тримове и най-сигурно в спирт,макар че не са мухлясали.А и като ги смеля с това и след като се прецеди и изпари доста се компресират поне.....Ще го прецедя с филтър за кафе хартиен,с тях ми се получава най-добре,но някои са много финни и не тече....Тук да спомена,че преди да го залея стритото със спирта го пека,не е задължително май,но аз винаги си го пека,понеже може да оставя после спирта сам да се изпари,но така няма да е загрявано.А оставам с впечатление,че трябва да мине през загряване по едно или друго време.....

Ina

1,999
313
Eто късния ауто аутдор през октомври как върви.:)Не толкова зле за навън по това време,иначе през деня е горе долу все на слънце,но вечер е на доста студено.Чудя се да му пусна ли лампичка,но не си заслужава,поне докато не му знам пола.Мисля ако е женско да пусне там няколко близала и да си пробвам от оставените мъжки полени дали става нещо:)Имам прашец от сноу райдър,какво ако станат 5,10 нови семки.....Трябва да е Пърпъл Мазар не знам кой F или как ще се води:)А това са други изостанали разсади от люта чушка и те ще пуснат за една манджа хаха А последното е една нахална гъсеница изпълзяла от пакетите и се качила да слуша музика:)Междудругото имаше така из аутдора доста гъсеници,но няма особени поражения,мисля че се дължи на хилядите птичи очички,които наблюдават от околните дървета дали нещо мърда в главите:)Всеки път като ида и някоя птица си тръгва от там изплашена.А аз като намеря гъсеница на някоя глава направо и правя клане,късам я на две и я оставям на листенцата на главата да я видят другите!:)Като махна и по-едрите листа и излизат доста на показ,а отсрани е заградено с дървета и много вида птици наблюдавам там.По-рано на другата градина ми бяха налазили скакалци,но там-нищо!Имаше и много паяци,които се старая да ги задържа по цветята.

Ina

1,999
313
Градината е малко наскубана вече,ще покажа само две ,три глави:)Първо е блек Дистройър,вечно зелен,а уж пишеше средата на Септември!Оставям.....Следват клонингите.Те и другите ми допадат повече!!!!!:)Те са различни миксове,повечето мязат на индика(но имаше едно катро че 50/50 и едно доста към сатива),много трихомести,а миризмите!!!!!!!Ах,всяко е с отделна,едно мирише на лешников крем!!!!,а друго-на нещо....уникално,много натрапчиво,но и приятно,всяко абсолютно различно:)Оставила съм части от растения да доузряват(на едната снимка има с отрязан връх),някои върхове брах по-рано,мисля че доузрелите дори ще са още по-плътни и хубави! и една сатива ми поизсъхна,но все още крета,пооскубах я,полях и махнах изядените и съсипани клони,дано се понадуе,иначе има по нея така....Добре,че имам останал и един клонинг от същата,който се развива много по-добре,но е леко на сянка.

Ina

1,999
313
Гъбите не можах да махна:(Чистих,скубах,намаляха доста и се поизсушиха,но нямаше за кога да пръскам,просто щеше да е така и така безпредметно......

Ina

1,999
313
Този път пробвах въобще с нищо да не торя в цъфтеж,нямах време много да се занимавам и така се случи,но да ви кажа дъждовете до късно бяха м,ного по-решаващи от допълнително подхранване.Ако ми бяха добре закрепени и оформени щяха да са още по-добре.Не знам,може и разните добавени бактерии в началото и малко микориза наистина да са изиграли роля.Също тази година сипах много повече червей от всякога!Поне сравнено с миналата година,когато уж торих с какво ли не съм много по-доволна от резултата.Така за аутдора спокойно може да понасипете примерно гуано,пепел и тн преди цъфтежа или в предцъфтежа и това да им е цъфтежното,без много допълнителни бъркочи.По едно време досипах пещерното и малко пепел,които бях скрила там,това им е яденето,но съм сравнително доволна.Ако не беше гъбата нямаше дори да са жълти!Сега като ги обера мисля някак да се опитам да я убия.Кое ще направи негостоприемна почвата за нея,четох пепел,оборски тор и различни там доломити и тн,гипс,чудя се кое да насипя,но да не си я разваля за другата година?

Ina

1,999
313
Малко шоколад:)Спирта се самоизпари за няколко дни.Следващото мисля да опитам със спирт за горене.да ви попитам това дали ще изсъхне така че да мога да го сложа на парчета в нещо или ще остане така в маслен вид?Аз съм си правила,но беше съвсем малко и изчезна преди да разбера ще стане ли твърдо?много се мацоти това нещо и не смея да го местя от стъклото.Страхотна миризма!Не смея много да го пуша,защото последно ми свали много кръвното:)Това е от доста пакети стар трим и онези глави на снимката.

Ina

1,999
313
Ами да,затова го правя с медицински по принцип и да остане да не е фатално.Но то изчезна изцяло де,мисля че така би трябвало да стане и с този за горенето?Няма да ми е в стаята,няма да го пипам,няма да го загрявам,благодаря за предупреждението,уместно е!:)Аз и без това се сдухвам от разни екплозии и тн не смея много да си играя с такива течности,не ги загрявам и не ползвам разредители.....Те за екстракция използват и други гадости,но нали те уж изчезват и целта е да остане само масло?Не съм много веща в екстрактите и хашиша:)Аз съм доволна и от този спирт как разтваря иначе,може да си продължа с него......