Фото И Ауто 2018

Ina

1,999
313
Най-хубвата почва е тази която най-бързо изсъхва. Така често поливаш и вкарваш кислород в кореновата система.
Да,за навън искам повече да държи влажно,защото там не етакъв проблем,но в саксия да,по-добре да изсъхва равномерно.но тази сега какво да я правя се чудя?да я сменям ли,да и добавям разни перлити ли или просто да я поливам рядко?Те са в малки съдчета и така и така скоро отиват в друга.Чакай да видим като пробих дупки отстрани дали ще има подобрение.....Ама точно с тези семки сглупих с първата попаднала ми почва!Всъщност ще видим де,може да е фалшива тревога и да си доизкарат без проблем ако внимавам с мокренето....Другите 5 ще пробвам в бързо съхнеща.:)Също забелязах(защото никога не бях взимала) ,че вермикулита е съвсем различен от перлита в това отношение,става на мокри люспи,як е иначе,но перлита повече аерира ми се струва и не попива толкова като това.

12
33
До почвата според зависи,дали можеш редовно да я поливаш или не. Така поне казват ..

• Like
Reactions: Ina

Ina

1,999
313
В къщи можех да ги поливам редовно така че за разсадите трябваше да е изсъхваща за да избухнат макс корените преди да ги изкарам навън,а там задържаща,защото пък там не мога да поливам.А то обратното хахаха

Kot

367
163
Ако можеш леко да я разбъркаш с перлит мисля, че добре ще се получи, ще изсъхва по-бързо.

• Like

Ina

1,999
313
Ами нещо такова направих,но понеже днес мис е виждат съвсем добре махнах колкото можех от горната част 4,5 см около коренчето и сложих подобрена с адски много вермикулит(защото нямах перлит,иначе исках да видя кое е по-добре).Че не ми се занимаваше на всяко едно да я сменям цялата,иначе може,но реших,че май няма смисъл щом не изглеждат нещо сдухани.В общи линии май се оттървах,ама защо съм сложила толкова малко?!Голяма грешка!:)не пестете перлита(или с каквото разреждате) с тия цветя!:)Сега мисля че са добре,даже пораснаха докато се занимавах с тях хаха За съжаление похабих разни бонуси,но карай.....Червеи не виждам никъде в прозрачните......

115
143
И аз не пестях пясъка, нямах перлит и ползвах пясък, и аз съм на мнение че си трябва повече разреждане.
Иначе ще пробваш ли да клонираш автоматик? мисля че беше споменала преди че ще опиташ, че ми е доста интересен резултата, до колкото си спомням твоя приятелка от испания ти беше споделила че си купува клонинги от автомати и ти беше интересно, както и на мен де :)

• Like

Ina

1,999
313
Да,скоро пак си говорихме с испанките ми,даже съм ги поканила и тук на гости да ми пишат и да ги съветвате,те си гледат ауто на тераската там:)Този път ми казаха,че им се струвало,че от клонинг ставали по-мършави и по-малко давали ,което не може да се отнася за фотопериодно,защото там не е такъв случая,но за ауто предполагам.Значи клонинга сигурно цъфва там след седмица,две и не може да стане като майката,но ги продават да,става,не знам обаче дали на всички,защото и от ауто до ауто има много голяма разлика.Предполагам че в такъв с случай се наваксва с бройка:)Стига да имам възможност и да попораснат навън ще опитам задължително,някой друг с повече възможности индор също нека пробва,ще е интересно!Също ако се загледаш по сийд банките ще забележиш,че на някои ауто сортове направо е дадено колко време вегетира клонинга им преди да цъфне,не знам дали сте го забелязали?Хване ли се с коренчета не може нещо да не стане,а звучи логично,че не може да стане като майката:)

4
3
Така,а ето и моя опит до тук.:)Малко имаше донагласяне на височината(по точно свалих го с още една педя към тях и сега е както на последната снимка,защото тръгнаха да се издължават не по моя вкус:)Гледам ги на око по растежа на листата и прецених,че им е високо.А и нали не е гроу дай да го забием за по -сигурно хехе Това са тестовите ми цветя,но все пак гледам да не ги уморя сега:)Ако имах обдухващ вентилатор спокойно можеше и да се завре в тях доста,но хайде да не взема пък да ги изпека.Да ви разкажа накратко до тук.Долу на дъното има вода,но кофичките не се топят в нея,тя е просто да вдига влажността.Мисля след време да я заменя с почва на дъното на чантата ако се наложи по-дълго да седят(но без дупки за дренаж,просто няма да я мокря прекалено,само колкото да не остават корените във въздух и да съхнат които се подават),че тези кофички са много малки.Вентилация почти 0,доста топло и нямам термометър,нито нищо,но минават задоволително,значи с малко подобрения ще е съвсем добре:)Като е отворена добре варата е свежо долу при тях......Нямаше как да изрежа гардероба,затова го държа отворен и там духат най-вече на прожектора 2 вентилаторчета от комп,едното подухва леко и към бебетата,но понеже бързо ги суши тези кофички вътре затова не духа директно към тях.Във всеки случай дори само с вентилаторчета от комп за вентилация ще може да се мине,прожектора не пече фатално.Свети през нощта от 10 оставила съм ги 14 часа както ще е навън уж,но може и от това допълнително да са станали малко по-дълги.Но не ми се рискува да ги сложа на твърде дълъг ден,а и трябва да са скрити.Мокря ги доста често,иначе е доста сухо въпреки водата на дъното.Първите няколко снимки са как съм ги садила горе долу и показвам,че им допробих дупки на кофичките,защото без дупки отгоре съхнат,пък отдолу в кората мухлясват.Почвата е малко стара с малко нов торф и вермикулит(нали да не е перлит,но и да не е без нищо).Мокря я специално на едната снимка за да ви подсетя да я мокрите преди употреба:)Тор от червей исках,но не намерих навреме,затова като ги изкарам навън там ще е.Чантата може и да се махне,може и да остане,все още не знам,но така пък им държи по-влажно,абе не пречи засега, по компактно някак си е........Трябваше да са 20,но уви,не успях с тайминга съвсем,нали не тръгнаха дъртите семки:)
Тия саксий от кокос няма нужда да ги дупчиш за дренаж

Ina

1,999
313
Някои си ги продават с дупки отдолу ,макар че се разграждат,мен ми трябваха за какво беше,да мухлясват по-малко в кората се надявах като ги пробия и нея и тях допълнително....То все тая де,промених стратегията така и така с тия чашки.После пък взеха бързо да съхнат,абе то май ще мина и без тях,мног са малки и без тва:)

Ina

1,999
313
Здравейте!не успях да прецакам аутотата,но може би малко ги позабавих,което не е хубаво.Сега вече тръгнаха по-добре и мисля в петък кое докъдето е да ги махам навън,там поне няма да им отеснее,а и ако има още някой дъжд да хванат,ще имат и тор от червей.....Там ще станат по-добре,няма да ги бавя в къщи.....Има 2,3 най-миниатюрни,тях ще ги оставя вероятно за следващия път и мисля с това да приключвам засаждането навън за тази година.Надявам се и да добия представа кои са мъжки навън и най-вече да заваря нещо живо в градината след 3 седмици отсъствие!!!!!И евентуално после само ще си играя с клонинги:)Най-тлъстите отзад двете са ГГауто(то си беше най-доволно през цялото време),има разни ТХЦ бомб,Пърпъл Мазар,ГСКуки ауто,малко Сноу райдъри…….Мъжки ако има случайно запазвам:)Изродчето го показах в една друга тема,имам и още едно,но то е по-свежо(3тата снимка ТХЦ бомб е,но от сума ти време не е показало корени от чашката си).Може нещо и от проблемите да се е получило така...….

Ina

1,999
313
Фото градина(с едно ауто де,то даже е цъфнало ама сега не се вижда още).Имаше бая мъже,но пък сега има пространство за жените:)Вижте мъжагата в кофичката,наистина не е имало нужда да пробивам дупки хехеНаправих им топ дресинг с доста тор от червей и мулч като си тръгвах,че стария беше поизчезнал и изсъхнал.Сега направихме и втората градинка само с ауто,но за съжаление ми падна батерията на фотоапарата:/Иначе на другия ден бяха се изпънали доволно.Междудругото полях при засаждане с мая,нали се интересувахте от нея.Ами не знам,ама бяха супер на другия ден,не знам на какво да го отдам,но имам чувството,че добре работи маята.Едно кубче разделих на 2 шишета по 6 литра(това е по-разредено от предписаното,но не бях сигурна как се отразява),едното сипах на малките като ги садих,другото на големите в другата градинка,мисля че е доста добра,но няма да прекалявам.

Ina

1,999
313
След като се уверих напълно кои са мъжкари понарязах клонки за вкореняване от оставащите момичета,включително от Шампанско аутото най-вече заради mizg 1978,понеже искаме да видим какво ще стане с него:)Само че то е леко цъфнало вече,но карай(на предпоследната снимка е това дебелото в средата,а тук клончето му е на 3тата и се вижда ясно начало на цъфтеж):)Клонингите са в тор от червей и вермикулит,а има и няколко във вата(но и аз не я предпочитам вече нещо)напоена пак с екстракт от червей.Една нощ киснаха в...тор от червей,както Нечо си ги прави в чашките с кал докато ги оправя.:)

144
143
И аз тезни дни пускам автоматичните оръжия , и ще взема и аз един клонинг да пробвам какво ще стане :) иначе твоите момичета имат срахотен цвят и дълги бедра :) съмнява ме , че скоро ще топираш все пак сме края на май :) и си вали най - добре :)

Ina

1,999
313
Тоя път мисля да не топирам до финала ако е възможно,все са ми били топирани всички всяка година,искам да ги видя така най-сетне:)Пък де да знам всъщност,ще видим,нека са зелени пък.....:)

Ina

1,999
313
Инче на тебе само Печат ти трябва...Ще ги бием на Индустриален и на Маслодаен.....
Ми като почнат да дават печати ще ида,ама нямам време да ги чакам да ми разрешават:)Ами,кого ще бия,не съм на състезание,аз за удоволствие се занимавам:)Не знам за индустриален на голяма нива как би било,дали ще се оправя,иначе има нива(но тя е още с договор за аренда от който файда няма,скоро ще изтече май) и едно малко лозе за маслодайния чака хаха(то всъщност там и лози има,които могат и да останат,не съм като хан Крум),но в големи мащаби вече за бизнес(което ще е ако е позволено само разбира се с всички разрешителни,такси и тн платени)е доста различно и не знам,не съм опитвала такива количества как се отглеждат....Аз си мислех така в перспектива на няколко местенца индорчета по квадрат цъфтеж/квадрат растеж и навън малка бройка,лесна за оправяне,но нагласени идеално крафт ,ръчни дето се вика,био и тн,от златните ръце на баба"и прочее;)

92
63
Ми като почнат да дават печати ще ида,ама нямам време да ги чакам да ми разрешават:)Ами,кого ще бия,не съм на състезание,аз за удоволствие се занимавам:)Не знам за индустриален на голяма нива как би било,дали ще се оправя,иначе има нива(но тя е още с договор за аренда от който файда няма,скоро ще изтече май) и едно малко лозе за маслодайния чака хаха(то всъщност там и лози има,които могат и да останат,не съм като хан Крум),но в големи мащаби вече за бизнес(което ще е ако е позволено само разбира се с всички разрешителни,такси и тн платени)е доста различно и не знам,не съм опитвала такива количества как се отглеждат....Аз си мислех така в перспектива на няколко местенца индорчета по квадрат цъфтеж/квадрат растеж и навън малка бройка,лесна за оправяне,но нагласени идеално крафт ,ръчни дето се вика,био и тн,от златните ръце на баба"и прочее;)
Микроотглеждането би трябвало да е по трудно

Ina

1,999
313
Като култура и отглеждане са ми познати в общи линии,обаче обработката на цяла нива предварителната,бе айде да кажем и нея мога с малко помощ да я измисля,после как да се засее,толкова много от семе не съм сяла,с машини нещо ще да е цялата работа.Е като дойде до там ще попитам,а иначе имам и дворове също подходящи да си гледам в тях както си знам по-малко количество(ма пак няма да е малко де).Но само искам спокойствие!!!!!:)