Щура Идея !!!!

14
3
Здравейте градинари!! Запознат съм с нещата но понеже съм малко как да кажа... абе не ме слуша главата и обичам експериментите. Какво ще кажете да използвам цяла кола като огромен бокс. Става дума за комби което не карам вече. Нещо като индор и аутдор в едно. Махам седалките, а и мисля, че на цветето ще му е приятно вътре защото има изолация, има вентилатори които духат, има прозорци който мога да отварям като отдушници, мога да укача лампите на тавана, мога да затоплям купето с климатроника до точна температура. А и ако искам да се проветри просто отварям багажника и предната врата да излезе застоялия въздух и после затварям вратите, отварям леко прозорците. Какво ще кажете. Разбира се няма да си садя от хубавите семена а някви случайни. Какво ще кажете. Хубавото е, че има и шибидах отгоре. Така хем е предпазено от външни условия, хем не мирише на съседите, хем самата кола мога да я паркирам където си пойскам. Отностно захранването не лампите имам 5 акумулатора от бусове които са доста мощни. Примерно засичам за колко време лампите ще издърпат целия ток на акумулатора да кажем за 10 часа, идвам спирам лампите зимам акумулатора пускам да се зарежда, зимам от другите и пак включвам, после и тоя като свърши сменям 3 тия, докато 3 тия изтече 1 се е заредил и пускам втория, и така ги въртя.

210
263
Климатроника на колата не може да топли, може само да изстудява. За да топли трябва автомобила да е запален, което ще рече , ако е на нафта 1.1 литра на час или казано по друг начин 2.4лв. на час да топлиш цветята. И какво осветление мислиш да ползваш на 12V ? Нещо ми се струва, че само си чешеш пръстите.

53
93
Здравейте градинари!! Запознат съм с нещата но понеже съм малко как да кажа... абе не ме слуша главата и обичам експериментите. Какво ще кажете да използвам цяла кола като огромен бокс. Става дума за комби което не карам вече. Нещо като индор и аутдор в едно. Махам седалките, а и мисля, че на цветето ще му е приятно вътре защото има изолация, има вентилатори които духат, има прозорци който мога да отварям като отдушници, мога да укача лампите на тавана, мога да затоплям купето с климатроника до точна температура. А и ако искам да се проветри просто отварям багажника и предната врата да излезе застоялия въздух и после затварям вратите, отварям леко прозорците. Какво ще кажете. Разбира се няма да си садя от хубавите семена а някви случайни. Какво ще кажете. Хубавото е, че има и шибидах отгоре. Така хем е предпазено от външни условия, хем не мирише на съседите, хем самата кола мога да я паркирам където си пойскам. Отностно захранването не лампите имам 5 акумулатора от бусове които са доста мощни. Примерно засичам за колко време лампите ще издърпат целия ток на акумулатора да кажем за 10 часа, идвам спирам лампите зимам акумулатора пускам да се зарежда, зимам от другите и пак включвам, после и тоя като свърши сменям 3 тия, докато 3 тия изтече 1 се е заредил и пускам втория, и така ги въртя.
Хахах,напомни ми на Рики от Trailer park boys сериала с тази идея.Пробвай, би трябвало да стане.

14
3
Климатроника на колата не може да топли, може само да изстудява. За да топли трябва автомобила да е запален, което ще рече , ако е на нафта 1.1 литра на час или казано по друг начин 2.4лв. на час да топлиш цветята. И какво осветление мислиш да ползваш на 12V ? Нещо ми се струва, че само си чешеш пръстите.
Климатроника можел само да истудява така ли? Щом така мислиш. А ти защо си мислиш, че го пиша тук това, защото не ми трябва доизпипване ли? Ето примерно прав си за акумулатора но нищо не ми пречи да си прокарам ток към колата. Другото което е може да пусна да стопли купето и топлия въздух да седи вътре разбираш ли ? И ако не знаеш само да ти кажа колата има печка и парното работи без да има нужда даже и да загрява двигателя, даже няма нужда и да я паля за да пусна парното но печката ще дърпа ток без да се зарежда акумулатора. Все пак преди да критикуваш да ме беше попитал колата ква е има ли печка защото само да ти кажа някой дизелови бмв та имат печки за да ти работи парното моментално щом запалиш или дадеш на контакт. Можеше да питаш.

210
263
Не те критикувам, просто според мен няма смисъл в това начинание. В първия пост никъде не си казал, че ще топлиш с печка, аз няма как да знам какво си мислиш ти. От написаното просто казал, че си щял да топлиш с климатроник! Няма и дума за печката, а климатроника не топли !!!

мога да затоплям купето с климатроника до точна температура.
Аз карам Пежо, което също има печка на ток и знам много добре как топли и колко ток харчи! Изходящия вентилатор и той ли ще ти бъде на 12 волта?

115
143
:D:D и аз мисля че метода е не подходящ и ще ти струва повече от колкото да си направиш гроубокс у вас :D:D

Ina

2,027
313
Ама е забавно да се обсъди поне!:)При всички случаи си мисля,че тази кола ще смърди яко ако го докараш до там ,трябва да е паркирана някъде ,където не минават покрай нея.Осветление задължително ЛЕД,той ще хаби най-малко.Таймери трябват,те как ще са?По тавана залепени ленти и диоди,баси комбито! хахаА как е площта и височината?Бус да беше май по-добре:)Ако е в някой отдалечен селски двор с достатъчно разстояние от комшиите кой знае,може и да стане:)Ами прозорците трябва от никъде да не влиза светлина,особено в цъфтеж?надявам се,че ще снимаш без да се вижда как изглежда колата разбира се.Случайни семена обаче не ми се струва добра идея,цялата тази разправия за нещо незнайно какво.....А да се мести с тези неща вътре?! :D Иначе не е лоша опция,подвижна градина:D Топленето сега зимата не си го представям,но щом си го мислил......

148
63
Приятел, оценявам ентусиазма ти! Какъв модел е колата? Ако живееш на село бих те посъветвал, таз кола да я паркираш някъде в двора, да пуснеш един щепсел от вкъщи в колата и всичко е точно. Ако беше някоя баничарка или бус щеше стоварен отсек без прозорци щеше да бъде идеално, имай предвид, че в тъмна фаза на китките им трябва пълна тъмнина, демек прозорците да са запечатани и грам светлина да не влиза. Съветвам те догодина да покълшеш семки за аутдора и докато са малки китките да ги гледаш в колата- после навън. Иначе да си призная и аз съм имал такива мераци, колата ще малка за зрели растения, ако си толкоз мераклия ти предлагам да си вземеш един дръглив бус за 1000-1500лв, примерно от дъртите фиати, хе височина има хем площ. НО С НАЙ-ДОБРИ ДУМИ ТИ КАЗВАМ, ПО-ДОБРЕ И ПО-ЕВТИНО ГРОУБОКС У ВАС!

• Like
Reactions: Ina

Ina

2,027
313
Ако беше някоя баничарка или бус щеше стоварен отсек без прозорци щеше да бъде идеално
И аз това си мисля-бус.Но на комбито прозорците,светлината? и ще се вижда отвън че е опаковано вътре,може да изглежда доста странно?!За разсади вярно може пролетта ако е на безлюдно място:)Даже и без лампи биха могли да станат,все едноя ползваш за парник:)

148
63
И аз това си мисля-бус.Но на комбито прозорците,светлината? и ще се вижда отвън че е опаковано вътре,може да изглежда доста странно?!За разсади вярно може пролетта ако е на безлюдно място:)Даже и без лампи биха могли да станат,все едноя ползваш за парник:)
в момента гледах в мобилето и карс бг-то бусове и каравани има за по без пари! Мирише ми на Breaking Bad!:D:smoking::party1::cool:

• Like

Ina

2,027
313
Ако живееш на село бих те посъветвал, таз кола да я паркираш някъде в двора, да пуснеш един щепсел от вкъщи в колата и всичко е точно.
Да,май по-добре щом я има тази възможност.Но пък има 6 акумулатора все пак на брой,ако колата ти е под ръка през цялото време и си там така и така сигурно няма да е голям проблем да ги сменяш,стига да кара единия сравнително дълго.....Но си е занимавка,дали ще си струва цялото нещо?Всъщност топлото ако е от колата може да се мине с малки вентилаторчета,ледове ако има и направо на 12в…..Защото има и такива устройства,но не знам до колко вата са(не са за мощни машини),които преобразуват 12 в 220,но аз не разбирам от ток......За един приличен цъфтеж трябва 200,300 вата осветление поне,а с вентилаторчетата човек може да мине тънко,разни от комп и тн ще свършат работа,ще се открехват прозорци ,багажници.:)Но зимата е сложно в тая ламарина,отвътре трябва много неща да се модифицират,да се направи бяло,да се запердят плътно прозорците и тем подобни...…..Лятото пък да е на сянка,че вътре ще стане мор......Тая кола не бих я паркирала пред блока!:)Също ще трябва да и се сипва бензин..... Ще трябва да се отдели задната част с цветята от предната с двете седалки и предно стъкло поне заради светлината.....Идва ми сложно,незнам доколко е рентабилно,но иначе не е невъзможно:)Като цяло съм съгласна,че по-успешен може да бъде един обикновен индор или аутдор направо пролетта,особено ако говорим само за едно цвете(аз бих я поне напълнила добре).Но все пак бих искала да го видя това как ще стане,как ще изглежда и какво ще излезе!:)

117
63
За какво е тоя зор да гледаш в кола?? Няма да и насмогнеш и на разходи и на обслужване. 220 няма ли?
Най- добре става в хладилен бус /фургон, вагон/ квот има.
мир

• Like