първи индор (jack herer - feminized)

Току що прочетох , че дозата на тора била 15мл на 1,5л вода. Това ми се струва адски много... може би трябва да пробваш по-голяма доза.

Някои знаели дали biogrow съдържа желязо, магнезий и други елементи освен азот,фосфор и калий понеже растенията ми които са на две седмици имат леко пожълтяване по ръбовете на листата и смятам че, това е недостиг на желязо.Досега са полижани само с престояла вода.

0
8
Аз пък си мисля че, I_Love_THC разбира доста и се опитва да помага на хората с каквото може,а това ти дали ще го послушаш или не... това си е твой избор.Аз лично го послушах и съм доволен от това което ми каза(да кажем благодарен)и мисля да продължавам за напред,защото винаги има какво да научиш :)

Пожелавам ти здрава майка и добра реколта...

Мир.

Ina

1,887
313
Свежо е! би могъл да го поокастриш отдолу където не се осветява толкова.

Ina, а какво мислиш за червеникавия отенък който някой от стеблата по растението ми са добили?

аз мисля, че не е нормално :( ...какво ли му липсва?! азот?!

На мен ми се струва , че ако беше азот или калий(дефицит) щяха да се поевят първо други "симптоми". При азотен дефицит се поевяват червеникави стебла, но преди това листата изсветляват и жълтеят на места- като гледам тук този проблем го няма. При калия ми се срува , че първо върховете на листата трябва да започнат да пожълтяват и да вехнат... и така.Растението на мен ми изглежда здраво. Това може и да е генетично. Недей да пробваш да решаваш някакъв евентуален проблем- изчакай и виж как ще се развият в следващите 3-4 дни.
Но при всички положения китката вече се нуждае от храна и този първия тор , който спомена(с повечкото азот), мисля би и свършил работа! Успех.

наторих го със същият тор днес, като разтворих 7 мл. в 1.5 л. престояла вода и му сипах 200 мл. от същата вода..

ще пиша, дано има развитие...

Иначе и аз мислих, че е от сорта и не обръщах внимание, но мой приятел ме посъветва да питам по знаещите..

newcomer, мерси ;)

И аз бих пробвал със същата доза (горе-долу това беше половината от препоръчаната, нали!?- и се сещам ,че тези дни един друг фермер спомена , че дори превишава препоръчителната и е ок.)

Ами аз смятам , че само ще си покаже до няколко дни. Тези 200 мл за колко време му стигат по принцип?

И аз бих пробвал със същата доза (горе-долу Тези 200 мл за колко време му стигат по принцип?
какво имаш предвид?

пише, че на 2 седмици се полива (но не е ли по-добре 3 пъти седмично да го поливам с по 200 мл. (същият разтвор) и отделно с вода?)

мерси

В смисъл за колко време успява да ги абсорбира растението.? 2-3 дни.? Питам за да преценя кога да ти кажа да поливаш... Полей го пак с тор и следващия път когато поливаш. Ще видим как ще му се отрази през следващите няколко дни. Я само ми припомни каква ти беше почвата, че не помня.. Някакви параметри дали имаше на опаковката?

ph-то e 6.5 (с перлит и тн), това е което пише, от grow shop е взех и ми е препорачаха...

иначе аз го поливам всеки ден с по около 1 л. вода примерно (толкова горе долу абсорбира за ден)

наторих го и днес по същия начин.

червено-лилавия отенък по стеблата вече е супер блед и на места изчезнал...

мерси пак newcomer ;)

малък уп-дейт:

края на 2-ра седмица 12/12...

Очаквам експертни мнения и препоръки..

по-здрави ;)

здрави и зелени растът гъсти и ниски за мен са супер пожелавам ти успех до края.

16-ти ден 12/12...

храня с много малки дози лактофол за цъфтящи и зелени растения, които редувам и с английска сол (английската и този за зелените растения влязоха в сила от вчера..)

питах в 2 теми от къде да намеря shooting powder, но никой не се отзова...бих бил много благодарен!

мир ;)