12/12 От Семка

118
43
Здравейте,

Някой пробвал лие този метод - 12/12 from seed?
Идеята е, че се слага семката директно на 12/12 светлина и в крайна сметка се получава едно растение/глава, което 10,15, 20 грама.
Като цяло крайно неефективно, но примерно е подходящо за малки пространства и бърз добив.
Чудя се дали направо да не бодна една мини саксиика в моя бокс, когато ги включа в цъфтеж моите...

• Like
Reactions: Ina

Ina

5,159
313
Пробвай,аз никога не съм.Предполагам какво ще се получи,но ми е интересно да видя.Ако са много бройки по тази система може да е интересно.Зависи сигурно и от сорта,някои биха дали повече,също и от саксията….

Kot

1,112
163
Макар и 12/12 още от ден 1 растението няма да тръгне да цъфти докато не съзрее. Тоест му прецакваш поне 6 часа фотосинтеза и се развива по-бавно.

Много по-добра идея е да си е на 18/6 за 2-3 седмици и тогава цъфтене. Махаш всички разклонения, които смяташ, че ще се отдалечат от основното стебло и ето ти една основна кола.

Ina

5,159
313
Но все пак аз искам да видя на живо как се развива ако решиш да сложиш:)

118
43
Макар и 12/12 още от ден 1 растението няма да тръгне да цъфти докато не съзрее. Тоест му прецакваш поне 6 часа фотосинтеза и се развива по-бавно.

Много по-добра идея е да си е на 18/6 за 2-3 седмици и тогава цъфтене. Махаш всички разклонения, които смяташ, че ще се отдалечат от основното стебло и ето ти една основна кола.
Точно това са и моите колебания - дали да го сложа още отсега в бокса, тъй като ще позабавя девойките с този mainlininig или да изчакам и направо 12/12.
Изчетох доста американски и английски теми по други форуми и има доволно много за и против.
Повечето, които са против обаче, никога не са пробвали...
Реално то дори и на 12/12 ще има растеж поне 3 седмици преди да почне да цъфти.

Ина е права за сорта - по-подходящи се оказват Сатива доминантните.

Имаше хора, които твърдят, че са изкарали по 500грама от 7-8 растения
Относно качеството, всички, които са гледали така казват, че няма разлика...

Аз затова се надявах, че някой реално е опитвал

• Like

Ina

5,159
313
Ми знаеш ли,че Кот има право,че ако малко го подкараш на по-дълъг ден с тях от сега може и да стане по-добре крайния резултат,да е по-сбито,развито,може би малко повече....Но иначе е хубаво сам да си пробва човек и да каже.Аз клонинг току що хванат съм слагала така и стана точно такова( в два литра май беше )една глава,ама беше готина поне:)Имах 2,3 такива:)Иначе като количество всяко по 10,15 грама(но може и да е могло да е повече,20... ако е било направено най):)Но ако са много,много!:)Качеството си е същото както би било и на голямо.Някои ще успеят и по две,три клонки отстрани да направят преди да цъфнат,не се знае.....
Повечето, които са против обаче, никога не са пробвали...
Хехе,нали:)Не,то горе долу може да си представи човек......Сативата сигурно повече ще израсне преди да цъфне и повече ще даде накрая.....Но и по-дълго време ще отнеме.....

118
43
Вица на годината. :)
Хахаха - бе и аз им нямам вяра на тия грамажи, но звучи добре :)
По-скоро ми е странно защо ще лъжат - каква би им била ползата?

Kot

1,112
163
Хахаха - бе и аз им нямам вяра на тия грамажи, но звучи добре :)
По-скоро ми е странно защо ще лъжат - каква би им била ползата?
Рибарите каква им е ползата да лъжат? :)

Просто не трябва да се има вяра на всичко написано по форуми.

• Like

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,363
263
Здравейте,

Някой пробвал лие този метод - 12/12 from seed?
Идеята е, че се слага семката директно на 12/12 светлина и в крайна сметка се получава едно растение/глава, което 10,15, 20 грама.
Като цяло крайно неефективно, но примерно е подходящо за малки пространства и бърз добив.
Чудя се дали направо да не бодна една мини саксиика в моя бокс, когато ги включа в цъфтеж моите...
Здравей, 12/12 от семка е пробвано и при мен беше загуба на време. Растенията така и не започнаха да цъфтят веднага, трябваше да минат седмици преди да почнат да цъфтят, но цъфтежа стъпа на калпава вегетация. Просто на растенията им трябват дни растеж(време) преди да могат да цъфнат. Китките остават много дребни (1 глава), защото реално вегетацията е била с 6 часа по-малко на ден, а и дни вегетация е нямало.

Най-ефективно индор е къса вегетация 2-3 седмици с 1 топиране. Така хем растенията имат достатъчно вегетация хем ги цъфтиш бързо. Всичко друго бави много брането, но и по-рано да ги цъфтиш (без вегетация) не си заслужава. В един момент се постига баланс с времето градинаря придобива опит за чувство, кога точно да ги пусне да цъфтят. Просто си представя как иска да изглеждат растенията и го прави да се случи.

Kot

1,112
163
Аз имам следната теория. Канабиса се нуждае от вегетация за да направи основно мощна коренова система, а не толкова за да направи много растеж над земята. Има едни, които преди да пуснат 12/12 растенията им са със по 16 върха от по 70-80 сантиметра. Та те махат всички листа и разклонения и оставят само едно разклонение най-отгоре. Съответно растението почва да се издължава и прави яки глави.

Според мен същото може да се получи и с малки растения на три седмици от семка. В момента точно така съм пуснал мойте да цъфтят. Имат по три върха, които бяха по 5-8 сантиметра, когато пуснах да цъфтежа, а някой бяха и с по-малки. Ето снимка:

IMG_1194.JPG

Черните стрелки са единичните листа, които съм махнал заедно с разклоненията идващи от тях, защото може да са слаби. След това съм топирал и премахнах един от двата върха, оставяйки с три основни върха. Това го направих заради липса на място да се хванат всички върхове.

п.п. отново преторих и имах проблем с пх метри, два броя изхвърлих, но вече всичко трябва да е наред.

п.п.2 дойде ми гениалната идея :D да направя дупки със поялника в саксиите за да се получи така нарчения air pruning. Дали ще има желания ефект не знам, може би трябва повече дупки да има, но се надишах със стопена пластмаса.

IMG_1200.JPG

Както са казали колегите много зависи от сорта!Сатива и сатива доминант ще разтегне повече и ако са много в малки саксии има някаква логика...Пускал съм на 12/12 от семка и то съвсем скоро,ей така на таш*к една бонус семка HSO purple trainwreck .Трябваха и около 2 седмици да се осъзнае,изведнъж избухна и стана около 40 см в 2 литра саксия,с което много приятно ме изненада...за 7-8 растения не знам,но от квадрат с повече растения в малки саксии спокойно ще хванеш 500+ грама!По скоро е по-удачно да се прави с клонинги това взети от едно растение “майка“ или така наречения SOG,защото от семки и то фем. ще имаш различни фенотипи и едни ще се справят добре,други не :)

Kot

1,112
163
Ден 6 от 12/12, ден 27 от семка. Последните две поливания намалих силата на торта от 450 на 300 PPM и върховете се надървиха нагоре. Върховете са по +-20 сантиметра. Температура 27 градуса ден и нощ, 1000 PPM CO2, влага 60-70%. Поливам ги два пъти на ден, по-натам по повече.

View attachment IMG_1207.MOV
Last edited:

Kot

1,112
163
Ден 13 от 12/12. Върховете са +-35 сантиметра. Общо взето огромна разлика с предишния ми гроу. Целта е грам на ват (миналия гроу резултата беше 0.6 грама на ват). За да го постигна ми трябва по 20 грама на връх. Има ли някой идея колко сантиметра трябва да е един връх за да даде 20 грама? Също така много се чудя кои разклонения да махам и за кои би имало място. Засега съм махнал само най-долния чифт на средния връх, но и други разклонения почват да се отдалечават от основното стебло.

Това е от по-изоставащите с образуването на глави.
View attachment IMG_12114343.mp4

Kot

1,112
163
Вижда ли се клипчето в горния ми пост, че ninjaduck не го вижда?

• Like

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,363
263
Клипчето се вижда идеално. Китките са много свежи, браво. Клипа ме зарадва.

• Like
Reactions: Kot

Ina

5,159
313
И аз не го виждам?От нещо при нас ще да е,но какво?

Kot

1,112
163
Странно, клипчето стана 132 мегабайта със айфона ми и ми даваше постоянно грешка при качването му, не че първото клипче не ми даде няколко пъти грешка докато успя да се качи. Та затова с една програма го направих по-малко и го качих от петия опит примерно. Със сто зора успях да кача оригиналния клип, сега трябва да се вижда вече? Много е бъгаво това качване на клипове. Или поне на мен е.

View attachment IMG_1211.MOV

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash