125w Cfl/400w Hps, Organic, Sog :)

• Thread starter shennong
  • Start date
  • Tagged users None
shennong

shennong

Тук има един колега, който полива с едно дълго като пароструйка и на него е сложил и дебитомер за да ги полива с еднакво количество вода. Това е много удобно, потърси и може да поливаш без да местиш.
Това наистина звучи добре и би ме облекчило само трябва от пред на маркуча или каквото се използва да няма нищо, което да улавя малки частици, защото гледам органик и ще задържа разни ситни парченца от торовете. Кажи в коя тема да погледна за какво точно става въпрос.

Аз мисля да сложа 16 саксий, като най-големите, които намерих 25х25 сантиметра поемат 9 литра. 3 литра мисля ще им е малко, дори само с две седмици вегетация, а и смятам да торя здраво.

Лолипопинг мисля е техниката, която с теб трябва да начуим, че малко не ни е ясно кога какво се кръцва та да стане една глава само накрая. :Д
Според мен 9л е много за СОГ. Хората казват, че от 2 до 6л, макс защото след това вече си е ненужно голямо. Ти пак си ги прави както искаш, но ти казвам какво препоръчват за СОГ. За 2 седмици вег и там незнам колко като им обърнеш режима май, няма да запълнят целите саксии ако са по 9л. Иначе пак може да ги вегетираш повече след като са в по-голяма саксия и да ги лолипопнеш яко като пораснат. Май 1/3 от растението се махаше като се лолипопва ако не се лъжа. Но реално не съм съвсем наясно с лолипопа. Просто практика брато това ни трябва и сами ще си решаваме кога какво след като ни е минало през ръцете.

shennong

shennong

22.06.2015 - Ден 18 от 12/12

10л вода:

100мл fish powder
300мл концентрат от Guano
20мл Kalong Bloom
50мл BioBud
30мл Alga C
1.5 с.л. Меласа

Пх 6.5

Темп:
23.5 - 29.8

Влага:
47% - 55%

Освен поливката направих и леко кастрене на засенчените клони, но май можеше по-сериозно да ги окастря. Така или иначе има няколко, на които премахнах повече клони от колкото на други. Ще си ги наблюдавам как се развиват и какво се случва и следващия път ще ми е по-ясно кои точно и кога да ги разкарам.

Chupakabra

Chupakabra

22.06.2015 - Ден 18 от 12/12

10л вода:

100мл fish powder
300мл концентрат от Guano
20мл Kalong Bloom
50мл BioBud
30мл Alga C
1.5 с.л. Меласа

Пх 6.5

Темп:
23.5 - 29.8

Влага:
47% - 55%

Освен поливката направих и леко кастрене на засенчените клони, но май можеше по-сериозно да ги окастря. Така или иначе има няколко, на които премахнах повече клони от колкото на други. Ще си ги наблюдавам как се развиват и какво се случва и следващия път ще ми е по-ясно кои точно и кога да ги разкарам.
Вземи троен супер фосфат ръсни по половин шапа на саксия отгоре(гранулирано е ) ефекта е като постоянна пудра , ще се разтваря по малко на поливане.Ако не ти се рискува пробвай го на една саксийка и ще видиш резултат спрямо другите.Струва стотинки килограма.
И увеличи меласата.3 поне

shennong

shennong

Вземи троен супер фосфат ръсни по половин шапа на саксия отгоре(гранулирано е ) ефекта е като постоянна пудра , ще се разтваря по малко на поливане.Ако не ти се рискува пробвай го на една саксийка и ще видиш резултат спрямо другите.Струва стотинки килограма.
И увеличи меласата.3 поне
Тройния супер фосфат си е химия нали ? Ще се подиграя на органиката с тая химия, но съм склонен да сложа на една саксия да видим какво ще се получи. Аз мислих пудра да взема и да напудря само 4-5 саксии, а останалите да оставя органик, но след това реших да си оставя целия гроу органик. Просто философията ми е, че трябва да се придържаме към възможно най-нехимичен начин на живот, но реално е трудно постижимо. За това гледам поне когато мога да си спестявам всичко изкуствено.

Ако наръся от тройния супер фосфат, само фосфора ли да намаля от другите торове, с които си торя по принцип и колко да го намаля ?
Меласата умишлено сложих по-малко. Ако обърнеш внимание ще видиш, че само от Fish powder-a, Kalong Bloom и BioBud съм сложил максималните препоръчани количества. А гуаното, алгата и меласата са горе долу на половина от препоръчаните.

Chupakabra

Chupakabra

Намаляш фосфатните торове да. Оставете ги тея органики бе хора живеете в смог , храните се с ГМО , бият ви лабораторно измислени ваксини , че една плява де пушите няма ви убие , ами цигарите само погледнете какви работи имат.
Извинете ме за възмущението , но понякога искам да си кажа колко по-зле и по-зле става света.:(

shennong

shennong

Няма какво да се извиняваш за възмущението си. Да не мислиш, че аз съм по-малко възмутен от всички тия абсурди, които се случват.
И ако не забеляза, точно това казвам, че е "трудно постижимо" човек да живее НЕвредно, да не кажа, че е невъзможно в този вид на цялата шибана система. Цигарите отказах именно защото някак не ме кефи идеята да си ебавам майката сам. Има доста други фактори, които предостатъчно ми ебават майката и не е нужно аз също да допринасям за това.
Просто гледам каквото мога да ограничавам, няма как да ме убедиш, че няма значение дали е органика или химия. Изяж един напомпен с химия домат и изяж един домашен от на баба градината голям колкото главата ти ароматен, сочен, вкусен. Нямат нищо общо !
Просто тревата, която си гледам си е за мен, да си я пафкам и желая да е възможно най-малко вредна.
С това което казах съвсем не искам да си помислиш, че съм като кон с капаци. Отворен съм и към други начини на отглеждане. Не веднъж съм мислил за хидропоника, дори ако трябва да съм честен съм решил, че ЩЕ направя хидропоника. Първия ми гроу преди незнам си колко години беше с химия в почва - използвах дъч формулата.
Ясно ми е, че всичко около нас е тукат.. и аз като теб всеки ден гледам, че отиват на по-зле и по-зле работите. Ей ся за капак като им писне и ни задумкат Руснаците, ще видите органики химии лайна ахаха :hilarious:

shennong

shennong

Намаляш фосфатните торове да.
Ако реша мога още днес да си наръся или да чакам да мине още време ? По моята логика ако е само фосфор би трябвало да мога още от днес да наръсвам.

shennong

shennong

25.06.2015 - Ден 21 от 12/12

10л вода:

15 мл - Kalong Grow
20 мл - Kalong Bloom
100 мл - Bachumus
500 мл - концентрат от Guano
55 мл - BioBud
3 с.л. - Меласа
10 мл Пепел от канабисови стъбла и клонки. Използвах я за да вдигна ПХ на разтвора понеже беше паднал до 6,2-6,3

Пх 6.5

Темп:
24.8-29.5

Влага:
46% - 51%

shennong

shennong

28.06.2015 - Ден 24 от 12/12

10л вода:

25 мл - Kalong Bloom
100 мл - Fish powder
400 мл - концентрат от Guano
40 мл - Alga C
40 мл - BioBud
2 с.л. - Меласа

Пх 6.5-6.6

Темп:
23.9 - 30.3

Влага:
41% - 60%

shennong

shennong

Точно това беше последното "по-силно" хранене с азот.
Вчера сложих 100мл пепел + 400мл концентрат от гуано в 10л вода, с които ще полея днес живот и здраве. Ще добавя още някои екстри към разтвора преди да полея. По-късно ще постна пълния списък с храната за тази вечер :)

shennong

shennong

30.06.2015 - Ден 26 от 12/12

10л вода:

10 мл - Kalong Bloom
100 мл - Palm tree ashes
400 мл - концентрат от Guano
35 мл - Alga C
50 мл - BioBud
3 с.л. - Меласа

Пх 6.6

Темп:
24.9 - 29.9

Влага:
46% - 60%

shennong

shennong

Не мога да повярвам колко лимона използвах, които така или иначе не ми стигнаха за да сваля скочилото до небето Пх.
Пх беше 10+ и беше нужно много по-голямо количество лимон за да го сваля. Не само защото е скочило до 10+, а просто явно пепелта е по-трудна за сваляне.
Свършиха лимоните, нямаше от къде да взема други и се наложи да използвам оцет за да го досваля и то също в големи количества :sour:
Използвах близо 3 лимона и пак не ми стигнаха, а по принцип между 20-50 капки ме оправят o_O

shennong

shennong

Колеги, ужасен съм от мисълта че може да се изхермят :nailbiting:
Изродите са спрели тока за един час в светлия период, след което лампите са светнали за още 45-60 минути и са изгаснали както е по график.
Направо ми се плаче като си помисля какво може да стане, а главите вече започнаха да превъртат яко.
Може би ако не беше светвало за час след спирането на тока, а си беше останало тъмно просто да поспят с някой друг час повече щеше да е по-малка вероятността от изхермване...
Стискайте палци всичко да е наред. Ако има някой, който може да ме успокои с някаква розова прогноза ще съм благодарен....

bigjimmyss

bigjimmyss

ПРОБЛЕМ ИМА САМО АКО В ТЪМНИЯТ ПЕРИОД СВЕТИ ;)
един вид ако им спре лампата през деня не е проблем. Писано е вече ;)

shennong

shennong

Възможно е да съм го пропуснал. Мислих, че всяко нарушение в светлинния режим им влияе.
Дано стреса е нищожен и наистина всичко да е ОК..
Мерси за включването, успяхте да ме успокоите :)

Chupakabra

Chupakabra

И при множественно топиране пак може да се изхерми от стреса , това се случва с майките.

shennong

shennong

03.07.2015 - Ден 29 от 12/12

10л вода:

25 мл - Kalong Bloom
500 мл - концентрат от Guano
100 мл - Seaweed powder
50 мл - BioBud
3 с.л. - Меласа

Пх 6.5

Темп:
24.8 - 31.1