125w Cfl/400w Hps, Organic, Sog :)

• Thread starter shennong
  • Start date
  • Tagged users None
shennong

shennong

Не можах да направя хубави снимки с микроскопа. Успях да направя три, на които горе долу да се вижда ама те и 3-те са на единия вид растения. На другите не можах да направя хубави снимки с микроскопа, а именно те бяха с кафевите трихоми.. голямо потене и треперене с микроскопа и камерата и само търкам главите, бърша трихомите и им техлих една майна на снимките.
Виждат се последиците от последното хранене по листата..:hurting:
Също съм приложил снимки, на които горе долу може да се види реалния размер на главичките.

shennong

shennong

Да брато голям филм защото са от различни майки. Тези които са с явните проблеми по тях по принцип си пият по-бързо водата. И явно не им понасят много добре по-високите дози за разлика от другата половина които и на снимките се вижда, че нямат нищо кой знае какво против.

№ 1 - 8 бр от фаворита ми - тези с повечето щети и кристали.
№ 2 - 9 бр от другите на които им понасят по-добре условията ( бяха 10, но нали 1 се счупи), но не ми харесва как наливат. Накрая ще се разбере с точност.
№ 3 - 1 бр, който много прилича на №2, но стъблото е по-стабилно и налива по-добре от №2.
№ 4 - 1 бр - сатива, която ще снимам по-добре като се понацепи, само дето не съм сигурен дали ще я чакам до края, защото е самичка и май не си струва хабенето на ток, абе ще видим по-нататък.

shennong

shennong

24.07.2015 - Ден 50 от 12/12

След като ги попреторих се налага да полея само с вода, но не се сдържах и сложих по малко от разни работи, които се надявам да не навредят.

10л вода:

30 мл - Alga C
30 мл - BioBud
3 с.л. - Меласа

Пх 6.5-6.6

Темп:
27 - 34.8

Влага:
53% - 74%

shennong

shennong

накрая ще си сметнеш дали си е струвало грамаж- разходи .
Да със сигурност ще има накрая сметки. Дано да няма разочаровани физиономии от към количество.
След като съм сложил снимки за сравнение, някакви груби предположения за количество накрая ? Не очаквам да заковеш точна цифра говорим си ей така на пръв поглед какво ти идва ? Знаеш как е любопитството :D

shennong

shennong

Ихаа :D Колко добре звучи само :rolleyes:
Дано да ти е правилна преценката. Аз не мога да съм толкова смел, все като ги гледам си викам, че към 300-350 ако изкарам ще съм доволен.

Chupakabra

Chupakabra

Ах тея тигри сега имат толкова грамаж (300-350) слагай повече меласа и игнорирай гуанотата, евентуално бъда само с меласа алгата я спирай ,че вкуса после е друг.

shennong

shennong

400w HPS - 58 500 lm
250w CFL 6400К - 15 520 lm

Общо 650 вата - 74 020 лумена

Как ще е най-правилно да ги смятам накрая, като се има предвид че цфл-ите са бая на високо и съм ги сложил за цвят по-скоро. Ако беше ХПС + МХЛ да ги смятам грам/ват, ама то не е точно така. Има ли как да ги сметна спрямо лумените и да разбера дали съм се справил добре.

Например:

400 вата ХПС = 58500 лм
400 гр : 58500 лм = 0,0068376068376068 грам/лумен

74020 лм х 0,0068376068376068 гр/лм = 506,1196581196553 грама, за да е добър резултата, от порядъка на грам/ват, само че сметнато спрямо лумените. Не знам дали правилно смятам и има ли такъв метод изобщо, но просто цфл-а е много кльощав от към лумени и мисля, че няма да е много правилно да взимам ватовете предвид, когато правя накрая сметките. Въпроса е да имам реална представа как съм се справил. Правилно ли съм се ориентирал ?

Също да попитам, една поливка с много по-слаб разтвор, която вече направих, не е ли достатъчна или и следващата поливка да направя с такъв слаб разтвор ?

shennong

shennong

Значи следва още една лека поливка - BioBud + Меласа, след това едно хубаво хранене и от там нататък ще го мисля кои цветя да храня още и кои да промивам. Подозирам, че растенията в дясната част на бокса ще са за промиване след тези 2 поливки които следват.

shennong

shennong

Крайния резултат от най-малкото цвете, което се счупи преди 10-11 дена е 6 гр. Още тогава беше поне 2-3 пъти по-малко от останалите цветя. Въпреки, че не е промивано вкуса никак не е лош :) Току що навих една 120-ка от него :cigar:

shennong

shennong

Още не съм пръскал против акарите, чудя се дали да ги оставя така и накрая като изсуша цветята, само да ги сложа в камерата за половин-един час да измрат. Знам че акарите ги тормозят много, но голям филм пръскането и за тва се ослушвам, а те се множат..
Иначе имам готов разтвор против акарите - нийм + биобъд + алга от няколко дена стои и не съм го използвал, все още се чудя какво да правя. Ако напръскам сега, дали ще се е разкарало всичко от разтвора по тиквите когато се наложи да ги бера, което ще е сигурно до 2-3 седмици макс ? Да не ми вонят на нийм и водорасли после главите...

shennong

shennong

28.07.2015 - Ден 54 от 12/12

Пропускам още едно хубаво хранене заради преторяването, което направих.

10л вода:

50 мл - BioBud
4 с.л. - Меласа

Пх 6.5

Темп:
26.4 - 37.1

Влага:
42% - 65%

С нетърпение очаквам следващата поливка, когато ще ги нахраня хубаво.

shennong

shennong

Пак не можах да снимам това което искам с микроскопа, но както и да е.
Много грозни последици от преторяването както и от акарите. Яд ме хваща като ги гледам. Изтървах 2 хубави хранения, но с диетата бяхме до тук. Следващия път ще си ги нахраня хубаво и ще им оглеждам трихомите периодично.

shennong

shennong

01.08.2015 - Ден 58 от 12/12
Дойде време да ги нахраня хубаво след диетата, която се наложи да приложа.

10л вода:

12 мл - Kalong Bloom
150 мл - Palm tree ashes
700 мл - концентрат от Guano
30 мл - Alga C
50 мл - BioBud
3 с.л. - Меласа

Пх 6.5 - 6.6

Темп:
27.3 - 35.9

Влага:
49% - 76%

shennong

shennong

05.08.2015 - Ден 62 от 12/12

10л вода:

35 мл - Kalong Bloom
700 мл - концентрат от Guano
30 мл - течно ЧКЧ
100 мл - Taste improver
60 мл - BioBud
2 с.л. - Меласа
2 с.л. - Мед
Меласата не стигна и използвах мед. Не знам дали е добър заместител, но вярвам, че няма да навреди.

Пх 6.5

Темп:
26.5 - 34.4

Влага:
42% - 72%

Смятам това да е последното хранене и следващия път започвам да промивам. "Промивката" съм решил да изглежда така:

1. Меласа + Taste improver
2. Mеласа + Taste improver
3. Вода
4. Вода

Ако имате някакви критики или препоръки към това което възнамерявам да се случва ще се радвам да ги споделите :)

Top Bottom