125w Cfl/400w Hps, Organic, Sog :)

• Thread starter shennong
  • Start date
  • Tagged users None
shennong

shennong

На последните снимки това което сравнявам с бутилката е сативата, която ако изчакам може би ще стане готина, но няма да я чакам. А другото е клонинг с който се сдобих на майтап при кастренето на цветята в началото на цъфтежа и го щракнах и него.

shennong

shennong

снимаи кристалите , трябва да почват да помътняват , не гледаи мустаците дали са кафеви то там кашата е станала вече не може да се прецени , мисля че е краино време да поливаш само с вода вече ...... и махни големите листа и малките от долу - само наи горните 2 дяла големи листа остави .тея наи изгорелите растения нищо не им махаи .
Точно кристалите гледам и много интересно, че имат кафеви, млечни и прозрачни и то от доста време насам. В един момент взех да се чудя какво става, дори тук дискутирахме ако си спомняш. Последните 2 дена не съм им гледал трихомите в интерес на истината но и да гледам и да не гледам 3-4 поливания за промивка и толкова.
За промиването мислих:

меласа+taste imrpover
меласа + taste improver
вода
вода

Така ли да действам според теб или да променя нещо ?

shennong

shennong

може би при по добри маики като сорт тоя резулта като кристали щеше да е по добър с това гледане .то затова едвам се е хванало и е почнало веднага да съфти щото е имало мустаци , и е с по 1 листо или разтроено като от врух на глава.
Просто много минуси и грешки в тоя гроу. Можеше да стане много по-добре.
1.Клонингите които отглеждам бяха първите отрязани части от изтормозените майки, които се наложи да съживявам, защото бяха в окаяно състояние.
2.Задържах азота поне 7-10 дена повече, а пепелта я забавих поне с около 10-14 дни.
3. Преторих ги много грозно
4. Температурата и влагата така и не успях да ги задържа като хората.
5. Да не забравя и акарите, които вече на последните снимки си личи колко яко са налазили.....

shennong

shennong

09.08.2015 - Ден 66 от 12/12

10л вода:

4 с.л. - Меласа
300 мл - Taste Improver

Пх 6.5 - 6.6

Темп:
27.6 - 36.4

Влага:
41% - 61%

Много голяма грешка, че не напръсках веднага когато забелязах акарите.....Размножиха се за норматив.... Една част от растенията са в паяжини и колонии от акари... ..Направо не знам как ще чистя главите.. Надявах се докато ги отрежа да не са се размножили толкова много, а те направо превъртяха ....
Викам ако ги напръскам да не мухлясат и да не вонят на нийм тиквите, пък то им се еба майката от акари...
Една от немалкото големи грешки, които направих...
Някакви идеи как да ги почистя най-лесно, освен с клечка за зъби или уши ?

shennong

shennong

Може да почистиш с кислородна вода и памучна кърпа.
Кислородната вода би ми помогнала при друг тип проблем, например свързан с мухъл, мана и разни такива гъбични заболявания, а памучната кърпа е много грубо да ги бърша с нея. Мерси все пак.

Просто май трябва като олигофрен едно по едно да ги чистя с клечка за уши и да обера колкото мога повече паяжини и акари от тиквите, а накрая като ги изсуша да ги хвърля за 1 час в камерата да измрат и останалите, които не съм успял да обера и така.. ще пуша акари ....:grumpy:

shennong

shennong

3 от цветята ми правеше впечатление че не си пият водата последните поливки, а то се оказа, че направо са сгънали при някое от всичките издевателства, но нали бяха 20 малки саксии вътре и не мога да ги вадя постоянно, та не съм разбрал по-рано.
Отрязах ги и имам 3 непромити, недонапомпени растения, които се сушат в момента.

shennong

shennong

За сушенето мислих да ги увисна в бокса без обдухващ и да им оставя само по-малкия от изкарващите вентилатори - този който е 245м3.
До сега не съм сушил така и не знам дали няма да изсъхнат прекалено бързо. Ако ще е проблем, бих могъл да позатъмня някаква стая и да сложа само един обдухващ, който да се върти и да движи въздуха.
Какво бихте ме посъветвали ?

shennong

shennong

ми зависи колко кубика ти изкарва, ако е само лекичко да сменя въздуха няма проблем.
Написал съм какъв мога да използвам - 245м3.
Имам и 361м3, но той мисля, че със сигурност ще е силен за тази цел.
245м3 на 1м2 бокс добре ли ще е или ще дойде силен за сушенето, според теб ?

shennong

shennong

Не са паднали още.. утре им давам пак вода, за да съм ги полял поне 2 пъти с чиста вода и след 2 дена изгасям лампите, държа ги 48 часа на тъмно и режа.
Ще ги меря направо като ги изсуша, защото ще ги суша цели, без да ги дробя, а така с клечките няма да ми даде добър ориентир.

Jointlover

Jointlover

За сушенето мислих да ги увисна в бокса без обдухващ и да им оставя само по-малкия от изкарващите вентилатори - този който е 245м3.
До сега не съм сушил така и не знам дали няма да изсъхнат прекалено бързо. Ако ще е проблем, бих могъл да позатъмня някаква стая и да сложа само един обдухващ, който да се върти и да движи въздуха.
Какво бихте ме посъветвали ?
Според мене ти трябва едно малко пс вентче да ти движи леко въздуха само да не почне мухал,не че е голям шанса.Със силния вент и жегата която идва ще ги изсушиш за 3 дена така а целта е да съхнат коклкото се може повече-7 дена и повече,да се разгради хлорофила повече да не горчи много при пушене и такива тработи.Гледай да ги сушиш повече време от колкото по бързо.Най-накрая дойде и твоята реколта :) със здраве да си пушиш!

shennong

shennong

Кантара показа 876 гр мокро, добре тримнато, но с клоните.
Отделно от тези цифри има 3 растения, които отрязах по-рано, защото бяха сдали багажа в саксиите и са вече на седмица сушене, но им трябва още. Тях не съм ги мерил, стоят си там в един ъгъл и ги чакам.
Отделно имах едно, което се счупи много по-рано в цъфтежа, от което изкарах 6.2 гр + 5.8 от разни главички и клонки които са се отчупвали и съм записвал.
По мои груби сметки и предположения 320-330 гр краен резултат.
Ще изчакам всичко да изсъхне и ще сметна точно.

Last edited:
Jointlover

Jointlover

Страхотни пуканки човече,как търпеливо си ги изчакал 80 дена да цъфтят,сигурно имат уникален аромат,сметни си всичко човек да си знаеш друг път колко горе долу да очакваш :)Честита реколта и със здраве да си пушиш!

Jointlover

Jointlover

Страхотни пуканки човече,как търпеливо си ги изчакал 80 дена да цъфтят,сигурно имат уникален аромат,сметни си всичко човек да си знаеш друг път колко горе долу да очакваш :)Честита реколта и със здраве да си пушиш!

shennong

shennong

Благодаря пичове :)
Със сигурност ще прекадя и за вас, дори за целта съм обрал случайно клъцнатите тикви при трима и съм ги сложил върху компютъра в една хартиена торбичка. За утре вечер се надявам да са готови за злоупотреба :cigar:
сигурно имат уникален аромат,
Особено единия вид.... няма такава неповторима миризма.. много силна и специфична. Някой път бих се опитал да я опиша.

shennong

shennong

за мен прикади след 2 месеца куринг :)):):):)
Ще прекадя след 2 месеца и за теб специално :):cigar:, дори се надявам и снимки да кача на вече кюрнат материал.
Като цяло ми се иска два месеца изобщо да не пипам бурканите освен да ги отварям и затварям всеки ден, за да си взимат въздух. Само не знам дали ще устискам, а определено си струва да чакам, защото разликата в ефекта трябва да е голяма.

Top Bottom