2 x Himalayan Gold + White widow

105
18
точно това с лимона имах предвид, на мен досега не ми се е налагало да повишавам ПХ само да го свалям! затова като си пригорвя разтворчето и като го премеря, му капвам малко лимонче докато го направя на 6.0 Не се занимавам с химия и не ходя по магазини, а за бюджета няма да обяснявам че ме е срам! :anim_30:

astral ще ти го кажа по доста опростен начин растенията ти не растат, в момента са в застой или стрес. не само вдовицата и другите ги виждам. намери си вода от 6.5 до неутрална пх и промивай . когато се оправят сам ще видиш разликата листата ще тръгнат на горе а не като сега подобно на чадър.
jointlover човече зави ми се свят като ти четох поста за стабилноста на киселината, ще го прочета пак трезвен обаче. сигурен съм 4е ще е нещо полезно

69
16
Spar row мисля,че си доста прав..от известно време имам усещането ,че нещо не е наред с цветята.Нямах си никаква идея,че PH-то може да влияе толкова много на китките...никога до сега не съм ползвал тестери или каквото и да било замерване.Поливал съм винаги само и единствено с престояла чешмяна вода.Както споменах по горе нейното PH e 7.5.Препоръчваш ми да промия с разтвор от 6.5 до неутрално (демек 7).Разликата е само единица!Използвах разтвор с PH 5.5 и промих с по литър на разстение.От последната вода която се изстичаше от саксията измереното PH беше 6.5.Надявам се скоро да има ефект.

Докато правих разтвора стана малък инцидент:

Бях изкарал китките извън бокса и бях подпрял вратичката с духалката.Явно се е включила докато съм бъркал и като се върнах едната китка беше яко оклюмала.Предполагам се е попарила.Предполагам е било за кратко - не повече от 1-2 минути.

Благодаря отново за коментарите!Ще ви държа в течение!

69
16
Малко снимки от бокса...

Дали ще се съвземе попареното разстение?Не разполагам с никакъв препарат за целта...

168
16
Ехееее. 6,5 за изтичаща вода. Въпреки хиледите неща, които казах- ти май наистина имаш проблем с pH. Каква яка и елементарна табличка само ( голяма късмет, 4е я намерих:

B

bahura

Guest
Ехееее. 6,5 за изтичаща вода. Въпреки хиледите неща, които казах- ти май наистина имаш проблем с pH. Каква яка и елементарна табличка само ( голяма късмет, 4е я намерих:
И какво като му изтича 6,5 pH ..... маи си прекалил с четанката :D

Стига си плашил човека остави го малко на мира ще му се оправят растенията стига го плаши

Astral като поливаш вече гледаи да докараш разтвора до 6,5- 6,8

Аз бих те посаветвал да ползваш pH Down Grow, pH Down Bloom , но ако нямаш слагаи лемон,

69
16
Тва с ПХ-то мисля вече е ясно...грешката може да се поправи.Сега имам друг яд и мноо ме е яд от неловката ситуация от която изхода е неизвестен.

Както писах сутринта докато промивах се е включила духалката и е опърлила едното разстение.Положението е критично!Надявам се поне върха на разстението да оцелее.Ако ли не мноо тъпо...
Надеждата умира последна
:)

Ето я и опърлената след няколко часа в бокса

B

bahura

Guest
Това е доста грозно ... явно не е било чак толкова за малко колкото каза или и толкова е било достатачно да се изпече .... нещо не ти върви пич! :s

168
16
Ами прав си, 4е прекалявам с 4етенето, но 6,5 изтичаща вода е много. На мен ми казаха, 4е трябва да е 5,6-5,8(и се полива с 6,5 разтвор). След малко ще пратя подробности. И чак пък да го плаша. Той така или инъче разбра , 4е има проблеми с pH. Просто ме е яд, 4е говорих друго, за което се извинявам!
А за изгорялото- мился, 4е трябва да му отстраниш силно засегнатите листа (които о4евидно няма да се оправят) и да го оставиш да си концентрира енергията за оправяне на останалите.

B

bahura

Guest
Начи ти поливаш е разтвор 6.5 и водата която изтича трябва да е 5,5 .... и това е правелно .....

Следователнио логикате е, че щом поливаш с 6,5 и изтича 5,5 значи pH на почвата е с киселинност под 5,5 - 5
За да направи един разтвор от 6,5 които е леко кисел това което изпича на 5,5 смятаи ква кисала почва :D

Кои то го каза туи ???

69
16
Тука съм съгласен с бахура...няма друга логика.Аз за това питах дали ако почвата е с ПХ над 7 примерно само с поливане с разтвор с ПХ 5.5 може да се свали до 5.5 - 6.5.

За съжаление за момента немога да преценя сам...поливал съм (промивал) само веднъж с проверен разтвор и писах какви са резултатите.Интересното в случая е че на торфа който ползвах пишеше ПХ 6.0-6.5 - каквото е и в момента след промивката.След още няколко манипулации ще знам със сигурност , ако до тогава някой компетентен не изясни.Така или иначе смятам да пресаждам идната седмица и смятам да ползвам доста хваленият лактофол...

X

xubpug

Guest
ph може да се намаля с добавяне на гипс или вар в почвата,а колкото до водата поне докато са млади растенията ги поливам с кондензна вода от климатиците която е аналог на дъждовната.колкото до изгореното цвете някой от колегите правилно каза да махнеш най-засегнатите листа.

УСПЕХ....

Четох тук и изчетох доста големи глупости! Почти съм убеден че не от Ph-то. Искам да си помислиш много добре на колко време са ти растенията и колко би трябвало да са големи вече за това време на растеж. Ако ти се струва че силно изостават доста ти гарантирам че проблема ти е в почвата, но не и Ph-то й. Обърни си специално внимание и на върха на растението докато го грее лампата. Измери там температурата , а не темп. в самия ти бокс или помещение. Пробвай да си оставиш ръката на това растояние което е върха на китката ти. Трябва да почувстваш топлината чак след 1 минута. Това е правилното растояние за всяка лампа! Всичко друго са глупости! Надявам се да ти се оправят растенията. Успех !!!

Ако имате проблеми с пх-то може да използвате дъждовна или снежна вода.

69
16
Време за ъпдейт

Един месец от началото за вдовицата и седмица по-малко за оцелялото хималайско злато.Разстенията са пресяти в 5l саксии с тенденция за още едно пресяване.Ползвах почвата на Лактофол смесена с перлит в пропорция 2 към 1 ( на този етап не добавих калифорниския черав - прочетох че в разтворена вода ПХ-то му е над 8 ).Предполагам прблемите които имах (поне си мисля че за сега нещата се нормализират) са се дължали на торфа който ползвах в комбинация с тоя червей от калифорния.Новия ми бокс е почти готов и до седмица максимум разстенията ще се сдобият с нов дом.В сегашния имам малък проблем с влажноста която след пръскане с пулверизатор не надвишава 40-45 % и пада на около 30-35 след 30 минути.Температурата е стабилна и денем не надвишава 25 - нощем не пада под 18.Мисля ,че се доближавам до оптималните условия и надявам се резултатите да не закъснеят.Разстенията все още не разстат на височина а са плътни и листата им са на гъсто.
Ето и малко снимки:

69
16
Проблемът с пожълтяването на листата е все още налице...Разстенията са пресяти в Лактофол торф микс с перлит от вече почти седмица.ПХ-то ми е в граници както и температурата и влажноста.Освен пожълтяването започнаха да се появават и малки кафеникави петънца (магнезиев дефицит предполагам).Днес торих с BioBizz - Fish mix и ги подхраних листно със същия (нямаше малки разфасовки от BioGrow).

Отворен съм за идеи и коментари....започвам да се притеснявам малко...

Успехи на всички в начинанието!!!

B

bahura

Guest
ами като гледам са малко преполени недеи да поливаш толкова често получава се загниване на корените .. те просто се задушават и немогат да дишат .... аз и аз доста често прекалявам с водата и ще трябва да се поспра малко да се пооправят

Неказвам че всичко е от това ... просто това е което забелязвам

69
16
...Много грешиш братле

бтв...тва не са актуалните снимки ат дъ момънт.Поливам средно веднъж седмично...

Коренака преди да ги пресадя...

2,263
263
много компактно изглеждат момите. Полива ли с епсом салт вече? не збравяите английската сол по време на вегетация и цъфтеж. Можеш ли да дадеш снимки на точките от близо.

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out