Auto Mix Градина 2017

  • Thread starter Shortyy
  • Start date
  • Tagged users None
Shortyy

Shortyy

144
143
Не е лошо малко да поизчистиш листа,всъщност доста поне по моя преценка.Ще надуят главите,които са засенчени от тях,а от друга страна да храниш листа накрая на сезона е излишно и са предпоставка за мухъл като са зашумени растенията.

Ами как да ти кажа :) не съм се сетил , защото живота ме завъртя на 360 градуса и нямам време да ходя често да ги глезя и всеки път бързам и забравям по нещо :) на автоматите така им махах най-големите листа ,мисля към 5-ти да резна големите камбанки и да оставя другите да понадуят още. И не на последно място след 3 дни сушене :) пробвах дедито и направо съм в отвъдното - егати напушването чуек хахаха :)
 
Shortyy

Shortyy

144
143
Днес ходих да правя фризури на мадамите и направо откарах към 2 часа рязане на листа , намерих и наченики на мухъл и ги отстраних!!Този път взех и микроскопа и огледах растенията , дедито има още максимум седмица има доста кехлибари , а ванилата е цялата в мъгляви и има поне 2 седмици , надявам се на повече слънце , че тая седмица не са го виждали май :( иначе ухаят страхотно и доста са се захаросали :)
 
IMG 3302
IMG 3303
IMG 3309
IMG 3311
Shortyy

Shortyy

144
143
Вчера успях преди да завали да резна всички големите камбани на Granddaddy purple , ето няколко снимки на един от върховете :) Иначе при мен всички мадами са на лилави кичури вече , по ванилата забелязах някой друг кехлибар надявам се на една хубава седмица със слънце и гътам всичко останало!
 
IMG 3313
IMG 3314
IMG 3315
IMG 3316
Shortyy

Shortyy

144
143
Направо откачам , като не мога да отида при китките да видя какво е полужението . При мен валя поне 24 часа без да спира , добре поне успях да гътна големите камбанки на дедито , че ме беше натиснала параноята , че след тия дъждове щяха да заминат а главите на ванилата не са чак толкова надути дано се справи иначе поне окастрих от големите листа да не държат и те влага и са на проветливо място.До сега не са имали мухъл а ядено от гъсеницата но то горе долу същата работа защото там където е яла почва да става кафяво и да гние от вътре и за десерт почва и мухъла това ми направи впечатление!
 
Shortyy

Shortyy

144
143
Днес ходих най - после да видя мадамите и за моя изненада си бяха супер без грам мухъл имаше само една малка глава наядена от гасеницата !
Снимка 1 - обезглавеното деди
Снимки 2-3-4 - ванилата
Снимки 5-6 - блу лемон тай не го бях показвал от както цъфти , той е доста назад но може и да излезне нещо от него :)
 
IMG 3326
IMG 3328
IMG 3329
IMG 3327
IMG 3331
IMG 3330
Shortyy

Shortyy

144
143
Привет колеги и аз приключих с аутдора за сезон 2017 :)
За сега ще кача малко сники на глави , че се чувствам убит от трим :)
На снимките : Vanilla Kush , Granddaddy Purpule , Ice bomb , Blu lemon thai
 
IMG 3345
IMG 3346
IMG 3347
IMG 3350
IMG 3354
IMG 3355
IMG 3356
Shortyy

Shortyy

144
143
2017 за мен беше една успешна годиа и не мога да опиша колко се кефя , че отгледах първата моя реколта.
Наистина научих много през този сезон и като заключение бих казал : Не се страхувайте а садете , практиката учи най - добре! Благодаря и на колегите градинари за съветите и мненията , които изказаха както на лично така и в дневника.За сортовете бих препоръчал Деди Пърпала става си за наще условия и направи най - добрите глави от всички и другите стават но когато лятото е по - дълго като тази година , а това не винаги е така! Догодина мисля да се включа отново в аутдора и да ви изкарам ъкълите , че да не кажа още зимата може да бодна нещо в някой бокс , че веднъж почнеш ли да гледаш няма отказване , като с наркотиците е :)
 
firstcitizen

firstcitizen

First Citizen
Supporter
347
263
2017 за мен беше една успешна годиа и не мога да опиша колко се кефя , че отгледах първата моя реколта.
Наистина научих много през този сезон и като заключение бих казал : Не се страхувайте а садете , практиката учи най - добре! Благодаря и на колегите градинари за съветите и мненията , които изказаха както на лично така и в дневника.За сортовете бих препоръчал Деди Пърпала става си за наще условия и направи най - добрите глави от всички и другите стават но когато лятото е по - дълго като тази година , а това не винаги е така! Догодина мисля да се включа отново в аутдора и да ви изкарам ъкълите , че да не кажа още зимата може да бодна нещо в някой бокс , че веднъж почнеш ли да гледаш няма отказване , като с наркотиците е :)

Пушенето не води до пристрастяване и можеш когато поискаш да спреш да пушиш, но отглеждането е много пристрастяващо. Браво, чудесна реколта отгледа, а като за първи път е повече от отлично.
Добре се справи.

Живот и здраве, следващата година можеш да извадиш малко клонинги от фотопериодни растения и да си направиш още една резервна градина . Можеш да вадиш клонингите на вън в през различни интервали от време.
Самото вкореняване като умение е хубаво човек да го усвои. То може да ползва и при други култури, не само при конопа ;)


П.С акълите ни са изкарани много отдавна ;)
Успех с бъдещите проекти !
 
Shortyy

Shortyy

144
143
Благодаря ви за хубавите думи колеги !!!
@Ina реално е 2-ри , защото миналото лято не издържах и боднах 2 автомата , въпреки че нямаха време да станат , средата на август ги покълнах и после прасетата ги изровиха и обрах една шепичка пунканки ,извадих си някоя друга поука за мястото и за поливките и други неща - после цяла зима четене и така :)
Тази година пък натрупах много експирианс защото за един сезон отгледах 3 поколения растения и се случиха много неща - първо малко дефицити после преторих някой друго , уморих 2-3 и почнах да разбирам как функционират и какво искат :) Догодина живот и здраве ще си направя почвата сам , това е едно от нещата , които нямах възможност да направя този сезон и мисля , че ще ми спести доста услилия , и да измисля начин как да се отърва от шибаната гасеница ли е червей ли е не знам но съсипа много хубави глави от почти всички растения !!!!
@firstcitizen тогава ще си изкарам моя ъкъл :)
 
Ina

Ina

2,097
313
Да,вредителите(те са няколко най-гадни и различни години всеки от тях доминира) на мен са ми главния проблем и тази година нещо като мана ли,гъбичка ли,не знам,но доста им прецака листата,тъй че ще вложа най-вече за защита за две,три качествени био неща,изобщо на защитата трябва да се наб;ляга,че и аз колко семки и разсадчета прохабих.....Гъсениците поне като се оголиха растенията и птичките се почерпиха с тях и нямаше нито една:)Имам черупка от яйце между стъблата на едните:)И съм решила по-скатаните да им варосам стъблата този път,много полезно е,помага и за онези в стъблото,ама много се вижда и затова не посмях до сега.Ама то като идеш до тях все тая.....:)Аз от теб тази година се зарибих да наслагам повечко ауто следващия път:)
 
Shortyy

Shortyy

144
143
Дойде време и моя дневник да приключи!

Всичко е по местата си и исушено добре , удивих се от силата на Blu . L. Thai понеже той беше най назад в цъфтежа и много рядко се забелязваше някой блед кехлибар и главите са мънички но даде доволно и пръска изненада ме! Granddaddy Purple - убиец , Vanilla Kush - много странен вкус и той много взривява , Ice Bomb - на това растение не му вървеше тоя сезон 2-3 пъти се разцепваше от бури и градушки и какво ли още не , но има да го опитам, страхотни глави и направо те прави неподвижен!
Догодина живот и здраве пак и пожелавам на всички колеги много здраве и късмет и растения навред :)
 
IMG 3425nnn

Latest posts

Top Bottom