Autoflower (автомати) Outdoor *мнения*

Ina

5,213
313
Аз доколкото съм забелязала(мои наблюдения предупреждавам,но горе долу и другаде ги споделят хората:)) на растеж почти не им трябва торене азотно,даже лесно ги предобря и забавя.Колкото е по-дребно и бързо аутото(защото нали има и супер аутота),толкова по-малко торене,особено за растеж и почвата не е хубаво да е прекалено гореща и силна и много да с е добавя азот.Защото докато използват азота и току виж вече са в цъфтеж,когато започват други неща да им трябват,а той започва да вреди.Особено в саксия съм го забелязала,навън сигурно не може така да се натрупа...…
Същото се отнася за манипулациите по оформянето(ЛСТ,Топиране),могат да се правят,но ако е супер бързо ауто тогава...няма време,то цъфва само,а вие сте му махнали върха току що:)Чиста индика,лоурайдър и подобни дето пише 60 дни по-добре много да не се пипат или само да се поразтварят,че и без това забавиш ли ги малко.....Ако е малко по-дълго или супер ауто или по-сативесто,тогава повече неща могат да му се правят,по времето,което са им дали може да се прецени,както и по съотношението индика/сатива.Според мен ЛСТ никога не наврежда ако не е много усукано,но дали е нужно навън е друг въпрос,ако е на яко слънце добре си расте и в своята си форма и може би най-добре да го окрепиш и така да си го оставиш.Топинга не винаги е подходящ струва ми се,преценете дали има време да навакса....Пресаждайте ги ако ще ги пресаждате от нещо преди да го запълнят,бързо бързо навън на свободно,иначе(лично преживяно)остават си джуджета:)

155
63
[QUOTE="Vetrushka, post: 2235383
Извода, който мога да си направя е, че не си чел абсолютно нищо, защото ако си чел, щеше да знаеш, че автоматите не се тупират и нямаше изобщо да питаш.
И ето тук е обяснено много добре за различните техники, разгледай и списък на важните теми.

Vetrushka, Вие да не сте учител?! Отговорите ви наподобяват на някоя лоша учителка,която си го изкарва на учениците си.
P.S. Аз вече знам как ще ми отговорите.Затова ако сте наполовина умен колкото аз смятам, подминете тази моя провокация.
Мир.

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,363
263
Незнам за вас, но аз лично не съм доволен от топирането на автоматици. Правил съм този експеримент и умишленo съм топирал автоматици, както в дупки така и в саксия и не бях доволен от резултатите. Реално автоматика е генетичо закодиран, след определен брой седмици да започне да цъфти. (3-4-5.. зависи от брийдъра какво е направил). Когато го топираш го стресираш и забавяш освен това растението е вложило енергия за производството и растежа на този клони, разклонения и листа, което е отнело време и ресурс на растението. Освен случайте по желание като експеримент съм имал и случай по принуда да топирам автоматик, защото имаше червей в стеблото на автоматика и трябваше да го топирам за да премахна червея.
Фотопериодните са друга работа, защото фотопериодното вегетира 10-12 седмици. Него го режеш, чупеш и гънеш и има време да се възстанови. Да не говорим, че ако сте му дали предварително вегетация на лампа за да извадите хубав разсад фотпериодно реалната му вегетация може да бъде още по-голяма. Повечето сортове автоматици след 3-4 седмици вегетация от семка почват да цъфтят и всяко рязене на автоматика е губене на добив!

Да, може да се топира автоматика но е ЛОША ИДЕЯ
поради този кратък период от време и стреса, причинен от процеса на рязане на базата си опит смятам, че при преобладаващите автоцветни растения е лоша идея да се топират, тъй като този процес само ще намали крайния добив, дори ако долните клони получават повече светлина. С обикновени фотопериодни растения можете да ги режете и манипулирате колкото желаете (особено ако гена е издържлив), защото ги вегетирате толкова дълго и цъфтежа настъпва само след това да промените светлинния цикъл (дали деня ще намалява естествено в природата или вие ще го намалите изкуствено с режима на лампата), но с автоцветките имате предварително зададена времева рамка за вегетацията и всеки стрес ще доведе до загуба на добив!

Искате да топирано растение с много глави ? Фотопериодните са вашите растения, а не автоматиците...
Фотопериодното държи яко на стрес и е препоръчително за неопитни! Фотопериодните Регулари са още по-издържливи ...

П.П. Вие като искате и по 4-ри пъти си топирайте автоматиците :D :D :D Аз не бих го правил.

155
63
Незнам за вас, но аз лично не съм доволен от топирането на автоматици. Правил съм този експериментi умишленo съм топирал автоматици, както в дупки така и в саксия и не бях доволен от резултатите. Реално автоматика е генетичо закодиран, след определен брой седмици да започне да цъфти. (3-4-5.. зависи от брийдъра какво е направил). Когато го топираш го стресираш и забавяш освен това растението е вложило енергия за производството и растежа на този клони, разклонения и листа, което е отнело време и ресурс на растението. Освен случайте по желание като експеримент съм имал и случай по принуда да топирам автоматик, защото имаше червей в стеблото на автоматика и трябваше да го топирам за да премахна червея.
Фотопериодните са друга работа, защото фотопериодното вегетира 10-12 седмици. Него го режеш, чупеш и гънеш и има време да се възстанови. Да не говорим, че ако сте му дали предварително вегетация на лампа за да извадите хубав разсад фотпериодно реалната му вегетация може да бъде още по-голяма. Повечето сортове автоматици след 3-4 седмици вегетация от семка почват да цъфтят и всяко рязене на автоматика е губене на добив!

Да, може да се топира автоматика но е ЛОША ИДЕЯ
поради този кратък период от време и стреса, причинен от процеса на рязане на базата си опит смятам, че при преобладаващите автоцветни растения е лоша идея да се топират, тъй като този процес само ще намали крайния добив, дори ако долните клони получават повече светлина. С обикновени фотопериодни растения можете да ги режете и манипулиратеолкото желаете (особено ако гена е издържлив), защото ги вегетирате толкова дълго и цъфтежа настъпва само след това да промените светлинния цикъл (дали деня ще намалява естествено в природата или вие ще го намалите изкуствено с режима на лампата), но с автоцветките имате предварително зададена времева рамка за вегетацията и всеки стрес ще доведе до загуба на добив!

Искате да топирано растение с много глави ? Фотопериодните са вашите растения, а не автоматиците...
Фотопериодното държи яко на стрес и е препоръчително за неопитни! Фотопериодните Регулари са още по-издържливи ...

П.П. Вие като искате и по 4-ри пъти си топирайте автоматиците :D :D :D Аз не бих го правил.
Много точен,верен и изчерпателен отговор.

155
63
Автоматиците не са ми много важни,но ще кажа накратко как мисля да ги гледам.
1. Почва - 50% хубав пресят на сито чернозем от село(в който съм сложил и малко оборски тор преди месец да угнива) и 50% торфен субстрат купен от K..fland
2. Tорене -В началото 2,3 пъти чай от коприва или див канабис, после в цъфтеж 2,3 пъти меласа с някакъв тор богат на фосфор и калий.
3. Без пресяване, топиране или каквито и да е техники които могат да стресират и забавят развитието на капризните автомати.
P.S. Taка ще направя аз(на мен също ми е за първи път). Не казвам,че това е начина. Нека всеки сам си реши как да си гледа цветята.

Толкова много умуване и спорене за нищо.Купуваш от баумакса почва 6лв. 40л. Бял чувал с зелен надпис и слагаш в дупката и я мешиш 50/50 с оборски тор и това ти е цялата подготовка.Избираш си хубава семка автомат-тинк деферент,биг буд ххл на замбеза,уайт уидоу на МОС,сироп,блу амнезия ауто,анестезия тези семки съм ги гледал и всичките пускат от 40 до 120 гр на бройка.Има семки които трябва да се пропуснат просто нестаеа нищо от тях и мноого слаб добив макс 10 гр на бройка и това са Ак48 визион сеед,ко кроп ауто и електроцентрала.Има и още но сега несе сещам то нее един сорт.Аз лично не ги топирвам и както съм писал по нагоре слагаш за 10 дни под цфл и после ги меташ в дупката.Поливаш през 2-3 дена зависи от времето как е ториш през поливка с тор нпк 15 15 15 и не ги бараш изобщо.

Благодарско. А някой ползвал ли е на лактофол ботаника ( Тор за цъфтящи растения) стайни и градински цвята -> подходящ ли е ?!
Дават го : Азот 6,0
Дифосфорен пентаоксид 4,0
Калиев оксид 4,0
Бор 0,3
+Микроелементи мед, манган, молибден и цинк.

Дават го по схема : В периода на цъфтеж през 2 седмици
периода на покой през 3-4 седмици
Разтворимост 1 капачка в 1,5л. вода и се поливат 8 средно големи саксии

Да не им видя сметката с това ?

257
63
Благодарско. А някой ползвал ли е на лактофол ботаника ( Тор за цъфтящи растения) стайни и градински цвята -> подходящ ли е ?!
Дават го : Азот 6,0
Дифосфорен пентаоксид 4,0
Калиев оксид 4,0
Бор 0,3
+Микроелементи мед, манган, молибден и цинк.

Дават го по схема : В периода на цъфтеж през 2 седмици
периода на покой през 3-4 седмици
Разтворимост 1 капачка в 1,5л. вода и се поливат 8 средно големи саксии

Да не им видя сметката с това ?
NPK 6;4;4
Много азот има. Виж нещо с повече фосфор. Азота спъва цъфтежа. Няма да им видиш сметката, ама няма и да им хареса.:)
Ако си се спрял на минерални торове, виж продуктите на кристалон. Аз съм ползвал за цъфтеж кафяв и жълт кристалон, смесени по равно.
Мир

Last edited:
NPK 6;4;4
Много азот има. Виж нещо с повече фосфор. Азота спъва цъфтежа. Няма да им видиш сметката, ама няма и да им хареса.:)
Ако си се спрял на минерални торове, виж продуктите на кристалон. Аз съм ползвал за цъфтеж кафяв и жълт кристалон, смесени по равно.
Мир
Ще им хвърля по 1 око, 10х братле !

142
93
Аз пък съм много доволен от топирането на автомати. Моето мнение е ,че ако бъдат елиминирани каквито и да е други видове стрес-висока/ниска темп.,кофти осветление,ПХ и хранителни проблеми не виждам никакъв проблем да бъде топирано(преценяйки растението и кога ще го направиш естествено). Автоматите,които аз съм гледал винаги са имали едни и същи условия(гледам индор) единия път ги топирах,другия не и в двата случая изкарах еднакво количество. Щом не допринася за по-голямо количество защо го правя? Харесвам структурата на топираното растение,не ме кефи клони и листа навсякъде както стана с последния ми гроу автомати,пък и контролираш височината,нищо не ме дразни повече от това да имам едно ниско растение до много високо растение в бокса,обичам да са възможно най равни.
@Topfan11 в твоя случай и аз не бих те съветвал да топираш,твърде много неща могат да се объркат навън.
Доста от колегите не са съгласни с моето мнение ,но в крайна сметка всеки показва своите резултати и е прав за себе си. Така че по-малко въпроси,повече експерименти.;)

142
93
Ти явно не си гледал автомати
Да автомати помня един път само гледах,като по-малък,защото дядо ми беше сериозен ловджия,но пък виж снайпери и двуцевки повече съм гледал. Така и не се зарибих обаче,просто не съм фен на оръжия и убиването на животни.

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,363
263
Аз пък съм много доволен от топирането на автомати. Моето мнение е ,че ако бъдат елиминирани каквито и да е други видове стрес-висока/ниска темп.,кофти осветление,ПХ и хранителни проблеми не виждам никакъв проблем да бъде топирано(преценяйки растението и кога ще го направиш естествено). Автоматите,които аз съм гледал винаги са имали едни и същи условия(гледам индор) единия път ги топирах,другия не и в двата случая изкарах еднакво количество. Щом не допринася за по-голямо количество защо го правя? Харесвам структурата на топираното растение,не ме кефи клони и листа навсякъде както стана с последния ми гроу автомати,пък и контролираш височината,нищо не ме дразни повече от това да имам едно ниско растение до много високо растение в бокса,обичам да са възможно най равни.
@Topfan11 в твоя случай и аз не бих те съветвал да топираш,твърде много неща могат да се объркат навън.
Доста от колегите не са съгласни с моето мнение ,но в крайна сметка всеки показва своите резултати и е прав за себе си. Така че по-малко въпроси,повече експерименти.;)
Аз тоя опит съм го правил няколко пъти и индор, и аутдор, и не съм доволен от топирането на автоцветните растения. Като съм го правил и в различни етапи на развитие (началото на вегетация, напреднала вегетация, малко преди цъфтежа, че и в началото на цъфтежа). Включително съм имал случай автоматик да се "самотопира" на финала на цъфтежа, което се получи от мутация на гена. Снимки имам на другите хардове, ако ми остане свободно време някой път ще изкарам снимки и ще ви ги споделя. За себе си съм разбрал, че аз автоматици повече няма да топирам. Вие си ги топирайте колкото си искате и колкото ви е приятно Както казах вие можете и по 4-ри пъти да си ги топирате автоцъфтящтите растения, като искате. Всеки е е различен и има правото да си гледа както иска растенията. Макар, че виждам много хора, които зорлям си тормозят растенията, но това е друга тема.

Като цяло индор отглеждането е много по-лесно! Защото контролираш светлината, температурата, влагата и абослютно всичко, а и има много по-малко вредители и болести.
Докато аудор до голяма степен зависи от Природата.Да с това което правиш можеш да стимулираш растенията или да намалиш шанса от лоши неща, но пак нещата зависят и от Природата. От времето... ето миналата година лятото имаше 30 дни последовалтени валежи от дъжд всеки ден. След такава влага има бум на вредители и вредни гъби (мухали). Освен, че е 30 дни предимно облачно (намалена светлина), но и имаше бум на вредителите. Да, това напои почвата, което спести много мъкнене на вода, но давам пример колко по-лесен е индора. Защото индор пускаш лампата и свети без да намалява драстично светлината. Когато имат нужда от поливка растенията са до теб и ги поливаш, а не е нужно да мъкнеш литрите с вода на гръб. Както и куп други неща.

Всъщност реално смисъл в автоматиците виждам единствено аутдор и то за да се изкара реколта по-рано от основната от фотопериодни растения. Фотопериодните също могат да се берът по-рано, ако сорта е с кратък цъфтеж, като чистите афгани с по 6-7 седмици цъфтеж или го цъфтиш ръчно на вън, но това е много занимавка да се цъфти ръчно и трябва да си голяма ентусиаст, че да ги изцъфтиш ръчно, защото е свързано с покриване и завиване на растенията всеки ден. Предпочитам 1-2 автоматика, които да извадят нещо за лечение :) преди основната реколта от фотопериодни.
Макар, че някой автомати посяти наравно с фотопериодните на пролет стават след тях...., но това зависи от брийдъра, какво е заложиш в гена. (и в повечето такива случай с толкова продължителна вегетациа на автоматика е грешка на брийдъра за добро или лошо)
Индор вече съм правел експеримент и видях, че вадя повече от фотопериодни клонинги за същото време в същия бокс със същото осветление, с еднакви торове (дори лампите при клонингите бяха по-използвани) за сметка на автоматиците в същият бокс. Разликата идва от гена... това беше причината да спра да гледам индор автоматици. Вие ако искате си ги гледайте индор. Много хора гледат индор автоматици и няма нищо лошо в това. Просто аз съм решил повече да не отглеждам индор автоматици.

Всъщност съм спрял да си купувам семки на автоцъфтящтите растения. Казал съм си, че повече такива семки няма да купувам и вече гледам автоматици само ако ми подарят такива семки. Защо? Защото предпочитам 30% от гена да не е руделарис, а да индика или сатива. Да руделарис гена не е същия, които го ползваха преди 10, че дори и преди 5 години/ Също така ще ви споделя една тайна, която няма да я чуете официално...., но много брийдъри започнаха да правят ГМО сортове и най-много ГМО сортове се правят при автоматиците. Защо правят ГМО сортове канабис?
Защото до преди нещата се правеха със селекция и избиране между много мъжки и женски растения, както и поддържането на кроса в различни етапи. Някой сортове са правени в продължение на 15 години... това означава поддържане на мъжки, женски растения, BX и различни комбинации на кросовеоте в различни фази, а това означава поддържането на много и различни растения, което е скъпоструващо. Вместо това им излиза по-евтино и са започнали да предпочитат да си платят за генно инжинерство на някой сорт, защото с една програма CRISPR Cas9 (Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats) си създават сортове веднага без толкова усилия и разходи, като в същото време ги правят генетично изъдържливи към определени заболявания, могат да им "зададът" цвят, както и значително да увеличат THC съдържанието на кроса.

Защо го правят предимно със семена на автоцъфтящи конопени растения? Защото семките са скъпи, отделно всеки път трябва да сееш нови семки (Всеки път трябва да си купиш семка за автоцъфтящото за да си го отглеждаш) и защото малко хора се опитват да ги опрашват и да отглеждат опрашени семена от тях, което означава, че е по-малко вероятно да се разбере, че са ГМО.
Разбирате ли те са го ударили на бизнес и изобщо не им пука.

Да има все още брийдъри и банки, които го правят по старият метод със слекцията, но ще стават все по-малко и по-малко.

Станал съм фен на регуларите. (било то фотопериодни или автоцъфтящи) Било то ако гледате автоматици е по-добре да гледате регулар автоматици, защото освен че можете да не си купувате семките всеки път, а и гарантира, че не са ГМО кросове.

Никой не ви спира да си купувате семена всеки път за всеки грол. Всеки е различен и отглежда както му е приятно и както можете :)

П.П. Всеки има право да си гледа както иска растенията. Това не означава, че е правилно или грешно отглеждането му, а по-скоро, че е неговият начин, но наистина понякога се пишат страшни бисери и глупави съвети, които могат да подведът някого. За това поставяйте под съмнение всеки съвет които ви се даде. Включително от всеки, включително и от мен.
П.П.2 Аз за себе си съм разбрал истината, че е в органичното отгледане с живи торове в симбиоза с Майката Природата и отглеждането на регулар растения. Вие отглеждайте както искате и ви е приятно.
П.П3 Ще ви помоля да се държите прилично, без да се заяждате, защото такова поведение и ежедневни ескалаци само прави отлив на опитни градинари, а и не ни се четат караници по цял ден. Хора тука влизаме за да разпуснем и да си споделяме растенията и да си помагаме със съвети,а не да се караме. Забелязвате ли, как старите фермери вече не влизат или влизат все по-рядко, и вече не пишат публично. Защо? Защото поведението ви по-скоро е на деца от детската градина, а не на възрастни хора. Защото на повечето градинари не им е приятно да четат караници и да влизат в конфликти. Това поведение ше доведе до даването на все по-малко помощ и съвети.
П.П4. Видя ли ескалация в тази тема или друга ще взема мерки на момента. След това първо предупреждение няма да има второ, а постоянна забрана от форума.

Здравейте тази година аутдоора ми ще е само автомати така се получи за жалост исках и феминизирани но... сортовете са следните 4x green poison XL-sweet seeds, 3x Kush Mass-Garden of green, 5x bulk smash Dr.kripling и бонусите 3x Amnesia auto-seedsman 3x RQS DIESEL AUTO това са всички автомати но ще ги разделя с приятели и ще ми останат малко така че искам да попитам май месец ще поръчам още някоя семка да ми препоръчате силен автомат като качество силно напушване

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,363
263
Здравейте тази година аутдоора ми ще е само автомати така се получи за жалост исках и феминизирани но... сортовете са следните 4x green poison XL-sweet seeds, 3x Kush Mass-Garden of green, 5x bulk smash Dr.kripling и бонусите 3x Amnesia auto-seedsman 3x RQS DIESEL AUTO това са всички автомати но ще ги разделя с приятели и ще ми останат малко така че искам да попитам май месец ще поръчам още някоя семка да ми препоръчате силен автомат като качество силно напушване
Не правиш разлика между феминизирани и фотопериодни... и двете са с Ф, но са различни неща, а разликата е съществена. За да не Фиросаш семките сядай да четеш. Чети и ще постигнеш по-добри и големи резултати.

Аз с автоматиците съм се наиграл... . Някой от много добивните автоцъфтящи са слаби от към ефект или поне на мен ми бяха слаби и не бих ги повторил въпреки, че пуснаха много. В същото време друг сортове автоматици, които пуснаха по-малко, като количество бяха по-добре от към сила. Дори не бих ги препоръчал. Като счупят гена с руделариса добива е за сметка на силата в повечето случай.

За качествено силно напушване е другата думичката с Ф...отопериодни. :)

Kot ти го каза много добре. Не си имал желание и за това не си взел фотопериодни семки.

Много хора сте се спряли на автоматици тази година. Усещам, как от рано ще започнат да се търсят градини и ще има намерени градини още по средата на сезона. Дано греша.

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash
Sold out