Autoflower (автомати) Outdoor *мнения*

140
43
Не правиш разлика между феминизирани и фотопериодни... и двете са с Ф, но са различни неща, а разликата е съществена. За да не Фиросаш семките сядай да четеш. Чети и ще постигнеш по-добри и големи резултати.

Аз с автоматиците съм се наиграл... . Някой от много добивните автоцъфтящи са слаби от към ефект или поне на мен ми бяха слаби и не бих ги повторил въпреки, че пуснаха много. В същото време друг сортове автоматици, които пуснаха по-малко, като количество бяха по-добре от към сила. Дори не бих ги препоръчал. Като счупят гена с руделариса добива е за сметка на силата в повечето случай.

За качествено силно напушване е другата думичката с Ф...отопериодни. :)

Kot ти го каза много добре. Не си имал желание и за това не си взел фотопериодни семки.

Много хора сте се спряли на автоматици тази година. Усещам, как от рано ще започнат да се търсят градини и ще има намерени градини още по средата на сезона. Дано греша.
Проба-грешка . Аз казах,че не са ми важни(автоматиците),но не съм гледал.Първите ми фотопериодни цветя миналата година излязоха повече от идеални като качество и количество.Благодарение на вашата помощ.Ще пробвам няколко автоматика(за експеримент) и като се разочаровам после -само сигурното. Не е настъпил края на света. Човек през целия си живот трябва да пробва и да прави експерименти.
P.S.Проба-грешка

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,362
263
Проба-грешка . Аз казах,че не са ми важни(автоматиците),но не съм гледал.Първите ми фотопериодни цветя миналата година излязоха повече от идеални като качество и количество.Благодарение на вашата помощ.Ще пробвам няколко автоматика(за експеримент) и като се разочаровам после -само сигурното. Не е настъпил края на света. Човек през целия си живот трябва да пробва и да прави експерименти.
P.S.Проба-грешка
Не ме разбирай грешно. Има хубави автоматици, които напушват много здраво, но те не пускат чак толкова много добив. Силни са, но добива е по-малък. Реално в автоматика си има руделарис ген. Да го въртиш да го сучиш то си има руделарис ген. Има слаби фотопериодни сортове пред които някои автоматици са по-силни от тези слаби фотопериодни сортове. Но с качествените фотопериодни сортове автоматиците не могат да се мерят нито по сила, нито по добив. Просто защото дърпаш с едни 30% по-добра генетика.

Регуларите фотопериодни пък са съвсем друга категория..., но темата е за автоматици така, че да се върнем към тях.

П.П. Най-добре е аутдор да имаш фотопериодни и автоматици. Като фотопериодните да са регулар на които да си им проверил пола да си отделил женските или да са феминизирани и от фотопериодните да вадиш клонинги нонстоп до края на юли.
П.П.2 Автоматиците да не са основни, а да са междо другото.

Мир

Колеги, потърсих торове и почви и прикачвам снимки да дадете мнение за тях.
1. Първо малките в торфения субстрат на лактофол за разсади.
2. Второ за дупката outdoor, където директно слагам развилите се разсади, подходяща ли е 20 литровата торба за цъфтящи на Biocvet или трябва друга ?
3. По-горе някой колега спомена за торене с 15-15-15 (намерил съм комплексен тор, ще го видите на снимката) подходящ ли е примерно за вегетацията и след това цъфтежа само с него и примерно след 3 седмица ли се започва работа с него >?
4. Засякох и кристалон, по-добър вариант ли е на комплексия 15-15-15 ?
Поздрави!

Ina

5,040
313
Тоя топчетата е скапан,после не можеш да го махнеш,при всяко поливане дори с чиста вода той пуска и много дълго пуска,много след като е престанало да ти трябват неговите елементи и е със излишно много азот,особено за аутота азота не трябва да е въобще много.Тия торби с гранули са за некадърни земеделци според мен:)Може да си вземеш един цъфтежен(кафяв и жълт мисля че беше с повече фосфор и калий и малко азот)ако много държиш.За вегетация със сигурност няма да ти трябва и аз имам още такива в къщи пържачки 30-30-30 Мастърбленд хаха,въобще не ми вършат работа и така си седят,не мога и да ги хвърля даже защото са отровни:)На био цвет е хубава почвата по принцип(само че и втази са добавяли,аз взимам обикновената им,като най-чиста),аз си взимам някои техни неща.Тази на Лактофол нещо не ме кефи какъв микс са направили(но сигурно е добра де,аз просто не предпочитам кокос да има,но това си е мое си мнение ) и че има добавено НПК,разглеждай тези неща отзад за да си направиш сметка ако има добавено да не слагаш много тор и ти.Може двата пакета да ги смесиш също така,мисля че дълго няма да трябва да добавяш нещо или много леко.Да,по-късничко се започва торенето,в тези почви има доста неща,така че като пораснат малко тогава може да почнеш с химикалите(или никога хаха).

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,362
263
Колеги, потърсих торове и почви и прикачвам снимки да дадете мнение за тях.
1. Първо малките в торфения субстрат на лактофол за разсади.
2. Второ за дупката outdoor, където директно слагам развилите се разсади, подходяща ли е 20 литровата торба за цъфтящи на Biocvet или трябва друга ?
3. По-горе някой колега спомена за торене с 15-15-15 (намерил съм комплексен тор, ще го видите на снимката) подходящ ли е примерно за вегетацията и след това цъфтежа само с него и примерно след 3 седмица ли се започва работа с него >?
4. Засякох и кристалон, по-добър вариант ли е на комплексия 15-15-15 ?
Поздрави!

Снимки
Тези неща не бих ги ползвал отново. Човек гледал съм и с изкуствени торове, с кристалон, но съм торил и с био, и с органични, и с домашни, и само с лайна, и само на вода, и със живи органични торове. Съвета ми към теб е още от самото начало да се научиш да си приготвяш сам органичните торове и ще останеш много доволен и от резултати, като добив, вкус и сила, и ще си с по-малки разходи.
Ползвал съм и какви ли не купешки почви и с изкуствени торове и с био почвки, но по-добри от домшано забърканите почвени миксове няма!

От далеч ви усещам, как мислите за килата и как искате да минете без мъкнене, усилия и с торове за 20 лева. В това начинание няма как да вземеш без да дадеш. За изкуствените торове да ги направиш както трябва нещата ти трябва познание и уреди. Нямаш ли ги и двете очаквай незадоволитени резултати.

Органиката е по-добивно, синтезира повече смоли, а смолите са именно вкуса, аромата и силата. В същото време растенията торени с органика боледуват по-малко и са по-издържливи на стрес и болести. Също така органиката щади Природата, защото е в хармония с нея. Докато изкуствените торове разрушават Природата.
Повечето дето гледате аутдор не осъзнавате, че вие гледате сред Природата и в малкото останали диви места в България и с присъствието си там серете на Природата. Ама и природата ще сере на вас :D
Отделно изкуствените торове убиват бактериите и микоризата (гъбите), които са в симбиоза с растенията и предпазват растеията от много болести и вредители. Изкуствените торове напомпват растението с вода и минерали, но му отслабват симбиотичните връзки. Знаеш ли какво се случва? Яко нападание на мухал и вредители върхи растенията отглеждани с изкуствени торове, защото са напомпани с вода, което е благоприятно развитие за тях. От сега те виждам, как ще почнеш да пръскаш с токсични фунгициди и пестициди, за да компенсираш атаките на вредителите, което допълнително ще цапа природата, но и допълнително ще разруши симбиозата в почвата, което означава още повече пръскане с препарати. Накрая това дето си го пръскал ще си го пушиш и ще влезе в твоето тяло.

Аз на сила по пътя не могата да накарам да минеш. Мога само да ти го покажа, а това дали ще го изминеш си решаваш само ти. Но от мен помощ за растенията си не очаквай.

Стига те е мързяло, а си опичай акъла и почвай да четеш и запретвай ръкави.

Евала правя на Ina, на NinjaDuck, както и на всеки в българската секция, които не пръскат с гадости растенията си и че не цапат Природата си с присъствието, а след като приключат проекта си оставят едно още по-здраво и богато място.
Такива хора са осъзнали са, че трябва да са в симбиоза и хармония с Природата и за това Природата им се отблагодарява, като им дава.

На останалите дето гледате тези готови почвени смеси, както и готовите комплекси изкуствени торове ще ви кажа, че имате още много да учите. Аз също имам много да уча, защото човек цял живот се учи, но вие имате много да учите и по-добре се захващайте с четенето още преди да е започнал сезона.

Благодаря и на Ina и на Firstcitizen. Приемам съветите и критиката като градивна! И аз съм твърдо за природата, но както казваш ^firstcitizen^ и ти си гледал преди по този начин. Аз нямам богат опит и може би ще се насоча според вашите съвети и ще избегна до колкото е възможно батаците. Естествено няма как крайната цел на всеки да не е висок добив. Тези които казват че ги интересува само качеството, 95% от тях не са искрени и общо взето са лаладжии. Аз лично се радвам, че има хора като вас да споделят мнения за всичко и малко или много ни влиза в главата по нещо. Нямам и времето да чета много, но се старая колкото мога.

Виждам че на Bio Bizz продуктите ви водят 100% биологични и имат всичко от вегетация до цъфтеж. По-добър избор ли са спрямо горните, какво мислите :) Поздрави!

Не точно че нямах желание...имах и то голямо но така стана поради ред причина най вече защото има шанс да замина септември месец за германия за 3 месеца на хубава работа и няма какво да правя неузрелите феминизирани семена трябва да си заеба труда на вятъра или да ги оставя на някой приятел който да ги съсипе и после да ме е яд затова реших автомати поне като се върна от германия ще има какво да пуша 500г ме устройват перфектно знам че от 1 растениe мога да ги изкарам но ако замина всичко отива на вятъра....

firstcitizen

First Citizen
Supporter
1,362
263
Благодаря и на Ina и на Firstcitizen. Приемам съветите и критиката като градивна! И аз съм твърдо за природата, но както казваш ^firstcitizen^ и ти си гледал преди по този начин. Аз нямам богат опит и може би ще се насоча според вашите съвети и ще избегна до колкото е възможно батаците. Естествено няма как крайната цел на всеки да не е висок добив. Тези които казват че ги интересува само качеството, 95% от тях не са искрени и общо взето са лаладжии. Аз лично се радвам, че има хора като вас да споделят мнения за всичко и малко или много ни влиза в главата по нещо. Нямам и времето да чета много, но се старая колкото мога.

Виждам че на Bio Bizz продуктите ви водят 100% биологични и имат всичко от вегетация до цъфтеж. По-добър избор ли са спрямо горните, какво мислите :) Поздрави!
По-добре на гуанокалонг сухите торове, че са с двоен ефект + бавно освобождаване на хранителните вещества.
Към тях ако направиш и някой домашен тор ще останеш много доволен от резултатите.

Пък в комбинация с полезни почвени микоорганизми и микориза (гъби) отрищваш чудовищен режим в растенията,
Не точно че нямах желание...имах и то голямо но така стана поради ред причина най вече защото има шанс да замина септември месец за германия за 3 месеца на хубава работа и няма какво да правя неузрелите феминизирани семена трябва да си заеба труда на вятъра или да ги оставя на някой приятел който да ги съсипе и после да ме е яд затова реших автомати поне като се върна от германия ще има какво да пуша 500г ме устройват перфектно знам че от 1 растениe мога да ги изкарам но ако замина всичко отива на вятъра....
Едно фотопериодно да беше взел за пърма нямаше да съжеляваш.

До колкото за автоматиците... то има и сушене. Всъщност вярвам, че отглеждането е половината работа (по-лесната), а сушенето и складирането е другата половина (по-трудната).

Ina

5,040
313
да,от прахообразните може да с е правят и течни,с каквато искаш концентрация и комбинация,докато иначе в бутилчици е по-нерентабилно.Могат да се омесват и директно в почвата в малки количества и те си торят ,ти си поливаш само с вода през повечето време.....За навън поне.

Някой да пази снимки на Автомати, които е гледал и е завършил успешно Outdoor с приложени техники върху тях ?

Искам да ви попитам някой гледал ли е тези сортове ако може да изкаже мнение Green poison XL-SW, Incredible smash-Dr.Kripling, Kush mass-GOG, Amnesia auto-Seedsman DIESEL auto-RQS всички сортове са ауто за почва взех от цветарски магазин а също за торене съм се спрял на биобизз Top max,fish-mix i bloom дали ще станат нещата. :)

166
43
Еми пропускаш вентилация осветление те туко така няма да се отгледат

140
43
От мерак и любопитство засях 1 автоматик много рано.Без никакви грижи.Без лампи или някакви други екстри,колкото го напече слънцето през деня(ако въобще има слънце,а сутрин температурата е около 3-4 градуса) На произвола на променливото време на 10 дни е това.

47
18
Да попитам и тук: Дали е късно те първа да ппръчвам семки от Amsterdam gen. . Искам да си поръчам още малко автоматици за навънка.
???? По принцип в какъв период от време пристигат?

Да попитам и тук: Дали е късно те първа да ппръчвам семки от Amsterdam gen. . Искам да си поръчам още малко автоматици за навънка.
???? По принцип в какъв период от време пристигат?
Как ще е късно... :D

22
13
Ами незнам до колко време ги доставят бе мой, не съм поръчвал преди.
Наи добре даги пуснеш към 25,26 май а дотогава и от Америка ште престигнат.