BubbleGum on the balcony in Bulgaria - SCROG

1,059
263
day 26

been watchin from america brotha
great job keep up the work
Thanks DrCALIGREENTHUM.

Glad you enjoying the show. I think that the best part of this SCROG is coming soon.

Congrats to all growers from Indiana for selecting such a lovely breed.

:cool

btw google translate does the job quite good.

397
113
Ripp,тая снимка не е ли стара?Или още си пазиш запалката? :)
btw: тия джипове са много яки :)

12
0
Как така се е получило, че корените се показват над повърхността?

След като растението ти се е захванало добре, почваш да го отриваш малко по-малко и хоп.. те се показват и стават като стебла, защото са на повърхността, изложени на светлина :)

1,059
263
Голяма красота са! Явно знеш какво правиш.
Що ти да не си помисли че незнам кво правя ;-)
Ripp,тая снимка не е ли стара?Или още си пазиш запалката? :)
btw: тия джипове са много яки :)
Тва е друга запалка предната имаше различна картинка. И мен много ме радват. Странно че пише на италиански, правени са от франсетата а се продават на българите.
Как така се е получило, че корените се показват над повърхността?
С времето почвата сляга и самото поливане разбутва горния слой почва и открива корена. Почвата която е изцяло домашно производство не слепва а остава пръхка дори и до този момент.
След като растението ти се е захванало добре, почваш да го отриваш малко по-малко и хоп.. те се показват и стават като стебла, защото са на повърхността, изложени на светлина :)
Горе доло позна как става.:character0053:

Тва е друга запалка предната имаше различна картинка. И мен много ме радват. Странно че пише на италиански, правени са от франсетата а се продават на българите.
Terra Sacra е на латински и означава свещена земя... това е цяла серия запалки посветени на България... тази която имаш ти, е със знака на клана Дуло. има с мотив слънце и още една с крилат лъв... а най-любимата ми е черна, с черна кожа и щампа - логото на ocb и лавровия венец и по височина пише blackthinkig, което ме навежда на мисълта, че ще е целя серия и най-доброто предстои ;)

1,059
263
И на италиански така се пише свещена земя. Исках да си купя нова щото тaя почна да се разлепя но на мястото на тея са докарали някви кичове които не ми харесват. Питах ги що не зареждат от тези с "кожата" и ми казаха че били много скъпи и не ги купували хората. Все едно се хранят със запалки и 20 стинки повече ги прави скъпи.

18
6
Мен ми е чудно защо си оголил така корените в началото... допълнително въздух ? След като стигнат до това състояние , което е сега - продължават ли да насищат планта с кислород ?

99
93
Мен ми е чудно защо си оголил така корените в началото... допълнително въздух ? След като стигнат до това състояние , което е сега - продължават ли да насищат планта с кислород ?
Май само гледаш снимките пък не четеш. В първият пост на тази страница е отговорил на въпроса ти. И така като ги гледаш растенията, дали имат кислород :).

@Ripp Само от снимките се надъхах за сорта а като стана въпрос и за ефекта, ми изглежда почти задължително да си отгледам няколко дъвки. Дано случа на фенотипа с якия вкус! Всъщност, по кое време започва да се различава и как да разпозная този с въпросния вкус, евентуално да си го направя майка?
Благодаря предварително и поздравления за добрата работа!

1,059
263
@Ripp Само от снимките се надъхах за сорта а като стана въпрос и за ефекта, ми изглежда почти задължително да си отгледам няколко дъвки. Дано случа на фенотипа с якия вкус! Всъщност, по кое време започва да се различава и как да разпозная този с въпросния вкус, евентуално да си го направя майка?
Благодаря предварително и поздравления за добрата работа!
Бъбългъма е ин бред лаин IBL вид. В началото съм писал хибрид но това не е много коректно защото става дума за стабилизиран хибрид IBL. Не ти трябва да избираш много за да си запазиш майка от този вид, варияциите са минимални. Все пак ако ще пазиш майка от 11 семки можеш да случиш на две които са още по-добри от другите. От партидата която имам според мен съществуват следните варияции 45 индика/55 сатива, 50 индика /50 сатива и 55 индика /45 сатива. С други думи трябва много обстойно изследване и да можеш да разпознаваш различните патенти на гена за да ги различиш. Щом ще търсиш майка те съветвам да хвърлиш поне 6 от 11 а ако можеш и всички, да си вземеш клонинги и да ги отгледаш. После си прецени когато имаш инфото. Черешката е в това растение, при което към определен период от цъфтежа пистилсите много леко розовеят, то обаче може да не ти се падне в един пакет от 11 семки. Според фермерите това е най-добрия аромат, вкус и т.н. от бъбългъма. Според мен няма разлика просто към един момент главите стават малко по-красиви. Аромaта е толква интензивен, плътен и наситен, че плюс една идея не прави разлика в случая.

Ефекта не е най-мощния или най-продължителния възможен ефект, просто ме закарва точно там където искам да бъда.

На макро шотовете които качвам се виждат ясните/кристално чисти трихоми.

99
93
Много пълно инфо. Респект!
Според теб BG при индор, Scrog или SoG ще пусне повече?

1,059
263
Много пълно инфо. Респект!
Според теб bg при индор, scrog или sog ще пусне повече?
Това са доста различни техники на отглеждане, не мисля че мога да направя сравнение. Това което аз мога да дам като информация ще е резултата ми на 1 кв. метър. Бридъра дава 300-450 гр. на кв. метър. Като мине нужното време ще знам как съм се справил, когато отчета резултата.

Браво RIPP, хубаво кристали започва да образува :) Накрая сигурно ще изглежда като дъвка овъргаляна в захар :) И аз имам един сорт, който беше Индика доминант - Kritikal Bilbo и се опраши с мъжки unknown bulgarian Sativa dominant. Сегашния резултат е бързо-цъфтящ сорт със много силна миризма и много кристали, буквално върху целите глави. Като листата са повече като на Сатива.

1,059
263
Доста от към сатива страната се е получило това растение UFOfarmer. Дано да ти хареса ефекта на кръстоската.

Това което виждаш на горната снимка над твоя пост е растение индика с глави на сатива, които на финала ще заприличат на индика а ще съчетават и двете.

Успех

Супер са твоите, просто има още време и накрая ще правим обобщение :)

При мен, листата са тип сатива, а главите са по-сбити като индика и се сгъстяват още повече. И мисля, че се е получило нещо като ауто сорт, защото започна да цъфти 3-4 седмици преди всички останали. Това може да се е получило защото опрашванията съм ги правил оутдоор и със сигурност има замесен Ruderalis дивак. Важно е крайния резултат. Горе долу кога се очертава да е готово дъвката?

1,059
263
Възможно е да е станало така както казваш. За сега не изглеждат много като на индика главите но може към края да станат. Точно кога ще режа аз не съм сигурен защото режа по състоянието на трихомата а не на точна дата. За да стане дъвката по мои вкус трябва да имам млечни и кафеви трихоми (едва ли ще станат кехлибарени защото това става само при някои тропически сативи и хората се бъркат). Така че гледам за правилното съотношение. Краиния продукт не е нещо което можеш да си купиш, за това няма нищо по-добро от това да си отгледаш своя собствена.

Кога точно разбираш, че растението е вече по твой вкус като цвета на трихомите е 50/50? Бях чел някъде че най-много cnb има когато трихомите са около 75/25 по-тъмни/на кристални.