First-timer : Blueberry, Vanilla Kush, Lsd <| Scrog |>

• Thread starter pticenegro
  • Start date
  • Tagged users None
Хубави са!Хубаво е има някаква влага.Аз все имах проблем пролетта и лятото с температура .Сложи един влагомер и гледай да е около 50%,самата жега даже не е толкова голям проблем,колкото сушата.само че сушата на въздуха не може добре да се регулира с прекомерно поливане на почвата имай предвид(защото и с това сбърках един път)Аз си простирах прането около тях,слагах им парцали,какво ли не....:)донякъде закрепваше положението.Ако можеш да си купиш машинка за мъгла или нещо такова овлажняващо няма да сбъркаш.лампата в краен случай също може да вдигнеш по-далеч от тях,защото по-зле е да ги пържи,отколкото да е малко по височко.Ама тя е с кул тюб....не би трябвало да е толкова зле...

P

pticenegro

Здравей, Ina !
Имам влагомер в бокса - гледам да държа влагата винаги между 40 и 60 % , а сега в момента е 55-58.
Температурата по върховете е 28.5-29-29.5 градуса и са лееко насочени нагоре листенцата (Т.е. им е топло).

Лампата е вдигната максимално (може още 2см нагоре да се вдигне) и е на около 30-35см от върховете . Повече от това няма накъде да вдигам :( Утре/другиден местя бокса в друго помещение, където е доста по-хладно. Просто в момента където е бокса е топло и няма как при положение, че околната температура е по 28 градуса, в бокса да е по-хладно (като се има предвид ХПС-а как топли). Там, където ще ги местя е малко по-влажно и по-хладно - до 24-25 градуса околна температура - в такъв случай в бокса ще е максимум до 28, което по мое наблюдение се понася добре от китките.

Само ме притесняват вредителите, които си хапват от листата :( :( :( Какво да правя с тях ? Всеки ден гледам, че се появяват по малко и на различни места/листа "хапвано/гризано" . Да напръскам ли с нурелето ? Ако не, какво да сторя ? Не мога да ги видя тез причинители, явно е нещо много малко.

Машинка за мъгла/влага надали ще има нужда, ще успея да контролирам влагата (при нужда имам много добър влагоабсорбатор).

Благодаря и поздрави ! :)

• Like
Reactions: Ina
Ами ако се налага да пръскаш по-добре в по-ранен етап на цъфтежа да е,т.е по-скоро.Хубаво виж от долната страна на листата пълзят ли някакви бубички,точици малки да се движат или друга гадинка.Огледай хубаво почвата.хубаво измий всичко вътре в бокса и стените забърши,напръскай като наблягаш повече на листата и може и самия бокс и така.В новото място ще е по-добре значи:)иначе са екстра като ги гледам.

P

pticenegro

Благодаря за съветите и коментарите, Ina ! :)

Ще комбинирам местенето заедно с пръскането и почистване на бокса ! Като ги изкарам да ги местя ще огледам хубаво за вредители и неканени гости. Може дори да намеря калинки, които да пусна в бокса :D
В същото време гледам че си капят ниските листа - има още такива, които пожълтяват, увяхват и падат.

Колко време продължава този предцъфтеж ? От кога да считам, че са навлезли в цъфтеж вече ? 2 седмици без 1 ден са на 12/12 вече.

P

pticenegro

Благодаря, bigjimmyss ! :)
Привет, колеги !
Днес полях пак цветюгите, малко може би попрекалих - 2.2л и на 3те саксии общо. Както и да е - вента постоянно духа над пръстта, бързо изсъхва !

Искам да попитам за препоръка за някакъв ''главо-booster", който бих могъл да използвам през цъфтежа, за да налеят максимално глави и да станат твърди и плътни ? За момента си карам на BioBizz пакета с торове.

Благодаря !
Поздрави !

P

pticenegro

CellMax P-K Booster ли трябва да е това ?
Нещо не мога да го намеря в БГ сайтове :/

Иначе цветюгите са в Седмица 3 - ден 2ри от 12/12 режим.
Вчера като ги гледах, сякаш вече не показваха признаци, че им е жега, а температурата не се е променила много много - пак около 30 +/- 1. Дали са се адаптирали :D ?

Last edited:
Chupakabra

Chupakabra

Pk13/14(house&garden)TopBooster(house&garden)ShootingPowder(сменено_име)
Като_цяло_марката_е_сменена.Потърси_малко_ще_намериш

bbking

bbking

CellMax P-K Booster ли трябва да е това ?
Нещо не мога да го намеря в БГ сайтове :/

Иначе цветюгите са в Седмица 3 - ден 2ри от 12/12 режим.
Вчера като ги гледах, сякаш вече не показваха признаци, че им е жега, а температурата не се е променила много много - пак около 30 +/- 1. Дали са се адаптирали :D ?
Имах предвид 'FLOWER STIMULATOR"-0/0/0

P

pticenegro

Хммм, добрее.

В крайна сметка, кое от тези трите ще ми свърши най-добра работа - едно две три ?
Тази вечер ще ги местя, че голяма жега им идва :( Ще ги пръсна с нурелето малко, ще им почистя мястото и ги оставям да си цъфтят щастливи. Дано налеят хубаво, че толкова много време - ще стане 4 месеца + докато ги обера ... поне да изкарам съотношение грам/ден :D Пак ще съм доволен ! Преброих към 25-26 връха стърчащи най-отгоре, дето се вика ако по 5 грама на връхче хвана, екстра :D

Няма да е зле ако има някой, който е правил екстракт (алкохолен извлек) от канабис - да ми даде съвети и препоръки как да го сторя най-добре. Също така и масло ! 2/3 от количеството ще отиде за направата на лекарства, а останалото - ще си пуша чат пат да разтоварвам ума и тялото :)

Поздрави :)

GanjaGurmi

GanjaGurmi

Не си пробвал Hi Powder явно и за това така говориш . аз го пробвах този гроу и останах доста доволен .

Chupakabra

Chupakabra

Не си пробвал Hi Powder явно и за това така говориш . аз го пробвах този гроу и останах доста доволен .
Това_е_новото_име_на_шутинг_полдера_писал_съм_го_мисля_че_в_твоята_тема_преди_месец_и_повече_смениха_името_на_фирмата_явно_имат_проблем.Дозата_е_същата_ЕЦ1.2_дабъл_на_2рата_седмица_с_пудрата.

P

pticenegro

Привет, колеги !

Китките се развиват доста добре - трупат маса в главите ! Листенцата около плодчетата започнаха да побеляват от трихроми. Листата в низините пожълтяват и капят. Поливам ги с по 5мл/л biobloom, bioheaven, topmax, algamic, и 3-4мл/л biogrow , общо 1л разтвор , разделен на трите саксии, всеки ден.

Ден 3, седмица 4 от както са 12/12 е. Решил съм да си взема Top Shooter на H&G , FloraKleen и Ripen. Бихте ли ме посъветвали дали е добре да им давам тез добавки ? Също така кога г/д да започна да им давам topshooter-a ?

Всякакви критики и съвети са добре дошли !
Скоро ще има снимки !
Поздрави !

Chupakabra

Chupakabra

Почвай го тоя шутер , като останат 10 дни почни и рипена и след това клийна(накрая)

bigjimmyss

bigjimmyss

Привет, колеги !

Китките се развиват доста добре - трупат маса в главите ! Листенцата около плодчетата започнаха да побеляват от трихроми. Листата в низините пожълтяват и капят. Поливам ги с по 5мл/л biobloom, bioheaven, topmax, algamic, и 3-4мл/л biogrow , общо 1л разтвор , разделен на трите саксии, всеки ден.

Ден 3, седмица 4 от както са 12/12 е. Решил съм да си взема Top Shooter на H&G , FloraKleen и Ripen. Бихте ли ме посъветвали дали е добре да им давам тез добавки ? Също така кога г/д да започна да им давам topshooter-a ?

Всякакви критики и съвети са добре дошли !
Скоро ще има снимки !
Поздрави !
Top shooter e течен Shootingpowder ;) така че се използва тогава когато се използва и пудрата ;)

P

pticenegro

Т.е. да не започвам да го използвам сега, а когато остават приблизително 3 седмици до секирата , така ли ? Което ще рече, че след 2 до 3 седмици трябва да я започна ? И да не я започвам сега :D ?
Сега са на 4 пълни седмици 12/12 (не знам колко да броя предцъфтежа..) и ще започват 5та от другиден. Да чакам ли още за пудрата (topshooter-a) ?

Благодаря ви, колеги ! :)
Поздрави и всичко най-добро желая ! :)

bbking

bbking

ПредЦъфтежа го брой 14дни след пускането 12/12ч.
14дни след пускането 12/12ч започва ден 1 на ЦЪФТЕЖЪТ.
ШутеРа го започни от начлото на седмица 5 ЦЪФТЕЖ!Ако нямаш ЕЦ си намали Основните торове с 1/2 по време на Шутера.
Прочети му ръководството за употреба и го спазвай!

Top Bottom