First-timer : Blueberry, Vanilla Kush, Lsd <| Scrog |>

• Thread starter pticenegro
  • Start date
  • Tagged users None
P

pticenegro

Привет колеги !
Ето малко снимки на децата. Тия дни нещо ме попритесниха - показват признаци на преторяване? Така ли е или се бъркам ? Веднъж май им сипах повечко торчица и стана така. Как да го оправя сега ? Да им туря чиста вода само с ензими ? Имам и флораклийн също.
Иначе ми се струва, че вървят добре ! :) Харесват ми
ден 3ти, седмица 3 цъфтеж (или ден 3 седмица 5 от както са на 12/12).
От другата седмица смятам да започвам пудрата за 3 сешдмици, след това 2 седмици рипен и флораклийн, накрая харвест.

Разполагам и с atazyme ензими, ако ги полея с вода и ензими само дали ще се пооправят ?
Благодаря, поздрави !

P

pticenegro

Какво ще рече "да съм пипал ПХ-то" ? По принцип торовия разтвор, с когото поливам си има пх 6.4-6.6. Когато ми се е налагало да поливам с чиста водица съм докарвал пх-то до 6.5 с оцет (винен оцет).

току-що ги полях с 2мл/л atazyme ензими и 3мл/л biobloom. Бях ги оставил да изсъхнат хубаво и да огладнеят. Сега какво да правя ? Да поливам няколко дни с флораклийн ? Разполагам със следните препарати : пълна серия торове биобизз ; рипен ; пудра ; флораклийн ; Atazyme ензими.
Да ги поливам няколко дни само с чиста вода ? Само с флораклийн р-ор ? С Флораклин+ензими ? само ензими ? :D

Благодаря предварително !
Поздрави дружки ! :)

P

pticenegro

Само чиста не-Ph-коригирана вода ? Да се има предвид, че при мен водата е с Ph по-голямо от 7.5, стига до 8.0 ! Няма ли да е добре да го коригирам (и как? аз го свалям с винен оцет, друг начин?) ?

Благодаря много ! :) :) :)

shennong

shennong

Няма ли да е добре да го коригирам (и как? аз го свалям с винен оцет, друг начин?) ?
Аз си свалям моето пх с капки лимон. Режа лимона в единия край и си стискам колкото ми е нужно.

bbking

bbking

S pH коригирана вода!
ПУДРА няма да им се отрази добре в такова здраве.....Остави я за следващият Гроу,че е кът и без тва.

P

pticenegro

S pH коригирана вода!
ПУДРА няма да им се отрази добре в такова здраве.....Остави я за следващият Гроу,че е кът и без тва.
Еее :( жалко. Ами ако ги пооправя за една-две седмици ? Да влязат във форма и тогава topshooter ? Много ми се щеше да го използвам този шутър ...
Това стана от преторяване, явно им се е "натрупало" , ще ги поливам с чиста водица докато се оправят.

P

pticenegro

Правил съм им промивки преди да пускам 12/12 последно. Дали ще им се отрази добре и сега ако ги промия (с или без флораклийн?) ? Или да си ги карам само на водичка ?
ех .. де**а , пак се притесних ...

bbking

bbking

Мойто мнение е,че промивката стресира!
Но като си преебал нещата ще промиваш,забавяш.......
Пудрата за следващият път!

P

pticenegro

Дааа, да не помислихте всички, че са в 5 седмица цъфтеж ? :D
Кидгиде са в 3 седмица цъфтеж !!! Те първа трупат главуни/маса , пудрата така или иначе трябва да я почна не по-рано от седмица и половина-до две. А до тогава със сигурност ще съм ги стабилизирал (вярвам и се надявам!). Още другиден трябва да са значително по-добре !

bbking

bbking

ох аз гледам птице е писал 5 седмица 12/12 а то било 3 цъфтреж , еми дам стрес е и е рано .
Човека е изучил таблицата на ББИЗЗЗЗ.Буквално обаче.
Щом е пуснал семката днес и в таблицата пише ден 1,значи е така:D:D:D
Ще се научи

Chupakabra

Chupakabra

Никакъв_клийн_в_момента.Само_вода_гледай_да_е_6.5пх_някъде_няма_вода_с_8_пх_в_БГ_споко_най-твърда_в_София_7.2_при_влизане_в_почвата_пада.Ще_имаш_време_за_пудрата_на_5_седмица.

P

pticenegro

Здравейте колеги !
Поливам ги вече от 5 дни с чиста водичка, добре се държат, но все още има жълтичко по връхчетата на листенцата - да продължавам с водичката, нали ?
Също така, вече са 4та седмица цъфтеж (или 6 седмици от както са 12/12) , и гледам , че в низините има 'пуканки' . Да ги махам ли тези разклоненийца или да си ги оставя така до края ?

Благодаря !
Поздрави ! :)

Chupakabra

Chupakabra

Листата_не_ги_гледай_няма_се_оправят_давай_им_вода_още_2_поливания_и_подпуквай_пак

P

pticenegro

Ахааааааа, ясно ... аз какво пак се заблудих - и ги чакам да станат зелени тия връхчета :D .... тцтцтц
Защото пък започнаха и да си показват признаци, че са гладни (тук-таме някое петънце или изсветляване на листо/а). Утре ги поливам последно с водица и от другиден ги започвам полека-лека с по-ниски дози торчета :) Вече ще им давам и ензими.
Ето и снимчици да ги видите как са. Яд ме е, че в низините остават неогряти главички.

Благодаря за съвитетие и критиката, колеги ! :)

Jointlover

Jointlover

Браво птиценегро,страхотни растения,как е миризмата вече?усеща ли се много?

P

pticenegro

Усеща се, усеща се ... Но смятам да изкарам без филтър, то им остава още месец г/д. Стига да не завони прекалено много ! Иначе съм планувал филтър за следващия гроу.
Интересно - през вегетацията миришеха ДОСТА, а когато влязоха в цъфтеж, чааак след няколко седмици (от скоро тоест) започнаха да понамирисват.
Добре вървят, и на мен си ми харесват :)
Сега ги полях с 2л р-ор от 2мл/л atazyme, biobloom, bioheaven, topmax, algamic , и 1ml/l biogrow. Разпределих наравно и на трите саксии 2та литра разтвор. Порастнаха и вече хапват/пийват повечко :)

Два от големите върхове на LSD ги разкрачих настрани, за да дадат светлина на едно връхче под тях , и то да дръпне колкото може. Много са му гъсти листата на това ЛСД :D
Температурата е 28 до 29 градуса - на всички им се отразява добре :)

Много ще се кефя ако изкарам едни 100г-120г. сухо от този гроу ^_^

Top Bottom