Iang Новобранец - 1-ви Опит Indoor

13
3
Здравейте другари и другарки,

Към средата на Март ми попаднаха рандъм семки от доста добра билка и се реших да направя опит за отглеждане.

Бокса е изработен от фибран и е с размери 60х60х125 (сигурно ще го вдигна с още 30см)
За вентилация ползвам 1 изходящ 140см, 2 обдухващи 120см всичките от PC. (планувам до ден два да направя карбонов филтър)

Първоначално бяха засадени във саксии 15см (около 5-6 литра мисля) със пръст от цветарския (30л към 8лв)

Вегетацията протече със 125W Lumii CFL 6500k + 2x 36W 6500k CFL + 2x 23W 2700k CFL в режим 18/6 (сумарно 15k лумена или 37500 lux)

На 06.05 ги пресях в 19 литрови саксии,
От 6 дена са на 250W HPS в режим 12/12 с "двоен спектър". Вчера реших да върна и 2x 23W 2700k CFL за разкош въпреки, че в момента е около 80 000 lux.

Поливам ги през ден с около 600-700 ml престояла вода с 1ml BioBizz Fish oil и в деня в който не поливам ги пулверизирам леко само с вода.
Възнамерявам да си набавя PH, EC уреди, но най-вероятно за следващия гроу.
Едното е засадено горе долу 15 дена след другите, но бързо наваксва.

След измисления "мод" към рефлектора температурата в бокса е 26-27C през осветените часове, През останалото време пада до 20.

Приемам всякакви съвети, критики и коментари.

13
3
Ето какво ми роди главицата тази сутрин.

Home made карбонов филтър!
Материалите са следните:
-Шише от минерална вода 10-11л
-Парче карбонов филтър - взех го за 9.90лв от супермаркет (57см на 47см)
-Хоби лепенка (не знам защо така му казват) 3.20лв
Тотал: 13.10лв

Ако някой изявява интерес мога да направя full tutorial въпреки, че направих фундаментална грешка с поставянето на белия филтър преди карбоновия, но ми остана парче колкото за още един филтър и ще бъде коригирано следващият път. :D

Мисля да направя улей във фибрана около изкарващия вентилатор и задния край да се държи с въженце за кукичка.

13
3
Здравей и благодаря за оценката.

Ами нямам абсолютно никаква представа какъв ген носи. Трудът и опита са важни пък каквото излезе в крайна сметка. Не ми се щеше да се хвърлям в боя без опит със скъпи семена. Иначе имах входящ вентилатор на бокса, но го махнах, че ставаше тайфун. Иначе в помещението в което се намира нямам входящ вентилатор, но влиза свеж въздох от прозорец 24/7. В скоро време ще монтирам метео станция. Благодаря за съветите.
Каква влажност трябва да се докара? 40% 50% ?

Api

Bulgarian Moderator
53
33
Толкова труд за рандом семки? Знаеш ли поне произхода на семката? Ако е гледан на вън шанса да го е опрашил конопа дето ги има на всяка полянка е огромен!
Ако оставим това на страна за пътви опит си се справил повече от добре. Хубаво е да си следиш влагата в бокса.
Имаш ли вкарващ вентилатор за свеж въздух?
Дори и при indoor вероятността да е опрашено от нещо хубаво е нищожна особено ако не е гледано в някой голям град като София...

Здравей и благодаря за оценката.

Ами нямам абсолютно никаква представа какъв ген носи. Трудът и опита са важни пък каквото излезе в крайна сметка. Не ми се щеше да се хвърлям в боя без опит със скъпи семена. Иначе имах входящ вентилатор на бокса, но го махнах, че ставаше тайфун. Иначе в помещението в което се намира нямам входящ вентилатор, но влиза свеж въздох от прозорец 24/7. В скоро време ще монтирам метео станция. Благодаря за съветите.
Каква влажност трябва да се докара? 40% 50% ?
Кой ти говори за скъпи семена? Човека ти е казал че няма смисъл да се отглеждат семена с неизвестен произход... пълно е с комерсиални компании предлагат за по 5-6лв семката! С тях вече наистина можеш да натрупаш някакъв опит и накрая ще си сигурен че ще изкараш нещо хубаво.
През вегетацията над 60% през цъфтежа под 40% влага

13
3
@Api - Благодаря за инфото относно влажността.
Не съм съгласен, че няма смисъл, но да го оставим на страна. Възнамерявам да изкарам grow-a до край пък тогава с със закупени семки. Стига да не е в разрез с правилата бихте ли ми препоръчали банка/компания от която сте останали доволни (ако не може в темата - на лично).

13
3
Здравейте,

Малко update!
И трите се оказаха женски :cool: .
От днес броя 8 седмици или бъркам?

@Navlek разгледах ги и най-вероятно ще си поръчам нещо началото на Юни. За сега съм се спрял на Skywalker Kush

13
3
Малко ъпдейт.
Леко са заспали :D
Почнах да добавям по 1ml/1l BioBloom.
Поливам ги горе долу с 800-900мл на корен.

13
3
Слагам само BioGrow 2ml/1L + BioBloom 1ml/1L .
И на мен ми се виждат избледнели. Евентуално да кача Grow-a на 4ml/L ? Имам и BioFish. Или да вземи някаква друга добавка?

438
63
Слагам само BioGrow 2ml/1L + BioBloom 1ml/1L .
И на мен ми се виждат избледнели. Евентуално да кача Grow-a на 4ml/L ? Имам и BioFish. Или да вземи някаква друга добавка?
Да,качи го на 4мл/л. грола а био фиш той също има доволно количество азот,но пък го няма в таблицата на биобиз и го препоръчват за външно гледане ,че понамирисвал лошо:) Ето и 1 таблица ако можеш да хванеш нещо какво му липсва на растението,ако не се вижда добре,напиши на гугъл надписа и разгледай няколко снимки за дефициди.

13
3
Благодаря за съвета.
На азот ще да е дефицита.
Днеска ги полях с по по 1л разтвор 3мл/1л гроу и 1мл/1л блум.
Мисля от следващата поливка 2мл/1л фиш + 3мл/1л гроу и блума.

p.s. Хич не мирише лошо, само така си говорят :p

13
3
Здравейте,

При мен нещата вече са към 61~ ден цъфтеж.
Миналата седмица взех семпъл от ниските клонки и останах доволен.

От 11 дена ги поливам само на вода и мисля на 14-тия ден да ги приключвам.
На какво мнение сте?

13
3
Здравей наруто,
Тоест казваш да ги изчакам още 10 дни на вода?
Или да действам по план?

23
33
Според мен ще спечелиш качество,ако ги оставиш още 10 дни.Можеш последните дни да не ги
поливаш.
А идеалния вариант при теб е бил-до днес със торове и после промивка.Да си добавил още
30% маса,но няма значение- супер са китките.