Medical strains cannabis – Медицински сортове марихуана/канабис - Ruderalis Indica & Special Kush

Status
Not open for further replies.
77
33
Интро
Реших да пусна този дневник на отглеждане не за да се видят огромните ми успехи, такива няма, а за да насърча обикновените хора да си отглеждат сами лекарството в къщи.
Лекувам си рака с ядене на хашишово масло. При пушене се поемат много малко количество канабиноиди, освен това се променят качествата им от високата температура при горенето. Яденето на хашишово масло няма high ефект – ям и ходя на работа. Ако прекаля и ми се спи – пия кафе. Сваля кръвната захар и кръвното – добре е за диабетици и хипертоници. Премахва страхове и депресии, също и болки – следоперативни, костни – от метастази и т.н. При мигрена до 30 минути обезболява главоболие. Няма странични ефекти като повечето лекарства – не смила черния дроб или стомах.
Ако сорта е хибрид индика доминантен с нисък % сатива на човек му се спи повече. Това също е добре за хора с проблеми със съня и депресивни състояния. Не съм забелязал повишаване на апетита. Спира гаденето и болките в стомаха след химиотерапии, болките могат да продължат с месеци след терапиите – можеш да ядеш нормално без да повръщаш като идиот. Стомашната лигавица постепенно се възстановява. Предполагам за язваджии и гастритаджии също ще е добре. И да го комбинират с прополисови капки за да изтрепят стомашните бактерии, които предизвикват язва.
Ако някой си купи хашишово масло или цигара, от които повръща, значи са му пробутали синтетична дрога. От канапа НЕ се повръща.
Затова взмете здравето си в свои ръце и не бъдете доверчиви към хора които ви предлагат, защото не знаете какво ще получите. Особено за медицински цели.
IMG_5351.jpg

Към канапа не се развива зависимост. Към отглеждането му – да.
Няма нищо по-красиво от сутрешен изгрев и зеленото от листата на канапа. Аромата също е прекрасен – на мента и пиперливо люто, мирише на лято и на живот. Отглеждането на канабис е една чудесна терапия за болните – самия акт да си отгледаш лекарството действа оздравително.

77
33
Избор на медицински сорт

Реших да гледам в къщи, защото лятната промоция от двора свърши. Беше неизвестен сорт, семената - подарък.
Отворих няколко онлайн магазина и огледах медицинската им секция. Когато ги избирах, не бях особено информиран.Даже никак. Дори не знаех за този форум.
Sensi Ruderalis Indica обикновени нефеминизирани семена – 29 лири с транспорта излиза към 67 лева - избрах заради свойството на рудералиса да цъфти когато растението достигне определена възраст. Използват го за хибридизация на автоматици по тази причина. Като сорт е по-устойчив на ниски температури и много по-беден на THC от индика или сатива сорт. Индиката е ясна като избор. От 10 обикновени семена 1 не поникна, 4 излязоха мъжки останалите женски. Става и за навън.
Special Kush #1 Feminised 5 Seeds – с транспорта 24 лири, което прави към 55 лева. Може би един от най-евтините феминизирани сортове. От тях поникнаха 4 женски, едно не покълна. Special Kush #1 е 50 на 50 индика / сатива , 15 % THC и близо 2 % CBD. За CBN и CBG – няма имформация. Става и за партизанско гледане.
Личен извод – няма смисъл човек да се цигани, по-добре да си вземе феминизирана семка. Излиза същото като дръпнеш чертата.
Сега знам какво да избера за следваща реколта – разгледайте сортовете на хибридизаторите отCBD Crew задължително, но и класиката White Widow на дедо Рик Симпсън ще свърши чудна работа. За да приготвите хашишово масло за лечебни цели е добре да ползвате цялото растение без корените. Цялата билка е лечебна - именно съвкупността от всичко – канабиноиди, терпентини и т.н..

2,263
263
поздравления за дневника и информацията която даваш. Изчетох всичко като стихотворение.

Очаквам да видим и рецептата ти за приготвяне на твоето масло и много полезно инфо за медицинските потребители.
Дърпам стола за първи ред тука.
Успех

77
33
Първа фаза – вегетация
Най-лесно покълват семките като се накиснат за 24 часа в хладка вода. После се слагат върху мокра салфетка в затворена пластмасова кутийка или съд или в найлонова торбичка и се държат на тъмно. След това проверявате – за 1-2 дни са поникнали.
30.08.2013 – 10 семки Sensi
IMG_4.jpg
Покълнаха във водата за 24 часа
IMG_5.jpg
Покаже ли се кълна, е добре да се посадят. Ако порастне повече, има опасност да се счупи или повреди чисто механично при поставянето му в пръст. А може и да загние.Покълналите засадих в кофички от кисело мляко. Реших, че така ще ми е по-лесно да контролирам влажността в пръстта, тъй като се притеснявах от преполиване и гниене на корени.
03.09.2013
IMG_9.jpg
Тъй като нямах хубава пръст, нито откъде да взема, купих от градински център някаква немска, на пакетите пишеше че е за домати и зеленчуци, 50 литра бяха към 15 -20 лева вече не помня.
Наредих реколтата на прозореца докато струпаме бокс.
IMG_7.jpg
Поради независещи от мен обстоятелства от здравословно естество, се забавихме с бокса, както и пресаждането в по-големи саксии.
Началото на ноември месец растенията бяха високи по 20-25 сантиметра на прозореца, а деня къс и започнаха да цъфтят.
IMG_5184.jpg
Тук искам да кажа, че ако човек е на зор и бърза, може да заложи голям брой растения в малки съдове и за кратко време 2-3 месеца може да получи сносно количество лекарство .
Реших, че работата се е прецакала и накиснах следващите - Special Kush #1.
В това време се задейства бокса – 2м дължина 1м ширина 2м височина.
Винкели – 60 лева, фазер – 30 лева, домакинско алуминиево фолио за облепване – 4-5 ролки по 1,30 и 4-5 лева кофичка лепило. Целия масраф по бокса излезе около 100 лева. Можеше вместо винкел да взема дървени летви, по-лесно е за сглобяване.
Осветление – 2Х400 вата , МХЛ и НЛВН. Телата са от 100-левови прожектори, дроселите са съвместими. Ползвам само една лампа в едната част на бокса, пълен е до средата – 1 кв.м.
Вентилация – с подръчни средства и незадоволителни резултати, предстои купуване на карбонов филтър и канален вентилатор, защото започва да намирисва. Вътре в бокса се обдухват от обикновен вентилатор за баня и на тавана има изкарващ вентилатор.
12.11.1913
Пресждане в саксии 8 литра и вдигнахме осветлението постепенно на 18 часа
Special Kush #1 Feminised Seeds_littles.jpg
IMG_5183.jpg
04.01.2014
Саксиите определено са им малки, пресадихме в 18 литрови.
IMG_5313.jpg
10.02.2014
До тук с вегетацията на МХЛ
Постепенно намаляване на „деня” до 12 часа на НЛВН.
IMG_5342.jpg
Не са торени с нищо. Голямо забавяне дойде, ама не изглеждат чак тоталише прецакани де. Верно можеше две реколти да се изкарат за това време хаха. Такива ми ти таласъмски истории. А може да кандидатствам за най-дългото вегетиране в домашни условия.
IMG_5343.jpg
Като цъфнат ще ъпдейтна.

Last edited:
77
33
поздравления за дневника и информацията която даваш. Изчетох всичко като стихотворение.

Очаквам да видим и рецептата ти за приготвяне на твоето масло и много полезно инфо за медицинските потребители.
Дърпам стола за първи ред тука.
Успех
Дори ще снимам кухненската установка. Лятото пропуснах.
И благодаря :)

Last edited:
212
43
Поздрави за дневника. Аз самия започвам до две седмици да отглеждам за да лекувам паническо разтройство(страхова невроза) с CBD (канабидиол), като за целта съм се спрял на 2 сорта от банката на CBD crew. Много е хубаво да се отбележи от по запознатите и аз ще споделя, до колкото мога за лечебното действие на голяма част от канабиноидите, които се съдържат в билката, а именно канабидиола, който споменах помага като натурален антидепресант и успокоително, противо възпалително и имунностимулиращо вещество. Успокоява хронични болки,гърчове, гадене и множествена склероза, и някои видове рак!
Следващото, което искам да спомена е CBG (канабигерол) ,това е първият канабиноид, който растението създава и е от изключителна важност ако имате глаукома, тъй като в голям процент капките, които лекарите предписват в борбата с това заболяване имат странични ефекти за разлика от канабигерол-а. (имам приятел, който третира глаукома с марихуана и самия той казва, че е в пъти по-задоволен от ефекта на билката в сравнение с капките, които е ползвал)

Успех на всички, които са решили да се обърнат към природата в борбата със своите заболявания :)

Ina

5,025
313
Здравей! исках да ти покажа какво излезе от самоизпаряването без нагряване!използвах медицински спирт за да не остава съмнение в качеството,растенията е ясно че са без грам изкуствен тор,просто мирише на мед това чудо! виж,другия буркан беше прекалено много и затова вече ще мине през кутлона9на последната снимка):)това все пак ще трябва да го разтопя и се чудя нещо да му добавя ли,нов спирт,нещо мазно,защото е доста твърдо станало и така не става много за мазане?ОНЕЗИ хора ми казаха ,че може да му се добави някаква растителна качествена мазнина съвсем малко,колкото да е по-удобно за употреба,а аз имам домашен зехтин примерно.Ако го загрея леко и му сложа няколко капки какво би се получило? мога да взема конопено олио за да си отива повече ако е необходимо.И после ти как го складираш,в хладилник ли го държиш когато е готово?Аз за пръв път правя такова чудо,няма да го употребявам за пушене в никакъв случай!извинявай,но реших че тука ще е най-подходящото място да го постна,надявам се нямаш против?

77
33
Чудно е Ина ! Действай! Точно такова става. Моето е по-тъмно, щото държа по 1-2 дни със спирта в буркана. После листата стават прозрачни, всичкия хлорофил се свлича в спирта - не ми пречи. Сорса (глави, листаци храсталаци) може да седи като хербарий с месеци и не мухлясва в буркана след такова спиртосване хаха
IMG_5354.jpg
За това, за което ще го ползваш е добре да е чисто - леко затопляш и мажеш. При мен като вземе да намалява и се размазва по бурканчето отвътре (а аз съм габровец), го слагам за малко или до вентилатора на лаптопа където духа топло или на парното отгоре. Температурата не е толкова висока, а се втечнява много лесно и с топла вода - отвън по бурканя.
Не го разтваряй с уиски - пробвал съм не се разтваря, стои на парцали. Със спирт става.
Можеш в някаква кутийка да си разбъркаш мехлем с някакво масло - какаово или кокосово и малко восък за козметични цели.
Пил съм зелен дракон приготвен от спиртния извлек преди изпаряване, разреден с 2/3 вода. Много хубаво загрява организма хаха и нищо друго - после спиш като къпан.
При мен първия път като ядох, явно съм задържал вода - я от сърцето я от мета по лимфите, пиках като ненормален през 20 минути 100 пъти поне. После спрях де нормализираха се нещата.

77
33
Поздрави за дневника. Аз самия започвам до две седмици да отглеждам за да лекувам паническо разтройство(страхова невроза) с CBD (канабидиол), като за целта съм се спрял на 2 сорта от банката на CBD crew. Много е хубаво да се отбележи от по запознатите и аз ще споделя, до колкото мога за лечебното действие на голяма част от канабиноидите, които се съдържат в билката, а именно канабидиола, който споменах помага като натурален антидепресант и успокоително, противо възпалително и имунностимулиращо вещество. Успокоява хронични болки,гърчове, гадене и множествена склероза, и някои видове рак!
Следващото, което искам да спомена е CBG (канабигерол) ,това е първият канабиноид, който растението създава и е от изключителна важност ако имате глаукома, тъй като в голям процент капките, които лекарите предписват в борбата с това заболяване имат странични ефекти за разлика от канабигерол-а. (имам приятел, който третира глаукома с марихуана и самия той казва, че е в пъти по-задоволен от ефекта на билката в сравнение с капките, които е ползвал)

Успех на всички, които са решили да се обърнат към природата в борбата със своите заболявания :)
Успех и на теб Лорис и да пишеш - ако искаш в тази тема ако искаш си направи, ама да пишеш, със сигурност ще има ефект, специално си подбирал сортовете, пиши малко повече интересно е .
При мен, скоро обяснявах на някакъв човек тука - май беше кука да прислушва, повече не ми писа хаха а може и да не беше хаха - та след време, не помня колко, ама по едно време се усетих че съм железняк. Изключително съм спокоен и гледам на проблемите някак отстрани, не се филмирам. Изчезна психарията, преди това все мислех как ще умра и даже се виждах умрял - абе луда работа, ама то нормално де с такава болест, и забелязах, че като се сетя за такова нещо някак мислите ми го заобикалят, все едно не ме касае тая кофти мисъл и опаааа по едно време изчезнаха, взех да се смея абе ...
Успех !

Ina

5,025
313
много яко! браво!!!а като количество и честота(аз сега няма да го ям,и без това пуша)как е препоръчително при такъв проблем да се взима?и колко трябва да изядеш за да прекалиш:)аз ще правя скоро кисело мляко вторта серия,даго постна ли тук после?мноого успокояващ ефект,и то не действаше така...дрогиращо,а едва едва се усещаше(незнам дали заради вкисването и бактериите,май не му пречеше много,само по-трудно като че ли стана и рядко,защото вероятно екстракта пречи малко на бактериите да действат).
Lorisss:много хубаво ще ти подейства освен коза и да го пушиш на красиви места,яки гледки,гора,тишина,река,която да ромоли!аз понеже си падам доста голяма нервачка понякога(то коя ли жена не е в дадени моменти)и много ми помага да се успокоявам.Чак невроза незнам,ама някой път ме тресе нервата,та ти влизам до известна степен в пложение.:)примерно да се качиш на витоша да погледаш отгоре нещата или някъде на още по-яко и да се напушиш без да бързаш за никъде и за нищо,никой да не ти звъни,да не иска нищо от теб,може само някой спиокоен и уравновесен човек за компания!В смисъл към коза допълнителна терапия:)

Ina

5,025
313
чакай да ви кажа и нещо забавно пак в тази връзка.на детето на дупето му беше излязло някакво лишейче и трябваше да го мажа с етерични масла(пък да не ви казвам лекарката какви кортикостериоиди и предписа повече от 10 дни да мажеш било опасно за хормоналния баланс!!!и това за едно нищо и никакво петънце въобще не го и ползвах,само го купих)мажа го с бадемово масло и масло от лавандула,обаче то като сяда и си търка дупето и трудно минава.еми вчера викам,етерични масла ли,еми ето ти етерично масло в буркана:) намазах му петънцето и днеска сутринта гледам то почти изчезнало,съхо такова,направо не личи.Якото беше,че хаш оила седи плътно върху мястото,не се изтрива така лесно като сяда и става(оставих му съвсем малко спирт,така се маже идеално) и явно има ефект противогъбичен ли,противовъзпалителен ли,не знам,но е твърде вроятно и за някои такива кожни проблеми да е ефикасно.даже то сигурно си се знае,ама кой да ти каже....значи крема за 10 кинта,доказано вреден и недоказано ефективен може(говорих с други хора,които са имали лишей,казаха ми че я помогне,я не),а това ще ме охулят ако чуят че съм намазала едно дупе?:)но като гледам как плътно покрива и седи може и за по-тежки кожни заболявания да става,примерно от сорта на псориазис и тн

212
43
Първо благодаря за риплея на Ina и talasum :) а относно лишея който си третирала действията ти са съвсем уместни. Част от канабиноидите са мощни противовъзпалителни и антиоксиданти освен това при пряк контакт ефекта им е най-силен.
Прилагам изображение на един много сериозен случай за да хвърля светлина колко мощно лекарство всъщност е марулята :D

Меланома е вид рак на кожата и както виждате за 60 дни с канабис ойл остава само спомен.

talasum: определено ще участвам в темата с grow и smoke репорт в сайта на CBD crew има такива и масата хора са останали много доволни, аз също се надявам на положителен ефект.

77
33
Lorisss: щом видях полза от обикновен сорт, при теб със сигурност ще има резултат - това са специални медицински селекции.
Меланомите са един от най-агресивните видове рак, да.
Ти как ще се лекуваш - с пушене или с ядене ?
Ina: гледам снощи съм ти отговарял катоБГ-мама - ти за едно питаш аз моята си знам хаха
С мазнина каквато и да е можеш да разтваряш, и малко спирт да има в маслото то си е мазно такова, няма проблем.
Ортодоксалната медицина лекува лишеите с нищо всъщност, както и повечето кожни заболявания.
Един кожен от студентска клиника преди години ми обясни, че не се лекуват с нищо. Появявали се и си изчезвали така. Каза, че са реакция на нисък имунитет и че повечето лишеи се разнасят с водата като се къпе човек и е добре да не се мокрят по тази причина. Изписват или кортизони, които не лекуват лишея, а подтискат локално реакцията на кожата, или цинкови мазила, които правят филм върху лишея и са много слабо антисептични. Еми то това ако е лечение ... И да, корткостероидите променят хормоналния баланс и особено е опасно за момиченца и малки деца. За големи деца също .
Давай снимки на киселото мляко - екологи1но чиста здравословна храна.
Хората си лекуват децата от епилепсии и рак с хашишово масло - Микайла Комсток(Mykayla Comstock), 8 годишна, Cash Hyde - 3 годишен с тумор в мозъка, в ремисия от хашишово масло децата се оправят.
У нас като има боб задължително обирам някое листо нали не е торено и не се притеснявам, кълцам и ръся - много му ходи на боба.

bbb

659
93
"talasum" отдавна чакам такава тема!Аз съм с "Поликистозен панкреас и далак"+"ЯК стомашен рефлукс"+"псореазис"+++.За щастие или не се оказваме "колеги" не само по повод Земеделието,а и от Здравословна гледна точка!На БЯЛА диета съм,ако знаеш какво е:banghead:....Ако ли не знаеш,то това значи,че мога да ям САМО пилешко филе,типов хляб и кисело мляко и :cigar:
Ще ви бъда искренно признателен да споделите как се прави това "масло".Въпреки,че не мога да ям зеленчуци и плодове ще го пробвам с Кисело мляко и като мехлем за псореазиса!Гадното е,че и никакъв алкохол(спирт) не мога да вкуся:dead::doctor:.То и водата я връщам,но.....
Ако съм "жив и здрав" след тази ми реколта ще остане доста шума и стебла.Бях намислил СКРОГ,но поради здравословни и други(МВР) проблеми не успях да направя.Растенията ми имаха дълга вегеташия и ще остане шума след беритбата.

77
33
bbb: поликистозен далак и панкреас - това какво значи - проблем с ендокринната система ли? Нещо се сещам за свръхпроизводство на инсулин и от там връзка с псориазиса, а рефлукса си е гадно, връщане на стомашна киселина в хранопровода как ми е познатооооо

bbb

659
93
bbb: поликистозен далак и панкреас - това какво значи - проблем с ендокринната система ли? Нещо се сещам за свръхпроизводство на инсулин и от там връзка с псориазиса, а рефлукса си е гадно, връщане на стомашна киселина в хранопровода как ми е познатооооо
Абе представи си го като "доброкачествени" тумори,които притискат стомаха и храната не върви към червата.Съответно всичко погълнато остава в стомаха и ферментира,докато не го повърнеш.Операцията е 95% РИСК,защото тези кисти или 'туморчета' при мен се намират в главата на ПАНКРЕАСА.Иначе инсулина ми е СТРАННО добре!....А псореазиса предполагам е на нервна почва от целият този АД.По някога се храня само на системи.......:dead:

77
33
Събрахме се тука един отбор юнаци мани мани :cigar:
Най- хубавото за теб е че инсулина ти е странно добре. При това положение не вярвам да си с наднормено тегло.
Като се тръшнах с рак и изчетох учебника по вътрешни болести вярваш ли ми, е ще почета още малко. Много хора с висок инсулин развиват псориазис, аз за това питах. Ами всички болести са от нерви, само сифилиса е от кеф.

212
43
@talasum С пушене, защото съм крайно незапознат как стават нещата с маслото, а иначе пробвах и аз със сорт с по-високи стойности на THC и не ми понесе добре, също така се посъветвах с екипа на сиидбанката, защото бях избрал сорт, който се казва Medi haze, който е сатива доминант, но ми казаха да забравя за него, защото дори при 4% THC ефекта ще се усеща в пъти повече от индика с 4%. Не искам да излиза, че рекламирам тая сиидбанка, но като написа, че си се сблъскал с рак-а и в главата ми веднага изникна името на техен сорт, който горещо препоръчват из интернет пространството специално за това казва се CBD critical mass. И още нещо предполагам, че не е удачно да си задаваме лични въпроси и да споделяме инфо, но искам да те попитам на колко си години, защото баба ми наскоро бе оперирана от полип на дебело черво(раково образувание), и мисля и на нея да предпиша от моето лекарство като превантивна мярка след преливките, но не знам дали е удачно, защото е на 67 ще и понесе ли? Ако има и други запознати по темата, пишете.

77
33
Е не съм колкото баба ти със сигурност, ама и Христовата я минах, работя. Моя рак не е на дебело черво, потърси из нета има една жена Кори Йеланд. Това което казва ще ти хареса. Що не пусна един клип в другата тема.
А за тази сийд банка - ами я си изврънкай от тях % намаление хаха за рекламата
И аз преглеждам техните сортове и този го гледах.
За THC-то ако няма CBD казват че усилва тревожността. Сативите не са твоите цветя в този случай.

77
33
От 16-ти до днес 21-ви са 5 дни. За 5 дни на 12/12 започнаха да цъфтят. Още се чудя дали да не подхраня с нещо все пак. НПК-то на ЧКЧ (калифорнийския червей) намерих че е 1:2:1, фосфора е добре за цъфтеж въпроса е дали всички производители го вадят в такова съотношение и доколко всъщност е ясно какво аджеба съдържа.
IMG_5357.jpg

Петносаните листа изглеждат така от светлината.

Status
Not open for further replies.