Medical strains cannabis – Медицински сортове марихуана/канабис - Ruderalis Indica & Special Kush

Status
Not open for further replies.

Ina

5,041
313
Ехее,бързичко е за, 5 дни така да стане!калий повечко ще му трябва сега като вече прави главите,а може и нещо комбинирано ако имаш.торта от червей сигурно зависи от менюто му,ама и аз както съм чела средно така се води,слабичка,но много балансирана и въобще не може да изпържи.тази течната не знам каква е,аз си взимам винаги на пръст.В пепелта има калий,ако имаш печка на дърва,а може и да се омесва по малко в почвата за цъфтеж.

77
33
Течния ЧКЧ- тор буди съмнения дааааа :)
Имам една торбичка краве-кози артефакти на терасата ама за догодина ще са харни. Искат си отлежаването.
Ще я мисля още малко калий казваш
Благодарско Ина

77
33
Основните достойнства на всяко устройството трябва да са : универсалност, простота, ниска себестойност и висока ефективност.
И така дами и господа, предлагам на вниманието ви

Таласъмския изпарител за хашишово масло за медицински цели.

Състои се от :
1. Обикновена печка за готвене с котлон или само котлон.
2. 4 броя П образно извити по-дебели телчета

3. Тенджера за готвене с по-малък диаметър от съда долу

4. Огнеупорен конусовиден стъклен съд с по-голям диаметър от тенджерата горе

Телчетата се поставят едно срещу друго на 4 места по ръба на тенджерата. Това се прави, за да има откъде да се изпарява водата от тенджерата, но не толкова, колкото ако е открит съд.
Не разхищавайте питейната вода!
IMG_5371.jpg
Температурата на кипене на водата е 100С, а на спирта около 80С. При изпаряване на водна баня не се надвишават препоръчваните120С, над които се разрушават полезностите.
Налива се толкова вода, че дъното на огнеупорния съд, който не трябва да допира дъното на тенджерата с водата, да бъде около 3-4 пръста потопено във водата.
Котлона се пуска на по-висока степен. Когато водата в долната тенджера започне да ври, се намаля на 1.
Изпаряването става много бързо.
Парите на спирта са по-трудно запалими от тези на нафтата или от газта, но по-добре да не се мотае човек със запалена цигара наоколо. Изберете ветровито време и открито пространство – тераса, двор. Мирише яко и не става за в къщи.
След като се изпари и посгъсти, маслото се изсипва в бурканче, което се доизпарява, като се пусне в съда с топлата вода при спрян вече котлон или се оставя на въздух или някъде на топло.
Цвета на маслото зависи от конопа – дали е сух или пресен.

Това е от пресен зелен коноп - вижда се изумрудения цвят на хлорофила.
Процентното съдържание на THC,CBD, CBN и CBG и т.н.в маслото винаги ще варират в зависимост от сорта и условията на отглеждане.
Ами това е всичко.
А, щях да забравя – ще ви е необходим и коноп – цялото растение без корените. И 7-8 литра спирт 95% и големи стъклени три литрови буркани, в които да нарежете материала и да го промиете със спирта. В никакъв случай в пластмасов съд. Аз накисвам матриала за по 1 ден.
И бъдете здрави.

Е не съм колкото баба ти със сигурност, ама и Христовата я минах, работя. Моя рак не е на дебело черво, потърси из нета има една жена Кори Йеланд. Това което казва ще ти хареса. Що не пусна един клип в другата тема.
А за тази сийд банка - ами я си изврънкай от тях % намаление хаха за рекламата
И аз преглеждам техните сортове и този го гледах.
За THC-то ако няма CBD казват че усилва тревожността. Сативите не са твоите цветя в този случай.
Ако някой има някакви въпроси към Кори може да ги задавате, аз подържам контакт с нея, както и с още доста хора от Канада и Великобритания лекуващи рака си с канабисово масло, а повечето са винаги готови да помогнат със съвет, особено Кори.

Ina

5,041
313
Таласъм,да добавя че може по желание преди да използвате трим или глави да ги замразите,поне в един клип видях,че преди да ги накиснат в спирта ги държаха в буркан в камерата за да се отделели по-лесно трихомите от тях после като сложиш спирта. Аз така го направих единия буркан,разлика не виждам в двата,но има някаква логика....Впрочем събота и неделя пак не успяйх да направя теста да хапна масло,просто пих много бири,пуших и само това ми липсваше:) все не мога да намеря спокоен ден,когато да го изям,страх ме е да не ме хване яко и да ида да върша някаква работа,но скоро ще го пробвам както ти обещах чисто:)А на детето от лишея остана само белег,струва ми се че доста бързо проработи дори в сравнение с невена и другите масла,а съм го мазала 3 пъти.

77
33
Ей, браво за детето :) лишеите не минават лесно.
Ти да не вземеш с лъжицата да ядеш?
Пробвай с количество колкото половин оризово зърно, после с колкото 1 оризово зърно.

77
33
Ако някой има някакви въпроси към Кори може да ги задавате, аз подържам контакт с нея, както и с още доста хора от Канада и Великобритания лекуващи рака си с канабисово масло, а повечето са винаги готови да помогнат със съвет, особено Кори.
Попитай я моля за high ефект - дали е имало при нея и как е дозирала и за колко време. И за сорта - кой е ползвала.
И благодаря !

Попитай я моля за high ефект - дали е имало при нея и как е дозирала и за колко време. И за сорта - кой е ползвала.
И благодаря !
Значи препоръча ми за психотропния ефект един медикамент, който все още не мога да открия по родните аптеки ... Цитоколин, около половин час преди приема на лекарството.

212
43
Благодаря на Stoqn Ivanov за информацията и подкрепата :) Имам и аз едно питане ако Цитоколин-а премахва high ефекта от THC изолира ли и друга част от канабиноидите? Идеята ми е да не губим лекарството защото ползваме друго лекарство!? Ии тук ще приложа една табличка която мисля че ще бъде интересна за меди потребителите.

Last edited:
45
8
Не разбрах,това raw,heated,aged какво точно означава ?Кога са обрани ли ?

77
33
Първо представят веществата в суровото растение, после как се променят при термична обработка, после е отлежалия продукт.
Тази таблица е интересна с информацията, която представя. И какво излиза - при загряване имаме най- висока степен на полезност. Обаче не са казали при какви градуси се получава третия ред - отлежалия продукт с най-малкото в/ва.
@Lorisss, тази табличка за пушене на канап или за приготвяне на масло е? И нещо за температурите дали има написано там, откъдето си я взел?
За психотропния ефект - не знам какво да кажа.

Цитоколина, доколкото ми обясниха е лекарство, което благоприятства за помощ при нарушена краткосрочна памет, което ме навява на мисълта, че действието му е само в главния мозък, т.е. действа на канабиноидните рецептори единствено в мозъка, отоговорни за high-ефекта и не би трябвало да повлиява на останалите CB1 и CB2 рецептори, също така са ми казвали и за Ибупрофена, че може да намали този ефект, но той не благоприятства добре на черния дроб.

77
33
Канапа намаля действието на кортикостероидите, както и те - неговото.
Ибупрофена е нестероиден препарат. Не знам кой ти го е казал, човека може да има опит с ибупрофен.
Хора с проблеми с чернодробна, бъбречна или сърдечна недостатъчност не трябва да го вземат.
Ибупрофена предизвиква световъртеж, диспепсия, кожни обриви, гадене и повръщане, разстройство, запек, стомашни болки, безпокойство и нервност. Улцерация на стомашната и чревните стени, както свързано с това кървене.
Аз много мразя да вземам лекарства и задължително им чета описанията по тази причина.

77
33
Цитоколина, доколкото ми обясниха е лекарство, което благоприятства за помощ при нарушена краткосрочна памет, което ме навява на мисълта, че действието му е само в главния мозък,
Напоследък много внимавам какви лекарства пия, пил съм с шепи обезболяващи и антидепресанти и са ме тъпкали с цитостатици и просто предпочитам да си пазя колкото мога черния дроб. Спрях да пия лекарства като започнах да вземам канапа - изчезнаха депресии мепресии болки и т.н.. Както и да е.
Гледах за този цитоколин, да ти кажа аз не бих го пил. Може да предизвика нежелани ефекти при хора с клинична депресия, диабет тип II , поликистозни яйчници (при жените), да повлияе нивата на адренокортикотропния хормон (който се произвежда от надбъбречната жлеза) което не е добра идея.
Според мен когато се пие препарат, който влияе И на хормоните, трябва да се следят показателите на хормоните и биохимията на черния дроб - с кръвни изследвания. Малко трудно и скъпо занимание заради здравни каси и прочие вампирляци. Бих ти препоръчал вместо да вземате по съвет на някой (аз също влизам в тази група на съветващите де, ти си решаваш в крайна сметка ) препарати като цитоколин, които не е ясно дали няма да донесат повече вреда отколкото полза, просто да се опиташ да дозираш правилно с едно много леко нарастване на дозите конопеното масло за да няма side ефект. При мен единствена проява на такъв беше една голяма сънливост.

Ina

5,041
313
аз лично не бих взимала отделно лекарство ако е само за това да ми намали хай ефекта.малко ми се струва не здравословно,не знам.имам сорт,който се води за медицински от канада,уж много хубаво били разпределени(балансирани ли незнам и аз какво се изисква точно и кое за какво работи)различните съставки,с високо CBD уж...ама откъм хай ефект нещо хич го няма хаха Та не е ли по-добре да използваме някакво слабо на THC растение,вместо да го месим с това лекарство? или да се приема на повече мини дози през деня през някакви интервали,размесено с друго нещо примерно?Аз като гледам едно грахово зърно го дават уж да се яде на една доза....не изглежда малко.

212
43
talasum За съжаляние няма инфо на колко градуса се отключват съставките от там от където заимствах таблицата но и не мисля че температурата на която се активират съставките независимо дали е масло или цигара е различна. А относно до това че си пукал яко хапчета аз в момента съм на един антидепресант към който пия допълнително още едно лекарство против хипохондрични епизоди надявам се сорта който съм избрал да ги замести.
Ina CBD не повлиява психиката по никакъв начин то по-скоро променя в определена насока това как ще ти повлияе THC. Това което аз поръчах миналата седмица е с по 5.5/5.5 от двете което за CBD е адски много но за THC на повечето хора няма да им допадне иначе самата комбинация от високи стойности и на двете носи уникално напушване но на мен напомпаните с thc плантове не ми влияят добре.

П.С. Извинявам се за некадърно написания пост

140
43
Аз също поради здравословни причини се насочвам към сортове с високо процентно съдаржанеие на CBD, примерно това има добро съотношение: CBD Sweet and Sour Widow !

77
33
Аз също поради здравословни причини се насочвам към сортове с високо процентно съдаржанеие на CBD, примерно това има добро съотношение: CBD Sweet and Sour Widow !
Много добър сорт и хубаво съотношение индика/сатива. Гледах ги скоро CBD crew и аз и размишлявах дали да не взема от техните и един корен сатива доминант. Като си правя маслото, да го разделя на две и в едното да е това със сатива доминанта, другото само индиката. Първото за тонус през деня, второто за здрав сън. За сега само размишлявам де, щото не върви да свърша някоя простотия на работа или да се хиля немотивирано

talasum За съжаляние няма инфо на колко градуса се отключват съставките от там от където заимствах таблицата но и не мисля че температурата на която се активират съставките независимо дали е масло или цигара е различна. А относно до това че си пукал яко хапчета аз в момента съм на един антидепресант към който пия допълнително още едно лекарство против хипохондрични епизоди надявам се сорта който съм избрал да ги замести.
Ina CBD не повлиява психиката по никакъв начин то по-скоро променя в определена насока това как ще ти повлияе THC. Това което аз поръчах миналата седмица е с по 5.5/5.5 от двете което за CBD е адски много но за THC на повечето хора няма да им допадне иначе самата комбинация от високи стойности и на двете носи уникално напушване но на мен напомпаните с thc плантове не ми влияят добре.

П.С. Извинявам се за некадърно написания пост
Няма за какво да се извиняваш. За пушене може и да не им допадне на любителите на този спорт, ама ние за здраве ще се мъчим хахахахаха Ще има ефект, при мен беше много зле работата с нервите. Докато един ден не забелязах че се смея. Тогава забелязах и че болките в костите са изчезнали полека лека. Не става за веднага де, да знаеш иска време. Ами сам ще видиш как е.

Списък с температурите на точки на горене/кипене :
305 - 315F (150 - 157С) - Повечето летливи терпени като Limonene, α - Pinene , Мугсепе заминават
310F ( 154 ° С ) - Идеалната температура за декарбоксилиране
365 - 385F ( 185 - 196C ) -Повечето канабиноиди заминават
400F ( 204C ) - По-малко летливите терпени като Phytol заминават
410F ( 210C ) -Восъците започват да горят , получават се дим и ко - полимеризация (като карамелизирана захар в тиган )
433F ( 223C ) -Растителната маса ( листата с трихомите) започва да гори , образуват се дим, пепел и горещи въглени форма
451F ( 233C ) –Хартията се запалва и гори с дим, пепел и прави въглен
Като общо правило, колкото по-висока температура , толкова повече се увреждат терпеноидите .

Status
Not open for further replies.

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Snow Cone

Strawberry Snow Cone

Sour Diesel IBL x Strawberry Cough
12
Regular
New
$100.00
Lemon Snow Cone

Lemon Snow Cone