Outdoor малко въпроси :)

8
1
Здравейте, имам семена просто не са посадени късно ли е ? около София ще се гледат навън в гората късно ли е да се посадят и трябва ли да ги натопя във влажна салфетка преди това :) това са ми въпросите за сега :)

Ina

2,011
313
Не е късно,пак е навреме.В коя гора хахахаха Шегувам се,подробности не се споменават на всеослушание:)Можеш да видиш този сайт grysti.com с повече българи-добри градинари,тук няма много хора да ти отговарят в тази част на форума.

8
1
супер, радвам се че не съм забавил много а за покълване да ги сложа ли предварително или директно във саксията

Ina

2,011
313
Предварително в салфетка можеш да следиш какво се случва,дали върви,а може и директно в саксийка с навлажнена почва.Предварително ако е може да оставиш малко д а порасне коренчето(но не прекалено)и така ще знаеш и как да я завъртиш като я садиш.Но иначе всякак става.......избери хубава почва за стартирането,някой мек торф или готова,но да е доста рохкава.

8
1
ще ги пусна във салфетка днес, че нямам хубава почва сега дъждовито е и не мога да намеря, а със оборска тор ако разбъркам почвата ще стане ли :) иначе мисля за начало готова да пробвам

Ina

2,011
313
Да,оборската тор си е хубава(за по-натам може да се добавя),но най-добре вземи една готова,някой торфен субстрат от големите вериги да пробваш каква е добра за тези цветя изобщо,те стават повечето там за директно засаждане.Да не е тежка кал,а лека,пухкава.Може и изкопана,но трудно ще я оцелиш за бебета.Трябва да има вътре едри частици,затова слагат перлит,да минава водата и въздуха и да изсъхва.

8
1
ще взема готова за цветя, някакви специални специфики трябва ли да има? Другият ми въпрос е във саксия или да изкопая лека дупка и да сложа пръст купена? сложих ги да покълнат чакам, след това ще използвам еднократни чашки или малки саксии като за начало ще се гледат във къща до около 15-20 см и след това ще ги изкарам навън тъй като нямам място за цялостно изглеждане

Ina

2,011
313
Кофички от к м или нещо подобно ще свърши работа,само им направи много и големи дупки отдолу.по принцип е хубаво дупките да идеш и да ги приготвиш къде ще са как ще са не като ходиш вече с цветята.хубаво е от много по-рано.Но и така става,разкопаваш и разрохваш колкото може повече и там вече може да сипеш малко купена,малко тор оборски,малко местна да объркаш......Местната също не е лошо да се гледа каква е,какво расте на нея друго.И най-вече минава ли някой,защото аз не знам...гора там,в която да не минава жив човек;)Специфики ами торф или някакъв лек пакет пх5.5-6.5.те са повечето такива.Може да прочетеш други специфики,защото е доста да с е пише,а го има из нета и тук.Затова само най-общо ти казвам з а подкарване,а подробности виж сам:)

8
1
чета и аз, но по спешните въпроси питам направо тук защото отговаряш по бързо отколкото мога да намеря :) Благодаря сега чакам да излезне семената са haze тях ще пробвам, имам 5 семена в пакет отворих ги и сложих 5-тте имам и GSC но и там са 5 и не ми се отваря целия плик 10 семена да пусна да не объркам нещо и да ги съсипя първи аутдоор ми е

117
63
Вземи си почва за разсад с перлит. И внимавай с поливането, че са много чувствителни. По-добре да пресъхнат, от колкото да се давят. Дори цветето да увехне от жажда, по-лесно се съживява от колкото като е наводнено.
Мир!

8
1
Здравейте, покълнаха и 5-тте семена и ще ги местя във саксия, имам въпрос като ги преместя проблем ли е ако са навън вече защото във квартирата не е удобно да слагам саксии

8
1
Ами направих го... живи и здрави.. навън е 7 градуса и ги искарах днеска ги сложих във саксийки и ги изнесох тъй като удома не е удобно... дали ще са заминали утре ще мисля вариант евентуално? какво мислите ?

117
63
Имам авоматици на двора. Вече са цъфнали и са по метър високи. Средата на юни требе да са готови, според брийдъра. Това северна бг. Нищо им няма, а имаше температури от порядъка на 1-2*С. В микса има ЧКЧ и отделно съм давал MgSO4, чел съм, че предпазвало от измръзване и май има нещо верно.
Гледал съм в квартира и да ти кажа хич нв ми е било спокойно. Ама по-бих е разбрал с хазяина отколкото с дилъра.

• Like
Reactions: Ina
8
1
да, но аз изкарах покълнали семена във саксийки и ми беше мисълта дали ще измръзнат температурата снощи беше около 4 градуса

117
63
Бебетата им прябва по- висока влажност и не толкова силна светлина. Рискуваш да станат на хербарий, ама ти си знаеш.

Напротив точно обратното е като има по - висока влажност и няма много светлина тогава стават около 5см с много тънко стебло, растът нагоре без листа да излизат и загиват или се пречупват защото стеблото им е прекалено меко и тънко...Знам от опит все пак няма да пиша нещо което не знам, имал съм няколко пъти докато съм експериментиръл и омират...