Prishalecut Outdoor

Искам да попитам това което е малко разчекнато така излезе дали ще се оправи и кога да ги местя в по големи кофички и със какво да ги поливам след като ги преместя защото днес ходих до реката за коприва и тор от зайци и коне
IMG_20190420_214611.jpg
IMG_20190420_214423.jpg
IMG_20190420_214410.jpg
IMG_20190420_111437.jpg
IMG_20190420_214537.jpg
IMG_20190420_214555.jpg
IMG_20190420_214528.jpg
IMG_20190420_214514.jpg
IMG_20190420_214459.jpg

Ina

5,214
313
Абе за такава почва не са зле,неочаквано добре вървят засега!Това нещо от влагата и тн е станало така,може и да се оправи......Обаче оставяй да поисъхва,а това бялото отгоре какво е?Някакъв мухъл?!Тор не ти трябва по принцип за толкова малки бебета,не знам в тази почва,но рано е все пак.Имай си торовете,те са хубави,копривата също става за всякога,но пак изчакай малко още да ги видиш как се развиват ,ако си вървят като това голямото не ги закачай много много:)За да е торят трябва д а имат развита коренова системка и листа няколко чифта поне и ако няма нужда не е желателно нон стоп нещо д а им се сипва,по-скоро им е по-важно равномерно да се поливат и да следва изсъхване(но не пресъхване де).Нещо може като стимулатор за корени,но най-важно внимавай как поливаш,да не се киснат във вода постоянно.Няма нужда скоро да ги местиш( дано не се налага да сменяш тази почва),дори по-добре всичките да ги беше сложил в такива,а не директно в големи.За да можеш д а правиш корекции.

Абе за такава почва не са зле,неочаквано добре вървят засега!Това нещо от влагата и тн е станало така,може и да се оправи......Обаче оставяй да поисъхва,а това бялото отгоре какво е?Някакъв мухъл?!Тор не ти трябва по принцип за толкова малки бебета,не знам в тази почва,но рано е все пак.Имай си торовете,те са хубави,копривата също става за всякога,но пак изчакай малко още да ги видиш как се развиват ,ако си вървят като това голямото не ги закачай много много:)За да е торят трябва д а имат развита коренова системка и листа няколко чифта поне и ако няма нужда не е желателно нон стоп нещо д а им се сипва,по-скоро им е по-важно равномерно да се поливат и да следва изсъхване(но не пресъхване де).Нещо може като стимулатор за корени,но най-важно внимавай как поливаш,да не се киснат във вода постоянно.Няма нужда скоро да ги местиш( дано не се налага да сменяш тази почва),дори по-добре всичките да ги беше сложил в такива,а не директно в големи.За да можеш д а правиш корекции.
Това бялото е вкоренител смених им почвата че беше много сбита и реших да им дам малко ряз със вкоренителя

Ina

5,214
313
Той не е за това,ползва се при клониране,топва се в него крайчето на резника и се поставя в нещо да се вкоренява и май за друго не става.Мая може да се ползва за тази цел или бирена мая за корени,но не често.Прочети за маята повече.Има специалзирани препарати разбира се,но аз я харесвам как им действа,а и я има навсякъде по магазините.....Има и бактерии ,които подпомагат,също тор от червей може да с е прави на чайче или да го има в почвата и той подпомага вкореняване и тн.Сещам се за отвара от върба,и тя се води таква за корени.Нот о когато им е мекичко и има въздух на корените това ги подпомага най-много и да не са постояно много мокри.Е,щом си я разредил пак добре,но и тази е малко съмнителна:)Но нищо,щом са зеленки може пък с правилно поливане(на тази ще и трябва повече време сигурно за да изсъхне) и да върши работа........По принцип разгледай при купените почви(те са основно торфове и сега слагат и кокос вътре напоследък)като вдигнеш чувала той е доста лек за размера си,те са пръхкави,пухкави(хаха и аз не съм професионалист,затова така се изразявам,но нали разбираш какво имам предвид,мекички) и затова тях ги предпопчитат,докато има такива като пръст и кал,които са също богати,но трябва много да се поправят за нашите цветя и са тежки,лесно се сбиват.На тях може да се добавят разни дурвени стърготини,тор от червей и перлит и прочее повечко.Микса като се мокри и стиска се разбира горе долу ще се разпада ли или ще стане на една топка,което не е желателно.Иначе и готовите вършат работа повечето,но е по-интересно да си смесиш ти:)

22
13
Е зашто топираш автоматик? Сега штесе забави оште повече.

Ina

5,214
313
Почвата нека да изсъхва,оставяй я по-дългичко преди следващо поливане,когато изсъхва те тогава избухват.Това лилавото бих искала да ти кажа,че е от ген,но по-скоро ме съмнява да не е от прекалено мокрене:)Пък не се знае де,но ти си имай едно наум.Малко засушаване им трябва сигурно.

В тоя балкан където живея зор ще видя с засушаване доста валеж ще има 2 седмици
IMG_20190507_143503.jpg

• Like
Reactions: Ina

Ina

5,214
313
Е да,вярно:)Но те нали са в саксии,ако можеш прибирай ги засега няколко дни под някой навес да съхнат...….

155
63
Почвата нека да изсъхва,оставяй я по-дългичко преди следващо поливане,когато изсъхва те тогава избухват.Това лилавото бих искала да ти кажа,че е от ген,но по-скоро ме съмнява да не е от прекалено мокрене:)Пък не се знае де,но ти си имай едно наум.Малко засушаване им трябва сигурно.
Много вярно. И аз като са в саксия поливам по много малко на няколко пъти,докато потече отдолу в чинийката и после чак след 1 седмица пак. Е, зависи от времето и големината на растението,но като вдигнеш саксията по тежеста разбираш.
Трябва и засушаване. Не е нужно всеки ден да ги давим във вода,а да не говорим за ежедневно торене.

• Like
Някой ако има някаква информация дали посолени растения могат да се оправят моля да помогне .....

Ina

5,214
313
Пробвай яко да го измиеш с много вода,да изтече няколко пъти размера на саксията....Не ми се е случвало до сега. Кой ги посоли?!При мен котка ми напика разсада и много го сдуха,едвам се оправя(не трева,домати)и до сега...….

Не знам прибирам се и гледам саксиите пълни със сол
Аз имам друга идея сега съм в гората и ще им сменя почвата ще направя парник и ще видя какво ще стане

• Like
Като за 15 мин е готов остава да премъкна един два бидона с вода ако се изправят цветята
IMG_20190509_115213.jpg
IMG_20190509_115158.jpg
IMG_20190509_115214.jpg

Ina

5,214
313
Бабите ги правят тия щуротии или майка ти:)Спасяват ни от дрогата да идем да си купим после от мутрите за по 20 лева грама хахаха Има и по-малоумни,обаждат се в МВР да си накиснат собствените деца...…..

Latest Cannabis Seeds

Strawberry Sorbet
Sold out

Strawberry Sorbet

DNA Genetics
Heirloom Swiss Sativa x Sorbet
6
Feminized
Limited
$85.00
Sorbet Stash
Sold out