Scrog Начало

39
18
2x400 hps+1-600hps gib extreme+400mh
За пръв път ще го правя затова моля за малко помощ,помещението е с размери1,3м.x2.2m.
Искам да питам някой знаели на какво разстояние трябва да сложа мрежата,цветята ще са super lemon haze(GHS) и power kush(DINAFEM)
Ще ползвам 3-те стъпки на dutch formula защото досега ползвах биобиз и несам особенно очарован
Който може да помага със съвети утре ще има първи снимки

Remember that to get the good bud formation you want from 50 watts per square foot so your screen size should not exceed that. Check the examples below.

150hps screen size 1.75ft x 1.75ft

250hps screen size 2.25ft x 2.25ft

400hps screen size 2.91ft x 2.75ft

600hps screen size 3.45ft x 3.45ft

1000hps screen size 4.4ft x 4.5ft

а това е препоръчителното разстояние на лампата от мрежата

150hps 10-12 inches
250hps 12-15 inches
400hps 16-20 inches
600hps 20+
1000hps 24+

a височината я измисли така че растението да не е достигнало до мрежата примерно връхчетата да бъдат поне на 10 15 см когато го пускаш да цъфти. поне под мрежата освен това топирай върха поне 2 пъти

39
18

На първата снимка бяха първите 6,на втората пресях останалите,имам още 7 растения,лампата засега е 400в мх на каква височина да сложа мрежата или това зависи от броя на разклоненията които са направили?
Какво означава да ги топирам,това да режа върха ли значи или е по-добре просто да отклоня върха настрани,и кога да ги пускам 12/12?
Другото за което имам въпрос е поливането с дъч формула купих 1 2 3,но досега използвах биобиз,който май е прехвален и незнам как се полива с дъча?

356
63
Jhook да попитам достатъчно ли е според теб да се топира само веднъж?Също така няма ли да е най-добре ако първо се приложи ЛСТ и после мрежата без топиране?Въртят ми се некви идеи тук...Намерих си едно парче мрежа с око 6х6 см. сега мисля да и заваря 4 тънки крачета и имам една много свежа китка която мисля да оплета около нея.Колко голяма трябва да е мрежата като площ???На каква височина излизат над мрежата връхчетата.Ако искам да не става повече от 1 м. височина,на какво разтяние трябва да е от почвата мрежата ?

Пропуснах да спомена че става дума за растение на тераса...сигурно ще почне да цъфти чак август дотогава без мрежа ли да стои? :)

wheeler остави им почивка малко 18/6 е добре не ги пържи в началото така като ги гледам твоите са само клонинги мисля ще е по добре да им оставиш тъмен период и според мен задължително ги топирай като тръгнат нагоре и аз започвам скрог така че ако нямаш нищо против да ползвам твоята тема и ще споделяме

39
18
Ок топирах 3-те по-високи растения,използвай темата такмо така ще помагаш и на мен.

356
63
Да бе,ама помогнете и на мен,дайте ми отговор на въпросите :)

39
18
r3v3ng3 искарал съм само 2 реколти незнам с какво мога да ти помогна аз и тва ми е първи опит за скрог,cocobrice na 18/6 съм ги оставил superthrive дали е добре да ползвам при скрога?

39
18
Днес пръсках с супертрив имам проблем едното растение има черни петна по него от какво са по-късно ще кача снимки

чакай малко сега ти как ги пръскаш така не става САМО ПОЛИВАЙ концентрацията е 1мл/4л вода или поне аз за първи път чувам да се пръскат растения ако някой знае нека да сподели

356
63
В момента е около 60 санти китката,един път сам топирал само върха преди 2-3 дена.Днес ще направя мрежата 80-80 сам я планувал за всеки слу4ай,сега имам 2 клончета които са почти на нивото на вече отрязания връх тях също да ги топирам след някой ден и заедно с горните 2 които ще станат върхове от предното топиране да почвам даги подвивам по мрежата така ли? :) дано ме разбра какво имам предвид :)

39
18
Незнам дали това е добре но видях че на двете най-високи растения сам ги топирал първия път на височина 38см. това добре ли е или са високи,имам и още няколко въпроса:
1-Автоцъфтящите растения може ли от тях да се правят клонинги
2-Кога се топира 2-ри път
3-45% влажност ми е през светлата част и 25,5 градуса

39
18
Забелязвам че много бавно вегетират растенията откакто съм ги топирал(бавно растът),това нормално ли е?

39
18

Тук на първата снимка има странни работи по листата незнам на какво се дължи някой ако знае да каже,а на другото растение нормално ли е новите листа на разклоненията да са толкова светлзелени?
Май дъч формулата не работи ако липсва азот

39
18
Кога да топирам 2-и път
И трябва ли махам веднага започналите да жълтеят листа?

39
18
Хахаха няма да мога да правя скрог май,на път са да си отидат

39
18
С по колко литра вода да промия всяка саксия,почвата е около 13-15л.
И сигурно ли е че са преторени,почвата която ползвам е от предните растения,най вероятно е така както казваш,с биобиз беше торено с почти цялата гама

39
18
Мерси много приател,лошото е че доста време ще ми отнеме сега дехлорирането на толкова много вода имам 10 саксии
a и да питам имам супертрив слагах от него да продължа ли да слагам?

Latest Cannabis Seeds

Xanadu

Xanadu

Katsu Seeds
Bandaid Haze #7 x Pre98 Bubba Kush
12
Feminized
New
$150.00
Bubba’s Sis

Bubba’s Sis

Katsu Seeds