Sweet S.a.d. Sweet Afghani Delicious Auto

  • Thread starter kuche5819
  • Start date
  • Tagged users None
blah

blah

35
93
Тези петна ги забелязах вчера.Намират се на средните листа на растението,което беше най-близо до лампата и което всъщност е и най-развито.Явно от една сртана му е било добре под силното слънце,но от друга .. Предишен опит ми подсказва,че съм имал такива листа и на друга реколта и се е оказвало винаги калиев дефицит.Интересното в случая е,че давам калии с монокалиевият фосфат.Дайте съвети приятели.
Здравей, по колко им даваш от тензото, принципно желязото и мангана трябва да се дават в равни пропорции, а тук имаме осезаемо повече желязо, и ако прекаляваш с желязото блокираш мангана, това на снимката прилича на дефицит на манган и логично се е появил на растението под лампата тъй като мангана участва активно във фотосинтезата.
Хубаво е да си провериш пх на поливния разтвор изтичащ от напоителната система, ако не промиваш след всяко хранене в тръбите се отлага от разтвора, който вероятно реагира кисело на въздъха с времето.
Успех!
 
kuche5819

kuche5819

64
43
Здравейте колеги.Мина много време откакто съм публикувал в дневника.Едва намирам време за цветята..иска ми се да отделям повече време и за фермата,но уви.Динамика,живот,ежедневие,пътувания идва и времето за по един коз от хубавите.От собствените..от най-хубавия и ароматния.За количество незнам,но ароматът който излиза от всяка една глава ме кара да не съжалявам за всяка секунда,минута,час време,които съм отделил за отглеждането на билката.
 
IMG 20180115 0537141
kuche5819

kuche5819

64
43
Снимките са от миналата седмица.Вмомента са в активен цъвтеж и ухаят уникално.Наддават задоволително.Хранят се с монокалиев фосфат,основен тор алга блуум,витаминки,меласа от 2 дни..искаше ми се да имам повече време за по-разнообразо хранене,но няма как.Колкото количество дадат,важното е да е качествено.
 
IMG 20180124 2115121
kuche5819

kuche5819

64
43
Предполагам имат още две седмици и ще играе ноща.Погрижил съм се да нямам каквито и да е задължения та нещата да станат както трябва.Btw снощи вчера откъснах малка главица от по-долните и ефекта ми хареса определено.Два часа и половина кик силен след това ефекта отслабва.Не бях разбит,напротив.Много енергичен изпълнен с мноооого глупости :)
 
IMG 20180124 2115481
kuche5819

kuche5819

64
43
Лошото е,че няма да участвам в беритбата :( Около това време ми се пада да съм командировка.Ще се доверя на другарите.До тук от мен частта с грижите (или поне по-голямата част) от тях брането,обработката и всичко останало.Всеки трябва да е съпричастен към проекта.Дано след брането,обработката и кюрването матряла стане още по-добър !
 
Ina

Ina

2,097
313
Аз не давам никой да ми пипа растенията:)Всякакви такива орташки работи не са ми по вкуса:)Грижите и вложенията са за мен,плода е за мен,никакви такива другари хахаСамо аз съм шефа с всички ползи и вреди от това и се консултирам само с единствения ми консултант,който може да ми отговори адекватно(освен хората тук от форума)-мъжа ми;) Но разбира се вие си знаете най-добре,дано имаш свястни хора за помощници,може би само аз съм с лоши впечатления от ортаци като цяло,нямам предвид в отглеждането,защото там въобще не ги допускам,а въобще в живота.
 
mishka2.0

mishka2.0

1
3
Какво стана с листата, оправи ли проблема? Или това е резутатът, въпреки него?
 
kuche5819

kuche5819

64
43
Какво стана с листата, оправи ли проблема? Или това е резутатът, въпреки него?
Проблема беше в неправилно използване на микроелементи (дефицити и неправилни съотношения).За следващ гроу ще разчитам на други торове (комплексни с микроелементи).Неправилно разпределение на светлината и най-вече прекалено дългата вегетация.Брийдъра ни беше продал семки,които мислехме че са автота,а те се оказаха фотопериодни.От там проблем с височината,следователно кофти разпределение на светлина и т.н.Следващия проект нещата ще са по-различни.Резултатът от количество не ме задоволява,но от към качество е страшило ! Ще видим на беритба :)
 
  • Like
Reactions: Ina
kuche5819

kuche5819

64
43
Аз не давам никой да ми пипа растенията:)Всякакви такива орташки работи не са ми по вкуса:)Грижите и вложенията са за мен,плода е за мен,никакви такива другари хахаСамо аз съм шефа с всички ползи и вреди от това и се консултирам само с единствения ми консултант,който може да ми отговори адекватно(освен хората тук от форума)-мъжа ми;) Но разбира се вие си знаете най-добре,дано имаш свястни хора за помощници,може би само аз съм с лоши впечатления от ортаци като цяло,нямам предвид в отглеждането,защото там въобще не ги допускам,а въобще в живота.
Много хора са със същото мнение като твоето,предполагам.Аз си знам през какво сме минали с тия хора и как са се доказали като истински приятели.Дано всеки от вас има поне по един такъв приятел.При нас е всеки помага на другия с каквото може.Иначе и на мен не ми се оставя реколтата току така да я бере друг освен мен,но няма как.Дългът ме зове,а и знам че не оставям нещата на случайни хора.Както казах..дано всеки има приятели като моите.Нека са малко,но качествени.В моя случай двама,но като за 1000 :).Иначе благодаря за мненията и коментарите.Личи,че си добър чивек и много отзивчив.Точно такива хора трябва да има повече..много неща ще са различни :)
 
  • Like
Reactions: Ina
Top Bottom