This crazy,crazy Sativa!!!

Посвещавам тая статия на всички ценители и фенове на . Нека тук бъде място където ще обсъждаме само чисти сатива сортове. Надявам се, че статията ще се хареса на господата JointLover / Coco Brice:party0023:

661
63
ЕЕ Фрути жив и здрав друже :)с голям интерес ще следя темата и ще се вклучвам и аз ако имам инфо:party0023:а това в подмиса crazy sativa lover може от друго да значи:evilgrin0013:може да съм лщбител на сативата МИ:icon_spin::tongueout-стига майтапи:free-character-smil Има една сатива,но не знам дали е 100%-ва!казва се молокаи фрост-Molokai frost,ако някой е гледал и има инфо може да сподели:harvest:
Поздрави

:rastadancing::rastadancing::rastadancing:
вътре съм и аз със двата крака поздрави на всички сатива любители и на frutty grower за темата ще съберем много инфо и ще публикуваме тук в сатива клуба :rock

56
18
Frutty_Grower би ли ми отговорил на ЛС-то в IC защото тук немога да ти пратя ); а виждах си по-активен в този форум.
Или ако не ти е проблем кажи ми как мога да се свържа с теб да ти задам няколко въпроса (;

Здравейте момчета! В момента превеждам малко инфо и ще я пусна скоро. До тогава дерзайте!!!!:cool

168
16
Якооо - какво е това? Тази тема само за сатива ще е забавна. Точно слушам Tiesto feat Andain - Beautiful Things и започнах да разглеждам и се възхищавам на различните сортове сатива. мнооого зарибяващо

Ina

5,254
313
Аз се опитвам да отгледам 1 семки от Непал,които ми подариха. Разглеждах тамошните сортове и има маи пове4ко сативи,съвсем тънки и перести:) Ще покажа снимки да кажете какво мислите ако нещо стане.

като говорим за сативи ще бъде престъпление да не споменем за колумбийската сатива ... поздрави :friday:

Колумбия - (0 до 10 северна ширина)

Колумбийски канабис може да бъде разделен на два основни сорта: един от ниските влажни крайбрежни райони на Атлантическия океан по протежение на Панама, а другата от по-сухите планински райони на Санта Марта. Неотдавна нови области на отглеждане в вътрешните плата на Южна и централна Колумбия и планините южно от брега на Атлантическия океан са се превърнали в основните области на търговско отглеждане. До последните години високо качество на канабис е достъпна чрез черния пазар от крайбрежните и високите части на Колумбия. Канабисът е въведен в Колумбия повече от 100 години, и неговото отглеждане е дълбоко вкоренено в традицията. Техниките на отглеждане често включват прихващане на избран разсад и други. Производството на "la mona amarilla" или gold buds се постига чрез girdling или премахване на една лента от кората на главното стебло на почти зряло растение, като така ограничават притока на вода, хранителни вещества и растителни продукти. След няколко дни листата изсъхват и падат и цветята умират бавно и пожълтяват. Това произвежда високо ценени "Colombian gold", така често в началото на 1970 до средата (Партридж 1973). Търговски имена като "punta roja" (red tips [pistils]), "Cali Hills," "choco," "lowland," "Santa Marta gold," and "purple"ни дава някаква представа за цвета на по-старите разновидности и мястото на отглеждане.

Колумбийски сортове се появяват като относително силно разклонени конични растения с централно дълго изправено стъбло, хоризонтални разклонения и относително кратко internodes. Листата се характеризират с високо назъбени листовки тънки (7-11) в почти пълен с припокриващи се кръгова спектър от различни нюанси на зеленото. Колумбийски сортове обикновено цъвтят късно в умерените региони на северното полукълбо и не успяват да узреят в студен климат. Тези сортове са с дълги периоди на развитие и Екваториално често са нечувствителни към бързото намаляване на светлата част на деня през есента в умерените ширини. Тъй като от хоризонталният модел на разклоняване на колумбийските сортове и дългосрочния цикъл на растежа, женските растения са склонни да произвеждат много цъфтежни групи по цялата дължина на стъблото обратно към Централното стебло . Малките цветове са склонни да произвеждат малки, кръгли, тъмни, петна и кафяви семена. Внасяните и вътрешни колумбийски Cannabis често са склонни да бъдат по-успокоителни психоактивни от други щамове. Това може да се дължи на синергичния ефект на THC с по-високи нива на Конвенцията за биологичното разнообразие или CBN.. Колумбийските сортове са склонни да правят отлични хибриди с по-бързо узряващи щамове като тези от Централна и Северна Америка.

мисля тук е мястото да обсъдим този метод чрез girdling да се направят така наречените gold buds /виж статията горе/ ако някой има някаква информация за методиката нека я сподели засега аз чета на много малко места в интернет за този метод характерен точно за колумбия и дал името на небезизвестния "colombian gold"

пп. само да поясня какво означава girdling. Това представлява изрязване на 2 разреза по хоризонтал на ствола и отстраняване на кората между тях при което се спира притока на вода към главите нагоре и като резултат те стават златисто жълти:damnhippie:

168
16
:weed-sign:Запали ме и прочетох това-онова за метода и съм твърдо решен да го пробвам. За съжаление ми остават по малко от 2 седмици до жътва и може да е неефективно, но все пак ще го пробвам на 3 различни клона(по 3 различни начина) - на едно и също растение. Ще обясня с подробности какво и как съм го направил в някоя моя тема, че да не цапам тази. А и в момента нямам време -бързам за мача...:character0201::friday:

Fred

Premium Member
Supporter
1,247
48
Full on pond weed!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.rather bsmokein brick weed
Then you clearly have no idea what your looking at bro!
Some of them raggie looking buds will put you on the moon. :D

Nice foxtails.....hopefully you understand this

if not...:yes

Ina

5,254
313
А защо трябва да стават жълти? По хубави ли стават така? Да опитам на аутдора:)

Хей привет момчета! Коко много добра информация!
@ globee
Братле не е тук мястото за запознанства има си лични и такива неща.

Ina

5,254
313
Ето тези станаха от Непалските семена. Те са за навън. Изглеждат като сативки маи,но са още малки. Фрути,надявам се нямаш против 4е тука ги пускам,просто понеже ми изглеждат по темата:)

пускам малко преведено инфо за метода но чесно казано на мен лично ми е по лесно да чета инглиш съжалявам ако превода не е добър но това е положението надявам се да ви е интересно защото виждам че има интерес към предната статийка а и по нататък ще постна още матрял .... поздрави:damnhippie:

Girdling

Girdling се използва в земеделието за най-различни видове растения. Виждали ли сте огромна тиква или други супер големи плодове? , може да са били подпомогнати от съчетание от girdling и хормонално лечение, а вероятно и други техники. Girdling, има потенциал за увеличаване на добива не само като общо количество, но така и индивидуалните размери на всеки цвят(глава). Може да направите своите глави сладъки с по-силен аромат, а също и да узреят по бързо.

Girdling е свързано с supercropping.. Girdling по същество е обратното. Girdling може да бъде рисковано, ако се направи прекомерно или неправилно. Може да убие всичко, което е над изрязания пояс. Вие по същество искате да ограничите потока много или малко чрез рязане на пълен "пръстен" на външната повърхност на стеблото , но има по-лесен, по-безопасен метод, пристягане на каишка около главното стебло или клон, стегната достатъчно леко да ограничи потока без да се скъса или напълно натроши стъблото.

Това може да стане за най-добри резултати 2-4 седмици преди прибиране на реколтата. Можете дори да използвате метални връзки да служат на тази цел. Ако премахнете всички малки цветове по girdled стъбло, с изключение на основните глави (по избор), останалите цветове ще получат пълната енергия от храненето на всеки лист над пояса, и ще се увеличи на размера на цветовете. Този метод се използва и за създаване на златно оцветяване на главите. , когато преди достигане на крайна фаза на цъвтежа, един пояс ще ограничи потока, и в общи линии бавно ги удушава на клона над пояса. Това ще предизвика цветята да използват всички налични хранителни вещества в тези листа, а те бавно ще умират.

Самите цветове ще умират бавно, и ще се променят в златист цвят. Винаги се чудя как правят "Акапулко голд" златни глави ? Е, те казват, че е американски сорт , което може да бъде вярно. Но girdling също може да даде на главите същият "златен" цвят, и да допринася за повече смоли, заедно с по-бързо, по-малко проблемно изсушаване / втвърдяване. Тя е лесна техника, но трябва да се прави на време , за да бъде полезна и да не навреди. Това е интересен подход.

Ако мислите да опитвате това, трябва да направите пояс само на няколко клона, всеки с различен натиск/тук става дума не за отрязване а за привързване което според автора е по удачно/. Тъй като това е едно и също растение, имате база за сравнение. След прибиране на реколтата, можете да сравните girdled клонове на ungirdled клонове, и да видим кой ще излезе по-добре. Ако се направи правилно, няма никакво съмнение, че ще работи. Но сравнение от едно и също растение ще бъде интересно да се види.

@frutty grower
сори че цапам темата с инфо за метода а не за сатива сортове бро ще се реванширам скоро

Ina на мен не ми изглеждат добре твоите дечица! Прекалено бледи са! Не мога да гадая от какво са така. Но и почвата ти не изглежда добре. Надавям се да греша!

Latest Cannabis Seeds

Sundae Cookies
Sold out

Sundae Cookies

Divine Genetics
Sundae Driver x GMO Cookies
12
Feminized
New
$200.00
Sunset Sherbet S1
Sold out