Auto Mix Градина 2017

  • Thread starter Shortyy
  • Start date
  • Tagged users None
Shortyy

Shortyy

144
143
Ми не виждам да имаш някакъв проблем по растенията. Аз лично не знам как да ги ториш за цъфтежа, блумове, бастици, нищо не мога да ти кажа по този въпрос. Поствам колкото да се похваля и не очаквам някой да ми помага за нещо. Щом си решил да не си показваш растенията, добре, ама чак да се сърдиш, че не получаваш достатъчно мнения... Хм.

Не се сърдя на никой , и поне аз не си качвам растенията за да се хваля , защото все пак ми е 1-ви гроу , поне при мен самочувствието идва с резултати и след натрупани знания , а аз както се вижда не знам всичко.
Останал съм с впечатлението , че форума е място където да се учим един от друг и да си помагаме , а след като се регистрирах и направих дневник съм с друго впечатление.
Искаше ми се днес да си поръчам храна и да консултирам това с някой по - опитен , за да не си хвърлям парите на вятъра.
 
BCD

BCD

53
93
Не знам, брат... Не се е родил още този, който да ми дава наклон как да си торя ганджата, а и не съм във форума да се обучавам. На всичките си въпроси съм намирал отговор в гугъл. Ако не видим как ще ти изцъфтят растенията, значи жалко.
 
DERTRAUM

DERTRAUM

18
93
Btw, бая написано има с какво се храни през цъфтеж, само да има кой да прочете. :) потрудете се малко от малко, не чакайте всичко на готово. Проба, грешка.
Никой не се е родил научен. :) А и за всяко цвете, си е индивидуално храненето.
 
Shortyy

Shortyy

144
143
Колега тва клише с четенето нямаше нужда от него , чета форума от 3-4 години , и пак не всичко ми е ясно , част от старата информация я няма , и само да кажа , че почти няма завършен или подробен дневник за ауто аутдор за разликата от фотопериодните , мога да ти задам поне 10 въпроса , на които няма отговор тук. Ти като си бил начинаещ за нищо ли не си питал тук ? Мисля , че въпросите ми не от рода на - От къде да взема азот?
 
myzg1978

myzg1978

115
143
:D Някой хора го имат форума да се хвалят с китките си, аз за това и качвам по рядко снимки на 10 дни хем да се вижда няква разлика то едно и също сега в вегетацията скука :) аз влизам в форума да получа информация да попитам нещо което не ми е ясно все пак нали за това е форума? бях попитал и аз но никой нищо е не се сърдя но лично и аз се бях замислил по едно време има ли смисъл от дневника ? само трупам снимки и получавам харесвания? от 2014 ми е акаунта чел съм мноого но пак има нещо което не ми е ясно но как да е :) Брат завърши си дневника и аз това забелязах че няма нито една тема изцяло на автоматиците ( завършена ) ще е интересно в най скоро време при теб и ще се радвам ако завършиш дневника :) таз година не ми се получиха нещата да гледам автомати ама другата 100% ще си взема и тук ще има доста информация която ще ми е нужна :) :smoking::smoking:
 
Harvest
Cannabis
  • Like
Reactions: Ina
firstcitizen

firstcitizen

First Citizen
Supporter
347
263
Колега тва клише с четенето нямаше нужда от него , чета форума от 3-4 години , и пак не всичко ми е ясно , част от старата информация я няма , и само да кажа , че почти няма завършен или подробен дневник за ауто аутдор за разликата от фотопериодните , мога да ти задам поне 10 въпроса , на които няма отговор тук. Ти като си бил начинаещ за нищо ли не си питал тук ? Мисля , че въпросите ми не от рода на - От къде да взема азот?


Това, че четеш форума от 3-4 години нищо не означава. Аз следя форума от повече време и въпреки това откривам нови и нови неща всеки ден във форума, неща обсъждани преди години във форума, но неща които ме вълнуват днес.

Изсмукваш си някакви неща от пръстите, което не ми харесва. Това за ауто темите са пълни глупости! Ползвай търсачката и ще си намериш не една завършена тема на аутдор дневник. Не завършени теми има заради хора като теб, които не искат да си завършат дневника. RIPP има завършен дневник на автоматик още през 2011 година, а освен неговият до днешна дата има толкова много авто аудор дневници.
Ползвай търсачката и ще намериш отговори на въпросите ти.

Аз за разлика от теб виждам изтритата информация във форума(теми и постове дори от изтритите потребители). Останали предимно само спам теми или теми с по 1-2 поста вътре.
Всичко ценно до което съм имал достъп съм го възстановил.


П.С Ако погледнеш другата част от форума (не българската секция) има още по-брутална информация и дневници.

Помощта се дава по желание и по преценка на човека които я указва.
Никой няма да ти каже всичко на готово, а най-яките тънкости хората не ги споделят или го правят с половин уста.
На мен лично много малко хора са ми помагали с информация и насоки за отглеждането. (броят се на едната ми ръка) Благодарен съм на всеки един съвет които ми е указан.Тези хора са ми помагали по собствено желание и преценка, не съм ги молил, изнудвал или карал да го правят. Благодарен съм им, защото с техните съвети и насоки те ме накараха да погледна по един друг начин на нещата. Начин които промени начина ми на живот и мислене.

Това, че хората ти дават лайкове означава, че им харесва какво правиш с растенията си и си на прав път.
Не харчи излишни пари за глупости, гледаш аудор. С домашни торове можеш да изкараш цъфтежа безпроблемно, а че имаш гуано и чкч още по-добре. Аз гуано слагам и през вегетацията по малко, дори го смесвам и в почвените си миксове.

Като зададеш въпрос трябва да почакаш. Някой хора не влизат всеки ден или не четат всяка тема веднага. Тъпо е да се цупиш като малко дете за това, че не си получил отговор на въпроса си, които си задал преди 1 ден.

Успех с проекта.
 
Shortyy

Shortyy

144
143
Това, че четеш форума от 3-4 години нищо не означава. Аз следя форума от повече време и въпреки това откривам нови и нови неща всеки ден във форума, неща обсъждани преди години във форума, но неща които ме вълнуват днес.

Изсмукваш си някакви неща от пръстите, което не ми харесва. Това за ауто темите са пълни глупости! Ползвай търсачката и ще си намериш не една завършена тема на аутдор дневник. Не завършени теми има заради хора като теб, които не искат да си завършат дневника. RIPP има завършен дневник на автоматик още през 2011 година, а освен неговият до днешна дата има толкова много авто аудор дневници.
Ползвай търсачката и ще намериш отговори на въпросите ти.

Аз за разлика от теб виждам изтритата информация във форума(теми и постове дори от изтритите потребители). Останали предимно само спам теми или теми с по 1-2 поста вътре.
Всичко ценно до което съм имал достъп съм го възстановил.


П.С Ако погледнеш другата част от форума (не българската секция) има още по-брутална информация и дневници.

Помощта се дава по желание и по преценка на човека които я указва.
Никой няма да ти каже всичко на готово, а най-яките тънкости хората не ги споделят или го правят с половин уста.
На мен лично много малко хора са ми помагали с информация и насоки за отглеждането. (броят се на едната ми ръка) Благодарен съм на всеки един съвет които ми е указан.Тези хора са ми помагали по собствено желание и преценка, не съм ги молил, изнудвал или карал да го правят. Благодарен съм им, защото с техните съвети и насоки те ме накараха да погледна по един друг начин на нещата. Начин които промени начина ми на живот и мислене.

Това, че хората ти дават лайкове означава, че им харесва какво правиш с растенията си и си на прав път.
Не харчи излишни пари за глупости, гледаш аудор. С домашни торове можеш да изкараш цъфтежа безпроблемно, а че имаш гуано и чкч още по-добре. Аз гуано слагам и през вегетацията по малко, дори го смесвам и в почвените си миксове.

Като зададеш въпрос трябва да почакаш. Някой хора не влизат всеки ден или не четат всяка тема веднага. Тъпо е да се цупиш като малко дете за това, че не си получил отговор на въпроса си, които си задал преди 1 ден.

Успех с проекта.

Съгласен съм с теб , за повечето неща които си написал , но това че чакам на готово някой да ми каже какво да правя някак си не го разбирам нито ти нито някой друг ми е изкопал градината ,направил разсад и всички други неща. И аз чета ежедневно!!И ако се върнем по - назад където съм си задал въпрос с вариант 1 и 2 а не някой да ми каже какво да направя, надявах се някой да сподели мнение. Така е знам , че за 1 ден не става но трябваше днес да поръчам и бях напрегнат! Явно човек не може да си изкаже мнението , без някой да се засегне ! А за товар и житейски прозрения на хорото бол хора за няколко часа , как се получава това.
Наистина нямам желание вече за този дневник , така че го трий или прави каквото си искаш , тъжно ми е че исках да си общувам с хора , които имат същите интереси като моите , явно това е трудно , повечето са някви надъхани пишлемета дето не са отгледали и едно мушкато а иначе знаят всичко!!
Съжелявам , че помолих за нещо наистина съжалявам , другия път ще попитам в форума на BMW!
 
BCD

BCD

53
93
Извинявам се за спама, ама не можах да се въздържа...
Drama

:D
Братле, chillax, форумът е да се забавляваме и да си мерим... растенията! :D Пални си един конус и се наслаждавай на живота. :smoking:
 
Vetrushka

Vetrushka

219
263
Недей да се сърдиш за такива глупости. Аз до няколко дни ще изкарам автоматично цвете на вън. Почвата ми е от стар индор 18 литра към нея съм сложил 18 литра обгоряла тор от крави, 10 литра червей, 200 грама Гуано от Прилеп и малко перлит не съм го мерил. Предполагам че ще торя само в цъфтеж с течен Bloom на Guanokalong, дали е правилно ще видим.
 
DERTRAUM

DERTRAUM

18
93
Колега тва клише с четенето нямаше нужда от него , чета форума от 3-4 години , и пак не всичко ми е ясно , част от старата информация я няма , и само да кажа , че почти няма завършен или подробен дневник за ауто аутдор за разликата от фотопериодните , мога да ти задам поне 10 въпроса , на които няма отговор тук. Ти като си бил начинаещ за нищо ли не си питал тук ? Мисля , че въпросите ми не от рода на - От къде да взема азот?

Колѝега, не само във форума има информация, как да си отгледаш мара. Аз съм все още начинаещ и не, не съм питал тук, първият ми гроу си го направих чисто сам, направих си труда да намера нужната информация за мен и действах, също така само с четене не става трябва си и практика. Нито съм надъхан, нито съм казал, че знам всичко, просто казах, че има толкова много информация в интернет, че можеш да се изгубиш в нея.
" пишлемета" няма ядове браточка такъв съм. :) Извинявай, че съм те обидил с написаното, не съм имал това намерение. Успех с гроучето, повече няма да пишем и готово. :)))
 
Shortyy

Shortyy

144
143
Колѝега, не само във форума има информация, как да си отгледаш мара. Аз съм все още начинаещ и не, не съм питал тук, първият ми гроу си го направих чисто сам, направих си труда да намера нужната информация за мен и действах, също така само с четене не става трябва си и практика. Нито съм надъхан, нито съм казал, че знам всичко, просто казах, че има толкова много информация в интернет, че можеш да се изгубиш в нея.
" пишлемета" няма ядове браточка такъв съм. :) Извинявай, че съм те обидил с написаното, не съм имал това намерение. Успех с гроучето, повече няма да пишем и готово. :)))

Не съм визирал теб а комплексно за потребтелите, аз гледам да не обиждам хората , болно ми е някой да ми умаловажава труда !
 
Last edited:
DERTRAUM

DERTRAUM

18
93
Не съм визирал теб а комплексно за потребтелите, аз гледам да не обиждам хората , болно ми е някой да ми умаловажава труда !
Никой не ти умаловажава труда, просто ти е казано, че има информация и е писано сумати много затова.. :) :)
Не спокоен ми изглеждаш, дръпни два пъти и всичко ще е наред. Поздрави е сега и аз ще дръпна и за теб 2 пъти. :D Не се отказвай от дневника, давай интересно ми е и на мен наистина. :)
 
BCD

BCD

53
93
И на мен ми е интересно как ще изцъфти лилавото. Що стават аргументи за глупости, не мога да разбера.
 
  • Like
Reactions: Ina
Ina

Ina

2,097
313
Е нали си го измислил,те нямат нужда много да се торят,редуваш им 2,3 неща за цъфтеж и финала е дошъл.Между тях може тор от червей,може коприва,понякога вода чиста.Аз бих избрала 2 или 3 основни торове за цъфтеж,които да не се повтарят като съдържание за да им е по-разнообразно.Можеш да си ги избереш сам според съдържанието им,а не според марката,просто да са разнообразни.Всъщност аз не бих купила нищо ,при толкова пепели и други там безплатни,но ти явно държиш да купиш няква си марка и искаш някой да ти каже точно коя е най-яка ли,какво?!Колеги,защо не кажете две марки или там два вида тор за цъфтеж,които смятате,че са били хубави вместо да разтягаме лукуми?Аз например харесвам Адвансед нутриентс,но не и за аутдор:)
 
Last edited:
Shortyy

Shortyy

144
143
Така , като за начало искам само да кажа , че в първия ми пост в дневника съм написал ясно с какво мисля да торя през цъфтежа , и така и не разбрах как само от 1 пост , в който и аз не съм се изразил както трябва някой успя да разбере колко съм подготвен или не съм , но това няма значение вече!! И последно, дневника не беше включен в плановете ми , което пък значи , че не съм разчитал на някой да ми казва каквото и да било.
Не обичам да зарязвам нещата , които започвам и дневника продължава!


Тази вечер ще ходя да подхраня както автоматите така и фотопериодните , че последния път ми се сториха леко гладни , може и да е било заради многото дъждове , но няма да им е излишно.
Храна : Екстракт от ЧКЧ +Меласа
Начин на приготвяне - Ходих до реката да си набавя качествена вода за него , става и с такава от чешмата но ако е от чешмата трябва да престои 1-2 дни да се изчисти от хлора.
Разтвора е общо 20л като във всяка туба има по 1.5л ЧКЧ + 2 супени лъжици меласа , която служи за храна на микро елементите. Водата трябва да е топла , но ме вряла понеже високата температура пак приключва някой от полезните бактерий . Меласата също се разтваря в топла вода и се буха вътре. Също така готовия екстракт трябва да се джурка, колкото се може по-често в следващите 24 часа и след приготвянето му да се използва в следващите 48 ч . Най - добрия вариант е с помпичка за рибки и един камък на дъното , но при липсата на такава става и по моя начин. Някой , го ползват и за листно подхранване , в такъв случай торта се слага в чорап или нещо от сорта , за да не задръсти дюзата на пулверизатора ,става и с прецеждане разбира се. Но в моя случай ще лети директно от тубите като ще го разредя 50/50 в още 2 туби по 10л.
IMG 2835
А следващата седмица мисля да им забъркам и екстракт от бат гуаното , който се приготвя по същия начин , мисля да си направя 5л екстракт може и по-малко , който да употребя максимум за 2 седмици , защото и за него знам , че не е много траен, като и от него ще дам и на големите и на малките деца ! Има разлика и в разреждането , гуаното е доста по силно и в зависимост дали растенията са в цъфтеж или вегетация дозите са разични , за него си има препоръчителни милилитри! Забравих , че за цътежа освен бат гуаното ще им сложа и пепел от печката на баба , мисля че ще ми свърши същата работа като тази на Guanokalnog.
IMG 2836

Това е за сега , довечера снимки на автоматите :)
 
Shortyy

Shortyy

144
143
Хубавите слънчеви дни си казват думата и чушките са пораснали видимо , основно девилите другите няма да растът повече според мен :cool:

Започваме с лилавия висок 80см и най - напред с цъфтежа
1
2

Амнезията и тя се понадула от последния път
3
4

Биг девилите са станали по 1 метър
5

Тука още един , и по някой други виждам същия дефицит , в най скоро време ще взема мерки
6
7
 
blah

blah

35
93
Храна : Екстракт от ЧКЧ +Меласа
Начин на приготвяне - Ходих до реката да си набавя качествена вода за него , става и с такава от чешмата но ако е от чешмата трябва да престои 1-2 дни да се изчисти от хлора.
Разтвора е общо 20л като във всяка туба има по 1.5л ЧКЧ + 2 супени лъжици меласа , която служи за храна на микро елементите. Водата трябва да е топла , но ме вряла понеже високата температура пак приключва някой от полезните бактерий . Меласата също се разтваря в топла вода и се буха вътре. Също така готовия екстракт трябва да се джурка, колкото се може по-често в следващите 24 часа и след приготвянето му да се използва в следващите 48 ч . Най - добрия вариант е с помпичка за рибки и един камък на дъното , но при липсата на такава става и по моя начин. Някой , го ползват и за листно подхранване , в такъв случай торта се слага в чорап или нещо от сорта , за да не задръсти дюзата на пулверизатора ,става и с прецеждане разбира се. Но в моя случай ще лети директно от тубите като ще го разредя 50/50 в още 2 туби по 10л.
View attachment 712463 А следващата седмица мисля да им забъркам и екстракт от бат гуаното , който се приготвя по същия начин , мисля да си направя 5л екстракт може и по-малко , който да употребя максимум за 2 седмици , защото и за него знам , че не е много траен, като и от него ще дам и на големите и на малките деца ! Има разлика и в разреждането , гуаното е доста по силно и в зависимост дали растенията са в цъфтеж или вегетация дозите са разични , за него си има препоръчителни милилитри! Забравих , че за цътежа освен бат гуаното ще им сложа и пепел от печката на баба , мисля че ще ми свърши същата работа като тази на Guanokalnog.
View attachment 712464
Това е за сега , довечера снимки на автоматите :)
Екстрактите се приготвят единствено с топла вода, добавянето на захари води до вкисване и ферментация на разтвора, не правиш вино!, премери му пх преди да го дадеш. Гуаното ако го съхраняваш при темп. между 10 и 18, и на тъмно, може да ти изкара с години, не знам колко растения имаш, но с тези 5л. екстракт можеш спокойно да изцъфтиш 5 растения.
 
Shortyy

Shortyy

144
143
Екстрактите се приготвят единствено с топла вода, добавянето на захари води до вкисване и ферментация на разтвора, не правиш вино!, премери му пх преди да го дадеш. Гуаното ако го съхраняваш при темп. между 10 и 18, и на тъмно, може да ти изкара с години, не знам колко растения имаш, но с тези 5л. екстракт можеш спокойно да изцъфтиш 5 растения.

Аз пък мисля , че за 24 часа няма как да стане на вино , това ми е храна която директно заминава а не да си сипвам от него по 20-30 мл на л в продължение на месеци , а за гуаното нямам къде да му измисля подходящи условия , и за това мисля да си правя малко и след като свърши пак, растенията са доста повече :smoking:
Благодаря все пак , ще те послушам за екстракта от гуано!
 
Vetrushka

Vetrushka

219
263
.Също така готовия екстракт трябва да се джурка, колкото се може по-често в следващите 24 часа и след приготвянето му да се използва в следващите 48 ч .

Сигурен ли си за екстракта от гуано, че ще е готов за толкова време. Аз до колкото знам му трябват поне 3-5 дни за да се разтворят хранителните вещества?
 
Shortyy

Shortyy

144
143
Сигурен ли си за екстракта от гуано, че ще е готов за толкова време. Аз до колкото знам му трябват поне 3-5 дни за да се разтворят хранителните вещества?

Него ще го оставя повечко точно както ти казваш 3-5 дни , но за него си има точна рецепта и милилитри , мислих за него да пиша подробности след като го приготвя , сега се мъча да разбера тия петна по листата от какво са има ги и на някой от фотопериодните.
 
Top Bottom